Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lesz valaha saját otthonom? Kilátástalannak látom a helyzetem. :-( fórum

Lesz valaha saját otthonom? Kilátástalannak látom a helyzetem. :-( (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
98. secret! (válaszként erre: 97. - Elszabadult hold)
2011. febr. 18. 18:26
Köszönöm, próbálom továbbadni ezt a szemléletet, mert könnyebb is lehet az élet, mint sokan azt gondolják de nagyon nehéz. A megszokott, örökölt viselkedésmódokból nem akarnak kitörni, mert kockázatos. De minden kockázattal jár, vagy bejön vagy nem. Ha viszont meg sem próbálod, akkor már vesztesként éled le az egész életed. Nem arra születtünk, hogy nyomorogva, egyik hónapról a másikra élve, reménykedve várd a nyugdíjat, amikor pedig az leszel, meghalsz, mert az államnak nem érdeke hogy olyat etessen, aki nem termel semmi hasznot. Sajnos ez a magyar valóság. Sok embert látok így, szomorúan, reménytelenséggel az arcán, akin tudok segítek, családomnak, állatmenhelyeknek, mert az állatokat imádom. Szóval ez nem jobb mint a rabszolgaság, szinte azzal egyenértékű, a munkáltatód a tartód, amíg ki nem rak, ha neki úgy tetszik. Akkor pedig, mivel egy lábon álltál csak, a padlóra kerülsz és elveszted a lakást,amit 40 évig fizetsz majd hogy a tiéd legyen, és addigra a felét sem éri majd. Nem jó ez így.
97. elszabadult hold (válaszként erre: 87. - Secret!)
2011. febr. 18. 18:19
Tök jó. Ügyes! :)
96. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 94. - Ab4b6bc17d)
2011. febr. 18. 18:17

Nálunk a kórházban szakképzetlen dolgozók max. a betegtológatók. Ahhoz nem is kell túl sok végzettség. Amúgy szakképzettek. Mindegy.

Csak feltűnt, hogy ismét az ifjú LÁNYKÁK vannak a bögyödben.

95. ab4b6bc17d (válaszként erre: 40. - 4b138bec0c)
2011. febr. 18. 18:17
Nem beszélve arról, hogy egy idő után jobb különköltözni a szülőktől, bármennyire is jól kijön velük az ember (általában nem is). Csak sok fiatalnak nincs rá módja.
94. ab4b6bc17d (válaszként erre: 92. - 4aeed0a8dd)
2011. febr. 18. 18:11
Egyáltalán nem utálom őket, hisz én is voltam 18! Én az igazságtalanságokat nem szeretem. Sőt, még talán meg is értem, hogy kapva kapnak az alkalmon, elvégre köztük is lehetnek jó munkaerők, én inkább azt utálom, hogy egy szaktudással és tapasztalattal rendelkező embernek nem adnak egy esélyt sem. Ha teszem azt, egy intézményben meghirdetnek három álláslehetőséget, akkor abból legalább egy legyen igazán esélyes egy szakértelemmel bíró embernek, nem pedig már az összes betöltve az iskolázatlanok által. Sok helyre igenis kell a szaktudás, lásd, egészségügy!
93. ab4b6bc17d (válaszként erre: 18. - 4b138bec0c)
2011. febr. 18. 18:08
Ez meg a másik. Tényleg nem lehet félretenni. Főleg munkanélküliből nem, de a fizetésemből sem igazán tudtam. Miből is tettem volna félre, hiszen kb. 90 e-et kaptam kézhez, ebből 30.000 volt csak a bérlet! S hiába fizették ki a 80%-át, mert arra minden hónapban félre kellett tenni és így tovább.
92. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 91. - Ab4b6bc17d)
2011. febr. 18. 18:06
Te nagyon utálod a 18 körüli csajokat :P
91. ab4b6bc17d (válaszként erre: 16. - 4b138bec0c)
2011. febr. 18. 18:03

Ez sajnos igaz! Az ismeretség számít... nem az, ha valakinek megvan a kellő szaktudása+tapasztalata. Saját bőrömön tapasztalom, hiába tanultam közel 17 évet (33 vagyok), a kezdő, érettségizett lánykákat veszik fel... persze meg is látszik a munkájukon, a hozzá nem értésükön, de manapság ez már kit érdekel?

És ezzel nem azt akartam írni, hogy nem érdemes tanulni... de nagyon sok esetben nem ez a döntő!

90. ab4b6bc17d (válaszként erre: 1. - .Babec.)
2011. febr. 18. 17:54
Szerintem ma Magyarországon társ nélkül szinte lehetetlen. S még akkor is fel kell venned kölcsönöket, hogy egyáltalán bele tudj vágni. Sajnos tényleg ez a szomorú igazság.
2011. febr. 18. 17:49
Én csak azért nem szeretnék bér lakásban lakni, mert NEM AKAROK ATTÓL RETTEGNI H MELYIK NAP TESZNEK KI (ez magyarország) A másik: nincs havi felesleges 40-50e ft-om bérleményre a rezsin felül. Nem lenne annyi a fizum. De örülök h nektek ilyen jó az életetek & mindent megoldotok. :-) További sok sikert nektek. egyszer majd nekem is jobb lesz.....talán.
88. 4b138bec0c (válaszként erre: 87. - Secret!)
2011. febr. 18. 17:48

Te vagy a kivétel:)

Örülök az örömödnek:)

87. secret! (válaszként erre: 86. - 4b138bec0c)
2011. febr. 18. 16:32
Talán azért mert egy nagy adag negatív gondolattal, előítélettel indulunk neki. Itthon is sikeres az aki másként gondolkodik pénzügyi téren. Ennek vagyok a híve, és mióta kiléptem a munkahelyemről, kb fél éve, azóta élek és keresek pénzt igazán. Megvan az előnye, hogy akkor dolgozom, amikor akarok és végre én keresek magamnak, nem a főnökömnek. Sokkal szebb és boldogabb az életem. Ja és saját lakásom van, most költözünk majd idén egy saját új építésű finn gerendaházba. Ez az egyik álmom, ami idén teljesül.
2011. febr. 18. 16:03

...és még sorolhatnám...

Ez itt nem a "nyugat"

Mi magyarok sosem leszünk olyan életrevalók, mint ők.

85. 4b138bec0c (válaszként erre: 84. - Elszabadult hold)
2011. febr. 18. 16:02

Sziasztok!

Ezért is botorság minket összehasonlítgatni pl. a svájciakkal...

Teljesen mások a körülmények, erősen kétlem, hogy a mi életünk során, lesznek olyan változások, amik lehetővé teszik azt, hogy úgy éljünk, mint ők ott kint.

Itthon, ha kiadod a lakásod: nagyon meg kell nézni, kinek adod ki, mert a legjobb esetben "csak" kirabolnak, lelakják a lakásod, és olyan rezsi hátralékot hagynak ott neked, hogy a falnak mész tőle...

A rosszabb eset: ha nem hajlandók kiköltözni, és tüzet raknak a szoba közepén.

84. elszabadult hold (válaszként erre: 77. - Secret!)
2011. febr. 18. 11:08
Igazad van. Nekünk magyaroknak egyszerűen ez egy fő szempont: saját lakás, ház! Pedig mennyivel egyszerűbb lenne úgy gondolkodni, ahogy Te is írtad. Svájcban élő ismerősünk (aki ottani születésű, tehát nem kivándorló) azt kérdezte: miért fontos ez nekünk? Ott az emberek túlnyomó része bérelt lakásban él, ha valami változik, továbbáll. Van egy-két dúsgazdag, azok építtettek jónéhány házat, lakást, és kiadják. Kész. Az is igaz viszont, hogy a magyar és a svájci bérbeadók hozzáállása és a lakások (meg árak) közt ég és föld a különbség. Ott a pénzedért élhető, szép lakást kapsz, és mindkét fél betartja a játékszabályokat. Tehát nem adja el a tulaj cuccait a lakásból, nem áll odább fizetés nélkül, nem lakja le a házat és attól sem kell félni, hogy egyik napról a másikra kidobják az albérlőt az utcára - nem tekint rád úgy mint egy szerencsétlenre akinek nincs saját lakása és bérelni kényszerül. Hajjaj... sok a különbség... Viszont kicsit szigorúbbak a feltételek a bérléskor is: a bérbeadó először utánanéz hivatalosan, van-e tartozásod és mennyi...
83. Kira88
2011. febr. 18. 11:01
Egyetértek veletek, de szerintem kell még 20-30 év, amíg elkezdenek a magyarok máshogy gondolkodni és kiveszik ez az ostoba röghözkötöttség.
82. elszabadult hold (válaszként erre: 7. - 4b138bec0c)
2011. febr. 18. 10:57
Így van. Szar világ ez gyerekek. :(
81. agis (válaszként erre: 79. - Secret!)
2011. febr. 18. 09:38

En tanultam, van jo allasom, szeretem is amit csinalok.


Azt hiszem ez mar fonyeremeny kategoria.


Es nem attol fogom magam jobb szulonek erezni, mert lesz egy lakas (ami valoszinuleg az en izlesemt tukrozi) amit majd a kolyokre hagyok.


sokszor teher az ingatlan. Mert ah rossz helyen van, akkor nem tudod eladni, all benne a penz, ha kifigyelik, hogy ures, meg konnyen be is koltozik valaki onkenyesen (lsd. fovaros). A jo helyen levo lakasert meg megint sokkal tobbet kernek, mint amennyit er.


Mar reges regen volt, amikor egy ingatlan ara 30%-al nott.

80. 4b138bec0c (válaszként erre: 79. - Secret!)
2011. febr. 18. 08:45

Ha majd nem tetszik nekik a ház, ahol felnőttek, akkor eladják:)

Viszont, az összes dologban, lényegében igazad van: persze, mindenki másképp gondolkodik, de ez így van jól:)

Na, megyek melózni: valamiből élni kell:)

79. secret! (válaszként erre: 78. - 4b138bec0c)
2011. febr. 18. 08:35
Igen, ez is egy szempont, viszont így ők is oda vannak kötve, ahol te laksz. Máshogy csinálom én és máshogy te. Én inkább a pénzügyi gondolkodásukat változtatom meg, vagyis kezdettől máshogy tanítom, mint a besavanyodott mai gondolkodás. Tanulj és lesz jó állásod. A nagy lópikulát. Vagy dolgozol vagy pénzt keresel. Én pénzt keresek. Ezt fogom továbbadni. Ezért fognak ott tudni lakni, és élni ahol ők akarnak.
78. 4b138bec0c (válaszként erre: 77. - Secret!)
2011. febr. 18. 08:18

Szép napot!

Abban is van igazság, amit te mondasz. Tudom, nyugaton már régóta így csinálják, nincs is ezzel semmi bajom.

Akkor nézzünk most meg egy másik szempontot.

Jobb esetben az embernek van egy, két csemetéje, ugye?!

Jó, leszek én egy barom, aki élete végéig (majdnem) fizetem a banknak a törlesztőt, ami valóban nem kevés. Cserébe viszont örökül hagyok gyermekeimnek egy házat, így nekik már nem kell ez miatt aggódniuk, biztosítva lesz jövőjük ezen része: lesz hol lakniuk. Amit a munkájukért kapnak fizetést, pedig nekik nem kell majd ilyesmire költeni.

Én jobb életet szeretnék gyermekeimnek, mert egy szülőtől ez a minimum:)

77. secret! (válaszként erre: 68. - .Babec.)
2011. febr. 18. 07:20
Agis, veled értek én is egyet. Babec, veled nem. Azonban, hogy így gondolkodsz, az nem a te hibád, hanem a rossz pénzügyi nevelés következménye. A saját lakás, itthon létezik ekkora számban csak Magyarországon. Máshol a világon, élnek mint Marci hevesen, a szép bérlakásokban,lásd akár mellettünk Ausztriában. A házad, nem tőke, nem befektetés. Nem hoz neked soha pénzt havonta. És amíg a banknak fizetsz, addig avul, az infláció, stb. és nézd meg most mennyit ér. Továbbá, így hozzá vagy kötözve, sehova nem mehetsz. Mert itt a kis házad. Ha pénz kellene gyorsan, el tudán adni?? Ugye, hogy nem. Talán egyszer változik a szemlélet, mert amit Agis csinál, és sok más ország, az a jövő, nem ez.
76. Kira88 (válaszként erre: 75. - Agis)
2011. febr. 17. 21:38
Pontosan erről van szó. Sokan mondják, hogy a bérlés kidobott pénz. És a sok kamat meg minden amit a futamidő alatt kifizetsz, amivel a bankot gazdagítod, az nem kidobott?
75. agis (válaszként erre: 68. - .Babec.)
2011. febr. 17. 21:01

Ha egyszer jooooo sok idod van, szamolj ki egy 10 000 000 hitel osszes koltseget, (kamat, ha deviza akkor arfolyamkockazat) es csodalkozz ra, hogy az ot evente esedekes felujitas koltsege nelkul is a sajat lakas (ami csak 20-25 ev mulva esedekes) 22 000 000 forintodba kerul.


Inkabb fix aru berlet, mellette felreteszek, es mire eltelik a 20 ev (a hitel futamideje) addigra egy lakas ara lesz a megtakaritasaimbol.


Ha a te szemszogedbol nezzunk, nincs otthonom. Szerintem meg van:D

74. mamcili (válaszként erre: 66. - 4b138bec0c)
2011. febr. 17. 20:59

Én egy iskola gondoki állásán gondolkoztam.

Mivel szolgálati lakás, így a lakáscseréjére van mód...

nm-rel megegyező módon, vagy ráfizet az aki a nagyobba megy.

Nekünk csak cserélni kellett volna, de jött egy jobb és nyugodtabb lehetőség, így azt vállaltam el.

2011. febr. 17. 20:54
holnap ugyan itt mennem kell. KÖSZÖNÖM A SOK BÍZTATÓ SORT MINDENKINEK.
72. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 70. - Mamcili)
2011. febr. 17. 20:42
:)
71. 4b138bec0c (válaszként erre: 65. - Kira88)
2011. febr. 17. 20:42

Hova is rohanjak...

Teljesen igazad van, nálad a pont: bár megtehetném, hogy vegyek egy saját lakást...

Viszont, addig is laknom kell valahol, és bocsássa meg nekem a MÁV, hogy nem korszerűsítem neki a bérleményt, ahol ideiglenesen lakom, még...

Ki tudja meddig.

70. mamcili (válaszként erre: 39. - 4aeed0a8dd)
2011. febr. 17. 20:39
és van fedél a fejem felett :)
69. mamcili (válaszként erre: 18. - 4b138bec0c)
2011. febr. 17. 20:32

Ha otthon él még, akkor valószínű valamit félre is tud tenni...

Legalábbis én így kezdtem a nagybetűs életet...

A rezsi rám eső részét kifizettem a szüleimnek a többivel meg azt kezdtem, amit akartam...

Megvolt mindenem és még félre is tudtam tenni...


mai kis pénzem is be tudom osztani, úgy hogy ne kelljen kölcsön kérnem...

és erre azt hiszem büszke lehetek :)


Még úgy is hogy néha csak vajas kenyér vagy pirítós kerül az asztalra...

És Boldog vagyok!!!


Nem azt mondom, hogy mindenkinek ilyen egyszerű lenne, Sőt! Tudom, hogy vannak olyanok akiknek iszonyú nehéz hónapjai vannak, de ismerem a gazdag végletet is...


És igenis hiszem, hogy egyszer Rám is mosolyoghat a szerencse és én is élhetek úgy ahogy igazán szeretnék!

Nem csak "szükség" szerint!!!!

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook