Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Levesek fórum

Levesek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
17. survivor3 (válaszként erre: 1. - Ce53b9ff5e)
2010. jún. 7. 15:28
Halászlevet
2010. jún. 7. 14:26

jajj..valami korog..éhes lettem..Majd visszanézzek és írok valami fincsit én is!

Nekem a nagykedvenc a frankfurti leves..koktélvirslivel és kelbimbóval..:)húú.és még a palócleves is..

inkább nem gondolok most ezekre..pár hét húsmentes napot tartok..:(

15. b2076ec79b (válaszként erre: 11. - Ce53b9ff5e)
2010. jún. 7. 13:52
Igen :)) De szuper finom :))
2010. jún. 7. 13:15
naná hogy érdekel,ezért van ez a fórum!köszi
2010. jún. 7. 13:13

megtaláltam, ha valakit érdekel! :-)


Hozzávalók:

5 dkg vaj

1 kis fehérrépa (felkockázva)

4 póréhagyma (karikára vágva)

2 zellerszár (apróra vágva)

1 közepes sárgarépa (kockára vágva)

3 futóbab (felkarikázva)

2 paradicsom (meghámozva és felvágva)

1 evőkanál (15 ml) paradicsompüré

1 gerezd zúzott fokhagyma (elhagyható)

1,2 l forró húslé

5 dkg spagetti (2,5 cm-es darabokra törve)

3,5 dkg reszelt gruyere vagy parmezán sajt

só és bors.


Elkészítés:

Olvassz fel 2,5 dkg vajat és süssd a fehérrépát, a póréhagymát, a zellert és a sárgarépát körülbelül 5 percig. Adj hozzá a babot, a paradicsomot, a paradicsompürét és a fokhagymát. Önts rá a forró húslét, zárd le a fedőt és melegítse, amíg a teljes nyomás kialakul. Főzd 25 percig, majd lassan enged ki a nyomást. Nyisd fel a fedőt, add hozzá a spagettit és a maradék vajat. Forrald fel, és időnként megkeverve főzd fedő nélkül 15 percig. Azonnal tálald reszelt sajttal megszórva.

12. 204b456479 (válaszként erre: 9. - Ce53b9ff5e)
2010. jún. 7. 13:12

mmmm...jól hangzik :-)

a minestrone levest kéne még megtanulni. na, utána is nézek a neten :-D

11. ce53b9ff5e (válaszként erre: 8. - B2076ec79b)
2010. jún. 7. 13:12
wow,na ilyet még nem csinaltam. Ez egy kicsit tökfözelék izü?
2010. jún. 7. 13:12
jaj, csajok, kihagytam a leveskockát a receptemből, azt is a sajtokkal együtt tesszük bele főzés közben! :-D bocsi :-DDD
2010. jún. 7. 13:11

:)))!

Hát én a paradicsomlevest gyakran igen könnyedén elintézem:D!Vagy amit eltettem nyáron saját paradicsomlét vagy veszek a boltban:) 100%-os paradicsomlevest és azt füszerezem meg picit, sajtot reszelek bele es ennyi:)!

De 1x készitettem már igazi paradicsomból is,hát azt úgy csináltam,hogy forrásban lévö vizbe dobtam a paradicsomokat(kb5-6nagyobb darabot),aztan ugy könnyen le tudod huzni a héját, aztán azt összeturmixoltam ,kis vizet még tettem hozzá,tettem bele vegetát, sajtot és ennyi:)

8. b2076ec79b (válaszként erre: 6. - Ce53b9ff5e)
2010. jún. 7. 13:10

Még egy eszembe jutott :)

Cukkini leves


Megmaradt húsleves levébe a legjobb, de ha nincs, akkor leveskockás lébe. Belekockázod a cukkinit, megfőzöd, tejszín bele és ipari mennyiségű kapor :)

7. 204b456479 (válaszként erre: 6. - Ce53b9ff5e)
2010. jún. 7. 13:08
paradicsomleves engem érdekelne, de Én csak rántás nélkül eszem a leveseket, 1.- mert nem tudom megcsinálni a rántást 2.- sokkal szebb úgy a leves és finomabb, egészségesebb :-))
2010. jún. 7. 13:07
huhh, ezek a levesek már magában megállják a helyüket :)! Jó gazdag leveskék. Én amúgy szoktam paradicsomlevest(de az Uram nem szereti,ugyhogy minek, fokhagymakremlevest én is szoktam,brokkoli,sütötökkrémlevest, májgombóclevest,husilevest,tojáslevest,zöldséglevest).Aztán úgy nagyjából ennyi a repertoár:D
2010. jún. 7. 13:04

Sziasztok!

A mi best-of-unk, egyszerű és nagyon nagyon finom :-)


Francia hagymaleves sajttal:

-1 kg hagyma

-15 dkg trappista

-15 dkg füstölt sajt

-3 leveskocka

-víz

-só, bors

-kenyér pirítóskockákhoz

-2dl tejszín


hagymát felkockázod nagyobb kockákra, megpirítod üvegesre, majd rá víz hogy ellepje és ízlés szerint a só+bors, mikor forrni kezd hozzáadod a tejszínt, és a kétféle sajt felét ráreszeled, és hagyod, hogy puhuljon a hagyma. Mikor teljesen megpuhult, kész a leves, tálaláskor ráreszeled a maradék sajtot, és beledobálod a pirítóskockákat. Úgy is finom, ha nem kockázod a pirítóst, hanem kis háromszögekre ráolvasztasz sajtot, és a leves mellé eszed!

jó étvágyat! :-)


u.i.: valaki korhely v káposztalevesben járatos? rántás nélkül!!! :-) köszi előre is!!!

4. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - Ce53b9ff5e)
2010. jún. 7. 12:52

Nálunk a fokhagymakrém leves a legnyerőbb.

Hozzávalók:

1 fej vöröshagyma

12 gerezd fokhagyma

2 evőkanál liszt

1 evőkanál vaj

2 leveskocka

1 l víz

2dl tejszín

sajt

zsemlekocka


A vajon a vöröshagymát megdinsztelem, ráteszem az apróra vágott fokhagymát. Kicsit megpirítom, ráteszem a két evőkanál lisztet, összekeverem. Felöntöm a lével (víz+leveskocka). Beleöntöm a tejszínt, só, bors, szerecsendióval ízesítem. Kb. 20 percig főzöm. (sajnos gyorsan kifut, figyelni kell)

Ha megfőtt, bele a turmixba. reszelt sajttal és pirított zsemlekockával tálalom :)

Még a gyerekeim is megeszik :DD

2010. jún. 7. 12:47
huu,nagyon jol hangzik,köszönöm:)
2010. jún. 7. 12:45

Nekem ez a kedvencem:


Hentesleves


30 dkg sertés apróhús

30 dkg csirkemáj vagy sertésmáj

15 dkg sárgarépa

10 dkg fehérrépa

2 gerezd fokhagyma

1 fej hagyma

1 zöldpaprika

1 paradicsom

0,5 dl olaj

3 dkg liszt

1 babérlevél

őrölt feketebors

3 teáskanál mustár

1,5 dl tejföl

tárkony ízlés szerint (elhagyható)


Elkészítés:


Az olajon megpirítjuk az apróra vágott hagymát,fokhagymát,hozzáadjuk a kockára vágott répákat,a húst.Pirítjuk,majd lisztet szórunk rá,vízzel felengedjük.Hozzáadjuk a babérlevelet,borsot,a felkockázott zöldpaprikát,paradicsomot,tárkonyt,mustárt és sózzuk.

Ha a hús már puha,beletesszük a felkockázott csirkemájat és pár perc alatt készre főzzük.

Tejföllel tálaljuk.

Nagyon finom.


Ajánlom hozzá a pirított zsemlekockát,vagy levesgyöngyöt.

2010. jún. 7. 12:42
Sziasztok! Szeretnék egészsegesebben élni, jó lenne minden nap levest fözni! Szeretném,ha ez a topik arról szólna,hogy ki milyen levest szokott fözni,mi a leg..leg ..leg otthon! Biztosan jókat tanlhatunk egymástól!Köszönöm:)!
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook