Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lecsó tartósítása fórum

Lecsó tartósítása (beszélgetős fórum)


1 2
2009. júl. 9. 14:28
A múltkor egy elég nevezetes szakács azt mondta,hogyha jól záródó tiszta üvegbe teszel bármilyen elrakni valót akkor ha miután forrón bele rakod az üvegbe és fejjel lefelé fordítod azt hiszem 10-20 percre (De erre nem emlékszem pontosan,de ha úgy hagyod kihűlni biztosan jó lesz.)akkor nem kell bele raknod semmilyen tartósítószert,mert így a peremnél lévő bacik elpusztulnak és a meleg még jó kis vákumot is csinál neki.Állítólag ugyanolyan jól eláll,mintha tartósítószert tennél bele.
2009. júl. 9. 14:27

Még egy kérdés, 10 kiló paprikához ti kb mennyi paradicsomot számitanátok? És a paradicsom héjját tényleg lekell szedni? Azt hallottam megkeseriti a lecsot állás közben...

Amikor fözöm én sose szedem le a héját, jó mondjuk az el is fogy hipp hopp :)

2009. júl. 9. 14:26
Lekvárt mindig teszek el, fóliával és melegdunsztba, de abba még sosem tette ilyen tartósitószert.
8. csutika100 (válaszként erre: 7. - Cfbf9bf4af)
2009. júl. 9. 14:25
A tetejére mielött lezárod az üveget egy pici szalicilt. A kupak alá folpack foliát szoktam tenni.
2009. júl. 9. 14:23
Amikor belemertem az üvegbe akkor szorjam a tetejére? Pont ez a rész nem világos, légyszi fejtsd ki!
2009. júl. 9. 14:23

Szia,

a legegészségesebb majdnem készre főzni és amikor az üvegbe teszed, olajat rá, ez tartósítja és semmi baja nem lesz.

melegdunszt az jöhet, ártani nem árt :)

2009. júl. 9. 14:23

De nekem nem fér el a fagyasztóban túl sok...

Üvegben szeretnék eltenni olyan 10 kiló paprikából.

2009. júl. 9. 14:22

Én rendesen megcsinálom mint ahogy enni szoktuk.

Forrón üvegbe teszem, tetejére egy pici tartósitót amit lekanalazok róla mikor felbontom.

Száraz dunszba teszem.

2009. júl. 9. 14:21
én amikor lefőzöm, kihűl, bezacskózom és beteszem a fagyasztóba. nekem ez a legegyszerűbb.
2009. júl. 9. 14:21

Vagyis lecsó tartósitás télire, vagy bármikorra!:) Mit tegyek bele, borkösavat vagy szalicilt vagy semmit se? Elég a meleg dunszt?

És ezeket a szereket bele kell fözni, vagy csak a tetejére szórni?

2009. júl. 9. 14:20
Lecsó tartósítá...!?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook