Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Létezik az, hogy az irracionális félelmek idővel megszűnnek létezni? fórum

Létezik az, hogy az irracionális félelmek idővel megszűnnek létezni? (tudásbázis kérdés)


7. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - C9155193c4)
2022. febr. 13. 08:15
👍👍👍
6. c9155193c4 (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2022. febr. 12. 22:32
Én is kb. ezt írnám
2022. febr. 12. 13:10
Hivd talira a szökőkuthoz 10re
4. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 12. 08:37

"...ahogy sikerült elkapni akár pár centis vagy fekete csúfság volt..."


Itt a titok nyitja! Abban a percben, ahogy szembeszállsz a félelmeid tárgyával, rájössz, hogy hatalmad van felettük, felesleges rettegned tőlük. Lehet, hogy még esetleg előjön, de egyre kisebb hatása lesz rád, idővel valóban meg is szűnik.


Mondjuk nekem évtizedekig vissza vissza térő rémálmom volt, de valami borzadály. Mindig ugyanott és mindig ugyanúgy történt az álmomban a dolog.

Szakember szerint, valószínű, hogy még egészen kis koromban történt meg velem, és "az agy még mindig azt a rémes esetet dolgozza fel".

Még utána vagy 10 évig elő-előjött, de ezek szerint már túl vagyok rajta.

2022. febr. 12. 06:44
Létezik.
2. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 11. 22:17
Igen. kb.ezt hasznàljàk a kognitív viselkedésteràpiàban. Nekem nem segít, de nagyon sok embernek igen! Meríts erőt belőle, hogy napról napra jobb lesz!
2022. febr. 11. 22:11
Kicsit fura kérdés de nekem van pár irracionális félelmes, téveszmém ami van amikor nagyon eluralkodik rajtam és emiatt alig kapok levegőt, szorongok, főleg emberek társaságában. De napokban elkezdtem újra dolgozni pár év után, és ahogy észre vettem, első napokban még erősen bennem volt de utána már kevésbe. Emberekhez köthető és tudom miért alakult ki de nem tudtam feldolgozni a dolgot és valószínűleg nagy traumaként éltem meg még ha akkor utána nem volt ennyire jelen. Félek hogy sose szabadulok meg tőle, tőlük. Az a baj, hogy a fejemben mindig ezerszer túlgondolom a dolgokat míg a valóságban fele annyira nem rémes a helyzet, van amikor az de az nagyon ritka. Nekem régen nagyon erős félelmet váltottak ki a pókok, de egy idő után megszoktam ahogy sikerült elkapni akár pár centis vagy fekete csúfság volt sőt voltak egészen nagy lábúak is amiktől ma is kiráz a hideg főleg este de mára már nem rettegés szerűen parázok tőlük. De ez több évbe tellett, itt meg pár nap alatt érzem a változást, létezhet ilyen javulás magától rövid idő alatt vagy ez még csak ilyen "hamis megnyugvás"?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook