Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lisztérzékeny lettem... fórum

Lisztérzékeny lettem... (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
216. marel2
2011. febr. 13. 16:26
Heim Pál Coeliakia Centrum???? Én jelenleg jobb helyet nem tudok!!!
215. Wenta (válaszként erre: 213. - Marel2)
2011. febr. 13. 15:53
Volt egy maszekos vérvétel ott lett valami érték 18 ami alapban 9 ig jó, ezzel a papírral mentem a gasztrora és a 6 hónapos várakozás helyett lett időpont 1 hónap múlva / megnézték ezt a leletet/ és mikor bementünk 1 hónap múlva, másnap megcsinálták a biopsziát. Most augusztusban felvittem Pestre egy másik dokihoz, elvittem az összes papírt szerinte sem Lé a gyerek. Bár vizsgálatot nem végzett.
214. Wenta (válaszként erre: 213. - Marel2)
2011. febr. 13. 15:48
Az EMA negatív lett, az egyik bélbiopszia Mars:II-III lett, a másik negatív két külön labiban nézték. Mikor meg lett az EMA negatív lelet akkor vissza kaptuk a lisztet ez akkor 1 hónap diéta volt, de a súlya nem gyarapodott 1 évig szinte semmit nem hízott, vagy ha hízott vissza fogyta. Ekkor ismét GM diétát javasoltak ez kb:1 év volt most novemberben terheltük vissza a gasztros prof javaslatára. Híztunk kb: 40 dkg-ot. Gasztrós szerint nem Lé a fiam.
213. marel2
2011. febr. 13. 11:33

Wenta!

Egy csomó kérdés felmerül bennem. Azt írod, hogy 2 vizsgálat pozitív, 2 negatív lett. Ezek EMA vizsgálatok voltak? És a bélbiopsziának mi lett az eredménye? Abból is kettő volt?

2011. febr. 12. 20:44

Mi is az az EMA?

Nem túlzottan vagyok még jártas a z orvosi kifejezésekben...

211. Wenta (válaszként erre: 209. - Bgizus76)
2011. febr. 12. 10:57
Próbáld kibulizni az EMA vizsgálatot vérből nézik, csak Pesten, a miénket is oda küldték 1 hónapot vártunk rá.
210. Wenta (válaszként erre: 209. - Bgizus76)
2011. febr. 12. 10:55
Nekünk az IGA 900 volt.
209. bgizus76 (válaszként erre: 208. - Wenta)
2011. febr. 11. 22:42

Szia!

Hallottam már az ismeretségi körömben is ilyet,nagyon remélem,hogy nálunk is ez lesz a helyzet.

A genetikai labor 1 hónapja "csücsül"a vérmintán,de a transzglutamináz IGA 386 lett,50 helyett.

208. Wenta (válaszként erre: 206. - Bgizus76)
2011. febr. 11. 14:40
Szia! Az én fiamnak 1 évig kellet diétáznia, 4 vizsgálata volt ebből 2 szerint Lisztérzékeny, 2 szerint nem. Az EMA negatív lett. Novemberben kapta vissza a lisztet semmi probléma és hízott 40 dkg-ot azóta.
207. marel2
2011. febr. 10. 21:02

Bgizus76!

Ha lisztérzékeny akkor egész életen át diétáznia kell! Ez egy autoimmun betegség, a diéta hatására sem múlik el csak nem lesznek panaszai sem most sem a jövőben!!! Feltétlenül nagyon szigorú diétát kell tartani, azt nem lehet hogy csak egy kis kiflivég, vagy egy keksz a normál búzásból!!!!

Ha nem voltak most tünetei az nem azt jelenti, hogy belülről nem dolgozott a glutén.

Ez egy elég drága diéta de nagyon sok mindent meg lehet csinálni otthon ami azért más mintha készen vennéd meg a terméket. Persze idő azért kell hozzá!

Elküldtem neked a Bp-i üzletek címét "magánban", mert úgy tudom, hogy itt nem lehet megadni őket.

206. bgizus76 (válaszként erre: 203. - Marel2)
2011. febr. 10. 20:18

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!

Jövő héten megyünk a kórházba endoszkópos vizsgálatra,akkor derül ki minden biztosra,különben Budapestiek vagyunk,3. kerület.

Pár üzletben már érdeklődtem gluténmentes élelmiszer után,de nem volt szinte semmi.Internetről letöltöttem,hivatalos gluténmentes élelmiszerlistát,a mi számunkra az is katasztrófa...

Azért köszönöm a bíztatást,remélem könnyebb lesz megoldania helyzetet,mint azt én gondolom.

Létezik olyan is ,hogy vkinek csak pár hónapig kell diétázni,és utána visszaállhat?Tünete semmi sem volt,csak véletlenül derült ki az allergia,tehát nem kóros.

Köszönöm a segítséget!

205. Borsi :-) (válaszként erre: 202. - Marel2)
2011. febr. 9. 14:15
Igen,ezt hallottam én is,csak biztosra akartam menni! :o)
204. marel2 (válaszként erre: 203. - Marel2)
2011. febr. 8. 22:52
Bocs, most látom, hogy Budapesti vagy! Itt nagyon sok vásárlási lehetőség van, csoportok működnek, szóval nem lesz nehéz dolgod! :)))
203. marel2 (válaszként erre: 201. - Bgizus76)
2011. febr. 8. 22:48

Bgizus76!

Ha kislányodról konkrétan és orvosi papírokkal is alátámasztva kiderítik, hogy lisztérzékeny akkor jogosultak lesztek az emelt összegű családi pótlékra. 1 gyermek után 24.400,- Ft volt az összege ami 18 éves koráig jár, de max. 20 éves korig a jelenlegi szabályozás alapján. Azon kívül jár a kedvezményes utazáshoz igazolvány ami azt jelenti, hogy a helyi közlekedés ingyenes, a távolsági pedig 90 %-os kedvezménnyel vehető igénybe a gyereknek és a kisérőjének is! Azon kívül alanyi jogon jár a gyermeknek közgyógy igazolvány ami önmagában is több kedvezmény igénybevételére jogosít.

Nem tudom, hogy hol laktok, de több nagyobb városban van TAC (táplálékallergia centrum) vagy ha sok bajjal járna az utazás akkor postán is tudsz tőlük rendelni, elküldik a csomagot!! A gyártóktól közvetlenül is lehet rendelni és a LÉ egyesület országos programjain is mindig van kedvezményes vásárlási lehetőség.

Ne félj, a kislányod sokkal könnyebben fog átállni a diétára mint az gondolnád. Csak természetesen állj neki, az aggodalmadat ne mutasd ki. A LÉ oldalon nagyon sok segítséget találsz, nyugodtan kérdezz, mindenki segítőkész.

Sok sikert!

202. marel2
2011. febr. 8. 22:37

Borsinak! :)

A natúr termékekben – mint például az Activia natúr, a Könnyű és finom natúr, a tejföl, a kefir – nem lehet a tej alapanyagokon és a savanyítást végző baktériumkultúrán kívül egyéb összetevő, ezáltal a tejen kívül, allergént sem tartalmazhatnak. Tehát a natúr termékeket liszt érzékenyek is fogyaszthatják.


Ezenkívül az Actimel termékekre a lengyel testvérgyárunk glutén mentességet vállalt. Tehát ezt is bátran ajánlhatjuk Önnek.

201. bgizus76 (válaszként erre: 196. - Andi19:))
2011. febr. 8. 21:56

Szia!

5 éves kislányom is lisztérzékeny az előzetes vizsgálatok alapján.

Nagyon meg vagyok ijedve ettől a betegségtől,nem tudom hogy fogom finanszírozni az étkeztetését,hogy fogom megértetni vele ,hogy mit nem ehet és miért nem.Sajnos elég válogatós is.

Nálad hogy jelentkeztek a tünetek?

Hol találok olyan üzletet ahol mindent be tudok neki szerezni?

Segítségedet előre is köszönöm!

2011. febr. 8. 20:28
Sziasztok!Marel,abban tudnál segíteni,h Actimelt lehet fogyasztanunk?
199. marel2
2011. febr. 7. 18:13

Kedves Andi!

Ha teheted akkor keress a környéketeken egy csoportot ahová eljárhatsz, vagy ha olyan nincs, akkor minél több országos programon vegyél részt. Most lesz februárban Pomázon a Lé farsang, arra is nyugodtan eljöhetsz! :) Lesznek programok, kostolók,stb. Itt lehet látni, hogy nem is olyan borzasztó azt a LÉ lét :)))

Sok sikert és kitartást Neked :)

2011. febr. 6. 23:01
Köszönöm szépen, így már tisztább!:) Remélem minél hamarabb hozzászokok majd, most még elég nehéz...
197. marel2
2011. febr. 6. 21:40

Szia Andi!

A natúr tejtermékeket nyugodtan megeheted. Érdemesebb a jobb termékeket vásárolni. Frissfölt nem használunk, nem biztonságos!! De az igazi tejfölök igen!!! A módosított keményítő is mehet. Ha a keményítő búzából készül akkor a gyártó köteles ezt feltüntetni a cimkén. Ha csak az van ráirva, hogy módosított keményítő akkor az vagy kukoricából vagy burgonyából készült és számunkra ehető!

Menj fel a lisztérzékeny honlapra, ott minden infót megtalálsz. Ott találhatod meg a listákat is amiket lehet enni. Kezdéshez nagyon jó! Sok sikert :)

Ja és még egy, ha most kezded a diétát, akkor 2-3 hónapra hagyd el a tejtermékeket is a gyorsabb regenerálódás érdekében.

2011. febr. 6. 21:26

Sziasztok!

A napokban derült ki, hogy lisztérzékeny vagyok. Az a problémám, hogy már annyi félét olvastam és hallottam, és nem tudom hogy mit ehetek és mit nem...Azt szeretném megkérdezni, hogy például tejfölből sem lehet mindegyiket megenni? És ha az összetevők között van a módosított keményítő? A gluténmentes élelmiszerek listáját hol találom meg?

Nagyon megköszönném ha segítenétek! :) Előre is köszönöm!

195. Shando
2011. jan. 29. 12:08

Hát nekem volt már rá eset hogy taj kártyámat adtam be és az alapján szólítottak. De abba a kórházba kell ahová tartozol. De lehet jobban járnál ha orvost cserélnél.. :S

Most olvastam a lisztérzékenyek honlapján h a westendben nyílt freefrom üzlet, ahol sok gluténmentes ételt lehet venni!! :)))Ez tök jó dolog mert a westend nagyon jó helyen van, így lehet nem is megyek mindig ki a DózsaGyörgy úthoz a tacba.

194. india (válaszként erre: 193. - Shando)
2011. jan. 29. 10:17

ez komoly? nem is kell a gasztrora beutalo?


a haziorvosommal mar meguntam a kuzdest, azt hiszem valtanom kellene...

legutobb a fogamzasgatlomat sem irta fel, mert kitalalta, h attol amit szedek meg lehet halni.

persze jol megijesztett, elrohantam a nogyogyaszomhoz aki csak fogta a fejet, h nem hiszi milyen idiota korzeti dokik vannak, mert ez az egyik legjobb, es ha nincs semmi bajom tole ne valtsak... szoval mar nem is szivesen megyek oda...

193. Shando
2011. jan. 28. 18:10
Pedig az orvosnak kell adnia beutalót. Ha meg nem ad akkor abban a kórházban ahova tartozol egy taj kártyával is el lehet menni.
192. Borsi :-) (válaszként erre: 190. - India)
2011. jan. 28. 12:09
Ha elkezded a diétát már nem mutatható ki.
191. Ametiszt19 (válaszként erre: 190. - India)
2011. jan. 27. 22:04
A háziorvosodnak meséltél ezekről? Próbáld rávenni, hogy utaljon be, ne hagyd magad! Ha elkezded a diétát akkor fals eredményt adhatnak a vizsgáltatok.
190. india (válaszként erre: 188. - Ametiszt19)
2011. jan. 27. 20:39

amugy nehany honapja probalkoztam mar a korzeti dokinal, h utaljon be gasztroenterológiara, de mivel nincs hasmenesem, igy nem akart, sot meg le is cseszett, h mit kepzelek...

meg egy kerdes:

ha kiiktatom a glutent az etrendembol, akkor is kimutathato a LÉ? (vervetellel ha jol tudom mar nem)

189. marel2
2011. jan. 27. 16:48
Ma a Tescoban vettem Shar Mix B-t 1080,- Ft ért :)))) Sajnos csak 2 zacsi volt kitéve :((
2011. jan. 26. 15:15
India, ahogy Marel is írja, teljesen más egy fehérje allergia és egy autoimmun betegség. Van nekem is egy kollégám, aki saját megfontolásból lett "LÉ". Elhívtam egyszer egy csoporttalálkozóra, és evett a sütikből és után ugyan úgy produkálta ( a mellesleg allergiás tüneteit) mint régen a fehér liszttől. Ergo, neki nem csak az alfa-gliadinnal, hanem valami más lisztekben fellelhető fehérjével van összetűzése :) Hallgass Marelre, ez nem játék. Fontos lenne szakemberhez fordulnod. Minden tiszteletem az alternatív gyógymódoké, én magam is az egészségügyben dolgozom, és nekem is volt biopsziám, hidd el, van ennél rosszabb is. Vannak dolgok, amikben BIZTOSNAK kell lenned. Ez az!
187. india
2011. jan. 26. 07:21

persze, hulyek mindenig vannak, lesznek es voltak... en nem gondolom, h gyogyithato a glutenintolerancia, es nem is szidtam itt senkit.

csak azt mondom, sokkal tobb embernek nem jo a gluten, mint gondoljak(tok).

en tudom, h nekem nem jo, es nem is fogok glutent enni soha tobbe. (a biopszia mar eleve rosszul hangzik, nem szeretnek iylet,az biztos))) amugy nem volt konnyu lejonni a bióuzalisztrol (atonkolylisztrol!!))) es tartsairol ))) nekem sem, nemhogy egy kisgyereknek...

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook