Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lehet, hogy alkalmatlan vagyok egy kölyökkutya tartására? Mi ilyenkor a megoldás? fórum

Lehet, hogy alkalmatlan vagyok egy kölyökkutya tartására? Mi ilyenkor a megoldás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
24. Pasionella (válaszként erre: 18. - Reverie)
2021. márc. 12. 11:44
Reverie. Szerintem erőteljesen szelektálj a hosszászólások között és inkább el se olvasd azokat akik azt írják jobb is ha elajándékozod. Híres már a portál arról, hogy akit csak lehet támadnak. Hidd el én mint egy másfél éves tacsi tulajdonosa relevánsabb vagyok mint akik csak okoskodni járnak ide. Ha gondolod írj privit, illetve facen sok tacsiklub van, többnyire ott segítőkészek az emberek és olyan tippeket is tudnak adni amire nem is gondolnál.
23. Reverie (válaszként erre: 19. - Pasionella)
2021. márc. 12. 11:43

Igen, mi is így csináljuk éjjel.


Summa sumarum, köszönöm mindenkinek a segítséget és a normális válaszokat! Gondolkozni fogok azokon, amiket írtatok.

22. Pasionella (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2021. márc. 12. 11:42
Baromság, majd egy hónapig aggódtam, hogy haza kell hozzá jönnöm és mennyi játékot igényel megint és plusszban még harapdált is játékból és egy energia bomba volt, aztán alssan csitult én meg megszoktam hogy bizony olyan mint egy gyerek. NEM KELL EZÉRT ELAJÁNDÉKOZNIA!
2021. márc. 12. 11:40
Miért kell támadni egyből, hogy ajándékozza el??? A legrosszabb tanács amit adhatnátok! Átmentem ezen és nem volt könnyű és én is sokszor elgondolkodtam annó, hogy jó döntés volt-e magunkhoz venni. Ne tanácsoljatok neki hülyeséget csak mert leírta őszintén, hogy nehéz és már gondolt másra is. Itt mindenki szent vagy mi?...
20. Lávli* (válaszként erre: 18. - Reverie)
2021. márc. 12. 11:40

Nyugodtan kérd ki magadnak, de attól még add oda egy jobb gazdának, aki nem dobja ki 2 hét után.

Specifikusság ide vagy oda, minden kutyának érzékeny lelke van, a tacskóknak meg különösen, de akkor ezt neked tudni kell.


Másik fontos dolog: ha hivatalos örökbefogadás történt, akkor azt is tudnod kell, hogy az örökbe adó szervezetet tájékoztatnod kell, ha elajándékozod a kiskutyát. Sőt, meg sem teheted, első körben őket kell értesítened a terveidről.

19. Pasionella (válaszként erre: 7. - Reverie)
2021. márc. 12. 11:39

Jaj hát tacsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :-D a tacsik nem egyszerűek de minden perc kinlódás megéri. Ne aggódj ez változik majd, én kb egy hónap után nyugodtam meg talán? :-) ahogy Ő is... a tacsival nagyon következetesnek kell lenni, makacs, önfejű, nem egyszerű ilyen téren a természete de nagyon okosak és lehet néha 100-szor kell elmondani valamit mire elfogadják, nem felfogják hanem elfogadják :-D dehát most nyílt ki jóformán a csipája, mindent úgy csinál ahogy Ő akar. Nyugi, lesz sokkal jobb is, az első 1-2 hónap kegyetlen.

Nálunk a kanapéra feljöhet de ágyra nem, az éjszakákat eleinte férjem bevállalta, odahúzta az ágy mellé a kutyát a kis ágyával együtt és lelógatta neki a kezét, hogy közel érezze így a tacsi megnyugodott, próbáljátok ki ezt esetleg, hogy legyen pár jó éjszakátok is.


Tényleg ne add fel, nehéz de ahogy telnek a hetek jobb lesz, az nagyon szuper ha sokat tudtok jelenleg vele otthon lenni. TÜRELEM, mást nem tehetsz, hidd el minden percét meghálálja majd.

2021. márc. 12. 11:33

Nekem lehordásnak számít, ha valaki azt írja, hogy “add oda másnak, aki nem dobja ki két hét után, mint te”, mert ezt kikérem magamnak. Persze, nem tűnik ez hosszú időnek, de annyira azért elég, hogy tudjam, hogy ezt tudom-e vállalni vagy sem. Volt már kutyám, egészen kicsi koruktól kezdve velem voltak és nem éreztem így velük kapcsolatban, mint most. Ezért fáj, hogy valaki azt hiszi, hogy ez csak amolyan hisztéria, és valójában nekem ő csak egy tárgy, akit kidobhatok, ha nem tetszik.


Nem, képzeld, nem idióták vagyunk. :) Kifejezetten tacskó-specifikus videókat néztünk, mivel tudtuk, hogy tacskók elég különlegesek minden szempontból.

17. andi6020 (válaszként erre: 15. - Reverie)
2021. márc. 12. 11:23

Első hozzászólásban még azt írtad, hogy "leszidást szívesen fogadok".

Még csak le sem szídott senki, lehordás meg végképp nem történt.


A tanácsom: ha 2 hét után úgy érzed, hogy görcsben van a gyomrod tőle, és nem bírod tovább, ajándékozd el! De tényleg.


Amúgy milyen videókat néztetek? Egy Bernáthegyi aludt rajta napi 15 órán át egy kandalló előtt a medvebőrön, a gazdi meg a hintaszékben olvasott? :D

16. simple (válaszként erre: 15. - Reverie)
2021. márc. 12. 11:23
Te tudod, hogy alkalmas vagy-e rá, vagy sem. Egy jó darabig még ez lesz. Óriási türelem kell hozzá, kakit, pisit, hányást kell takarítani. Két óránként kivinni, orvoshoz hordani, gondozni, tanítani. Tényleg, mint egy gyerek. Kb. másfél éves korára megtérül ez a befektetés, ha addig mindernt jól csinálsz, onnantól lesz egy csodakutyád akivel teljes szimbiózisban fogsz élni.
2021. márc. 12. 11:19
Nem, ez egyáltalán nem egy eldőlt kérdés. Nem kértem felmentést, de azt sem hiszem, hogy le kéne hordanotok. Nem hiszem, hogy ebből az egészből az derül ki, hogy rosszat akarok neki. Nem véletlen, hogy a kérdést is úgy tettem fel, hogy én vagyok-e alkalmatlan a kutyatartásra. Benne van, hogy ez így van. Rosszat semmiképp sem akarok neki és ha ez azzal járna, hogy magamnál jobb/alkalmasabb/türelmesebb gazdát keresek neki, akkor ezt fogom tenni.
14. simple (válaszként erre: 11. - Reverie)
2021. márc. 12. 11:10
Akkor már eldöntötted? Keress neki egy normális felelősségteljes gazdát, most még könnyen vált a kiskutya, nem szokott meg annyira titeket.
13. andi6020 (válaszként erre: 11. - Reverie)
2021. márc. 12. 11:09

9 hetes, és 2 hete van nálatok. 8 hetes kor előtt el sem lehetne választani.


Tényleg ajándékozd el.

12. Lávli* (válaszként erre: 11. - Reverie)
2021. márc. 12. 11:08
Jólvan, felment mindenki, ezen ne siránkozz. Csak keress neki hamar egy jó helyet, egy jó gazdát. Majd máskor lehet, hogy neked is sikerülni fog.
2021. márc. 12. 11:05
Írtam, hogy 9 hetes. Aláírom, hogy mi nem vagyunk elég türelmesek ehhez és elhitetitek, mennyire szégyellem is magam. Elvégre, nem ő döntött úgy, hogy az életünkbe jön, hanem mi. Nem mértem fel jól a felelősséget. Mindezt vállalom is.
10. Lávli* (válaszként erre: 7. - Reverie)
2021. márc. 12. 10:57

Minél előbb ajándékozd el, de jó helyre!!! Nehogy onnan is kicsapják két hét után, csak mert kötődést és törődést szeretne.

Komolyan!

9. simple (válaszként erre: 7. - Reverie)
2021. márc. 12. 10:55
Ezen mindenki átesik. Kérdés, hogy akarsz-e kutyát? Ha igen, akkor összeszorítod a fogad, és csinálod amit kell. Még a pokoljárás elején vagytok, majd várd ki, amikor kamasz lesz. :D Utána viszont jön a csoda időszak. Addig valahogy el kell vergődni.
8. andi6020 (válaszként erre: 7. - Reverie)
2021. márc. 12. 10:53

2 hét? :O Azt hittem már hónapok óta próbálkozol.

Ajándékozd el. Mindenkinek jobb lesz.

2021. márc. 12. 10:50

Két hete van velünk. Mi nem engedjük az ágyba, ez is meglehetősen zavarja, de ebből nem szeretnénk engedni.

Mi is vettünk neki mindenféle játékot, rágja is, de egyedül nem nagyon élvezi a dolgot, utánunk jön és ránk ugrál, hogy játszunk együtt. Ezzel persze semmi baj, játszom vele szívesen, de esténként már nagyon nehezemre esik 1-2-3 óra alvás után. Lehet, hogy mi nem vagyunk elég türelmesek, nem tudom.

Tacskó, egyébként. Úgy vállaltuk be, hogy tisztában voltunk vele, hogy ez mivel jár, legalábbis ezt hittük. Most csak azt érzem, hogy hulla fáradtak vagyunk (dolgozunk mindketten egyébként, én home officeban) és hogy nem bírjuk tovább. Már azon is gondolkoztam, hogy elajándékozom (de nem menhelyre!!) olyannak, akinek több ideje, energiája és türelme van, illetve egy kertje, ahol ez a kis energiabomba ki tudná tombolni magát. Nem vagyok egy feladós, megfutamodó típus, de lassan nem látok más megoldást.

2021. márc. 12. 10:23
Jut eszembe, a lefárasztásán kívül nekünk az segített, hogy vettünk neki rágócsontot, olyat ami préselt bőrből van és jó kemény, azzal órákon keresztül elvolt és fárasztotta is. Nagyon jó megoldás de csak akkor adjátok oda neki ha szem előtt van mert egy idő után nagyobb darabok jönnek ki belőle és hajlamosak egybe lenyelni.
5. Pasionella (válaszként erre: 1. - Reverie)
2021. márc. 12. 10:21

Milyen fajta?

Ne pánikolj. Nehéz, marha nehéz velük az első 2 hónap. Ne válljatok meg tőle mert életetek végéig bánni fogjátok és bűntudatotok lesz.

Nálunk másfél éve mikor hoztuk a 8 hetes tacsit ha nincs a férjem....huuuuu.... már tiszta rosszul voltam tőle, hogy hazajövök és másból sem állok majd két órán át, hogy lenyugtassam a tacsit és lefárasszam. elegem volt abból, hogy alig alszik, randalírozik és folyton csak pisit és kakit takarítottam. Nem volt éppen a szívem csücske, sok sok türelem kellett hozzá, nálunk szerencsére férjem türelmesebb volt. Ma még pl pisilni se akart kimenni, még alszik az apjával paplan alatt, eleinte pedig hajlanban már ébresztett minket. Hidd el lenyugszik majd, az eleje nagyon nehéz de ne adjátok fel, imádni fogjátok.

2021. márc. 12. 10:10

Hát igen, nem egyik napról a másikra megy. Amíg az az idő eltelik, addig váltok eggyé.

Csányi Vilmost olvassatok, gyönyörűen leírja, a saját kutyái példájával, és megtanít mindenre, amit tudni kell egy Kutyagyerek lelkéhez.

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Reverie)
2021. márc. 12. 10:09
Mióta van nálatok a kutya?
2. simple (válaszként erre: 1. - Reverie)
2021. márc. 12. 10:05
Egy kutya pont olyan mint egy gyerek. Eleinte nagyon nehéz, de kb. másfél év múlva már sokkal könnyebb lesz.
2021. márc. 12. 09:55

Örökbefogadtunk egy kilenc hetes kölyökkutyát. Nagyon akaratos, aktív kutya, de gondoltam, ez a normális. Próbáljuk nevelni, foglalkozni vele, a helyzet egyelőre változatlan. Alvás nagyjából a nullára konvergálódott, pedig fárasztjuk, játszunk vele, tanítgatjuk.

Nem akarok megválni tőle, de azt érezzük mindketten, hogy torkig vagyunk, nem bírjuk tovább. Én, aki imádom a kutyákat és volt is egy pár, most ott tartok, hogy ha meglátom, hogy ébredezik, akkor már görcsben van a gyomrom.

Tudom, hogy a mi hibánk, de nem tudok rájönni, hogy hol rontottuk el. Rengeteget készültünk a kutyára, hónapokig gondolkoztunk, videókat néztünk és könyveket olvastunk erről, “papíron” szakértők vagyunk, de a valóságban egy komplett szerencsétlenségnek érezzük magunkat.

Elnézést a kifakadásért, de gondoltam, az a legjobb, ha őszinte vagyok.

Bármilyen segítséget, jótanácsot, leszidást szívesen fogadok. Köszönöm előre is.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook