Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Légy boldog, vonzd be a jót az életedbe, gondolj pozitívan! DE HOGYAN?? fórum

Légy boldog, vonzd be a jót az életedbe, gondolj pozitívan! DE HOGYAN?? (beszélgetős fórum)


1 2 3
59. Dina2 (válaszként erre: 53. - Hebrencs)
2012. ápr. 3. 11:52

én akkor kezdtem el megérteni, amikor visszafelé gondolkoztam, vagyis a múlt ok-okozatait elemeztem. amikor rájöttem hogy bizonyos dolgok miért történtek, akkor kezdtem megérteni a lényeget.

akkor kezdtem apró dolgokkal: nevezhetjük álmodozásnak is, hogy elképzeltem a kívánt helyzeteket, embereket. de baromi őszintén kell ám, nem úgy hogy kifelé egy dolgot mondasz, a szíved mélyén meg más van.

első lépésben önmagaddal kell letisztázni, valójában mit is szeretnél. de tudod: nem azt hogy mit NEM szeretnél, hanem magát a kívánság tényét fogalmazd meg! pontosan, részletesen.

elképzelni, milyen lenne ez a való, mindennapi életben. aztán megint elképzelni. és megint. mintha valóság lenne. örülni neki. átélni.

amíg bele nem szívódik a bőröd alá.

kezdd először apróságokkal. én pl egészen kis összegű pénzzel kezdtem. bejött.

folytattam párkapcsolattal. bejött (azzal a különbséggel, hogy nem fordítottam figyelmet a dohányzásra és egy két részletre)

a következő a ház lett. bejött. párkapcsolat: bejött, úgy ahogyan megfogalmaztam.

a jelenben is történnek dolgok velem. van hogy tudatosan, van hogy csak utólag figyelek fel rá, hogy Hoppá ezt én csináltam! :)

58. 3cde375c32 (válaszként erre: 43. - Hebrencs)
2012. ápr. 3. 11:11
Akkor spájzolj,most.biztos ki lehet szorítani vásárlásonként 1-1 befőttet,konzervet,lisztet,cukrot,lencsét,és meg fogsz nyugodni,hogy iylen még egyszer nem lesz,hogy nem lesz mit enni.
57. korteforma (válaszként erre: 50. - Fuvallat71)
2012. ápr. 3. 11:01

Ami nem az életünkbe való, az előbb-utóbb eltűnik. Akár úgy, hogy te segíted elő, akár magától :)


Ami megszűnik/eltűnik az életünkből, ahhoz van, hogy idő kell... megérteni a miértet.

56. 3cde375c32 (válaszként erre: 53. - Hebrencs)
2012. ápr. 3. 11:00
Igen,amíg nincs példád a jóra,addig nehéz elhinni.Egy másik topikban leírtam,de most itt: lehet,hogy akkor jön össze az első látványos nagy jó az életedben,mikor nagyobb bajban vagy..mert akkor egy erős belső kényszertől hajtva kívánod a pozitív megoldást
55. korteforma (válaszként erre: 46. - 9536810fa1)
2012. ápr. 3. 10:57
Én is szeretek álmodozni :))
54. 3cde375c32 (válaszként erre: 25. - Hebrencs)
2012. ápr. 3. 10:57

Sok érdekeset írtatok ebbe a topikba,jó,hogy benéztem.

Én azt hiszem,vagyis úgy csináltam,hogy alaposan végiggondoltam sok mindent.Ebből ezek következtek: csak kivételes emberek lehetnek majdnem biztosak abban,hogy 25 év múlva is ugyanezen a színvonalon tudnak élni.Ezért ezt valahogy el kell engedni magunktól,hogy a gyerek egyetemi tandíjáról agyaljunk.Helyette szeressük most a gyereket,adjunk neki minél több élményt,hogy felnőttként legyen ereje,és legyenek megoldási ötletei a saját életére.

Jó hírek:a gépek nem szükségszerűen romlanak el,akár sok évig sem,és megbetegedni sem szükségszerű,még ha járvány közben sok ember közt vagy,akkor sem,Tehát ezeket meg lehet úszni,évekig.Sőt a természeti katasztrófa sem üt be mindenhol,még akkor sem,ha az összes szomszédodnál beüt,meg lehet úszni.

Van nagyon sok történés a világban,ami nagyon meglepően alakul,pl.felgyógyulások,megmenekülések.Ezek is emberekkel történnek,veled,velünk is megtörténhetnek iylen csodafélék,mi is csak emberek vagyunk.

53. hebrencs (válaszként erre: 52. - Dina2)
2012. ápr. 3. 10:41

olvastam a Titkot,néztem is párszor, de pont itt akadtam el. odáig értem hogy el kell engedni dolgokat és nem a negatívokon rágódni, mert beteljesül. volt már ilyenre példa az életemben.

de igaz ennek az ellenkezője is? mert arra sajnos még nem volt példám. hiába próbálok csak jóra és pozitívra gondolni, az valahogy nem jön be...

52. Dina2
2012. ápr. 3. 10:34

nem hiszem hogy ezt el lehet szavakkal magyarázni. én sem értettem sokáig, csak utólag jöttem rá a dolgok menetére és miértjére.

neked magadnak kell ráébredned, hogy mi a módszere ennek az életmódnak. egy nap ráébredsz és onnantól kezdve másként állsz az élethez.

annyit viszont tudj, hogy amin nap mint nap rágódsz és aggódsz, az folyamatosan jelen lesz az életedben. mert nem engeded el. ha folyamatosan eszed magad, hogy jaj mi van ha holnap elromlik a mosógép-akkor el fog romlani a mosógép.

ha azon rágódsz, hogy jaj nem kapjak nagy összegű számlát-akkor nagy összegű számlát fogsz kapni...

tudom sokaknak unalmas és lerágott csont de olvasd el a Tutkot, nézd meg filmen ötször, hússzor, ötvenszer, amíg beléd nem rögzül a mondanivalója.

persze, csak ha vevő vagy rá. ahogy valak itt írta: a hitben is hinni kell. és amíg kétségekkel fordulsz a módszer felé, addig nem is fog hatni.

51. hebrencs (válaszként erre: 50. - Fuvallat71)
2012. ápr. 3. 10:29
végül is bármit le lehet írni, bedobni a közösbe, ami azt segíti elő, hogy lehet boldogabban, jobban élni. mert az is megkeserítheti az ember életét, ha mindenkinek meg akar felelni. ami, mint tudjuk, lehetetlen :) erről már én is is évekkel ezelőtt leszoktam :)
50. Fuvallat71 (válaszként erre: 46. - 9536810fa1)
2012. ápr. 3. 10:20

Ez jó taktika!!! Egy pár éve gyakorlom. Egyszer úgy döntöttem,elég idős vagyok ahhoz, hogy eldöntsem, kikkel akarok barátkozni, hol akarok jelen lenni, minek akarom alávetni magam. Egyszerűen megtanutam nemet mondani bizonyos dolgokra, heyzetekre.

De ez végülis nem is az a téma, amiről itt szó van...:))

49. 814f8b8f23 (válaszként erre: 47. - Hebrencs)
2012. ápr. 3. 10:17
Nem értem félre. Szeretek szabadon élni, kötöttségek nélkül. Van így is elég amihez tartania kell magát az embernek, nem nehezítek az életemen, ha nem muszáj. :)
48. 814f8b8f23 (válaszként erre: 46. - 9536810fa1)
2012. ápr. 3. 10:12
Jól csinálod. Ez kicsit olyan mint az emberekhez fűződő viszonyunk. Ott én vagyok ilyen, hogy megvannak azok az emberek, akikre szükségem van, a többi mehet amerre akar. Na ilyen a gondolat is. :)
47. hebrencs (válaszként erre: 45. - 814f8b8f23)
2012. ápr. 3. 10:10

és mi az ami akkor előrevisz téged? félre ne érts, nem kötekedni akarok, csak megérteni. mert ehet hgoy én csináltam rosszul valamit...

én se álmodtam fehér esküvőről, kerítéses házról,vagy mit tudom én miről, de voltak/vannak célok amiket szeretnék elérni,amiért hajtok és nap-mint-nap felkelek. az hogy valakinek vannak álmai,sztem még nem biztos hogy álomvilágban él :)

46. 9536810fa1 (válaszként erre: 45. - 814f8b8f23)
2012. ápr. 3. 10:05
... én a másik véglet vagyok. A saját álomvilágomban élek... egyszerűen nem engedem magamhoz, ami nem passzol bele... :)
45. 814f8b8f23 (válaszként erre: 34. - Korteforma)
2012. ápr. 3. 10:04
Sosem értettem az embereket, de tényleg. Álmodozni. Épp múltkor írtam a lányoknak, hogy én gyerekként sem voltam álmodozó. Csak egy dologról álmodoztam mindig. Na mindegy, eljött az ideje annak is, és most élvezem nagyon. Én soha nem álmodoztam férjről, fehér ruháról, meg gyerekekről. Talán mert nem is éltem álomvilágban, már akkor sem. Ahogy most sem.
44. hebrencs (válaszként erre: 39. - Korteforma)
2012. ápr. 3. 10:00
ez nagyon jó! :)
43. hebrencs (válaszként erre: 40. - 814f8b8f23)
2012. ápr. 3. 09:49
a tudatos agyammal tudom, viszont tudat alatt folyton előjön az aggódás, hogy mi lesz ha ne adj Isten, nem tudom fizetni a számlákat, nem tudok kaját venni...lehet hogy ehhez hozzájárul, hogy pár éve volt egy nagyon zúzos időszak az életemben, amikor hónap végén nem tudtam miből kenyeret tejet venni a gyerekeknek, egyébről már nem is beszélve, és ez valahogy rögzült bennem és nem tudok túl lépni rajta..
42. korteforma (válaszként erre: 40. - 814f8b8f23)
2012. ápr. 3. 09:44
Így van. :)
41. 9536810fa1 (válaszként erre: 38. - Korteforma)
2012. ápr. 3. 09:43

... van egy édes kis gyerekvers, néha csak úgy elő jön... (nem teszem idézőjelbe, mert lehet, hogy nem teljesen pontosan emlékszem).


Szeret engem a világ,

tudja én is szeretem.

Így járom hát útjait

bizalomtól részegen

... anyám karja ringat el,

hogyha mégis elesem.

40. 814f8b8f23 (válaszként erre: 29. - Hebrencs)
2012. ápr. 3. 09:43
A pénz a legkevesebb. ;)
39. korteforma (válaszként erre: 36. - Hebrencs)
2012. ápr. 3. 09:43

Márai ezt jól megírta:

"Legtöbb ember egy életet tölt el azzal, hogy módszeresen, izzadva, szorgalmasan és ernyedetlenül készül a boldogságra. Terveket dolgoznak ki, hogy boldogok legyenek, utaznak és munkálkodnak e célból, gyűjtik a boldogság kellékeit – a hangya szorgalmával és a tigris, ragadozó mohóságával. S mikor eltelt az élet, megtudják, hogy nem elég megszerezni a boldogság összes kellékeit. Boldognak is kell lenni, közben. S erről megfeledkeztek."

2012. ápr. 3. 09:41

A legjobb példa tesómék. Anyagilag messze nem állnak jól, de még se agyalnak ezen. Úgy vannak vele, majd lesz valahogy, minek agyaljanak?


Élnek azzal, ha apró pénz tudnak keresni (eladnak vmit pl 20 Ft-ért, aztán ezek beindulnak és havonta több ezer forintot megkeresnek pluszba). Amivel talán más nem szöszmötölne.


Az eddigiek alapján látszik, hogy jól csinálják! És BOLDOGOK!!!!


Múltkor olvastam, hogy a hitben is hinni kell. Ebben van valami :))

37. 9536810fa1 (válaszként erre: 35. - 9536810fa1)
2012. ápr. 3. 09:40
... szóval a jómódútól állok igen csak messze... ott ragadt az a nem, eredetileg másképp fogalmaztam... :))
36. hebrencs (válaszként erre: 34. - Korteforma)
2012. ápr. 3. 09:39

lehet hogy igazad van :)

nem azt kell nézni, hogy mi kellene, vagy nem, hanem hogy mi van :)

35. 9536810fa1 (válaszként erre: 29. - Hebrencs)
2012. ápr. 3. 09:39

... ez így van egyébként. Én csak visszanézve gondolok arra néha, hogy úristen hogyan csináltam... így utólag elképzelni nem tudom... de valahogy mindig minden összejött. :)

Mondjuk nem a jómódútól igen csak messze állok... szóval még az árnyékában sem, csupán ami kell, arra általában futja... de valószínű csak kisigényű vagyok! :))

34. korteforma (válaszként erre: 22. - 814f8b8f23)
2012. ápr. 3. 09:36

Ott a pont!


Egy időben (azt hiszem, ez már elmúlt :D) úgy álltam hozzá, hogy ha majd lesz családom, ha majd lesz kertes házam, ha majd lesz... akkor jó lesz!


A fenéket! Akkor is lesznek gondok, csak éppen más, mint most. És attól, hogy egy képet állítok magam elé, minek kéne lennie és mi van, nem fogok jó érzést okozni magamnak :D

Na, ellenben stresszt! :)

33. korteforma (válaszként erre: 16. - 9536810fa1)
2012. ápr. 3. 09:34

Dejavu érzésem van... 4 éve állást kerestem, semmi tartalékom nem volt. A számlák jöttek, albérletet fizetni kellett. DE annyira hittem abban, hogy sikerül megtalálni a vágyott munkát, hogy ez vitt előre.

Sikerült is :)) És mindig megoldódott valahogy. Segített a család és a barátok, csak észre kellett venni és élni a lehetőségekkel.

32. hebrencs (válaszként erre: 28. - 814f8b8f23)
2012. ápr. 3. 09:32

viszont lehet hogy adtál egy jó tippet, amit ki fogok próbálni.

kijelölök napi egy "aggódós" órát amikor helyt adok ennek, és utána már nem :)))

31. korteforma (válaszként erre: 10. - Fuvallat71)
2012. ápr. 3. 09:32

Ez is jó megoldás :) A hit sokat számít. Nevezzük Istennek, vagy ki hogy akarja. Valaki, aki vigyázz rád :)


Agyilag én is tudom, a mai gondokkal kéne foglalkozni.. :)

30. hebrencs (válaszként erre: 28. - 814f8b8f23)
2012. ápr. 3. 09:31
na pont ez az ami állatira bosszant, odabújok, átölel, elalszom, és hajnal 3kor a kisördög felébreszt :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook