Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lehet, hogy alkalmatlan vagyok egy kölyökkutya tartására? Mi ilyenkor a megoldás? fórum

Lehet, hogy alkalmatlan vagyok egy kölyökkutya tartására? Mi ilyenkor a megoldás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
54. Lávli* (válaszként erre: 50. - Pasionella)
2021. márc. 12. 12:51

Istenments. Csak tartottam a tükröt, hátha belenézel.

Megint csak ott tartunk, hogy magadból indulsz ki, azt hiszed, a világ tőled indul és hozzád ér vissza. Vannak ezzel így páran. Pedig a francokat. Ne pocsékold tovább az időt. 😉

53. Reverie (válaszként erre: 52. - Andi6020)
2021. márc. 12. 12:49
Persze, de egy élőlényről beszélünk. Nem fogom egy tollvonással kihúzni, mert nem tetszik, amit “kaptam”. Az eszemmel azt gondolom, hogy el kellene ajándékoznom, másrészről viszont mindannyian tudjuk, hogy ez nem így megy.
52. andi6020 (válaszként erre: 51. - Reverie)
2021. márc. 12. 12:43
Mert felváltva írod azt, hogy elég volt a 2 hét arra, hogy dönts, meg azt, hogy nem döntöttél még.
51. Reverie (válaszként erre: 49. - Andi6020)
2021. márc. 12. 12:42
Miért?
50. Pasionella (válaszként erre: 46. - Lávli*)
2021. márc. 12. 12:41
Nem, egyszerűen nem reagálok olyanra amit végképp hülyeségnek tartok mert felesleges időpocsékolás. Annyira nem hagy ez nyugodni, hogy próbálod kierőszakolni? :-)
49. andi6020 (válaszként erre: 47. - Reverie)
2021. márc. 12. 12:39
Elvesztettem a fonalat.
48. Reverie (válaszként erre: 45. - Lávli*)
2021. márc. 12. 12:33
Ne haragudj, pedig rá is kerestem a könyveire. Hirtelen annyi hozzászólás érkezett, hogy nem tudtam egyesével mindenkinek személyes választ írni.
2021. márc. 12. 12:31
Ha ilyen egyszerű lenne dönteni, akkor nem tettem volna fel a kérdést. Gondoljátok, hogy ha megerősítésre vágynék abban, hogy ajándékozzam el, akkor vadidegenek véleménye érdekelne? Nem hiszem. Éppen azért írtam ki a kérdést, hogy relatíve sok embert tudjak elérni és megkérdezni, olyat, aki volt hasonló helyzetben, mint most én/mi.
46. Lávli* (válaszként erre: 41. - Pasionella)
2021. márc. 12. 12:29

Így szokott ez lenni.

Csak a duma.

Megértelek.

45. Lávli* (válaszként erre: 39. - Reverie)
2021. márc. 12. 12:28

Senki nem közölte, hogy "rossz gazda" vagy.

Semmit nem csináltál rosszul, senki nem írt ilyet.

Mindössze azt írta mindenki, hogy 1-másfél év, mire egy kutya és a gazdája teljes összhangba kerül egymással.

"Okoskodtam" itten Csányi Vilmosról, aki híres etológus, javasoltam a könyveit, arra nem is reagáltál.

Megoldás a türelem, a teljes elhivatottság és a kutya mindenek feletti szeretete.

A "lemozgatás" csak egy nagyon sokadrangú szelete a történetnek.


Személyes hozzáfűznivalóm: a mai napig is nevetve beszélünk róla a férjemmel, felelevenítve az első hónapok történéseit: emlékszel, hogy olyan volt, mintha egész nap kapáltunk volna? Emlékszel, hány szőnyeg közepét harapta ki, hány papucsot szedett szét? Emlékszel, hogy bepipilt és örömében, mikor hazamentünk? Emlékszel, hogy futott a sarkadban lélekszakadva? Bármit megtennénk, ha újra átélhetnénk azt az első évet Vele, de sajnos nem lehet.

További "okoskodás" helyett sok boldog kutyás évet kívánok neked.

44. Pasionella (válaszként erre: 42. - Reverie)
2021. márc. 12. 12:24
Tacsival a legnehezebb, de csak eleinte, ha eltelt egy hónap már sokkal könnyebb lesz és a tacsik szerintem a világon az egyik legragaszkodóbb, bújós és imádni való kutymó faj az egész világon, mellette pedig a legmakacsabb és legöntörvényűbb de emiatt pedig állandó nevetés költözik be velük együtt.
43. andi6020 (válaszként erre: 42. - Reverie)
2021. márc. 12. 12:23
Ezek szerint mégis döntöttél már. Mi lesz?
2021. márc. 12. 12:22
Igen, elég, mert sokminden kiderül két hét alatt, legalábbis szerintem, főleg úgy, hogy én egész nap itthon vagyok a kutyával. Mivel nem elsőkutyás vagyok, ezért van azért mire alapozni. Tacskóval viszont még nem volt dolgom.
41. Pasionella (válaszként erre: 38. - Lávli*)
2021. márc. 12. 12:18
Nem igazán érdemel más reakciót bocsi...
40. andi6020 (válaszként erre: 39. - Reverie)
2021. márc. 12. 12:18
Azt írtad elég a 2 hét. Na mindegy.
2021. márc. 12. 12:15
Nem, nem döntöttem el, illetve inkább úgy fogalmaznék, hogy gondolkozom, számba veszem, mit érzek és gondolok. Szerintem azzal, hogy közlitek, hogy rossz gazda vagyok, nem jutunk előrébb. Se nekem nem jobb, se a kutyának. Persze, ha valaki csak ennyit tud hozzáfűzni, elfogadom, de akkor ennyivel zárjuk is le a “párbeszédet”. Én megoldást keresek, azt, hogy ezt most rosszul csináltam, tudom.
38. Lávli* (válaszként erre: 37. - Pasionella)
2021. márc. 12. 12:14
Ha ennyi telik, akkor az nekem is jó úgy. 😊
37. Pasionella (válaszként erre: 36. - Lávli*)
2021. márc. 12. 12:10
Nem gond ugye ha csak ennyire reagálok? :-) :-) :-)
36. Lávli* (válaszként erre: 33. - Pasionella)
2021. márc. 12. 12:07

Kutya téma: nem tudtál olvasni a sorok között.

De azt biztosan állíthatom, mondhatni relevánsan, hogy aki "örökbe" fogad, majd 2 het után azt mondja, hogy ez neki nem megy, az tudja, hogy mit beszél. Hiába győzködi Julis és Maris, hogy de tuti, hogy neked nagyon jó lesz, mert nekem is nagyon jó lett.

Aki nem ezt mondta, az meg a támadó falka volt 🤣


Támadó falka téma: okoskodás, alázás, stb.

Ez belőled indul ki. Magadat kellene megvizsgálni, vajon miért és honnan ezek az érzések? Te is csak az vagy számomra, akinek én látni akarlak. Mert ahogy te nem ismersz engem, úgy én se téged. Vajon én miért nem azt akarom látni benned, hogy itt most agyon okoskodod magad?

Érdemes ezen elgondolkodni neked is, és másoknak is.

35. andi6020 (válaszként erre: 27. - Pasionella)
2021. márc. 12. 12:00
Szerintem meg nem rossz dolog az, ha az ember felismeri a korlátait, ha rájön, hogy hibázott, és hajlandó azt korrigálni.
34. Pasionella (válaszként erre: 32. - Lávli*)
2021. márc. 12. 11:58
Ha te azt akarod kiolvasni a sorokból akkor olvasd ki azt. Nem látom sehova se azt leírva, hogy kész, döntöttem, az a legjobb ha elajándékozom.
33. Pasionella (válaszként erre: 31. - Lávli*)
2021. márc. 12. 11:56

A másfél éves gazdi lét igen releváns bocs, pláne, hogy nekik is pont tacsijuk van, nekem elég frissek a neveljünk tacsi kölyköt emlékeim, illetve nekem előtte is voltak kutyáim, tacsi is meg keverék is és mind-mind kicsi korától fogva neveltem.

Pont mert x éve van kutyád neked is és itt másnak is, pont emiatt meg pláne nem értem az elajándékozási tanácsotokat. Nem szól ez másról mint okoskodásról és a ki ha nem én megmondom a tutit, ahogy itt lenni szokott, van egy megszokott társaság aki összetart és aláz akit csak lehet mert ezzel szórakoztatja saját magát. Örülök, hogy jót mulattál, én annyira nem tudok jót mulatni a butaságokon amiket itt egyesek leírtak.

32. Lávli* (válaszként erre: 27. - Pasionella)
2021. márc. 12. 11:53

Még egyszer leírom.

Ha figyelmesen olvasol, láthatod, hogy ő már döntött.

Ha figyelmesen olvasol.

Másrészt meg nem mindenki te. Mert te keresztül mentél rajta.

31. Lávli* (válaszként erre: 24. - Pasionella)
2021. márc. 12. 11:50

Ajjaj ... A másfél éves gazdaság már tényleg releváns, az már majdnem olyan, mint a Hoxán törzstagnak lenni ... 🤣

Nem számít, hány éve van kutyám, és ne félj, nem támadlak. Csak egy jót mulattam, köszi. :)

30. andi6020 (válaszként erre: 15. - Reverie)
2021. márc. 12. 11:49

Nem eldőlt kérdés?

Azt írtad, a 2 hét "annyira azért elég, hogy tudjam, hogy ezt tudom-e vállalni vagy sem".

2021. márc. 12. 11:48

"Tacskó, egyébként. Úgy vállaltuk be, hogy tisztában voltunk vele, hogy ez mivel jár"


Nem, nem tudtátok.

Engem simán kikészített egy tacsi, pedig nem az első kutyám volt. Elajándékoztam.

Van, aki simán kijön a fajtával, és van, aki nem. A Tacsi külön műfaj.

28. andi6020 (válaszként erre: 18. - Reverie)
2021. márc. 12. 11:47

"annyira azért elég, hogy tudjam, hogy ezt tudom-e vállalni vagy sem"


És? Mire jutottál? Tudod vállalni, vagy sem?

27. Pasionella (válaszként erre: 25. - Lávli*)
2021. márc. 12. 11:47
Dettó ugyanazon megy keresztül mint én másfél évvel ezelőtt, ezért tudom EGYÉRTELMŰEN, hogy a legrosszabb tanács amit adhatnátok az elajándékozás.
26. Pasionella (válaszként erre: 24. - Pasionella)
2021. márc. 12. 11:45
Jaj bocsi mint gazdi mert egyből megtámadnak engem is, hogy letulajdonosoztam magam a kis szaros miatt :-D
25. Lávli* (válaszként erre: 21. - Pasionella)
2021. márc. 12. 11:45

Ha figyelmesen olvasol, akkor fel fog tűnni, hogy ő már döntött, és csak mentegeti magát, több hsz-ben is.

Én leírtam, hogy senki nem ítéli el ezért, senki nem "támadja" ( még jó, hogy nem jössz földbe döngöléssel), DE a legjobb lenne, ha jó gazdához kerülne a kutya minél előbb.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook