Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Létezik az, hogy a beteg emberben erősödik a betegség tudat, és betegebb lesz, ha gyakran kérdezgetik tőle, hogy hogy van? fórum

Létezik az, hogy a beteg emberben erősödik a betegség tudat, és betegebb lesz, ha gyakran kérdezgetik tőle, hogy hogy van? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. máj. 16. 17:00

KEDVES VÁLASZADÓK


Arc,és név nélkül nagyon könnyű undorító válaszokat adni,és mást,másokat bírálni.Az,egyenes őszinte ember vállalja a véleményével,az arcát,és a nevét is.De,nem is baj,hogy ilyenek vagytok,mert legalább ismeretlenül is tudom,hogy kik vagytok.AZ,HOGY KITŐL,MILYEN VÁLASZOKAT KAPOK,AZ SEM ENGEM,HANEM,A VÁLASZADÓT MINŐSÍTI.

25. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 18. - Forrest2010)
2015. máj. 16. 14:38
Ilyen már nincs is! :)))))))
2015. máj. 16. 14:37
Fel lehet fogni így is: [link]
23. Érdekes73 (válaszként erre: 18. - Forrest2010)
2015. máj. 16. 14:34
teljesítmény...
2015. máj. 16. 14:24

A kérdéstől függetlenül is erősödhet benne a betegségtudat, sőt, a betegségtudat már jóval előtte benne volt, ezért is betegedett meg.


Ha valaki sokat gondol a megfázásra, nagyon könnyen megfázhat, nem vicc, ki lehet próbálni.


Ugyanígy, ha nem veszel tudomást egy jeges esős megázásból hazatérve, nagy valószínüséggel semmi bajod nem lesz.


Az ember önmagát betegíti meg elsősorban. Mert elhagyja magát.

2015. máj. 16. 14:24

Ha a beteg már eleve a "panaszkodós" tipusú emberek közé tartozik, a feltett kérdésre is állandóan azt válaszolja, hogy "nem jól vagyok, itt fáj, ott fáj, stb.stb." akkor igen, előbb-utóbb még betegebb lesz!

Amennyiben a pozitív beállítottságú személy, és a feltett kérdésre azt válaszolja, hogy "köszönöm, javulgatok, napról-napra egyre jobban érzem magam", akkor valóban, napról-napra egyre inkább javul az állapota, és gyorsabban gyógyul, mint a másik tipusú ember.


Minden fejben dől el! Még ez is!

2015. máj. 16. 14:23

Van, aki elvárja, hogy kérdezzék.

A másik pedig szinte nem hajlandó tudomásul venni a diagnózist, hanem inkább él helyette, minthogy panaszkodjon bárkinek is.

2015. máj. 16. 14:20

Így van, mindenkinek szabad joga van eldönteni hogy milyen módszerben hisz és alkalmaz. Senki nem szabhatja meg, mert a saját életéről kell rendelkeznie. És ha csalódott az orvosokban, akkor a természetes utakhoz fog vonzódni, ha a természetes utakban csalódott, akkor pedig az orvosokhoz. De olyan is van, aki csak az orvosokban, vagy csak a természetes módszerekben hisz. Senkinek semmi joga ebbe beleszólni. A gyógyulás önrendelkezés, saját felelősséggel jár.


És a "Hogy vagy?" "Gyógyulj már meg!" is kifejezetten kártékony tud lenni, mert erőszakos és nem mindenki bírja, ha "jó szándékkal" rátelepszenek. Az aggodalom, a nyomulás, az elvárás többet árt, mint használ. Ilyenkor higgadtan, józanul kell kezelni a dolgokat, minden nehézség ellenére.


A betegnek nem fog javulni az állapota, ha folyamatosan elvárjuk tőle a gyógyulást, és azt az utat, amit mi jónak gondolunk. Rá kell hagyni a szabad döntés lehetőségét.

2015. máj. 16. 14:19
249 fórumot indított eddig ! szerintem azon spekulál , mi légyen a következő !
17. unom (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2015. máj. 16. 14:11
Szerintem miután elindította a topicot vissza se néz.
2015. máj. 16. 14:09

Én azon csodálkozom, hogy kisfüles még nem vesztette el a hitét a Hoxában :)))


Mivel soha egyetlen egy ép választ nem kap, mert már mindenkinek a bögyében van, de ő rendületlenül írja ki a kérdéseit!

15. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 14. - Unom)
2015. máj. 16. 14:08
Sejtettem, hogy így lesz:)
14. unom (válaszként erre: 9. - 16b5d6ae34)
2015. máj. 16. 14:05
Megjelent a kalauz is :)
13. selena78 (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2015. máj. 16. 14:03

1. mindenkinek joga van visszautasítani a kezelést

meg tudom érteni, én sem vállalnám...mondjuk én nem is terjeszteném, hogy mi bajom van


2. nem hiszem, hogy rosszabb lesz bárkinek az állapota, ha érdeklődnek felőle, de tudom, hogy baromira zavaró tud lenni...én ezért is nem hoznám a tudomására a rokonságnak

12. forrest2010 (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2015. máj. 16. 14:02
Túl sok a szabadideje , nem tud magával mit kezdeni .
11. ancsika688 (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2015. máj. 16. 14:02

Ha nem érdeklőnek,akkor meg az lenne a baj,attól lehetne rosszabbul?

Nem ,attól van rossz állapotban,hanem a daganattól.

10. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2015. máj. 16. 13:59
2015. máj. 16. 13:56
Szent ég... vissza a sötét középkorba... :(
8. unom
2015. máj. 16. 13:51
Komoly?? Tüdőráknál amiatt aggódni, hogy az érdeklődés miatt lesz rosszabbul?
7. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2015. máj. 16. 13:46
Szerintem minden nagy betegtől megkérdezik időről-időre, hogy hogy van. Nyilván Te is megkérdezed Anyukád. Amúgy meg lehet valami abban,. amit mondasz.
6. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2015. máj. 16. 13:45
Felesleges ez a nyájaskodás amúgy. Inkább lennél jelen a kiírt fórumaidban!
5. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2015. máj. 16. 13:44

Minden kezelést visszautasított.


Mégis, mit vártok? Elmúlik?

2015. máj. 16. 13:42

Amúgy nem unod még, hogy elindítasz egy fórumot, aztán kaksizol bele meg rá?


Én vagyok a hülye, minek kérdezek, úgysem olvasod.

2015. máj. 16. 13:40
Megint egy kérdés, amire tök felesleges válaszolni.
2015. máj. 16. 13:39
Szerintem a tüdődaganat kérdezés nélkül is egyre rosszabb lesz.
2015. máj. 16. 13:37

Sziasztok

Nagyon szép napot kívánok mindenkinek.Sajnos,tavaly nyár végén édesanyámnál tüdődaganatot állapítottak meg.Sem kemoterápiát,sem sugárkezelést nem kapott,mert nem vállalta.Gyógyszert,és étrendkiegészítőket szed.Miután kiderült,a problémája felhívta,az unokahúgomat,és a nagynénémet,és elmondta nekik,hogy mi a baja.Azóta,minden héten többször felhívják,hogy hogy van.Egyszer nekem valaki,azt mondta,hogy ezzel csak erősödik benne,a betegségtudat,és rosszabbul lesz,mint volt.Nagyon szépen kérlek benneteket,hogy írjátok meg nekem,erről a véleményeteket.Igaz ez?Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.Nagyon szép napokat ,és nagyon szép estéket kívánok mindenkinek.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook