Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lelki terror a munkahelyen fórum

Lelki terror a munkahelyen (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2009. nov. 7. 18:30

van erre keret?

mármint a saját vállalkozásra?

37. SF
2009. nov. 7. 18:30

Biztos hülye vagyok, de arra gondoltam megoldásnak, hogy talán egy saját vállalkozás, ahol a maga főnöke lehetne, megoldaná a gondokat.

A bibi, hogy nincs meg a boltvezetői vizsgája, és nincs türelme tanulni, és igazából a gyakorlata is nagyon kevés. Egyedül nem tudna kiállni még a piacra sem.

36. anda1986 (válaszként erre: 34. - F65231edcb)
2009. nov. 7. 18:30
szerintem is. Nem csak szemét, még kétszinű is (tapasztalat)
35. teltzsu (válaszként erre: 26. - SF)
2009. nov. 7. 18:29

"Az egyik fülén be, másikon ki stratégia nem működik. Attól a nő még jobban begurul:-(( "


És akkor mi van?! Ki nem sz.rja le, hogy begurul? De ha mazohista a lányod, akkor csak hajrá, tűrjön! A jelek szerint Te még asszisztálsz is hozzá, hogy megragadjon ebben a helyzetben.

Elnézést a szókimondásomért, nem bántásból írom, amit írok...

De bárki bármit javasolt eddig, valamiért elutasítod a javaslatot...

Ha ebben a helyzetben akartok ragadni, akkor csak hajrá...

Siránkozni végülis mindig könnyű...és ezt sem bántásból írom.


Sok sikert!

2009. nov. 7. 18:28
a női főnök sokkal rosszabb mint a férfi
2009. nov. 7. 18:28

Ráadásul még nő a főnök?


Én megmondanám neki, hogy a basztatásokkal csak azt éri el, hogy kevesebb lesz a teljesítő képesség és simán elhívnám beszélgetni, hogy mondja meg mi a problémája.

32. anda1986 (válaszként erre: 28. - C82ca0b957)
2009. nov. 7. 18:28
Sajna a mai világban aki magasabb beosztásban dolgozik, vagy jobb az anyagi helyzete, azt hiszi, hgy mindent megtehet. Persze vannak kivételek csak sajnos túl kevés
31. 85055abb64 (válaszként erre: 22. - SF)
2009. nov. 7. 18:27
Hát akkor nem tudok tanácsod adni, ha a nő a főnöke. Én írtam belőlük egy szakdolgozatot és azt állapítottam meg a középvezetőkről, hogy egyrészt ösztönből vezetnek, és az általában ellentétes a vezetéstudomány minden elvével. Másrészt az is egyértelmű, hogy a középvezető nők szimpátia alapján kerülnek posztjukra. Mivel nincsenek tisztában a vezetéssel, mivel sosem tanulták (egyetemeken több féléves tárgy) így nagy valószínűséggel érzik a csoportjuk ellenállást "szimpátiáját" és ezért sokan agresszívan, diktatórikusan próbálnak meg irányítani? Hogy ezek ellen mit lehet tenni? Undorító, de ha azt érzi, hogy ő a főnök és istenítik, akkor nyugszik meg, mivel ezek nem kapják meg a tiszteletet, ezért vágynak rá.
30. SF (válaszként erre: 27. - Anda1986)
2009. nov. 7. 18:27

Teljesen igazad van, de hiába vannak jogai, ha nem tudja érvényesíteni őket. A főnökségnek beszélhet, ők a boltvezető mellett vannak.

Már csak a gyors Tesco-nyitásban reménykedünk:-(( Vagy ha az nem jön be, akkor elfogytak az ötleteim. Azt nem szeretném, hogy itthon maradjon. Én a fogyatákos lányom miatt kiestem a munkából, és hiába szereztem közben diplomát, a kutyának se kellek. Ő ebbe belehalna.

2009. nov. 7. 18:26

Nekem is volt egy olyan munkahelyem(nemegy, több is, sajnos!) ahol a 18 évestől a 42 évesig, mindenki nyugtatókon élt, ha múszakba ment. A vendégek többször elmentek(étterem), mikor a főnökasszony üvöltözött velünk. Gyakorlatilag mondenért, ha éppen olyan napja volt.

Én is pánikbeteg lettem. Pedig nem vagyok gyenge, de van egy határ! Igen, ez tipikus lelki terror.

Aztán volt még pár ilyen munkahelyem. Manapság-főleg a vállalkozó - a főnökök nagy része a beosztottakon éli ki a lelki gondjait. Gyakran, teljesen kivetkőzve emberi mivoltukból. Mert megtehetik! Sajnos!

28. c82ca0b957 (válaszként erre: 21. - Anda1986)
2009. nov. 7. 18:25
Szerintem is ki kéne kérnie magának a hangnemet! Nem lehet ilyet csinálni! Én ennél kevesebbért is megkérdeztem már: "ne haragudj! Hozzám beszélsz ilyen hangnemben?" Mindennek van azért határa! Otthon a feleségével meg a gyerekeivel úgy beszél ahogy akar de én egyik se vagyok! Szerintem neki is ezt kéne tenni!
27. anda1986 (válaszként erre: 24. - SF)
2009. nov. 7. 18:24
Én kiálnék magamért, merthogy a dolgozónak is vannak jogai. Ha nem tenném teljesen befordulnék, és csak magamban örlődné, magamban keresném a hibát. Ez nem csak a lelket teszi tönkre, hanem szép lassan a testet is.
26. SF
2009. nov. 7. 18:23

Az egyik fülén be, másikon ki stratégia nem működik. Attól a nő még jobban begurul:-((

Jó ötlet, hogy váltson, de hová menjen? Hiába Pest környéke, itt sincs munka:-(((

2009. nov. 7. 18:23
Engem nem kurvázott le, csak a kezembe nyomta az iratköteget, kinyittatta velem az ajtót, hogy ő kiléphessen, én meg vihettem utána, mint a kiskutya, ebédet is akart velem hozatni (na ezt már nem). Megjegyzem ezt még a titkárnő sem érdemli meg, én meg is a titkárnője voltam, már nem ott dolgozom.
24. SF (válaszként erre: 21. - Anda1986)
2009. nov. 7. 18:21
Az is baj, ha visszaszól, mert akkor 5 percig ugyan nyugalom van, de aztán, ha elment a vevő, duplán kapja.:-((
23. teltzsu (válaszként erre: 18. - SF)
2009. nov. 7. 18:21
Ha pánikbeteg és depressziós, akkor nyilván kezeli pszichiáter és/vagy pszichológus. Nem javasolták még neki az autogén tréninget? Nem értem...az sok mindenre jó. Ma már minden utcasarkon el lehet végezni a tanfolyamot, és valóban hatásos, ha rendszeresen gyakorolja az ember...
22. SF (válaszként erre: 16. - 85055abb64)
2009. nov. 7. 18:20

Igen.

Most jut eszembe, a pánikbetegsége pont akkor jött ki rajta, amikor egy rendesebb főnöknőt kapott. Pár hónap nyugalom, aztán egyszer csak begörcsölt a keze. Annak meg nem volt annyi esze se, hogy mentőt hívjon!

2009. nov. 7. 18:20
Ha engem megszégyenítenének a vásárlók előtt (Pl:lekurvázna) tuti, hogy jól leugatnám a fejét és hazamennék.
20. f65231edcb (válaszként erre: 14. - SF)
2009. nov. 7. 18:20

semeddig

én biztos elküldtem volna a fenébe, ha lekurvázna

ennyi

az én munkahelyemen nincs terror, szerettem ott dolgozni, de most táppénzen vagyok, mert babát várok

2009. nov. 7. 18:20

Hát, mondjuk ha valakit több ember előtt leqrváznak, akkor érdemes lenne megfontolni eg feljelentést becsületsértés miatt. Mert ugye tanúk vannak...Vagy ha nem akar büntetőügyet, akkor mindenképp jelezze a felsővezetés felé a problémát. Helyette nem fog lépni senki, magának kell megtennie az első lépést...


De lehet, meg kéne magát erősítenie - pl. tanulja meg az autogén tréninget.

És elvégre azért van 2 füle, h az egyiken bemenjen a duma, a másikon meg ki, nem? :)


Nekem is pocsék a mostani főnököm, de rájöttem, csak így lehet túlélni - addig, amíg nem találok jobb helyet.

18. SF (válaszként erre: 13. - Teltzsu)
2009. nov. 7. 18:19

Már írtam lentébb, miféle rondaságok mennek nap mint nap.

Mivel pánikbeteg, és most már depressziós is, valóban mindent a lelkére vesz. Régebben nem volt ilyen, csak mióta az utóbbi két helyen dolgozik:-((

Annyi biztos, hogy nehezebben tanul, mint az átlag, de nem fogyatékos, sőt!

17. fbb53e1d99 (válaszként erre: 14. - SF)
2009. nov. 7. 18:18
addig, amíg ott nem hagyja..mit tehetne mást??
2009. nov. 7. 18:17
Női főnöke van egyébként?
15. SF (válaszként erre: 11. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 7. 18:17
Eleinte itt rendes volt a főnök, de aztán kitalálta, hogy a lányom felel a napi 65 ezres hiányért. Különben rajta kívül csak 5 kasszás van még...
14. SF (válaszként erre: 9. - Dominós)
2009. nov. 7. 18:16
Mesélni én is tudok. Sajnos úgy látom, a jelenség nem egyedi. De meddig köteles egy dolgozó a legdurvább sértéseket is eltűrni?
2009. nov. 7. 18:16

Egyetértek Kriszcsikével. Nekem is volt már pár munkahelyem, és rossz főnökeim, de ez nem igaz minden munkahelyre...

Lehet, valóban el kéne gondolkozni azon, nem "hiperszenzitív"-e a lányod, és mindent túlságosan a lelkére vesz.

Egyébként azt lehet tudni, miben nyilvánul meg a lelki terror?

12. f65231edcb (válaszként erre: 7. - SF)
2009. nov. 7. 18:16
akkor sem normális dolog, hogy teljesen tönkremegy a munkahelyén
11. fbb53e1d99 (válaszként erre: 7. - SF)
2009. nov. 7. 18:15
Honnan tudod előre?
10. SF (válaszként erre: 6. - 85055abb64)
2009. nov. 7. 18:15
A pánikbetegség pont arról szól, amit írtál. Igen, egy kicsit érzékenyebb, de itt most nem erről van szó. A főnöke naponta többször odarohan hozzá ok nélkül, és a vevők előtt pocskondiázza. Olyasmiért ledorongolja, amit a vevő kért (pl. külön blokkoljon két karton vizet).
2009. nov. 7. 18:15

Előfordul, de ritka, mint a fehér holló. Nekem volt 2 rendes főnököm ezidáig, de egyik aztán átment hülyébe, emiatt is mentem el. Ha rendes is, egy idő után meghülyül, az a tapasztalatom.

Én is tudnék mesélni érdekes dolgokat.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook