Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lomtalanul fórum

Lomtalanul (beszélgetős fórum)


17. Zsifi1
2021. jún. 14. 15:24
Én néhány éve jutottam el arra a pontra, hogy tárgyak helyett a legjobb élményeket gyűjteni. Nekem is van bőven eladni való, selejtezni való. És néha még én is hajlamos vagyok arra, hogy megveszek egy táskát, amikor még használható a másik is. De igyekszem egyre tudatosabb, átgondoltabb lenni. Sem fizikailag, sem lelkileg nem jó, ha a felhalmozott tárgyak lehúznak.
16. 51683d1c00 (válaszként erre: 8. - Epresturmix)
2021. jún. 14. 12:32
15. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 14. 12:25

A téma örökzöld. Ami engem illet: jó pár éve megfogadtam, hogy élelmiszeren, tisztítószereken kívül - lényegében garantáltan elfogyó dolgokból - csak akkor veszek bármit, ha valamit pótolni kell, mert javíthatatlanul tönkrement. Keményen ellenállok minden divatos háztartási kütyünek, egyebeknek. Ha elcsábulnék, előveszem a varázsigémet: nagyim, anyum pár lábos, fazék, tepsi és pl. sparhelt birtokában milyen mennyei ételeket alkotott, és „okos” porszívó (sajnos van ilyenem) nélkül is képesek voltak tisztaságot tartani. De még így is van tankcsapda: amit más megunt, de nem akarja kidobni, új gazdát keresni, vagy értékesíteni meg lusta, befogadom (én marha 😡), hátha jó lesz valamikor valakinek valamire.

Szóval a témában azok a nyerők, akik képesek bármikor, bármilyen tárgytól lazán megválni; őket szívből irigylem. Bővebben: [link] A kommentek is megérnek egy misét. 😊

2021. jún. 14. 12:12

Nagyon kár hogy nálunk nem nagyon ( vagy egyáltalán nem) működik az un. garázsvásár:))

Nálam alap, ha valami új jön , a régi megy,,,,,,ha jó állapotú akkor ált odaadom valakinek.Ha vacak akkor elviszik a lomtalanítók.

Az apróságoktól szabadulok nehezen,nincs szívem kidobni :))

13. R.Eszter (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 14. 12:03
Fokozatosan kell kezdeni, előbb mondjuk csak egy fiókból vagy egy szekrényből kell eltávolítani a fölösleges dolgokat, utána már lendületet kap az ember.
12. Zsifi1
2021. jún. 14. 11:51

Kipróbálhatod a "konmari" módszert. Az én Anyumnak nagyon bejött. Vagy esetleg fb-on vannak csoportok: minimalista, rendteremtők. Ott is vannak jó tippek, de itt a többiek is jókat írtak.

A marketplace-n elég sok cuccot el lehet passzolni.

2021. jún. 14. 11:32
Az a szabály, hogy ami az elmúlt 3 évben nem volt használva, annak mennie kell.
10. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 14. 11:20

4-5 évig van még időd átgondolni és megszabadulni a felesleges dolgoktól.

Módszeresen elkezdeném kiüríteni a helyiségeket. Kezdd a padlással! Aztán az lezárnám, kipipálva.

Gondold végig, hogyha évek óta hozzá sem nyúltál, akkor szükséged lesz-e rá a következő években! Esetleg az új házadban.

Amiben látsz még értéket, működik, használható, jó állapotú azt add el!


És ne vásárolj, ha meg van mindened!

Majd az új helyen egy-két darabot, hogy legyen friss.

9. df1e1c376c (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 14. 11:01
Ha el akarsz koltozni, es ennyi lom van, allj neki joval elotte selejtezni, es realizalni, mire van tenyleg szukseged.
8. Epresturmix (válaszként erre: 3. - 51683d1c00)
2021. jún. 14. 10:57
De szeretem! ♥️
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - 51683d1c00)
2021. jún. 14. 10:56
Ez nagyon jó, ez a nagy lépés az én homályos foltom. Ragaszkodom minden baromhoz, és minden kacathoz. Lomtalanításkor max. a törött, elkorhadt, lyukas kacatokat dobom ki.
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 14. 10:52
Ami helyett veszel újat, azt dobd ki, vagy ajándékozd el.
5. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 14. 10:39

"mindig jön egy újabb tárgy, bútor, stb., amire egy év múlva rájövök, hogy nem is kellett volna."


Szerintem többségében nem ez a probléma. Inkább az, hogy a régi kramancoktól nem tudunk megszabadulni. Még akkor sem, ha van már helyette új.

2021. jún. 14. 10:38

Minden vásárlás előtt: kell ez nekem? Szükségem van erre? A válasz általában nem. Nem veszem meg, csak ami nagyon létszükséglet. Nem veszek 6. serpenyőt, ha van 2, amit felváltva szeretek használni. Vannak ruháim, de nagyrészt ugyanazok a kedvenc darabok forognak, ezért nem is veszek nagyon, csak ha kikopik.

Rihák: vveszek 2 új felsőt, 2 réginek, ami már több, mint 1 éve nem volt rajtam vagy nem szeretem mennie kell. Így van egy állandó készletem, ami nem bővül tovább, de azért időről-időre frissül.

Műszaki cikkek: menthetetlen, majd megjavítom egyszer=kuka.

Illatszerek, piperecuccok: csak akkor veszek, ha fogytán van, nem halmozok fel 10 flakon tusfürdőt, testápolót, sminkcuccot, minek? Max ha akciós, de akkor is kettesével szokott összecsomagolva lenni. Úgyis egyet használsz, egyfélét, ha elfogy, veheted a következőt.

Minden tárgynak helye van, rendszerezőkben, tárolókban, kosarakban, soha nem bővítem, nem veszek újat, mert minek is? Csak ha valami tönkremegy, menthetetlenül meghibásodik. Veszek valamit, amire elköltöm a pénzt, hogy utána meg kilomtalanítsam vagy kidobjam vagy csak úgy ott álljon használatlanul? Akkor inkább nem veszek, a pénzem is megmarad és nem önt el nyakig a lom...

3. 51683d1c00 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 14. 10:34

Soha nem veszek felesleges dolgot,esetleg táskából:)

Listát is írok nagyobb bevásárlásnál,alapból utálok nézelődni vásárolgatni,kidobálni meg főleg imádok mindent,soha nem ragaszkodom semmihez,és már senkihez sem,ez nagy lépés,hogy könnyebb legyen ez a sza... élet.

2. Pasionella (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 14. 10:30
Egyszerű, én nem veszem meg azt amire nincs szükségünk, ha mégis veszek valamit mert annyira megtetszik de nem használom akkor vagy elajándékozom vagy facen a marketplaen eladom. Ez nem igazán jellemző mert nem költekezünk feleslegesen pl.
2021. jún. 14. 10:25

Sziasztok,


Praktikus tanácsokat keresek arra, hogy hogyan lomtalanítotok, hogyan vásároltok, hogy ne halmozódjon otthon fel a lom? Szeretnék egyszerűsíteni a háztartásomon, de mindig jön egy újabb tárgy, bútor, stb., amire egy év múlva rájövök, hogy nem is kellett volna.

4-5 év múlva kirepül a második gyermekem is, akkor egy sokkal kisebb házba szeretnék költözni vidékre, és most 130 négyzetmétert lakunk be, rengeteg cuccal, 2 padláson, garázsban, külső tárolóban.


Szívesen fogadnék ötleteket, ti hogy csináljátok?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook