Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lisztérzékenység 2014 fórum

Lisztérzékenység 2014 (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2014. márc. 1. 16:01
Amúgy meg érdemes több helyen és többször megnézetni,mert az egyik ismerősnek hol az jött ki,hogy gl.érzékeny,hol az,hogy nem.Aztán megint az,hogy gl érzékeny.Szegény egy évig csinálta a diétát.Aztán a végén kiderült sosem volt gl.érzékeny.Amúgy Pesten valamilyen Ilona dr.nő az allergia központban nagyon jó.Hozzá érdemes menni.
21. a1f4b553ae (válaszként erre: 20. - Marlenka70)
2014. márc. 1. 15:58
Csinának olyat is,hogy megnézik vérből,hogy génalapú gl.érzékenység fenn áll-e. Az bizony 2 hónap.:(
2014. márc. 1. 14:51
Akkor elképzelhető hogy a négy alkalmas a keményítőhöz kellett. Egy napon csinálták mind a kettőt. De a glutén azt mondták hónapok mulva lesz kész.Érdeklődni egy hónap után lehet. Pesten X.kerület kórház.
2014. márc. 1. 13:34
hát,Nekem egyszer vettek le vért azt küldték le Szegedre onnan 4hét mulva volt eredmény!Nekem 4 alkalmas nem volt!
2014. márc. 1. 13:30
Szeretném megkérdezni,hogy másoknak is hónapokat kellett várni a leletre (vérvétel a 4 alkalmas)?
2014. márc. 1. 12:52

Nekem ezek a tüneteim és sztem LÉ:

*1-2óránként ennem kell különben nem érzem jól magam korog a gyomrom folyton

*sokat járok nagy wc-re,reggeli után tuti rohanás wcre

*napi 3-4 laza széklet

*ha wc-zek utána korog megint a gyomrom

*orrfolyás

*puffadás de már ugy hogy ilyen nagy sóhajtozva kell vennem levegőt ugy nézek ki mint aki teres,16évesen...

Valakinek hasonló?Már annyi mindenre vizsgáltak..féreg hormonok minden,de LÉ-re nem néznek mert nem fogyok.Már Candidával ijesztegetnek.

16. kiscukorka (válaszként erre: 2. - Wallabys)
2014. márc. 1. 12:45
Semmi tünete nem volt?
2014. márc. 1. 12:29
A teljes vérképet nem EMA-ra értem,hanem simán telejs vérkép magnézium vörösvérsejt cukor iylenek...Nekem a bilyhaim is totál lapoak!Viszont Nekem meg azt mondta a doki hogy pont a vérvétel a biztosabb!De sztem ahány doki annyi féle vélemény meg tapasztalat..ezt a másfél éves vizsgálódás alatt kitapasztaltam.4 dokiból 3 Lé-re gyanakodott és pont a negyedik nem.Aztán mikro türhetetlen lett a hasmenés meg viszketés,orrfolyás akkr mondta hogy okés,akkor megnézik
2014. márc. 1. 12:21
LÉ szövettanból állapítják meg biztosan. A vérvételben nem lehet megbízni.Saját tapasztalatból mondom.
13. kiscukorka (válaszként erre: 11. - Bowie)
2014. márc. 1. 12:21
igen ez is ma már tipikus..nekem is mondták biztos az is van mert nagyon fehér a szám.de teljes vérképben nem nézték mult héten, megyek keddne dokihoz akkor kérem majd!
2014. márc. 1. 12:19
Igen rendeltem tojáspótlót mert tegnap bepróbálkoztam hátha mégis bírom mára szép kis has-mas van...:/
11. bowie (válaszként erre: 8. - Kiscukorka)
2014. márc. 1. 12:19
csak krónikus vashiány
10. a1f4b553ae (válaszként erre: 8. - Kiscukorka)
2014. márc. 1. 12:17
Tej helyett szójatejet használhatsz,vagy kókusztejet. Tojéást meg ilyen pótló porral szokták,ha jól tudom.
9. kiscukorka (válaszként erre: 3. - A1f4b553ae)
2014. márc. 1. 12:16
Igen én sütöm, sajna a diákhitelből nem futja a drága lisztre de keverem a rizs kukorica és az Emese lsizteket és abbol sütök kenyeret!
8. kiscukorka (válaszként erre: 5. - Bowie)
2014. márc. 1. 12:14
Köszi a tippeket, sokat olvaosk róla, vettem is mindent szerencsére annak ellnére hogy kis vrosban lakok van egy bolt haol minden tbe tudok szerezni.Felvágottakbol tudomm melyik aros és pick felvégottat ehetem.A tejre és tojésra is allergiás vagyok, azt is ki kell hagynom fél évig aztán ujra vizsgálat.Náaltok miylen tünetek voltak?
7. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Bowie)
2014. márc. 1. 12:14
Gála felvágott, a Délhús csinálja
6. kiscukorka (válaszként erre: 2. - Wallabys)
2014. márc. 1. 12:12
Igen sajnos sok orvos csak akkor gondol LÉ-re ha ilyen termék fogyasztása után szaladsz wc-re holott teljesen más tünetei is lehetnek,amikről olvastam meg bezsélgettem korházban a dokival: hasmenés, puffadás, nyákos széklet, erős éhség, nincs teltségérzet, sürgető wc inger, kiütések, viszketés, orrfolyás, vashiány, hányás...
5. bowie (válaszként erre: 4. - Bowie)
2014. márc. 1. 12:10
A hozzászólásom másik felét természetesen a fórumindítónak szántam.:))
4. bowie (válaszként erre: 3. - A1f4b553ae)
2014. márc. 1. 12:09

Kiírnád pontosan, hogy melyik az a G...ála felvágott?


Az édességek miatt se aggódj. Gesztenyeliszt, mandulaliszt, stb, ezektől mind csak finomabb lesz egy süti, mint hagyományos liszttel.


Panírozni is tudsz, akár úgy, hogy ledarálod a szezámmagot zsemlemorzsa helyett például.

3. a1f4b553ae (válaszként erre: 1. - Kiscukorka)
2014. márc. 1. 11:41
Segíteni szeretnék! Lisztérzékeny vagyok.Nagyon kétségbe fogsz esni eleinte, de ne ijedj meg. Életmód váltással minden megoldható. Eleinte nehéz lesz,el fog majd telni pár hónap,mire rájössz,hogy mit mivel ehetsz,de ha már rá álltál,akkor sima ügy lesz. Magadnak süss kenyeret otthon. Olcsóbb,és legalább tudod,hogy tényleg gluténmentes. Kukorica liszttel tudsz habarni,vagy rántani. G**ála felvágottakat ehetsz,meg amin rajta van az áthúzott búzakalász.Bármi kérdésed van, írj privit nyugodtan! Szívesen segítek.
2014. márc. 1. 11:35

Szia!

Nekem a fiamról derült ki, hogy lisztérzékeny. Én kértem a kivizsgálást, mert 6 éves, de hiába volt a fejlődése mindig egyenletes, akkor is kisebb volt mindig mint a korosztálya. Januárban derült fény a dologra, és a felszívódási zavarra, a tipikus tüneteket mint hasmenés, puffadás, sosem produkálta.

2014. márc. 1. 11:24

Sziasztok,


egyre több embert és szülőt érint a lisztérzékenység, azért indítom ezt a fórumot hogy bezséljünk erről, a tünetekről, tapasztalatokról és a diétáról!

Én még friss vagyok a témában, egy hete derült ki, teljesen más tünetekkel mint anormális, egyedül talán a hasmenés ami tipikus LÉ tünet, a többit másra akarták ráhúzni!


Írjatok bátran, segítsünk egymásnak, azoknak akik már LÉ-k vagy azoknak akik még csak gyanakodnak!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook