Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Légy boldog, vonzd be a jót az életedbe, gondolj pozitívan! DE HOGYAN?? fórum

Légy boldog, vonzd be a jót az életedbe, gondolj pozitívan! DE HOGYAN?? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. ápr. 3. 09:28

egyszer az egyik (most már botrányosan jómódú)ismerősöm mondta, hogy neki akkor kezdett el jól alakulni a sorsa, amikor abba hagyta az aggódást a pénz miatt...

na hát ez az ami nekem nem megy :)))

28. 814f8b8f23 (válaszként erre: 25. - Hebrencs)
2012. ápr. 3. 09:27

Éjjel aludni kell ám, ne a mosógépen járjon az eszed. :P Bújj oda a pasid mellé, öleld át, és aludj. Én ezt csinálnám, ha megtehetném. :)


Ajj ajj 25 év? Már most aggaszt? Meg fogsz őrülni. Ne 25 évre előre gondolkodj, hanem mindig másnapra. De azt se éjjel. Válassz egy alkalmas pillanatot ezekre a gondolatokra, hogy éjjel már ne "kelljen" ezen kattogni. Ha ilyen életem lenne, a fene kattogna.


Áhh felejtsd el a könyveket. Tréningezünk eleget nap mint nap, nem kell még a hablaty mellé. :S

27. hebrencs (válaszként erre: 26. - Júliusi)
2012. ápr. 3. 09:25
és neked működik? :)
2012. ápr. 3. 09:21
Próbálkozom én is vele ,egy jó ideje...
25. hebrencs (válaszként erre: 22. - 814f8b8f23)
2012. ápr. 3. 09:19

látod ez jó kérdés :) így összefoglalva, ha ránézek az írásodra, az kellene válaszolni, hogy nem tudom, mert minden igaz amit leírtál.

viszont boldogabb lennék, ha éjjel nem zakatolna az agyam, hogy vajon holnap mi romlik el, ha tudnám hogy még 25 év múlva is tuti állásom lenne, ha nem kellene aggódnom, hogy a főnököm milyen baromságot talál ki legközelebb, és még sorolhatnám :)

már arra is gondoltam, hogy ezek a könyvek, tanácsok, tréningek illúziót adnak el, ami igazából nem is létezik.... csak arra jók hogy az emberlánya, úgy érezze, hogy nem megfelelő a jelenlegi élete, még többet akarjon...

2012. ápr. 3. 09:13
Jó oldal! Jó oldal! ezt kell mondogatni és ezt kell érezni ha valamit nagyon szeretnénk és ha valami rossz történik velünk....ezt mondta nekem egy nagyon bölcs, nagyon jó barátom....volt barátom :) bejön
23. 9536810fa1 (válaszként erre: 21. - Hebrencs)
2012. ápr. 3. 09:10
... hát sok mindenre...gyerekemre, munkára (mert dolgozom is ááámmmm), meg zenére, meg kézimunkára, meg sportra, meg a pasikra... ;)))... csupa hétköznapi klassz dologra. :))
22. 814f8b8f23 (válaszként erre: 18. - Hebrencs)
2012. ápr. 3. 09:10
Értékeld, és becsüld meg a mostani életedet. Ennyi a titka. Mitől lennél boldogabb, most őszintén? Attól ha nem jönnének a számlák? Jönni fog az, hisz élünk, ez a rendje. Hogy nem aggódsz a gyerekeid miatt? Miért ne aggódnál, az lenne a furcsa ha nem. Téged még mellesleg támogatnak is, hisz van melletted valaki/k akik visznek előre, akiért érdemes élni, és csinálni. Mit akarsz ennél többet?
21. hebrencs (válaszként erre: 20. - 9536810fa1)
2012. ápr. 3. 09:06

ez tök jó! látod pont ezt keresem :)

hogy tudod kitolni az agyadból? hogy tudsz nem foglalkozni vele? mire gondolsz helyette?

20. 9536810fa1 (válaszként erre: 18. - Hebrencs)
2012. ápr. 3. 09:04
... mert a tapasztalat azt mutatja, hogy megoldódik... egyszerűen kitolom a problémát az agyamból. Amin ugyan a tudatalatti dolgozik, tehát megjön a megoldás... de én már nem foglalkozom vele, inkább a jó dolgokra, az azonnali cselekvést igénylő dolgokra koncentrálok. :)
19. 814f8b8f23 (válaszként erre: 16. - 9536810fa1)
2012. ápr. 3. 09:03
Ügyes, és igazad van! :)
18. hebrencs (válaszként erre: 16. - 9536810fa1)
2012. ápr. 3. 09:02

hogy tudod azt megcsinálni hogy már nem borít ki?

nekem is volt egy időszak életemben amikor egyedül neveltem a két gyereket, és nem volt munkám, az ex gyerektartást se fizetett, és én konkrétan belebetegedtem, pedig akkor is minden megoldódott... mára már más a helyzet, a mostani párom mindenben mellettem van, besegít, támogat, de az aggódást nem tudom kiűzni az agyamból..

17. 2100
2012. ápr. 3. 08:57
..talan az is lehet szep, hogy vannak "ilyen hetkoznapi kihivasok" , amiket minden nap le kell kuzdeni, mert ezek mindennapjaink velejaroi (tehat nem kell, hogy feltetlen aggodalommal toltsenek el, de, ha megis, akkor legalabb van ez a felismeres, igy tudsz tenni ellene, es mar ez a felismeres is jo..
16. 9536810fa1 (válaszként erre: 14. - Hebrencs)
2012. ápr. 3. 08:57
... :) én egy fizuból élek, és abból neveltem két gyereket, tartottam fenn lakást... és biza volt, hogy könnyeztem a tescoban a pénztár előtt... vagy 1-2 hónapig álltak a számlák, de VALAMI mindig történt... plusz meló vagy bármi, de mindig adódott. Most már rutinból nyomom ezt a részét is, nem tud kiborítani a pénztelenség vagy egy-két hüle számla, mert megoldódik... mindig. :) ... nincs miértje vagy hogyanja. Viszont észre kell venni, ha a lehetőség munka vagy néminemű erőfeszítést igénylő bármi formájában érkezik, és nem elszaladni előle. :)
15. hebrencs (válaszként erre: 10. - Fuvallat71)
2012. ápr. 3. 08:56
egyetértek, hogy előbb utóbb minden megoldódik, szoktam is mondani, hogy attól még holnap reggel felkelnek a pékek és kenyeret sütnek, viszont az aggódásokat nem tudom törölni az agyamból. nem engedem hogy másokra hatással legyen, vagy látszódjon rajtam, de belülről azért ott van
14. hebrencs (válaszként erre: 8. - 2100)
2012. ápr. 3. 08:52

igen, ezért is írtam, hogy vannak akiknek nagyobb gondjaik is vannak, pl. nem tudják fizetni.

Annyi helyen olvasom a pozitív hozzáállást, az optimista életszemléletet, önmotiválást és hasonló dolgokat, csak valahogy én nem találom a bölcsek kövét, ami megmutatná, hogyan is tudnám ezeket a mindennapi életben is használni.

persze, szépen süt a nap, van víz a csapban, kaja a hűtőben, szeretet, szerelem, megértés, ezeknek örül az ember és értékeli, csak ismét jön a DE :)

13. Évi-
2012. ápr. 3. 08:47

Azt gondolom, ez egy hosszú folyamat.

A DE mindenkiben ott van. Hiába teszel meg minden tőled telhetőt, a körülményeket csak kevés esetben irányítod Te. A kérdés csupán az, hogy ezek belül borítanak-e mindent, negatívvá tesznek-e vagy inkább a megoldást keresed.

12. 2100
2012. ápr. 3. 08:47
..en inkabb amiatt aggodom, hogy szeretem-e elegge azokat, akiket kell (de amiatt sokszor)..
11. Anika70 (válaszként erre: 8. - 2100)
2012. ápr. 3. 08:45
Igen, addig jó, amíg be tudod fizetni!!!!
2012. ápr. 3. 08:45

Nekem az tud ilyenkor hasznáni, ha visszaemlékezek korábbi megoldásokra, olyan helyzetekre, amik miatt aggódtam, mégis megoldódtak, így vagy úgy. Ezek az un. bizonyságtételek.

Istenben hinni sem utolsó:)) Igazi biztonságérzetet ad. A biblia azt mondja: elég minden napnak a maga baja, a holna baja legyen a honapé. Vagyis kár aggódni a "holnap" gondjai miatt, mert azok megoldása nem a "mai" nap feladata.

Ha adott pianatban, amikor éppen aggódik valami miatt az ember, erre gondolunk, talán kisebbedhet vagy megszűnhet az aggodalom.


Egyébként én is aggódós tipus vagyok:)) A férjem mindig azzal heccel, hogy olyan vagyok, mint Anyám:))))

Ja és még azzal szoktam nyugtatni magam, hogy ma is le fog szállni az este, a dolgok mennek a maguk útján, és én ugyanúgy fogom álomra hajtani a fejem, mint ahogy eddig is...

9. Anika70 (válaszként erre: 3. - Hebrencs)
2012. ápr. 3. 08:44

Nem a te hibád!


Én sem vagyok képes örülni, amikor egy halom csekk áll befizetetlenül, pedig soha nem voltunk munkakerülők!

8. 2100
2012. ápr. 3. 08:42

..mondjuk a szamlakat igy-is, ugyis ki kell fizetni (tudom, nekem sem tettszik, de ezen kar is aggodnunk)..meg jo, hogy tudunk szamlat fizetni- mert megtehetjuk, es hogy vannak egyaltalan ilyen jellegu szolgaltatasok, amik kellenek nekunk (aram, gaz, viz, mert mit szoljanak ott, ahol, ha lemegy a nap, megall az elet..)

Valoszinuleg emiatt felesleges aggodnunk es inkabb eszrevenni akik nekunk vannak (persze azokat is amik, de 1.sorban, AKIK) :)

7. hebrencs (válaszként erre: 5. - Szöszi71)
2012. ápr. 3. 08:42

:)

ezért kérdezem én is.

6. hebrencs (válaszként erre: 4. - Jeva)
2012. ápr. 3. 08:41
persze, én is ezerszer mondtam már hogy nem érdekel, ez vagy, az, DE, valahol a kisagyamban csak zakatol. ezért is kezdtem el olvasni ebben a témában, hogy lehet kitörni a körből, de még nem találtam meg a megoldást...
2012. ápr. 3. 08:39
én is szeretném végre a jót bevonzani, de még nem tudom hogyan kell. Mindig van valami ami nem tesz nyugodtá.
4. jeva
2012. ápr. 3. 08:38

szerintem arra születni kell... Úgy értem, hogy vannak, akik egyszerűen nem stresszelnek semmin. Ismerek ilyen tipust.. nem akarttal alakutak ilyenné... csak ilyenek lettek.

Én pl hiába mondom,hogy ok, beveszem a lesza...rom pirulát... de lehetetlenség nem rágódni.. csak nem kimutatni..

3. hebrencs (válaszként erre: 2. - Anika70)
2012. ápr. 3. 08:36
komolyan néha már azt hiszem, hogy bennem van a hiba, hogy nem tudok örülni dolgoknak, mikor másoknak sokkal nagyobb gondjai is lehetnek, de tényleg nem tudom hogy kell bevonzani a jót (vagy jobbat)
2. Anika70 (válaszként erre: 1. - Hebrencs)
2012. ápr. 3. 08:33

Egyet értek veled.

Én is boldog párkapcsolatban élek csodálatos kislányommal.....de!!!

Azok a bizonyos számlák tönkreteszik az életünket:-(((((

2012. ápr. 3. 08:29

Félre értés ne legyen, nem vagyok boldogtalan, mondhatni kiegyensúlyozott életem van, párom aki szeret és akit szeretek, gyerekek akikre büszke vagyok, kutya-macska, ami kell :)

DE! (Szeretem ezt a szót és egyben utálom is, mert folyton kifogásokat generál ;) )mindig van valami, ami aggódásra késztet.

Hogy tudnám bevonni a jót, a pozitívumot,ha a mindenapi élet akadályai gúzsba kötnek? Számlák tömkelege, mindennapi rohanások, aggódások…

Annyi helyen olvastam a címben lévő szavakat, de sehol se találom az útmutatót… amikor próbálok, szépre, jóra gondolni, bevillan hogy Úristen, ezt még ki kell fizetni, azt még meg kell venni a gyerekeknek, amazt még meg kell oldani, kit hívjak a bedöglött kazánhoz, megtalálom-e az elkóborolt cicámat, hogy cseréljem ki a beszakadt kádat, holnap lesz-e még munkám?

TI HOGY CSINÁLJÁTOK??? El lehet érni a hőn áhított nyugalmat, stressz-mentes életet, igaz boldogságot?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook