Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lefogyok!! Mert édesanya és feleség vagyok! fórum

Lefogyok!! Mert édesanya és feleség vagyok! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
36. eb85e22a13 (válaszként erre: 35. - Ff920fcc3b)
2014. ápr. 24. 10:51

Szerintem siman ki lehet birni akkor is, ha a kornyezetunkben mindenki edesseget,sutemenyt eszik akkor is. En tobb eve nem ettem kenyeret,es sutemenyt sem,pl. Most Husvetkor is parom csaladjanal konkretan 6 fele sutemeny volt de hetente 3 szor hetkoznap is sut az Anyukaja.Meg soha egyetlen falatot sem ettem belole.En majdnem mindennap fozok. Inkabb egyedul csak az zavar, hogy meg tobb ev utan is kinalgatnak a csaladtagok, nem ertek meg, hogy hiaba, ha ugysem eszem ilyesmit.De barmit szivesen megfozok olyan alapanyagokbol is amit en nem eszem. Tehat nem ertem, hogy mi osszefugges a csalad, meg a dieta kozott.Max. anyagi akadalya lehet az egeszseges dietanak. De meg azt is meg lehet oldani, ha valaki tenyleg nem a legdurvabb anyagi csodben van. En pl.foleg rizst eszem szen-hidratkent. Nem draga. Zoldsegekbol,gyumolcsokbol aminek eppen szezonja van. Vagy ha az nincs, veszek olcsobb helyen kilos mirelit zoldseget 350 ft.korul.

Elhiszem, hogy durva az edesseg fuggoseg, de meg kell erteni,hogy le lehet jonni rola,mert nem mas at egesz,mint az inzulin ugralasa. Szinten kell tartani,ezt csak ugy lehet, ha elhagyjuk az edesseget. De ha megis esszuk,akkor csak reggel tegyuk. Kesobb,ha beall a jo inzulin szint, nem kivanjuk brutal modon az edesseget, es farkas etvagy sem jon rank.

35. ff920fcc3b (válaszként erre: 28. - Cc63b4a45d)
2014. ápr. 24. 09:09
Szia! Ne törődj velük felesleges csak felhúzod magad feleslegesen. Átérzem a problémád én is egyedül vagyok a 3 kicsivel és érzem a fáradságot amit te, hogy elég egy kicsit magammal is jó lenne foglalkozni és nem mindig a családdal.Sokan nem értik akinek gyereke van nem tud mindig egészségeset enni mikor a család eszi pl. a zserbót és neked meg folyik a nyálad az valami borzasztó ember legyen a talpán aki megállja hogy ne egyen belőle főleg ha még édesség függő is.
34. eb85e22a13 (válaszként erre: 32. - Eb85e22a13)
2014. ápr. 24. 09:02
A gepem szokas szerint onallositotta magat, elkuldte ido elott. :d
33. eb85e22a13 (válaszként erre: 3. - Cc63b4a45d)
2014. ápr. 24. 09:01

Szia !

Eleg regota foglalkozom dietakkal.

Atirtam a kaja tervedet a te otleteid alapjan, de ugy, hogy fogyni is tudj tole. ( en tok mast irtam volna magamtol,de ha ilyeneket szeretnel enni, akkor nem erdemes atformalni az izlesedet, mert akkor hamar feladnad)

Ha esetleg erdekel, olvasd el.

Reggeli: 1 szelet rozs kenyer, fott tojas,tea steviaval /szerintem reggelire a tojas nem jo kaja, felpuffaszt. Tejtermeket,tojast erdemes este enni, mert ezek nem hizlalnak csak,mikor mar az anyagcsere este belassul. Reggel erdemes olyat enni, ami szen-hidrat dusabb.

Tizorai: barmilyen gyumolcs,kiveve banan, szolo. Ameddig nem indul el a fogyas, erdemes ezeket kihagyni teljesen.

sargarepa vegulis mindig jo, de tizoraira keves. Erdemes ilyenkor is meg szen-hidratot bevinni, mert delutan mar a feherjeje,es a zoldsege a foszerep.

Ebed: sult hus, husleves, 10 dkg. Barnarizs./ mucuccokat,mint pl. A majonez,nem erdemes enni,egeszsegtelen. De ha enelkul keszul a franciaasalata,akkor lehet enni. A rantott hus panirozott, hizlal. Inkabb valassz helyette sultbhust. A csirke jo valasztas. Levesbe nagyon keves teszta kellene,vagy egyalt nem. Ha nincs benne,ehetsz belole sokat is,nem kell meregetni.

De a zsiradek minden esetben olivaolaj legyen.

Uzsonna: alma tilos. Olyan ehes leszel tole,mint az allat, a benne levo cukor miatt borul az inzulinod, megorulsz majd az ehsegtol. A cel az,h.soha ne ehezz,es ugy fogyj. Ilyenkor mar nem szabad gyumolcsit enni, max. Kiwit,vagy keves meggyet, malnat. Inkabb egyel 1 kefirt.

Vacsora: gyumolcsleves. Ez nagyon rossz valasztas.

Fent 2 sirral leirtam miert.

Ilyenkor sovany hust,natur,cukrozatlan tejtermeket, salatat,zoldseget,tojast szabad enni.

Devha 5 kor vacsorazol az gaz, ki fogsz ehezni nagyon reggelre. Vagy kesobb vacsorazz,vagy egyel meg 8 kor is mondjuk 1 virslit, es igyal 1 pohar tejet.

Kivanom,h.elerd a celod, es le tudj fogyni!

A folyadekot kihagytuk: min. 2.5 l. Asvanyviz pluszban a levesekhez.

Szep napot!

32. eb85e22a13 (válaszként erre: 3. - Cc63b4a45d)
2014. ápr. 24. 08:57

Szia !

Eleg regota foglalkozom dietakkal.

Atirtam a kaja tervedet a te otleteid alapjan, de ugy, hogy fogyni is tudj tole. ( en tok mast irtam volna magamtol,de ha ilyeneket szeretnel enni, akkor nem erdemes atformalni az izlesedet, mert akkor hamar fe

Ha esetleg erdekel, olvasd el.

Reggeli: 1 szelet rozs kenyer, fott tojas,tea steviaval /szerintem reggelire a tojas nem jo kaja, felpuffaszt. Tejtermeket,tojast erdemes este enni, mert ezek nem hizlalnak csak,mikor mar az anyagcsere este belassul. Reggel erdemes olyat enni, ami szen-hidrat dusabb.

Tizorai: barmilyen gyumolcs,kiveve banan, szolo. Ameddig nem indul el a fogyas, erdemes ezeket kihagyni teljesen.

sargarepa vegulis mindig jo, de tizoraira keves. Erdemes ilyenkor is meg szen-hidratot bevinni, mert delutan mar a feherjeje,es a zoldsege a foszerep.

Ebed: sult hus, husleves, 10 dkg. Barnarizs./ mucuccokat,mint pl. A majonez,nem erdemes enni,egeszsegtelen. De ha enelkul keszul a franciaasalata,akkor lehet enni. A rantott hus panirozott, hizlal. Inkabb valassz helyette sultbhust. A csirke jo valasztas. Levesbe nagyon keves teszta kellene,vagy egyalt nem. Ha nincs benne,ehetsz belole sokat is,nem kell meregetni.

De a zsiradek minden esetben olivaolaj legyen.

Uzsonna: alma tilos. Olyan ehes leszel tole,mint az allat, a benne levo cukor miatt borul az inzulinod, megorulsz majd az ehsegtol. A cel az,h.soha ne ehezz,es ugy fogyj. Ilyenkor mar nem szabad gyumolcsit enni, max. Kiwit,vagy keves meggyet, malnat. Inkabb egyel 1 kefirt.

Vacsora: gyumolcsleves. Ez nagyon rossz valasztas.

Fent 2 sirral leirtam miert.

Ilyenkor sovany hust,natur,cukrozatlan tejtermeket, salatat,zoldseget,tojast szabad enni.

Devha 5 kor vacsorazol az gaz, ki fogsz ehezni nagyon reggelre. Vagy kesobb vacsorazz,vagy egyel meg 8 kor is mondjuk 1 virslit, es igyal 1 pohar tejet.

31. főnix01 (válaszként erre: 29. - Cc63b4a45d)
2014. ápr. 24. 08:22

Szió!

Ne is foglalkozz a negatív emberekkel. Azért, hogy felhúzd magad, nem ér annyit.

Habár nekem nincsen még gyermekem, de tudom, hogy amíg szoptatsz tilos a diéta. Úgy gondolom, hogy jó úton haladsz. Ha mértékletes a fogyasztásod ( mindenből eszel, de kevesebbet), lesz változás. MOzgás is jó lenne, de lehet, hogy nem tudod megoldani, mert nehéz helyzetben vagy, az egész napodat lefoglalják a gyerekek. Szóval csak így tovább!

Meddig vagy még otthon? A picurkának mielőbbi gyógyulást!

2014. ápr. 24. 08:12

Jobbulást a gyermeknek.


Neked meg kitartást!


Egy jó tanács még így utoljára,uzsira még egyél szénhidrátot és vacsira már csak zöldséget és fehérjét.

2014. ápr. 24. 07:23

Tegnap eléggé kivoltam: a gyerekeknem 39 fokos láz- alig tudom nekin odaadni a gyógyszert, a kúpot egyedül.A nagyobbik állandóan nyöszörög, hisztizik, lassan 4 éve vagyok itthon, de kezdek belefáradni, na lehet megdobálni kővel, de igen elfáradt a szervezetem, az idegrendszerem, ha a férjemtől segítséget kérek, Ő mindig mást ajánl maga helyett.

Ezért is kezdtem el hízni, az evésbe, édességbe menekülök, az legalább boldogságot okoz. Na ettől szeretnék én megszabadulni, ez az én diétám. Életmód, és szemléletváltás.



A mai terv:

mÜZLI 2 DL TEJJEL

tÍZÓRAI: ALMA

Ebéd.Sóskapüré,Párolt csirkemellel, köménymagleves

Uzsonna : sárgarépa

Vacsora:na ezt még nem találtam ki

Szép napot nektek, és bocso, a sok-sokkért, nézzétek el nekem, beteg vagyok....

2014. ápr. 24. 07:16

Kedves fórumozók, ha tökéletes diétára vágytok, ami gyors és tökéletes étrendet követ, akkor sajnálom , de nem jó helyen jársz:-(

Egy édesanya vagyok a sok közül, akinek a férje reggel 8-tól este 8-ig dolgozik, így a gyerekek, és a velük való problémák, a ház körüli munkák, háztartás egyedüli teherként nehezedik rám, e bizonyára nem vagyok egyedül. Köszönöm a hozzászólásokat, de nem azért döntöttem úgy, hogy váltosztatok az étkezési szokásaimon, hogy másoknak megfeleljek. Keresem a magamnek megfelelő módszert a súlyom csökkentéséhez, ez jelenleg MARADOK UGYANANNÁL A FAJTA ÉTELEKNÉL, AMIT EDDIG ETTEM, CSAK KEVESEBBET FOGOK ENNI. Ez számomra fontos, hiszen szoptatok és örülök, hogy a jelenleg tüdőgyulladásos gyermekek legaláb anyatejet eszik, ha mást nem is. Köztudott, hogy a szoptatós kismamák NEM DIÉTÁZHATNAK, ha erre van valakinek valami jó tanácsa azt szívesen fogadom, de az hogy többen krítizáljátok, hogy, így meg úgy nem jó az étkezésem. Én nem akarok Rubint Réka külsőt (legalábbis rövid tvon nem) De amig szoptatok nem kezdek neki semmilyen drasztikus diétának.

sAJNOS ÉN AZ A TIPUS VAGYOK, MIVEL NINCS MÁS SEGÍTSÉGEM, HOGY AZ EVÉSBE MENEKÜLÖK A PROBLÉMÁKKAL, TOVÁBBÁ FUSZTRÁL AZ IS, HOGY A FÉRJEM AHELYETT HOGY SEGÍTENE, AZT MONDJA, HOGY NE ÍGY TEGYEK...de megoldást Ő sem ad:-(((

27. Bcicus
2014. ápr. 23. 23:02

Baromi nem jó ez az étkezés.


Egyébként én is hasonló cipőben vagyok, csak nekem nem lehetett csak 1 gyerekem. 20kg van még rajtam. AZ ellen küzdök.

2014. ápr. 23. 18:58
Köszi a biztatást és jobbulást nektek.
2014. ápr. 23. 17:39
De Veled vagyok és amint elfogyott a húsvéti kaja, és remélem jobban leszek, a gyerekek is, és együtt folytathatjuk.
24. cc63b4a45d (válaszként erre: 23. - Ff920fcc3b)
2014. ápr. 23. 17:38
Akkor ügyes vagy gratulálok, legyen neked helyzeti előnyöd, sajnos én is megbetegedtem, így nem igazán figyeltem mit is eszem, csak ettem, megint, a torna is elmaradt, de lázasan kinek van kedve tornázni.-(
2014. ápr. 23. 16:51
Ma jól ment igaz ez az első nap most ettem ma utoljára, remélem nem lesz este falási rohamaim, mert mióta vannak a gyerekek este szoktam inkább enni ezért híztam ennyit de erős leszek ez is csak egy rossz szokás amitől meg kell válnom.
22. cc63b4a45d (válaszként erre: 19. - Bv2014)
2014. ápr. 23. 11:42
örülök, hogy te is itt vagy:-)
21. cc63b4a45d (válaszként erre: 20. - Ff920fcc3b)
2014. ápr. 23. 11:40

hajrá:-) Öülök, hogy csatlakozol hozzám.-)

Eddig sikerült betartanom mai tervet, illetve a tízórai kimaradt mert mindkét gyerkőc beteg a kicsi tűdőgyulladásban van.-( keveset eszik marad a cici

2014. ápr. 23. 11:35
Szia!Én csatlakozok hozzád!Talán ha nem egyedül csinálom jobban megy igaz nekem nagyobb a túlsúlyom, és a te súlyoddal elérném akkor már jobban érezném magam. 3 gyerekem van én a 3. után híztam meg nagyon sajnos, de igazad van anya vagyok és feleség szeretnék csinos lenni. Én 158 cm és 80 kg a 3. kislányom előtt 48 kg voltam.
19. bv2014
2014. ápr. 23. 08:10

Sziasztok!


Elnézést, hogy csak így ismeretlenül "beállítok"ide.


Engem is érdekel az örök téma. Januárban született második kislányunk, most 3,5 hónapos, szopizunk rendületlenül. Már nagyon unok enni. Sosem voltam nagy étkű, de most a terhesség alatt és most a szoptatás alatt állandóan éhes vagyok, már az agyamra megy, de muszáj...


Aztán majd én is szeretnék fogyni. Mert igaz, igen: "feleség és anya vagyok" :-) és szeretnék én is csinos lenni, úgyhogy olvaslak benneteket, ha nem baj, ki hol tart...


Én szerintem most úgy 8-10 kg plusz lehet rajtam, de még nem mertem mérlegre állni. De lehet hogy kevesebb, mert most a keresztelőn belefértem abba a kosztümömbe, amiben 6 évvel ezelőtt a nagyobbik lányomat is kereszteltük. Igaz, Húsvét lévén igazi kötözött sonkának éreztem magam :-)


Császárral született, most márciusban már kezdhettem újra mozogni, azóta újra járok Zumbára.


De hogy mit és hogyan kellene enni, az majd engem is nagyon érdekel! Most egyenlőre a babapocak a meghatározó, az eddig jól beváltakat eszem, ami nem bántotta Őt.

2014. ápr. 23. 07:27
mellesleg a férjemre nem számíthatok evés terén: a gyerekek maradékát is én szoktam megenni, a férjem nagyon keveset eszik. ezért vegyunk egy súlyban.-((
2014. ápr. 23. 07:25
Amint írtam jelenleg az itthoni ételeket kell elfogyasztanunk, hiszen ki nem dobhatok semmit, az eszem majd , míg feléljük a tartalékokat int a családom, de kevesebb mennyiségben. Amint elfogyott a húsvéti maradék, nekiállok egészséges ételeket enni, de ami van azt eszem jelenleg kb. még 2 napig.
16. cc63b4a45d (válaszként erre: 12. - Vikucka)
2014. ápr. 23. 07:21
Örülök a sikeres fogyásodnak, csak így tovább. Én már nem tudom azt enni, amit a gyermekeim, mivel már ugyanazt eszik mint a felnőttek, főzeléket a nagyobbik soha nem evett, tésztából ugyan durumot készítek, de azt is mellőzőm majd.
15. cc63b4a45d (válaszként erre: 14. - Cc63b4a45d)
2014. ápr. 23. 07:20
ILLETVE NEM KELEK, HANEM FEKSZEM 8 KOR:-)
14. cc63b4a45d (válaszként erre: 10. - 4740439ec6)
2014. ápr. 23. 07:19
Ha nem is este 7-kor, de 8-kor a gyerkekekkel együtt kelek, és mint látod, elég koránkelő típus vagyok, hajnalok hajnalán ébredek. Köszönöm a tanácsodat.
13. cc63b4a45d (válaszként erre: 8. - Arrival)
2014. ápr. 23. 07:18
Köszönöm a hozzászólásodat, nagyon szeretem a barna kenyeret, jelenleg ezek vannak itthon raktáron, de ma megyek vásárolok barmát.
2014. ápr. 23. 06:38

9 hónapos múlt a lányom. 92 kg-val mentem szülni, a szoptatás és a megváltozott hormonok miatt 75 kg-ra lefogytam 2-3 hónap alatt, azóta tartom ezt a súlyt és formálódok.

Nekem a titok, hogy azt eszem, amit a baba, persze felnőttes izesitéssel.

Pl. nyári zöldségleves: batáta, karfiol, borsó, répa, hagyma mindegyikből kb. 20 deka, fél liter viz, és két ek. tejföl, majoranna, kakukkfű, és só az izesitéshez. a lányom a pürésebb verziót kapja, én pedig a nagyobb adagot. Én tettem bele még egy kevés sajtot és egy kevés kockázott sonkát, és egy szelet kenyér pl.


Este grill csirkecombot vacsoráztam, céklával, Gréta is kb. hasonlót kapott, de neki még volt párolt alma hozzá.

Persze nekem is a csoki a gyengeségem. Most, hogy bejött a jó idő naponta 3 óra séta, és másnaponta 40-60 perc torna (Rubint Réka tornái közül válogatok).

Minimum 5 maximum 10 kg-t szeretnék még fogyni. Mondjuk én vacsorázom, általában sajtot, valami sonkafeléséget, salátát, kenyér nélkül.

Számolom a kcal-t, kb. napi 2000 kcalt eszem, valamikor több, valamikor kevesebb, attól függ, ebből olyan 150-180 gramm a szénhidrát.


A mérleget most száműztem, mert idegesitett, vannak nekem is célnadrágjaim, amibe szeretnék belefogyni. Nekem a célom a 40-es. Rámjönnek, be tudom gombolni, de még kényelmetlenül szoros.



Húslevesből simán ehetsz 3-400 grammot, zöldséggel, tészta nélkül. Tudod hány kcal ? kb. 150. Egyél szénhidrátot is, mert éhezni fog, szédölögni, és a szervezett őrült raktározásba kezd. Alvás előtt 2-3 órával célszerű a vacsorát elfogyasztani.

Persze nem okoskodni akarok.

2014. ápr. 23. 06:28
10. 4740439ec6 (válaszként erre: 3. - Cc63b4a45d)
2014. ápr. 23. 06:25

7 órakor már alszol?Mert úgy baromság a korai vacsora ahogy van!A szervezet éhezik az idő alatt,míg fent vagy és nem hogy fogyni nem fogsz egy idő után,hanem még hízni is.


Inkább keress rá egy normális étrendre a neten és ahhoz tartsd magad,mert amit te itt összeállítottál az nem jó!

2014. ápr. 23. 06:16
Én 158 cm-hez,most 49 kg vagyok.Terhesen 70 voltam.Szép lassan ment le,azt hiszem a kicsi 2 éves kora körül még olyan 55 voltam.
8. arrival (válaszként erre: 3. - Cc63b4a45d)
2014. ápr. 23. 06:15
A pogacsa helyett barna kenyer, a rantott csirke helyett grillezett :)
7. 342402de6d (válaszként erre: 1. - Cc63b4a45d)
2014. ápr. 23. 05:39
Pár évvel ezelőtt pont ennyire fogytam le,ilyen magassággal mint te,és tökéletesnek éreztem ezt a súlyt.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook