Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Léghűtő vagy oszlopventilátor? fórum

Léghűtő vagy oszlopventilátor? (beszélgetős fórum)

2010. jún. 13. 17:18
Ma délutáni friss mérésem (ausztrál léghűtő): külső hőmérséklet (készülék bemeneti oldal) 34 C, kilépő 23 C, szobahőmérséklet: 26 C. Finom!
2010. jún. 13. 12:28
En az olcso aruhazi leghutokrol beszeltem, a drgabb, minosegibb gepekkel,amirol kobbold ir nincs tapasztalatom.
2010. jún. 13. 12:21
Az teny, hogyha nem nyitsz meg egy ablakot, resnyire,es nem ala teszed a leghutot ugy beparasit hogy megfuladsz. Ad valami huvosebb erzest, de nem veszi fel a versenyt egy klimaval!Jegakuval, vagy jegkockaval lehet picit novelni a hatast, de elhanyagolhato.A legkondicionalokkal, az a nagy gond, foleg az olcsobb fajtakkal, hogy paratlanitja a levegot (derekfajas, torokfajas,stb). Ha megis a legkondicionaloknal dont valaki, ajanlott egy 5 C fok elteres bealitasa, a kulso es belso homerseklet kozott, extrem esetbe max 7 fok!
2010. jún. 10. 13:36
Az igényes léghűtő (nem a bóvli, áruházi készülék, melyben egy vékony textil szerű anyag tekereg) megfelelően használva kellemesre kondícionálja a levegőt. Ezek a mobil klíma árában, de azok energiaszükségletének tizedével megelégedő készülékek, portugál, ausztrál, spanyol, és már indiai üzemekben is készülnek. Fontos, hogy az hűtendő teret még a gyenge, áruházi készülékekre sem szabad "rázárni", mert abból gőzfűrdő lehet. A normál használat során résnyire nyitott ajtó elé kell helyezni a készüléket. Fontos, hogy valahol a térben nyitva legyen egy másik nyílászáró is (lehetőleg nem ugyanazon oldalon). A folyamat: a készülékbe "lépő" forró levegő a nagy víztartalmú, többnyire háncspárnán áthaladva lehűl (minél melegebb levegő lép be, annál hidegebb lép ki). 9-14 C-os hőlépcső várható. A hűvös, légáram átáramlik a téren, és a páratartalommal együtt távozik. A folyamat száraz nyári melegben zajlik így le.
2009. júl. 17. 15:41

Saját tapasztalatomból egyiket sem!

Az oszlopventillátor is csak ventillátor, tehát kavarja a levegőt (port stb...), ami egy nagy orrnyálkahártya gyilkos. Meg nekem a fejem és a szemem is megfájdul tőle, mert ugye huzatot csinál.


A léghűtőt a cégnél használtuk semmit nem ért szintén. Max. hogy vizet, jeget kell bele tenni párás levegőt szippantasz be és ez nem káros szerintem az orrnyálkahártyának. Konkrétan nem hűti le a levegőt egy két fokkal, csak kavargatja, ugyanúgy mint a ventillátor, csak párásít.


Szerintem legegészségesebb, ha odabent teregetsz, vagy lepedőket bevizezel és az ablakra ajtóra teszed. Ez is csinál annyi párát. A hideg pára viszont jó, mert könnyebb a légzés. Kisfiamnak is mindig ezt ajánlják ha náthás, vagy köhögős. Hidegpárásítás.

5. Zsanni (válaszként erre: 1. - Cb82b220ce)
2009. júl. 17. 15:17

Szia!

Pár éve mi is vettünk léghűtőt, de még aznap visszavittük, annyira párás lett tőle a levegő, hogy már fullasztó volt. Igazából nem is éreztük picivel sem hűvösebbnek a levegőt.


Zsani

2009. júl. 17. 15:13
A párom ma vett egy léghűtőt.Még nem tudom milyen:-)
2009. júl. 17. 15:13
De akkor hűt is a léghűtő valamenyit!Azt olvastam h nem igazán....
2009. júl. 17. 15:12

Nekem léghűtő van, ami párásítja is a levegőt..ha

ez zavar, akor vegyél oszlopventillátort, bár az többet fogyaszt! Ebben a melegben - mert párás is a levegő nagyon - most oszlopventillátort vennék, legalább kettőt....és még így sem kerül annyiba, mint a léghűtő. Mindkettő jó!!!!

2009. júl. 17. 14:48
Légyszi írjatok véleményeket!Előre is köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook