Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lefogyok!! Mert édesanya és feleség vagyok! fórum

Lefogyok!! Mert édesanya és feleség vagyok! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2014. ápr. 30. 17:47

Szia grizus!


Lehet, hogy nem is akkora a baj, amilyennek gondolod. Mondok egy példát: én totál abban a hitben voltam, hogy kb. 2000 kalória körül eszem minden nap, mellette heti 4-5x sportoltam és nem értettem, hogy miért nincs olyan szép alakom, miért van rajtam mindig 5-6-8 kiló felesleg. Aztán egy nap fogtam egy darab papírt, meg egy tollat és leírtam, hogy mikor miből mennyit ettem. De olyan hajszálpontosan, hogy ha bekaptam két szem kockacukrot, akkor azt is felírtam! Felvittem a kalóriabázis oldalára és láss csodát: kijött vagy 4500 kalória!!! Én marha meg azt hittem, hogy kb. 2000-et eszem. És jojózott a szemem a képernyő előtt, mire észbekaptam, hogy oké, hogy nem vagyok 100 kiló de azért 50 sem, köszönhetően a sok mozgásnak, amivel nagyjából egyensúlyban tartottam ezt az 5-6-8 kiló túlsúlyt. Szóval szerintem mielőtt bármit is tennél, írd le magadnak nagyon-nagyon becsületesen, hogy miket ettél, nem kell azt senkinek sem látnia, elég ha Te tudod, számold ki azon az oldalon, vagy tök mindegy hogy hol, hogy hány kalória is valójában és ha kijött a normál kalória, akkor elkezdhetsz gondolkodni az orvosi kivizsgáláaon, ha viszont az jött ki, hogy sokat eszel, akkor nem olyan nagy a baj... Hidd el, sokszor agyban fel sem fogjuk, hogy mennyit ettünk, és azért valljuk be, olyan fölösleg, amiről írsz, nem kúszik fel csak úgy magától... Szerintem ez a legegyszerűbb, amit tehetsz, hogy "őszinte vagy magadhoz" és leírod, hogy mit ettél enm kifelejtve egy falatot sem!

Amúgy szokott menni a tlc-n a zugevők c. műsor, ott is értetlenül állnak az emberek a kamerák előtt, hogy nem értik, miért híztak meg ennyire, aztán mikor rejtett kamerákat szerelnek fel a lakásukba, meg munkahelyükre, kiderül, hogy valóban sokat esznek és nasiznak, kiszámolják, hogy pontosan hány kalóriát, és zinte mindenkinek leesik az álla, hogy jééé, ezt nem is gondoltam...

Remélem tudtam valamit segíteni, kitartás!!!

125. grizus (válaszként erre: 124. - Ilda85)
2014. ápr. 30. 16:44

Nem, még nem! Átkozott halogatás! Mikor 15 kilót híztam, akkor is mondták már itt többen, hogy nézessem meg. De nem, várjunk vele! Aztán tessék.

Ha az a baj, és adnak rá gyógyszert, akkor könnyebb fogyni?

124. ilda85 (válaszként erre: 120. - Grizus)
2014. ápr. 30. 16:22

Szia!

A pajzmirigyed nézetted? A pajzsmirigy alulműködés okozhat súlygyarapodást ésszerű étkezés mellett..

123. grizus (válaszként erre: 122. - Csikil4ny)
2014. ápr. 30. 16:09
Ugyanazt eszem, mint 74 kilósan. Sőt, kevesebbet, mert 34 éves koromig kábé húsz évig falásbetegségem volt. Elmúlt, erre most vagyok ekkora. Szemétség.
122. csikil4ny (válaszként erre: 120. - Grizus)
2014. ápr. 30. 16:07
Szia! Nem fogyóztál előtte? Ha semmi betegséget nem érzel, akkor vagy valami rejtőzködő szervi bajod van, vagy egyszerűen fel kellene írni pontosan, hogy mit eszel! A max. havi 4 kg az egészséges, ha nem az egészséges táplálkozást és a sportot követed a fogyókúra után kétszer annyi lesz rajtad, mást én nem tudok mondani.
121. grizus
2014. ápr. 30. 16:07

Szedek valamennyi pszichés gyógyszert, pánikmegelőzésre meg egy másikat, de nagyon keveset és nem minden nap. Méz helyett édesítőt teszek a kávéba. Nem mozgok, de a hízásom előtt se mozogtam már évekig. 38 leszek idén. Basszus, hol van az előírva, hogy már ennyi idősen ekkora tehén kell legyek! Legszivesebben ki se mennék az utcára, csak a kertbe, temérdek ruha rohad a szekrényben és nincs mit felvennem... 75 kilósan is kövérnek gondoltam magam és nem is voltam vékony, de könyörgöm, majdnem 30 kilóval voltam kevesebb! Ne is mondjatok semmit, nem akarok tudni a világról... annyira kétségbeestem, hogy az nem igaz... ordítani tudnék bőgve...

Ááááááááá!!!!!

120. grizus
2014. ápr. 30. 16:04
Segítség! Óriási baj van. Rááltam a mérlegre és kiderült, hogy további majdnem 15 kilót híztam, pedig már azelőtt is túlsúlyos voltam. Ez egyszerűen felfoghatatlan. Ez azt jelenti, hogy kevesebb mint másfél év alatt majdnem 30 kilót híztam. Egyszerűen nem értem! Valami baj van velem, ilyen normális esetben nincs. Már bánom, hogy korábban nem mentem el kivizsgálásra. El vagyok keseredve, a régi ruháimra úgy nézek, hogy jézusom de sovány voltam, pedig akkor se voltam az (179 centi vagyok, átlagsúlyom 75 volt, gyakran több, néha kevesebb 5-8 kilóval). Egyszerűen nem tudom mit csináljak, mert csak akkor eszem, ha éhes vagyok, csokit csak csipegetek, ugyanannyit eszem, mint azelőtt. Akkor mitől lettem ekkora tehén? Hihetetlenül elkenődtem most, nem tudom mit csináljak, jön a nyár... undorító a testem és nem értem, miért büntet ezzel a sors. Segítsetek, mondjatok valamit! SOS gyors fogyás kéne, legalább havi 5-6 kiló. Egy szerelmi bánat lenne a leghatásosabb... de nincs senkim. Őrület! Segítsetek, léci!
119. ilda85 (válaszként erre: 117. - Csikil4ny)
2014. ápr. 30. 13:51
Szuper, hogy mozogtál, csak így tovább!
118. ilda85
2014. ápr. 30. 13:50

Sziasztok!

Én már túl vagyok 5 km sétán és a mai edzés egy része is megvolt estére még van egy kis bicepsz erősítés, de az már sétagalopp lesz a lábazáshoz képest :)

117. csikil4ny (válaszként erre: 116. - Csibész25)
2014. ápr. 30. 12:37
Köszi szépen a biztatást! Képzeljétek, hogy Mozogtam (így nagy betűvel), a naplómban az egyik hozzászóló ajánlotta Leslie S 4, 5 mérföldjeit. Én a hármast csináltam meg, de olyan jólesett! Legalább öt éve semmit nem tornáztam, itt az ideje!
116. csibész25 (válaszként erre: 114. - Csikil4ny)
2014. ápr. 30. 11:51
Annyira megértelek! Nekem is csalódás a havi 2 kg. Az elején 4-5 kg ment le... Az a baj, hogy én is mindent túl gyorsan akarok.
115. Vikianya (válaszként erre: 114. - Csikil4ny)
2014. ápr. 30. 09:59
a két kiló nagyon szép, ne légy csalódott. Sajnos mindig vannak ilyen időszakok, amikor kevesebb megy le, mint amennyit szeretnél. Gratula a fogyásodhoz :)
2014. ápr. 30. 08:49
Szia! Én ma mélységesen csalódott vagyok: ebben a hónapban csak 2 kg ment le, eddig 3-4 kg volt az átlag. Persze volt itt Húsvét és édesapám szülinapja, de akkor is.... Tudom, tudom, így egészséges! :(
2014. ápr. 30. 08:47
egy másik fórumon (paleos) azt írták nekem, hogy nem azért vannak a falásrohamaim mert nem megfelelő a szénhidrát bevitelem, hanem szimplán azért mert túl sok édességet viszek be (szénhidrát függőség). Valószínűleg minél kevesebb csokit ennék, annál kevesebbre lenne szükségem. Csak sajnos olyan ez (már csináltam korábban), mint leszokni a cigiről: igen nehéz az átmenet.
2014. ápr. 30. 08:26
sziasztok. Ki hogyan áll?
111. csikil4ny (válaszként erre: 106. - Vikianya)
2014. ápr. 29. 15:40

Hát igen!


Én amióta többet fogytam mint a lányom súlya (12 kg-ot, a kislányom meg majdnem 10), alig bírom cipelni, ennyit a kondimról. :(

110. cirmiana (válaszként erre: 109. - Vikianya)
2014. ápr. 29. 15:34

Ok benne vagyok :)

én most ezzel a tervvel szemezek:

[link]

lehet ki is nyomtatom magamnak este, aztán hajrá!

109. Vikianya (válaszként erre: 108. - Cirmiana)
2014. ápr. 29. 15:12
én nem igazán vagyok dvd-s. Szimplán mindenki 15 percet nyomjon le otthon. Szerintem én szobabiciklizni fogok :) Nálunk (debrecen) most nagyon esik az eső, így a futás, vagy a séta nem fog összejönni
108. cirmiana (válaszként erre: 105. - Vikianya)
2014. ápr. 29. 14:45

csak úgy egy kiskanállal bekapom, és rá vizet... nem finom, de anyukámnak segített, hátha nekem is fog.

Akkor ez még keményebb lehet, a nem-alvás, ha nincs is remény a javulásra :(

Milyen esti tornára gondolsz? Mindenki otthon? :) Nekem egyelőre nagyon ramaty a kondim, szóval egy 15 perc is megmozgat... de próbálkozom. Sajnos nem tudok dvd-ről, mert felhallatszana az emeletre, úgyhogy inkább kinézegetk gyakorlatokat. És elég sokat van itt anyukám, olyankor elmegyek futni. Tök jó lenne esténként eljárni valamelyik tornára itt a faluban, de a férjem még itthonról is dolgozik, nem akarom rábízni a fektetést... de lehet, hogy heti 1 alkalmat kikunyerálok tőle :)

Az a baj, h én délelőtt vagyok a legaktívabb, nekem is jó lenne még dolgozni is este, de egyelőre keresem a plusz energiákat hozzá.

2014. ápr. 29. 14:33
Lányok mit szóltok egy esti tornához?
2014. ápr. 29. 14:32
az a durva, hogy a lányom 17 kg, rajtam kb ennyi felesleg van. Amikor felemelem akkor döbbenek rá, hogy mennyire megterheli a szervezetet a súlytöbblet.
105. Vikianya (válaszként erre: 103. - Cirmiana)
2014. ápr. 29. 14:31
és hogy eszed a kurkumát? vízzel kevered?
104. Vikianya (válaszként erre: 96. - Cirmiana)
2014. ápr. 29. 14:27
hát nem sok esély van a jövőben sem az alvásra. A sport az mindig sokat segít a lelkemnek, de ha nagyon fáradt vagyok, akkor nem segít, csak mégjobban kimerít.
103. cirmiana (válaszként erre: 102. - Csikil4ny)
2014. ápr. 29. 14:01

:D van ilyen...

Engem most többek között ez is motivál a fogyásban, mert azért 64 kilósan nem vagyok az a húde nagydarab, de az ízületeknek meg gondolom minden leadott kiló könnyebbség. Most vagyok 40 éves, én még 60 évesen is futkorászni szeretnék :) Na meg itt jó kis hegyek vannak, szeretnék oylan kondiba kerülni, hogy messzebbre is elfuthassak.

Anyukám a kurkumára esküszik, van tablettában is, de ő simán a fűszert eszi naponta... tényleg emgyek eszem is egy kiskanállal :D

102. csikil4ny (válaszként erre: 101. - Cirmiana)
2014. ápr. 29. 13:49
Nekem is a térdemmel van gondom, így minden sportra nem is vagyok alkalmas, pedig szaladni szeretek (gyakorlatilag ez az egyetlen amit a mozgások közül szeretek). De azért a tudatalattim is közrejátszik: eldöntöttem, hogy ma kimegyek szaladni, reggelre úgy megfájdult a térdem, hogy alig bírtam lépni, pedig semmi nem indokolja.
101. cirmiana (válaszként erre: 97. - Csikil4ny)
2014. ápr. 29. 13:47
Hát az idegességre meg biztos, hogy jó a sport :) keress egy kick-box edzést akkod :) de komolyan, amikor tavaly tavasszal még intenzívebben őszültem a gyerekektől (akkor voltak 1 és 3 évesek) és míg a férjem fürdetett, én elmentem néhányszor futni... hullára kihajtottam magam, de utána olyan kisimultak votlak az idegeim, hogy csak na. Más kérdés, hogy a futást sem lehet ilyen durrbele mód elkezdeni, szét is ment a térdem, most sokkal óvatosabban próbálgatom az erőmet... de így is megfájdul néha :(
2014. ápr. 29. 13:44

Azért ne fogyj le!

Azért fogyj le, hogy jobban érezd magad.

99. csikil4ny (válaszként erre: 98. - Cirmiana)
2014. ápr. 29. 13:43
Igen, ezt a tavaly megtapasztaltam amikor hülye fejjel elkezdtem Dukánozni... 7 kg plusszal tértem magamhoz, rájöttem én éhezni nem tudok, aztán szerencsém volt, hogy épp akkor találkoztam egy dietetikussal (sok mindent tudtam, de pl. azt, hogy napi ötször kell enni, hogy vigyázni tudjak az alakomra, sőt még fogyjak is, azt nem).
98. cirmiana (válaszként erre: 94. - Csikil4ny)
2014. ápr. 29. 13:32
Szerintem sem érdemes türelmetlenkedni, sokkal fontosabb, hogy aztán tudjad tartani azt a súlyt... ha olyan durva új szabályokat vezetsz be az életmódodba, amit eleve csak pár hónapig bírsz ki, akkor nagyobb eséllyel jön vissza minden, nem?
2014. ápr. 29. 13:30
Én arra nem jöttem rá, hogy hogyan küzdjem le az evési vágyam amikor ideges vagyok. Olyan éhségérzetem lesz (hiába ettem fél órával azelőtt), hogy érzem halok éhen....
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook