Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet enni házi mézet terhesen? fórum

Lehet enni házi mézet terhesen? (tudásbázis kérdés)


1 2
7. Annie1130 (válaszként erre: 1. - Stella1989)
2012. dec. 9. 12:23

A mézben eleve megtalálhatók olyan anyagok, amelyek antibakteriálisak, tehát nem él meg benne semmi, ami nem oda való. A házi méz ellentétben a boltival nincs kezelve, tehát minden jó benne van, ami kell.


Egy kicsit a mézről:


méhek (és az ember) tápláléka. Virágok nektárjának, növényi nedveknek a méhek által átalakított terméke. Az ember a mézet az ősi időktől fogva gyűjtötte és eleinte mint csemegét, később mint fontos táplálékot, végül mint gyógyterméket használta, illetve használja. Mai ismereteink alapján a méz közel 70-féle gyógy-, és fiziológiai hatással bír. A méz kiváló szénhidrátforrás, mely gazdag ásványi anyagokban, tartalmaz vitaminokat, s szerves savakat, illóolajokat és fontos enzimeket. Találhatók még benne aminosavak, fehérjék és egyéb bioaktív anyagok. 81%-ban főleg monoszacharid cukrot tartalmaz. 22 féle makro-, és mikroelem található benne. Elsősorban C-, és B-vitamin, folsav és nikotinsav a leglényegesebb vitamintartalma. Rendkívül magas az enzimtartalma is, és ez okozza a jelentős antibiotikus sajátosságát. Az enzim tartalma adja a legértékesebb részét a méznek! Sajnos 40 °C hőmérsékleten megindul a lebomlásuk. A modern világunkban létfontosságú, mert alig van már élelmiszer amiből az emberi szervezet pótolhatná ezt a létfontosságú anyagot a szervezet és a sejtek működéséhez. A lépes mézben lévő viasz és propolisz fokozza a méz hatékonyságát nyálkahártya-gyulladások, illetve immungyengeség esetén. Legjelentősebb felhasználási köre: szívbetegségek (szívgyengeség), gyomorhurut, légcsőhurut, endokrin-mirigy bántalmak (elégtelenség), sebek kezelése. Ellenjavallt: cukorbetegség, pajzsmirigy-túltengés, az agyalapi mirigy túlműködése, allergia és gyomorsav-túltengés esetén.

6. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Stella1989)
2012. dec. 9. 12:21

ha nem mersz enni belőle akkor ez a válasz, ne egyél belőle


csak olyat egyél ami után nem lesz büntudatod

2012. dec. 9. 12:20
Illetve teába tenném..
2012. dec. 9. 12:20
2012. dec. 9. 12:19
Én ettem, illetve teában ittam. Se bajom nem volt tőle.
2012. dec. 9. 12:18
Nem ajánlott, én biztos nem ennék.
2012. dec. 9. 12:17

Olvastam már oldalakat!de minden mást ir!

van aki aztirja nem ajánlott csak a boltit,mert az felvan főzve.. van aki meg házit ajánlja épp a boltit nem mert hazai termelőtől venni mézet a legbisztonságosabb... noh most akor melyik???????????


mi termelői mézet vettünk, nagyon szép átlátszó szine van! tiszta de ezt nem úgy öntik bele hogy felforrositják?különben hogy is lehetne beletenni ha enyire sűrű.....


de nem merek enni belőle...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook