Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


42204. Hablaty86
2020. szept. 2. 14:21

Sziasztok Csajok,


Nekem a FETről jut eszembe. mi jelenleg férfi oldal miatt lombikozunk.


Annyi rosszat lehet olvasni és már nagyon félek és már szinte le is mondtam az egészről hogy én valaha anya leszek. Elnézést nem akarok kifakkadni. Hogy tudjátok, felolvasztás az egy újabb szürö az embriókra vonatkozoan? ezzel a férfi oldal is tesztelve van? úgy értem amennyiben felébrednek akkor csak nem lehet annyira hibás a férfi oldal?

42203. arcencil
2020. szept. 2. 13:52

Nekem egy lombik volt, ami ugye sikerült is (az más kérdés, hogy missed ab lett a 6 héten) Érdekes Boniko amit írsz, mert nekem Szegeden volt és az én doktornőm azt mondta, hogy nem kell pihenni, csináljak mindent ahogy eddig. Mondjuk én sajtkukac is vagyok :)vezetek három céget, rohangálok mindenfelé és állandóan intézek valamit.

Csak a transzfer napján pihentem, egyébként semmit. Az előtte lévő 2 spontán terhesség alatt sem pihentem, nyilván nem is tudtam hogy terhes vagyok. Még futni is voltam :) és jógáztam folyamatosan.

Szerintem nem ezen múlik, hanem a sejtek minőségén. Na azokkal viszont hadilábon állok :D :D

42202. kismanó12 (válaszként erre: 42196. - Vic100)
2020. szept. 2. 13:15

Sziasztok, nekem volt ugye 2 sikertelen lombik. A beültetés után sosem dolgoztam a vérvételig. Nem hajoltam, nem emeltem. A munkám stresszes, de hiába nem dolgoztam, azon stresszeltem otthon, h vajon sikerül-e, ilyen-olyan tünetre figyeltem stb. Rossz volt lelkileg.

Az orvosom 1-2 nap pihenést javasol beültetés után és utána élni az életet mint máskor, a vérvételig. Utólag igazat adok neki, mert amikor spontán sikerült, dolgoztam és a covid miatt elég stresszes volt, de nem tudtam foglalkozni azzal h abban a hónapban mi a helyzet baba téren. Elég hamar éreztem h vmi más, 24. Ciklusnapon teszteltem, de addig mindent csináltam, emelgetés stb. Aviva tornáztam, aerobic is ment.

Viszont a pozitív teszt után rögtön mentem dokihoz és a progi pótlás nagyon fontos volt, utána már kíméltem magam. Most 17 hetes vagyok.🙂

42201. Zizike79
2020. szept. 1. 21:23
Ja és a kisfiam egy nagyon nem tökéletes ciklusban fogant...
42200. Zizike79 (válaszként erre: 42199. - SSSzilvi)
2020. szept. 1. 21:20
Teljesen megértelek! Az ember üldözi a tökéletes ciklust, én is ezt csináltam... közben meg az élet nem ilyen, nem gyerekcsináló gépek vagyunk :( Csak olyan kevésszer van esélyünk... A progeszteronról sajnos fogalmam sincs, mit jelent, mikor jó beültetésre, de remélem, tudsz beszélni a dokival és lesz meggyőző válasza! Majd írd meg, mit mondott!
42199. SSSzilvi (válaszként erre: 42198. - Zizike79)
2020. szept. 1. 21:12

Alapvetoen en sem gondolom hogy ezeken mulna. Csak bennem van a para, hogy mi van ha ezek a fagyibabak az utolso lehetosegeim. Akkor nem szeretnem azt erezni rajtam mult...

Ha tenyleg volt delelott tuszorepedesem, akkor egy egesz nap az elteres. Ha a kicsit emelkedett progeszteron erteket nezem akkor lehet meg tobb az elteres. Vagy mitol lehet kicsit magasabb ez az ertek?

De az is bennem van, mi van ha csak az utolso esely miatt parazok. Eleg hatarozott vagyok, de ez a sok ev ugy latszik teljesen megzakkantott.... Neha nem ismerek magamra. Mintha tudat alatt tolnam magam elott ezt a beultetest... tokeletesen tokeletes ciklus ugysem tudok produkalni...

Majd beszamolok mit mondott a doki. Ha sikerul vele beszelnem...

42198. Zizike79 (válaszként erre: 42197. - SSSzilvi)
2020. szept. 1. 20:46
Szilvi, nekem ugyanerre a kérdésre (hogy csüt. éjjel éreztem a peteérést az ovitrelle-lel belőtt péntek reggeli időpont helyett), azt mondta a Kaalis dokim (K.P.), hogy pár órán nem múlik. A Róbertben egyszer hétvégén spontán eldurrant a tüsző, akkor Fülöp az en bemondásom alapján, h mikor éreztem a peteérést, időzítette a beültetést. Akkor úgy gondoltam, biztos nincs nagy jelentősége 1 napnak ide vagy oda. Dehát van az era teszt is, szerintük meg minden perc számít... fene tudja. Ezek a beültetések nem sikerültek, de nem tudom, hogy az időzítés volt-e rossz vagy más miatt. Bár annyira nem hiszek ebben.
42197. SSSzilvi
2020. szept. 1. 20:07

Sziasztok Lanyok!

FET beultetessel kapcsolatban szeretnek kerdezni. Ebben a honapban FET lenne, voltam is dokinal ultrahangon, a 11. ciklusnapon 17 mm-es tuszot mert es azt nondta 13. ciklusnapon legyen a tuszoepeszto, igy a 15. ciklusnapon lenne a tuszorepedes es a 20. on a beultetes. Kerdeztem tole hogy mi van akkor ha magatol megreped egy nappal korabban. Szerinte nem fog, mert nem no olyan gyorsan a tuszo.

Nekem mar tobbszor volt ciklusmonitorom, volt olyan honap, amikor a 17mm es tuszo merese utan a harmadik napon mar ovulaciot irtak a lapomra. Visszanezve a ciklusmonitorokat 20 mm feletti tuszot sosem mertek nalam.

Kerdeztem a dokit, ha veletlenul korabban van egy nappal a tuszorepedes, mint a tervezett az mennyire baj az embrio beultetese miatt, azaz hogy lehet akkor a tervezettnel korabban kellene beultetni. Azt mondta a tuszorepedes a nulladik nap es ahhoz merten kell tervezni a beultetest.

Vegul abban maradtunk a tuszorepeszto beadasank napjan merjunk progeszteront. Ez megtortent , az ertek 11 nmol lett (ciklus 3. napjan 0,4 nmol volt - igaz mas a ket labor). A rakovetkezo nap, azaz a tuszotepeszto beadasa utani es a tervezett tuszorepedes elotti nap elmentem egy ultrahangra is, ahol 16 mm-es sargatestet mert. Doki szerint nemreg lehetett ovulacion, delelott vagy elozo nap. Nemi folyadekot is latott a nem szabalyos tuszo korul.

Termeszetesen megkuldzem a leleteket a kozpontnak es kertem, egyeztethessek a dokival.

Nem vagyok teljesen biztos a dolgomban, az ultrahangon en is lattam a tuszot, nemi folyadekot korulotte, de mi van ha benezte a doki? Bar ennek ellent mond az elozo napi progeszteron ertek is, ugye?

En biztosra szeretnek menni a beultetes datumaval. Mi van ha a fagyibabak a nyerok, a tokeletes idopontban szeretnem oket visszakoltoztetni. De mi van ha tul parazom ezt az egeszet? Van egyaltalan egy napnak, fel napnak jelentosege?


Koszonom ha megosztjak a tapasztalatotokat.

42196. Vic100 (válaszként erre: 42195. - Boniko)
2020. szept. 1. 20:02

Szia Boniko!

Köszönöm, hogy megosztod a tapasztalataid.

Így igaz, hogy fene se tudja mi a jó... Ilyenkor mindig arra gondolok, mikor valaki természetes terhesség mellett nem is tudja, hogy teherbe esett és minden gond nélkül beágyazódik neki és továbbra is lazán veszi mégis megmarad neki 🤔 Dehát erre mondják a lombikos terhesség más... Nem tudom itt pontosan mire gondolnak, de egy biztos többségünknek nemhogy a megtermékenyülés nehezen megy, de még ott van a beágyazódás na és még a megtartás ☝️

Mindenesetre erre az Utrogestanra legközelebb én is jobban figyelek 🤔

Bosszús is voltam utána picit, hogy nulla információt kaptam róla... Néha úgy érzem, hogy úgy gondolják ami nekik egyértelmű, az hogy a fenébe nekünk nem?! 🤷‍♀️🤔

42195. boniko (válaszként erre: 42168. - Vic100)
2020. szept. 1. 19:49
Szia Vic100! Én voltam a szegedi Kaaliban, most meg a Róbertben. Mindenütt mást mondanak. Szegeden azt, hogy ne dolgozzak, pihenjek, csak némi séta, a Róbertben, hogy élhtek úgy mint előtte. A cipekedést és a hajlongást viszont kerülni kell. Én próbáltam kímélni magam így egyetlen egyszer összejött egy rövid terhesség, de a többi alkalommal ez sem segített. A hüvelykúpok után én mindig feküdtem egy órát, ezt még a Kaális orvos javasolta...a másik helyen semmit nem mondtak ezzel kapcsolatban. Ki tudja, hogy mi a helyes és hogy mi segít...
42194. Dorneo (válaszként erre: 42193. - Baba2019)
2020. szept. 1. 18:59
Örülök 😊
42193. baba2019 (válaszként erre: 42191. - Dorneo)
2020. szept. 1. 18:39
Megyek is Dóri! 🤗❤️💖
42192. Vic100 (válaszként erre: 42189. - Ann3)
2020. szept. 1. 18:15

Majd írd meg mi volt, sajnos nehéz “jó” helyet találni...

Nekem most egy hónap szünet jön, van egy fagyi baba, amit előreláthatólag akkor kapok vissza...

Egyébként ezen meglepődtem, mert azt hittem semmi szünet és indulhat. Vissza is hívtam őket , hogy esetleg félre érthettük-e egymást mert nekem ez a hónapban stimulació nélküli lesz... De pihenni kell a szervezetnek stb... Hát jó akkor legyen!

Viszont a múltkori beülti után közölte a biológus , hogy ő látott egy kis polipot, de nem biztos h az, ezért ha ez nem sikerül akkor ezzel foglalkozni kellene. Ennek ellenére most nem nagyon foglalkoztak vele, mivel csak az aszisztenssel sikerült beszélni, ő nem tud róla semmit 😐

Úgyhogy most erre rá kell feküdnöm, mert a következőnek jobb így nem nekivágni ☝️

42191. Dorneo (válaszként erre: 42190. - Baba2019)
2020. szept. 1. 16:45
Kriszti, várlak szeretettel, ha jönnél ❤️ Sok babatervező vendégem van, és vannak akik már kismamák közülük. Amúgy köszi neked is a megerősítést a hormon eredményekről 😊
42190. baba2019 (válaszként erre: 42188. - Baba2019)
2020. szept. 1. 16:23
Sőt a rendelesedre is szívesen mennénk, te vagy a legjobb reklám saját magadnak, ilyen értékekkel... 🥰
42189. Ann3 (válaszként erre: 42178. - Vic100)
2020. szept. 1. 16:21
Pestre járok a SOTE-ba. Holnap kiderül járok e még oda. Debrecenre fogok váltani, ha itt nincs ötlet a folytatásra.
42188. baba2019 (válaszként erre: 42186. - Dorneo)
2020. szept. 1. 16:20
Ez egyszerűen csodálatos! Az fsh, osztradiol, Amh mind tökéletes! Dóri szívesen veszünk tőled bmilyen életmód tanácsot, nekem lassan érkezik az Amh-m és már most rosszul vagyok a gondolattol...
42187. Ann3 (válaszként erre: 42179. - Kismanó12)
2020. szept. 1. 16:15

Gratulálok! Jól esik jó híreket is hallani :)


Még nem adtam fel, remélem az orvost meg tudom győzni még egy körre hamarosan ;)

42186. Dorneo (válaszként erre: 42185. - Arcencil)
2020. szept. 1. 15:36
Köszönöm, Arcencil, igazad van, nincs jogom elégedetlenkedni 😊 Lehet, hogy egyszer sor kerül az életmódnaplóra is, úgyis természetgyógyász az egyik szakmám ❤️
42185. arcencil (válaszként erre: 42184. - Dorneo)
2020. szept. 1. 15:18
Basszus a te korodban! (bocs!!!) Ez elképesztően jó eredmény! Szerintem nagyon jó esélyekkel indulsz, irigy vagyok ám nagyon, és felnézek rád! Írhatnál életmód naplót itt a hoxán :)
42184. Dorneo (válaszként erre: 42183. - Arcencil)
2020. szept. 1. 12:27
Köszönöm :-) Tutira segített az Aviva! Mondjuk örültem volna, ha most nem megy a decemberi érték alá, de lehet, hogy maximalista vagyok :-)
42183. arcencil (válaszként erre: 42182. - Dorneo)
2020. szept. 1. 12:26
Aztaaa, ez igen szép érték! Szerinted az Aviva segített?
42182. Dorneo
2020. szept. 1. 12:10
A múltkori szép FSH lelet mellé megküldték az AMH-t is, ez most 0,61 lett (tavaly év végén 0,98 volt, de 2018-ban volt már 0,12 és 0,25 is) szóval remélem ez a mostani még belefér a pakliba!
42181. hantosska (válaszként erre: 42180. - Arcencil)
2020. szept. 1. 07:34

Bevallom, valami semmi kis oldalon olvastam, vagyis nem volt tudományos valószínűleg.

Az viszont nekem logikusnak tűnik, hogy semmi sem jó, ami szélsőség, tehát bármiből ha túl sok van vagy túl kevés az biztos nem oké.

Azért próbálok keresni valami tudományosat is.

42180. arcencil
2020. szept. 1. 06:42
Honnan az infó, hogy a magas ösztogénszint akadályozza a beágyazódást? Én ezt még sose hallottam. Érdekelnének részletek.
42179. kismanó12 (válaszként erre: 42177. - Ann3)
2020. aug. 31. 23:21

Szia, nekem tavaly nyáron nem sikerült az első stimu. 2 ciklust vártunk volna a következőig, de nekem Ciszta miatt végül 3 hónap lett. Nekem a meriofert vált be végül. 0,25-s amh-m volt tavaly és 30 feletti fsh. 2 sikeres stimu volt, mindkétszer 1-1 embrió lett. Sajnos nem tapadt meg egyszer sem.

Viszont idén májusban spontán sikerült.🥰

Kitartást kívánok Neked, ne add fel!❤️ Amiben én hiszek és csak ajánlani tudom: a sok sport, diéta és a lelkiek rendbetétele. Kívánom h Neked is mihamarabb sikerüljön.

42178. Vic100
2020. aug. 31. 22:03

Nekem a Menopur-ral ment, èn Ausztriàban csinàlom. 150-el

indítottunk kèt napig, majd következö kèt nap 112,5 aztàn kontroll, ès vissza 150-re mèg egy hètig mert kevès indult be. Gondolom mivel elsö volt mèg òvatosak voltak vele...

Te hovà jàrsz?

Èn ùgy tudom, h stimulàciò utàn van szünet, h hagyjàk kicsit pihenni, magàhoz tèrni a szervezeted.

42177. Ann3 (válaszként erre: 42168. - Vic100)
2020. aug. 31. 21:11

Az AMH 0,12 és 0,09 is volt. A max dózist kaptam ovaleap-ből, ezért gondoltam hogy nekem mást kell próbálni, mert ez egyáltalán nem működött.

Neked végül az ovaleap-pel sikerült? Egy ilyen félre sikerült stimuláció után is van várakozási idő vagy csak beültetések után kell várni 3 hónapot?

42176. Kiscica19 (válaszként erre: 42174. - Ann3)
2020. aug. 31. 21:07

Szia,

Az FSH nagyon sok az AMH pedig valóban alacsony. Nem tudom hány éves vagy és mióta próbálkoztok. Ezzel az FSH-val ebben a ciklusban nem is lett volna sok esély, viszont ez az érték hónapról hónapra változhat. Jó lenne lejjebb vinni, mert az alacsony AMH-val együtt nem sok jóval kecsegtet.

Ettől függetlenül ne keseredj el és főleg ne adjátok fel, főként első lombik után!

Tudod korona felvesz leporol és emelt fővel megy tovább! 😘

42175. Kiscica19 (válaszként erre: 42173. - Mancs75)
2020. aug. 31. 21:02
Még nem. 😘

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook