Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » LCCI szaknyelvi nyelvvizsga fórum

LCCI szaknyelvi nyelvvizsga (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
547. Barrrbi (válaszként erre: 541. - Anita201003)
2015. máj. 19. 07:20

Szia kedves Anita 201003!


Köszönjük az részletes összefoglalót, sok vizsgázónak nagy segítségére van :)


Én is most készülök a nyelvvizsgára, ha lehetne, át tudnád nekem küldeni a szóbelihez és írásbeli az anyagokat, amik megvannak neked?? nagyon-nagyon megköszönném, mert sajnos még senkitől sem kaptam, és nagy szükségem lenne rá.


Sok sikert kívánok az írásbelihez és gratulálok a szóbelihez :)


Előre is nagyon köszönöm a segítséged ;)


bereczkibarbi@gmail.com

546. Barrrbi (válaszként erre: 544. - Vica8903)
2015. máj. 15. 11:42

Szia Vica8903 :)


Ha esetleg valaki küldött neked kidolgozott tételeket, vagy ha valamilyen anyagod már van, át tudnád nekem küldeni.


Igazán hálás lennék érte, mert már nekem is nagyon fontos lenne.


Előre is köszönöm. :) És sok sikert neked a vizsgához ;)


bereczkibarbi@gmail.com

545. Barrrbi
2015. máj. 15. 11:39

Sziasztok!


Kérlek segítsetek.... :)


Én is a júniusi angol LCCI (üzleti) nyelvvizsgára készülök, de nem igazán van anyagom hozzá, ha valaki segítene nekem, nagyon nagyon megköszönném.


Főként a szóbeli részhez, de akár írásbelihez is bármilyen anyagotok van, nagy örömmel fogadnám.


Előre is nagyon köszönöm.


bereczkibarbi@gmail.com

2015. máj. 13. 16:10

Sziasztok!


Én a júniusi nyelvizsgára szeretnék elmenni, ha valaki elküldené nekem a kidolgozott szóbel i tételeket nagyon megköszönném!


n.evike8903@gmail.com


diplomamentő lenne, ha sikerülne, előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni! :)

2015. márc. 17. 12:37
Örülök, ha kicsit is segítettem. A jegyzetben úgy maradtak hibák, hogy én már a kinyomtatott példányon javítottam őket. Bocsi, már nem volt lelki erőm a file-ban is. De szerintem ezek azért könnyen felfedezhetőek.
542. carys (válaszként erre: 541. - Anita201003)
2015. márc. 16. 18:20

Szia Anita201003!


Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat, nekem nagyon hasznosak, sajnos az írásbeli nekem sem sikerült, pedig már 3-szor próbálkoztam...

Eddig mindig 4-5 pont hiányzott a 60 ponthoz.. :(

Letöltöttem, amit feltettél a gmailre, úgyhogy megpróbálok én is így készülni az írásbelire, remélem a 4. sikerül. :)

2015. márc. 16. 12:54
Sziasztok! Pár információ adnék én is nektek a nyelvvizsgához, mert nekem nagyon sokat segítettek a hozzászólások és a neten talált anyagok, így megfogadtam, ha levizsgázom, meghálálom pár információval az előttem szólóknak. Nekem 1év és 2 hónap alatt sikerült egy gyenge alapszintről letennem a szóbeli és írábeli vizsgát. Én csak nyelviskolában tanultam angolt, suliban németes voltam, így nem volt könnyű. Hozzáteszem ez idő alatt nagyon-nagyon sokat és kizárólag angolt tanultam. Mint sokaknak, nekem is a diplomámhoz kellett a nyelvvizsga. Szóbeli: Sokan leírták már előttem a témákat, így azt nem tenném. Annyit fűznék hozzá, hogy én azt csináltam, hogy minden egyes témához begyakoroltam egy alapszöveget és attól függően, hogy éppen mi volt a szóbeli téma szövegezése fűztem hozzá pár aktuális információt. Pl: Nekem a fejlődő országokról és a hozzájuk kapcsolódó adománygyűjtő szervezetekről kellett beszélnem. Ha az ember begyakorol pár mondatot a fejlődő országokhoz (ez is egy alaptéma) már mindegy, hogy milyen nézőpontból kérik, hogy beszélj róla, már ki tudsz tölteni 5 percet azzal, amit begyakoroltál. Pl: ezekben az országokban sok a szegény, gyakoriak a természeti katasztrófák, jelentős a fegyver és drogkereskedelem, a fejlett országok segíteni kellene az ő oktatási rendszerüket és egészségügyi ellátó rendszerüket, stb. ...és a végén beszélsz egy pár szót a segélyszervezetekről. Úgyanígy be lehet tanulni pár alapigazságot, mondatot a közlekedésről, oktatásról, stb. Itt nem magolásról beszélek, hanem arról, hogy a témáknak egyszerű mondatok formájában, már meg kell lenniük a fejedben. Azaz alany-állítmány-tárgy-helyhatározó-időhatározó. Ezzel a felépítéssel mindent el lehet mondani, meg lehet tanulni. A mondatokat nem kell túl bonyolult szerkezetben mondanod, a lényeg, hogy folyamatosan tudj beszélni egy témáról legalább 5 percig. Nekünk a szakmai nyelvsuliban a tanárnő csak olyan fénymásolt anyagokat hozott, aminek a nyelvtana upper intermediate szintű volt. Azaz a szakmai szavak kiszótározásán kívül egyebet nem tudtam vele kezdeni, mert olyan bonyolult nyelvtannal volt írva, hogy az életbe sem jegyeztem volna meg. Igazából még nagyon lefordítani sem tudtam a mondatokat, csak sejtettem, hogy mi lehet a szöveg lényege. A mai napig nem tudom, hogy hol találta azokat az anyagokat, de gyakorlatilag számomra használhatatlanok voltak, és ugyebár nagyon felkészítő könyvet meg nem gyártanak...:( Tehát maradt az anyagok innen-onnan való összeszedése. Én szinte csak a gmail címre feltöltött anyagokból tanultam. Azok kinyomtatása ugyan kb. 100 oldal jelentett, de megérte vele babrálni. Nagyon sok jó információt tartalmaz, viszonylag egyszerű nyelvtani szerkezetű, könnyen megjegyezhető mondatokból áll. A szóbelim 8 hónap tömény tanulás után (sokszor napi 12 óra) elsőre sikerült is. Annak aki régebb óta tanulja ezt a nyelvet, azért ez nem olyan veszélyes. Írásbeli: Na ezzel már jobban megszenvedtem. Amíg a szakmai szóbelire elég volt a sima középfokú szinthez képest + 2 hónap felkészülés, úgy az írásbelire rá kellett húznom még 8 hónapot amellett, hogy úgy gondoltam, hogy nekem a nyelvtan jobban megy. Hát nem, a 4. kísérletem sikerült. Miután túl voltam kb. 30 memo, notice, letter és list megírásán, már nem is számolom mennyi magánórán, elkezdtem fordítani a már általam ismert vizsasorokat. Nekem az idővel kellett folyamatosan harcolnom, mert nem jutottam el az utolsó feladat megfogalmazásáig, megírásáig, úgy pedig esélytelen a siker. Úgy éreztem, hogy 15 percen múlik a vizsgám. Így mindvégig az idővel harcoltam. Kb már 100 feladatot lefordítottam azzal a céllal, hogy jobban menjem a fordítás, a fontosabb szavak helyesírását is betanultam, mégis zsinórban elhasaltam a vizsgán, nem jutottam tobább 50 pontnál (46-50-46 pontokat értem el). Akkor fogtam az összes feladatot, amit addig lefordítottam, kiírtam az összes kifejezést, szinonimát, amit viszonylag megjegyezhetőnek és egyszerűbbnek találtam, és készítettem egy segédletet, ami kb. 11 oldal lett. És ezeket úgy megtanultam, hogy gondolkodás nélkül tudjam használni. Ezzel együtt és egy kis szerencsével (jó témát is kaptam) meglett a 4. vizsgám. Ezt a jegyzetet fel is töltöttem a gmail címre. Mivel saját jegyzet, vannak benne hibák, így tanárral mindenképp érdemes átnézetni. A fordítás felgyorsításához pedig nekem nagyon sokat segített a Dohár könyv (Kis angol nyelvtan). Ezekben a vizsgasorokban, főleg a list-ben nagyon olyan sok apró nyelvtani buktató van, amit ez a könyv taglal, bemutat. Ja és azzal is gyorsítottam a tempómon, hogy ráálltam a Memo-List-letter betanulására. Bár fogalmam mindegyik típusról volt már, de időt ott is nyertem, hogy nem kezdtem nézegetni, és fordítgatni a többi feladatot, hanem azonnal startoltam a memo-ra. Szerencsémre memo, az én esetemben mindegyik vizsgasorban volt. Bevallom, hogy nekem a notice és a leaflet szövegezése nem ment (még magyarul sem nagyon :( ). Az aritcle-t, riport-ot pedig egyszerűen esélytelennek tartottam 45 percben megírni. Hangsúlyozom, hogy mindegyikről volt fogalmam és kell is lennie, mert bármelyik előfordulhat. Remélem, hogy tudtam nektek segíteni. Jó tanulást és sikeres vizsgát kívánok mindenkinek!
540. m.nika
2015. febr. 27. 10:34

Sziasztok!


Ha valakinek van LCCI English for Business Level 2 Testbuilder CD-vel megvásárolnám Tőle!

539. h-marti
2015. jan. 16. 19:43

Akinek megvan/volt a Testbuilder könyve, az tudna segíteni, hogy egész pontosan milyen? Sajnos nem találtam rendes könyvesboltban, hogy belelapozzak, leírást pedig ennyit találtam róla:

"Four complete reading and writing tests and material for two listening and speaking tests for the English for Business Exam Level 2."


Fentiek alapján nem tűnik túl hasznosnak (legalábbis az árához képest!), írásbeli mintafeladatok a How to pass EfB könyvben is vannak bőségesen + online is letölthető több mintavizsga, a listening + speaking részhez is elérhetőek mintafeladatok ingyen, szóval van bármi értelme megvenni aranyáron ezt a könyvet?

Van esetleg benne bármi többlet, ami máshol/másban nem található meg?


(Készül valaki áprilisi vizsgára Szegeden?)

2014. dec. 15. 11:10

Sziasztok!


Írásbeli vizsgához keresnék felkészítő anyagokat.

Intelligent Business Intermediate

LCCI efb Test Builder


Akinek megvannak és megválna tőle, írjon nekem


Köszönöm szépen: Hajni

537. Vikk247
2014. nov. 11. 15:17
Fontos! Valaki ismeri Bálint Zsuzsannát? Felkészítő tanfolyamot hirdet LCCI nyelvvizsgára, de semmi véleményt nem tudok róla. Ez az oldala [link] Mennyire készít fel a vizsgára?
536. Vikk247
2014. nov. 11. 15:00
bálint zsuzsanna
535. smira
2014. nov. 6. 21:34

Sziasztok!


Már csak 1 hét van a vizsgáig,valakitől esetleg kaphatnék bármilyen segítséget? tételt,könyv email ben vagy bármilyen anyagot? Nagyon megköszönném.


svedmiri90@gmail.com

534. Eper23 (válaszként erre: 533. - Carys)
2014. nov. 4. 15:26
Köszönöm szépen! :) Most mész szóbelizni?
533. carys (válaszként erre: 532. - Eper23)
2014. nov. 3. 22:20

Szia!


Én nyáron voltam szóbelin, sajnos nem sikerült. Szolnokon vizsgáztam, rendesek voltak szerintem a tanárok. Nem tudtam eléggé felkészülni, ezért nem sikerült. Szerintem erre a vizsgára nem érdemes betanulni tételeket, de érdemes a témákhoz kapcsolódó szakszavakat, kifejezéseket megtanulni.

A vizsga úgy zajlott, hogy mikor kihúztam a tételt, és a szituációt, akkor kaptam 5 percet felkészülni, jegyzetelni nem lehetett. utána pár percig bemutatkozás volt, egy-két kérdést tett fel a vizsgáztató, majd rátértünk a témakörre.

Beszéltem a témáról, ami eszembe jutott, meg persze itt is kérdezett a vizsgáztató.

A végén szituációs feladatot kellett eljátszani a vizsgáztatóval.

Hallásértés nem volt vészes, de nagyon oda kell figyelni, mert nem olyan egyértelműek a válaszok, mint a Testbuilder könyvben vannak.

532. Eper23
2014. nov. 2. 12:33

Sziasztok! Én is szívesen vennék pár hasznos tanácsot a szóbeli vizsgával kapcsolatban. Email: kingus0823@gmail.com

Köszönöm szépen a segítségeteket! :)

531. Odgo
2014. okt. 23. 12:45

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, novemberben megyek középfokra és a szóbeli tételekkel bajban vagyok, van valakinek kidolgozott tételei, amit esetleg el tudna küldeni? Hasznos tanácsokat is szívesen olvasnék. :)

Email címem: otgoo85@gamil.com

Segítségeteket és a hozzászólásokat előre is köszönöm!

2014. okt. 17. 11:09

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Valaki tudna írásbeli nyelvvizsgához felkészítő anyagot küldeni?

Illetve, hogy ha lennének még szóbeli tételek és szituációk azt is nagyon megköszönném.

az email címem: kovacsdora991@gmail.com

Előre is köszönöm.

529. carys (válaszként erre: 528. - Huba)
2014. okt. 6. 21:52

Gratulálok!:-)

Nekem sajnos nem sikerült az írásbeli...3 ponttal maradtam le:-(

Novemberben ujra megpróbálom.

528. Huba (válaszként erre: 526. - Huba)
2014. okt. 5. 20:59
Fent vannak a szeptemberi nyelvvizsga eredményei az lcci.hu-n. A vizsgakód megadásával láthatod az elért eredményed!!! Sok sikert mindenkinek! Nekem sikerült :) puszi
527. chybe
2014. szept. 24. 10:34

Sziasztiok.

LCCI szaknyelv angol szóbeli tételeket valaki el tudná küldeni? Előre is köszönöm chybe@citromail.hu

526. Huba (válaszként erre: 525. - Carys)
2014. szept. 11. 09:10

Én szóbelin voltam csak. A júniusi próbálkozásom óta sokat fejlődtem, sokkal tisztábban értettem a szöveget. Az első 10 nekem nagyon nehéz volt, mivel semmi támpont nincs írásban. Persze ez egyénfüggő, mindenkinek más a könnyű és más a nehéz. :)

Szóbelin az okostelefonokról kellett beszénem, előny hátrány, a szituban pedig meggyőzni a vizsgáztatót, hogy miért vegyen a 12 éves kislányának okostelefont. Október 6-án írok, hogy mi lett az eredmény :)

525. carys
2014. szept. 6. 17:35

Mai írásbeli vizsga témái:

1. notice, article, memo

2. letter

3. list

Aki volt hallásértés vizsgán milyen nehéznek találta?

524. dettyvenice (válaszként erre: 523. - Huba)
2014. júl. 29. 05:24
Szia! Köszi az elérhetőségeket, még tegnap délután írtam ide is, de még nem kaptam választ. Naagy gratu a vizsgához! Én is kb. erre számítok, szerintem a szóbeli nem lesz meg, az írásbeli meg csont nélkül, simán...
523. Huba
2014. júl. 28. 21:11

Sikerült a júniusi vizsgám írásbeli része, és a szóbeliről is csak egy hajszállal csúsztam le, úgyhogy nagy a boldogság :)

A sikert a kitartásom mellett ennek a felkészítő könyvnek köszönhetem, amit most továbbadnék:


LCCI English for Business, Level 2 Testbuilder


Hívj ha érdekel, mert közben vaterán is hirdetem.


Ha az LCCI szakmai középfokú vizsgájára készült hatalmas segítség.


Adok mellé néhány vizsgafeladatot is pluszba.


Elérhetőség:

30 630 1171

522. Huba (válaszként erre: 521. - Dettyvenice)
2014. júl. 28. 21:07

Szia,

nem működik az lcci.hu oldalon ez a rész, de ott írták, hogy keressük a vizsgaközpontot.


Itt az elérhetőség:

LCCI magyarországi vizsgaközpont

GB Resources Kft


1028 Budapest Fuvola u. 5/A.

Telefon: (1) 398 71 81

Vizsgaközpont vezető: Godsave Krisztina

Tel: (20) 34 070 34

2014. júl. 28. 19:55
Sziasztok! van közöttetek valaki, aki megkapta már a június 27-28-i vizsga eredményeit? Valahogy nem úgy tűnik, hogy beleférünk a határidőbe..
2014. júl. 20. 19:49

Sziasztok,


Egy másik fórumon akkadtam arra az infóra, hogy a leleményes magyar nyelvvizzsgázók létrehoztak az LCCI vizsgára egy gmail fiókot :) Ide töltik be a tételeket, linkeket, és küldik át maguknak.

Én is innen vettem az anyagokat.

FONTOS!!! A jelszót senki ne változtassa meg, mert onnantól a többiek nem tudják majd használni ezt a fiókot!!!


e-mail: lcci.oral@gmail.com

jelszó: Hopetopass


Listening gyakorlásához: [link]


A szóbeli tételeknél többnyitre nem ússzátok meg a személyre szabott tételkidolgozást. De támpontot itt találtok.


Jó tanulást!

519. Andi585
2014. júl. 4. 12:51

Sziasztok!

Az LCCI Business for English lev.2-es vizsgájához szeretnék Tőletek segítséget.

Ha lenne vki, olyan kedves és küldene nekem az írásbelihez segédanyagot:

- How to Pass EFB Preaparation Book Level 2

- Bővített sillabusz

- Modellválaszok

- Korábbi vizsgakérdések


Ill. a szóbeli tételekhez kidolgozást vagy vázlatot, vagy egyéb anyagot ,aki járt vizsgafelkészítőre, vagy magántanárhoz.


Köszönettel: Andi

Az emailom: andi0580@vipmail.hu

518. Huba
2014. jún. 28. 18:33

A mai írásbeli vizsga feladatai:

1) leaflet, notice vagy memo

2) panaszlevélre válasz

3) lista

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook