Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


33534. ae93305f89 (válaszként erre: 33529. - Hanga05)
2019. aug. 15. 09:24
Koszi a tanacsot! Igen, most meg nem megy a “tiszta fejjel gondolkozni” nem is kertem meg a follow up idopontot. Ossze-vissza olvasok meg nyomozok de mar nagyon fáradt vagyok ettol. Gondolkztam mar a klinika valtason is, de oszintén szolva, bizom a dokimba es tudom hogy nagyon profi es nem a penzlehuzas megy. Az en nem tul fényes ertekeimmel elég jot haladtunk es vegul csak csak elertunk vmit. Es valamilyen szinten egyutt mukodik velunk. Kertem lipidet, kaptam. Kertem nativ ciklust, megcsinalta. Hozzateszem, faragott a koltsegbol is mert csak egy tuszom volt most. Csak valami hianyzik még es azt nem tudom, mashol mit kapnék.
33533. Pintér Andi (válaszként erre: 33532. - Panni_80)
2019. aug. 15. 08:00
Kipróbálom, köszi!
33532. Panni_80 (válaszként erre: 33530. - Pintér Andi)
2019. aug. 15. 07:57
Sètàlj nagyon sokat!
33531. Boci11 (válaszként erre: 33519. - Wkriszta)
2019. aug. 15. 07:57
😄 fő a változatosság!
2019. aug. 15. 07:32
Sziasztok! Leszívás után kedden reggel volt) kinek volt haspuffadása és mit tett ellene? Nekem nagyon nem akar múlni. 😬 Tegnap dolgoztam, de nagyon kellemetlen volt, a megszokott nadrágjaim nem jönnek rám, akkora a hasam, mintha legalább 4 hónapos terhes lennék. Ma itthon vagyok iszom a fehérjeturmixot meg a vizet. Nincs jobb ötletem. Ha tudok telefonálok tanácsért az intézetbe, de soha nem veszik fel reggel. 😔
33529. Hanga05 (válaszként erre: 33527. - Ae93305f89)
2019. aug. 14. 23:31
Sajnálom nagyon:( Megértem, hogy most magad alatt vagy, de biztos vagyok benne, hogy kis idő után tudjátok folytatni, hiszen nem vagy reménytelen. Csak tiszta fejjel gondoljátok át, mit lehetne még vizsgálni, próbálni.
33528. RosaGina (válaszként erre: 33526. - TAndi86)
2019. aug. 14. 15:07

Andi őszintén, nem tudom.


Mindent, de MINDENT bevetettünk, szerencse medálom is volt, sokan imádkoztak értünk, tettem egy fogadalmat hogy mit teszek ha sikerül...


Szerencse is kell hozzá. Sosem tudom meg miért Balázs kapaszkodott meg végül.

33527. ae93305f89 (válaszként erre: 33523. - Hanga05)
2019. aug. 14. 15:03
Koszi az erdeklodest, sajnos a HCG 7 ui volt. Utolso ketto nativ IVF kor intralipidet kaptam es ugye tortent is vmi, de hogy miert nem marad meg azt nem tudjuk. Elso missed ab lett es nem talaltak kronoszoma elterest. Reszben vagyok kivizsgalva mivel van egeszseges gyermekem elozo hazassagbol... dokim szerint felesleges tovabbi vizsgalat, szteroidot nem adna, nekem nem is nagyon lehet bizonyos betegseg miatt (de ezt meg megkerdezem hematologust) Meg amit nem probaltam az a verhigito. Szomoru vagyok es tanacstalan a feladàs hataran hogy nem lehet sajatom 😓. Parom elvileg rendben van.
33526. TAndi86 (válaszként erre: 33524. - RosaGina)
2019. aug. 14. 15:00
De ehhez kellett a PGS, szerinted a MACS is elég lett volna a sikerhez?
33525. RosaGina (válaszként erre: 33520. - __Hope__)
2019. aug. 14. 14:49

Azért mert a spermiumok normál érési folyamatához szükség van valamennyi szabad gyökre.

Aki úgy szed antioxidánst, hogy ez a szabad gyök nála nem magas, akkor csökkeni fog a spermaszám.


Én legalábbis így olvastam.

33524. RosaGina (válaszként erre: 33511. - __Hope__)
2019. aug. 14. 14:33

Szia!


Jelen! OATS plusz pocsék fragmentáció.


A két hónapot kisfiam itt szuszog mellettem!

33523. Hanga05 (válaszként erre: 33505. - Ae93305f89)
2019. aug. 14. 13:39
Mi újság veled? Megkérdezhetem, mi volt vérvételen?
33522. Hanga05 (válaszként erre: 33520. - __Hope__)
2019. aug. 14. 13:27
Azért messze nem vagyok szakértő férfi meddőségben, mások sokkal profibbak itt. Én nem olvastam olyat, hogy valakinek a vitaminok rontottak volna a spermaképen, maximum nem használtak. És ha van spermiumszelekció, biztos tudnak rajtatok segíteni!
33521. TAndi86 (válaszként erre: 33520. - __Hope__)
2019. aug. 14. 10:08
Kérdezd meg Tundevet, ők is amiatt mentek a Reprosysba.
33520. __Hope__ (válaszként erre: 33517. - Hanga05)
2019. aug. 14. 10:00

Nagyon köszönöm a biztatást! :)

Igen, sokat keresgéltem erről a speciális spermiumszelekcióról, olyan helyen vagyunk, ahol van ez a mikrofluid technológián alapuló Fertile Chip eljárás, csak épp azt nem tudom, hogy ez mennyire rossz eredményeken tud segíteni...

ROS vizsgálatra azt mondták, hogy egyelőre nem indokolt, bár lassan már úgy vagyok vele, hogy kérünk minden vizsgálatot az árlistáról, ami létezik, hogy ne kelljen mindig valami újabb dologra elmenni! :P

Azt nem tudod, hogy olyan lehetséges-e, hogy az antioxidánsok javítják valakinél a töredezettséget/szabad gyököket, míg az általános spermaképet ezzel egyidejűleg rontják? Vagy lehetséges olyan kombináció, hogy az antioxidánsok segítenek, míg más vitaminok nagy dózisban rontanak?

33519. Wkriszta (válaszként erre: 33518. - Boci11)
2019. aug. 14. 09:21

Szia Boci!

3 éve csinálhattam terheléses mérést.

Vélemények:

1.Meddőségis doki a Róbert kórházban:

-bár csak több ilyen eredményt látnék.

2.Meddőségis doki Duna Medical :

-háát....mediterrán diéta jó lenne....

3.Endokrinológus:

-ez így oké, de ha gondolom a 160 grammos ch diéta mehetne.(De csak a lombik miatt.)Nem gondoltam😎

Szóval ahány doki, annyi vélemény.Nálam is kiverte a biztosítékot a szénhidrát számolgatás.

33518. Boci11 (válaszként erre: 33502. - Bargab)
2019. aug. 14. 08:08
Azt hiszem, igazad van. Tényleg kár még ezen is agyalni. Az endo doki is a máj terheltségét emlegette többek között, hogy nagyon nem ugyanolyan egy 50 kg-os és egy 75 kg-os hölgy esetében, és emiatt is lesz más a cukor eredmény. (Egész pontosan nálam a 60 perces leesik, de a 120 perces meg szinte ugyanolyan, mint a nullás.) Na mindegy, én tényleg nem értek hozzá. Mindenesetre a cukrot kerülöm ezentúl, nem mintha eddig sokat ettem volna, egyáltalán nem vagyok édesszájú. Lombik alatt/után pl. én meg egyáltalán nem kívántam. De ha számolgatni kellene a ch-t az azt hiszem azert megviselte volna a tűrőképességemet így első körben. Aztán biztos meg lehet szokni azt is. Kicsit megnyugtattatok, hogy ez nektek sem ilyen egyértelmű. (Meg úgy látom, az orvosoknak sem.) Van épp elég konkrét gond, inkább foglalkozok azokkal.
33517. Hanga05 (válaszként erre: 33514. - __Hope__)
2019. aug. 13. 23:56

Ha jól tudom, elvileg létezik olyan módszer, amellyel kiszűrik az ép spermiumokat, de nem tudom, ez hol elérhető. Lehet, hogy Babyonboard írt erről? Bocs, ha rosszul emlékszem.

De semmiképp se kell elkeseredni egy rossz eredmény láttán. ROS vizgsálata is volt a párodnak? Ha emelkedett a spermiumok szabad gyök tartalma, pláne érdemes erőteljesebb antioxidánsokkal rámenni, ezért kell a magas dózisú E-vitamin, esetleg astaxanthinnal, pycnogenollal érdemes próbálkozni.

33516. brekusz
2019. aug. 13. 19:08
Sziasztok! Valaki hallott már Streptococcus mitis-ről. Semmi infót nem találok róla. Köszi!
33515. 7a18f093cf (válaszként erre: 33510. - __Hope__)
2019. aug. 13. 18:40

Szia!


Nagyon szépen köszönöm a biztatás! Én is remélem, h előbb utóbb valahogy rendeződik a dolog és talán közelebb kerülök a célomhoz. Mindannyiunknak kitartás.Baba legyen a vége!

33514. __Hope__ (válaszként erre: 33512. - Hanga05)
2019. aug. 13. 15:48

És ha nem tudnak rajta segíteni, akkor ennyi volt, nagy valószínűséggel még a lombikról is lemondhatunk? (Tudom, tudom, majd nyilván ezt az orvos mondja meg, most előzetesen információt gyűjtök...) Megnéztem a Folandrol összetevőit, a 3 hónapos vitaminkúra keretein belül majdnem pont ezeket (is) szedte a férjem hasonló mennyiségekben (kis eltérésekkel), DNS fragmentáció vizsgálat előtte nem volt, csak utána nem sokkal, akkor lett ez az eredmény... :( A Gonal úgy látom a hormonokat befolyásolja, így serkenti a hímivarsejtek képződését, nem találtam róla olyan információt, hogy a minőséget befolyásolná... :(

De nagyon köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatodat!

33513. Dorci9 (válaszként erre: 33509. - Arón1)
2019. aug. 13. 15:07

Szia Arón,

nem volt semmi tünet, a ciklusom is rendben volt. Csak arra hivatkoztak, hogy a méhtükrözéskor valószínű megsérült a méhnyálkahártya és így nem elég vastag. Az ösztrogén ezen fog segíteni.

33512. Hanga05 (válaszként erre: 33511. - __Hope__)
2019. aug. 13. 15:03
Elvileg a DNS fragmentáció javítható, a férjem is kapott kezelést rá 3 éve, és neki szépen javult. Győrben a kezelés rá: 2x1 Folandrol, 1000 mg C-vitamin, 1000 mg E-vitamin. Ilyenkor adnak Gonalt is a férfinak, nem tudom, az még mennyit tesz hozzá. Jót tesz a gyakori együttlét is, a legjobb a 2 napos karencia. 2 hónapos kezelés kell legalább a lombik előtt, és ellenőrizni.
33511. __Hope__
2019. aug. 13. 14:39

Akiknél férfi oldalon van probléma, tőlük kérdezném, hogy van köztetek olyan, akinek rossz DNS fragmentációval (nálunk 23,7%) sikerült a lombik (ezzel az eredménnyel még csak most megyünk vissza orvoshoz)?

Emellett rossz a mozgékonyság, HBA teszt 20%, és a legutóbbi vitaminkúra után már a morfológia is gyengébb (előtte az rendben volt), de a számuk kifejezetten jó, így ezekre még azt mondta a meddőségi doki, hogy ICSI-vel jó esélyünk van (plusz valami chipes válogató rendszerük is van szükség esetén), de tartok tőle, mi van, ha ilyen töredezettséggel már a lombikot sem javasolják...? :(

Remélem tudtok valami biztatót mondani, mert elvileg októberben mennénk az 1. lombikra! :)

33510. __Hope__ (válaszként erre: 33507. - 7a18f093cf)
2019. aug. 13. 14:30

Nem tudod mennyire ment fel az inzulinod 120 percnél? Amúgy ha a cukrod még jó, akkor az inzulin kis odafigyeléssel tök jól helyrerakható, nem kell ám életed végéig ch-t számolgatnod, elég csak picit jobban figyelni. :)

Remélem segít neked is ez az alkalmazás, nem csak a testnek, a léleknek is nagyon jót tud tenni néhány kiló mínusz, főleg sporttal kombinálva! ;) Nekem legalább is sokat segít abban, hogy feldolgozzam az élet kegyetlenségeit! :D

Ami még eszembe jutott, lehet, hogy ezzel a mostani 40 napos ciklussal van összefüggésben a kis hízás, és akár pont emiatt, vagy valamelyik gyógyszertől/gyógyszerkombinációtól több vizet raktározott a szervezeted, és csak azt mutatja a mérleg!

33509. Arón1 (válaszként erre: 33508. - Dorci9)
2019. aug. 13. 14:26
Olyat hallottam már, hogy a lombikok közötti 3 hónap szünetben szedetnek fogamzásgátlót, de nem tudom miért? Hogy ne merüljön ki a petefészek? A törékeny méhnyálkahártyának volt valami tünete? Megváltozott a ciklusod?
33508. Dorci9
2019. aug. 13. 13:37

Sziasztok Lányok,


3 méhtükrözés után azt írta a dokim a zárójelentésre, hogy törékeny méhnyálkahártya (a műtétek előtt nem volt semmi probléma a méhnyálkahártya vastagsággal) és hogy ösztrogén javasolt. Erre kaptam novynette fogamzásgátlót, hogy szedjem 3 hónapig. Nem értem, hogy miért kell fogamzásgátlót szednem, miért nem írt fel egy olyan ösztrogén készítményt, ami mellett esetleg spontán is sikerülhetne addig? Vagy szerintetek ez butaság? Volt valaki hasonló helyzetben? Milyen ösztrogén tartalmú készítményt kaptatok és meddig kellett szednetek? Volt előtte vagy közben vizsgálat? Bocsi a sok kérdésért, de elbizonytalanodtam. Köszönöm szépen, ha valaki(k) válaszol(nak).

33507. 7a18f093cf (válaszként erre: 33497. - __Hope__)
2019. aug. 13. 10:28

Szia!


Köszönöm letöltöttem a yazio alkalmazást, nagyon jó!

67 kiló vagyok egyébként, nem gondolnám, h túlsúlyos, de én szeretnék leadni kb 7-8 kilót. Mivel tényleg nagyon figyeltem mit eszek, ezért nem értettem, h nem megy le egy deka se. Az endrokinológus kért vérvizsgálatot. Tavaly is volt, az akkori doki nem mondta, h IR lenne. A mostani endodoki írta fel a mekformint és a 160 grammos diétát. Valóban kb két hete kezdtem ezt a diétát, medrol is kb azóta, mert úgy volt ha megjön, akkor meddőségi és lombik. De nem tudom mi az ami bekavart kb két hét alatt, de a súlyom valóban 69. Remélem megy ez lejjebb. De ezzel a kalkulátorral így jobban nyomonkövethetem.

Vitaminok: D vitamin 6000 NE, E vitamin 400 mg, reservatol 2 db, myoqinin 2 db, barátcserje 2 db, bromokriptin 1/2 , myo inozitol napi egyszer. Ja syntronie 25 mg, mormoxil napi 1/ mekformint vacsi után 3 db. Mindenki azt mondta ezektől fogynom kellene. Na akkor folytatom, majd meglátjuk mi lesz. Én szeretnék fogyni, mert soknak érzem ezt a súlyt. A TSH-m 2,4 volt. A cukrom jó volt, csak az inzulin nem csökkent 120 percet, hanem nőtt.

33506. Hanga05 (válaszként erre: 33501. - Boci11)
2019. aug. 13. 09:40
Teljesen megértelek, én ugyanolyan homályban vagyok, pedig nekem már egyszer sikerült. Az IR téma valószínűleg azért homály, mert ez igazi PCO-sokra biztos igaz, én szinte az összes cikket PCO-sokra találtam, és nagyon nem találok semmit, hogy a vékonyaknál PCO nélkül mi a jelentősége. Úgyhogy simán igaza lehet az endos dokidnak, kicsit legalább megerősített engem is. Azért csinálom a diétát számolás nélkül, mert jól is esik, meg szedem az inofolicot, meg hát a mozgás sem árt, az lehetne több.
33505. ae93305f89 (válaszként erre: 33500. - 9e8b75449a)
2019. aug. 13. 05:52

Koszi Ági!


Az igazsag az, hogy a glutenra figyelek, vagyis probalok kizarni, amennyire tudok, max etterembe eszek amibe nem tudom h mi van.. a vararkozasi idoszakba ettem joghurtot, de valoszinu hogy az sem okozhatta ezt a kellemetlensèget, mivel eddig semmi bajom nem volt tole. Olyan volt ez mint IBS, valoszinu puffadastol. Mindegy, 8 orara mennem kell vvetelre de mar nem tudok aludni, tegnap nagyon magam alatt voltam 😓

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook