Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » LCCI szaknyelvi nyelvvizsga fórum

LCCI szaknyelvi nyelvvizsga (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
577. Rebi95
2015. dec. 16. 15:20

Sziasztok!

Sikeres vizsgám miatt eladnám az LCCI középfokú- vagyis 2. szintű - angol üzleti nyelvvizsgára felkészítő könyvemet!

A gyakorlókönyvben az írásbeli és a szóbeli nyelvvizsgán előforduló feladatokat találunk.

A könyv önálló tanulásra és csoportos nyelvtanulásra is alkalmas. Megoldókulcsot is tartalmaz, így ellenőrizhetjük a válaszaink helyességét.

Akit érdekel írjon nekem és megbeszéljük a részleteket: becca.szabo@freemail.hu

2015. okt. 20. 15:52
Nekem is jól jönnének a tételek. Ha valakinek megvan jelezze és privátban megadom az email címem.
575. m3hio
2015. okt. 12. 15:13

Sziasztok!

Én is jelentkeztem a novemberi LCCI nyelvvizsgára. Akinek van kidolgozott szóbeli tétele kérem küldje el nekem a vardaizsolt@gmail.com címre az ellentételezés megjelölésével :)

Nagyon köszönöm előre is!

574. mercy22
2015. okt. 5. 13:38

Sziasztok!

Jelentkeztem a novemberi LCCI nyelvvizsgára (komplexre) Ha valaki tudna nekem küldeni kidolgozott szóbeli tételeket megköszönném.

SOS: mert már kétszer voltam, és nem sikerült.

szemetimercedes@gmail.com

2015. okt. 5. 12:39

Sziasztok!


Volt valaki a szeptemberi LCCI felső írásbelin? Nekem harmadjára sem sikerült, most két pont híján :(


Egyszerűen nem hiszem el, hogy még mindig itt tartok... De a lényeg, hogy szerintetek 2 pontért érdemes fellebbezéssel "bajlódni"?


Válaszotokat előre is köszönöm.

2015. szept. 30. 09:46

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Jelentkeztem a novemberi nyelvvizsgára és szükségem lenne bármilyen felkészítő anyagra. Gondolok itt: könyvekre, jegyzetekre, kidolgozott szóbeli tételekre! Óriási segítség lenne számomra, a diplomámhoz kellene a nyelvvizsga. Természetesen nem ingyen kívánom a segítségeket..

Az e-mail címem a következő: csakoerika@gmail.com

Nagyon köszönöm előre is a segítségeket!

2015. szept. 2. 06:40

Sziasztok!


Ha valaki tuna nekem küldeni kidolgozott szóbeli tételeket, azt nagyon megköszönném! Már csak a szóbeli választ el a diplomámtól.

E-mail címem: marti108723@gmail.com

2015. aug. 24. 19:06

Valaki azt meg tudja mondani nekem, hogy ezek a szaknyelvi vizsgák hogyan kombinálhatók egymással?


Arra gondolok, hogy például ha lcci-ből csak az írásbelim sikerül és októberben elmegyek gazdálkodóra és ott meglesz a szóbeli akkor azt elfogadják-e? Én úgy hallottam, hogy vannak olyan nyelvvizsgák amiket így elfogadnak együtt.

569. póniló (válaszként erre: 568. - H_Timi)
2015. aug. 15. 21:04

Úgy gondolom, hogy a reportnál sokkal jobban meg van határozva, hogy mit kell írni. Tehát kötött a tartalma és talán jobban össze tudnám szedni mit írjak. Igen, viszont terjedelmesebb. A memonál néha azt sem tudom hogy kezdjek hozzá, mit is kéne írni. Tehát még magyarul is probléma.

Te rögtön tudod mit kéne írni a memoban? Esetleg tanácsot nem tudnál adni ezzel kapcsolatban? És listeningre miből készülsz? Nincs véletlen jó hanganyagod leírással is?

Ha gondolod a mail címem : andi.salanki@gmail.com

568. H_Timi
2015. aug. 14. 08:34

Én Bp-en vizsgázom szeptemberben és komplexre megyek.

Nekem a riport bonyolultabbnak tűnik, mint a memo. Illetve én úgy gondolom, hogy ott sok időt elvesz az, hogy összegezd a különböző adatokat.

Hogy érted, hogy "nem passzol hozzád"?

567. póniló (válaszként erre: 566. - H_Timi)
2015. aug. 13. 21:54

Szia!

Te mikor vizsgázol? Komplexet csinálsz?

Vajon nem esélyesebb írni egy reportot - már ha van - mint memot?? Annyira nem passzol hozzám!

566. H_Timi (válaszként erre: 563. - Póniló)
2015. aug. 13. 12:25

Attól én is tartok.

A gmailesekbe belhallgattam már + amiket javasoltak.. gondolom ennél nehezebb lesz az, amit a vizsgán kapunk.

Köszi a válaszokat és nagy kalappal!

565. póniló (válaszként erre: 564. - Kinga630)
2015. aug. 13. 08:13

Bármilyet, kivéve szakmait. De én vittem külön magyar-angol, angol -magyar, sőt plusz egynyelvű szótárt is lehet vinni, más is hozott.

Listening hanganyag valakinek esetleg??

564. Kinga630 (válaszként erre: 557. - Svatos)
2015. aug. 12. 21:23

Szia!


Azt meg tudnád mondani, hogy szótárat vihetek majd be kettőt is, angol-magyart és magyar-angolt is, vagy csak egyet?


Köszi előre is! :)

563. póniló (válaszként erre: 562. - H_Timi)
2015. aug. 11. 21:41

Szia!

Igen, szinte el sem kellett olvasnom a szitut, már tudtam mi lesz benne! Én a vasúthálózatot és fejlesztést kaptam. Nem ez volt a nehéz, hanem a listening, most is amiatt aggódom nagyon!

Én Debrecenben vizsgáztam.

562. H_Timi (válaszként erre: 560. - Póniló)
2015. aug. 11. 14:56

Szia!

Fel a fejjel, sokat fejlődtél ezek szerint!

Szóbelin a fórumon olvasottakat kérdezték hellyel-közzel?

Hol vizsgáztál?

2015. aug. 11. 09:34

Sziasztok!

A szóbeli tételeket kidolgozva el tudnátok küldeni nekem? Nagyon megköszönném! Privátban adok email címet.

560. póniló (válaszként erre: 559. - H_Timi)
2015. aug. 9. 17:24

Sziasztok!

Én most voltam írásbelin másodjára. Sajnos nem sikerült most sem! Ez 54 pont lett, az áprilisi 42. A legnagyobb problémám az idővel volt! Újból megyek szeptemberben, remélem sikerülni fog! Aki tud hasznos tanácsokat adni, nagyon örülnék neki, bár az eddigieket is elolvastam.

Szóbelin is voltam egyszer, szintén áprilisban, az is elég rossz lett, 48 pont. A listening megy nagyon rosszul. Próbálom fejleszteni, de elég nehéz. Legalábbis nekem! A szóbelin nagyon rendesek voltak a vizsgáztatók, nem rajtuk múlt.

559. H_Timi
2015. aug. 8. 14:40

Sziasztok!

Hogy sikerültek a júniusi vizsgák?

Mi a tapasztalat az idei évben? A szóbeli szituációk esetében van változás a korábban leírtakhoz képest v. megegyezik azokkal?

A magnó teszt tapasztalatok?


Előre is köszi a válaszokat! Timi

558. mercy22
2015. júl. 29. 18:03
Sziasztok, én júniusban voltam vizsgázni, 6.26-án volt a szóbeli, 6.27-én pedig a hallott szöveg, úgy terveztem, hogy majd szeptemberben megyek az írásbelire, nekem a LCCI EFB könyv van, abból gyakorlgatok. Na és a lényeg, hogy ugye 07.27-én meg tudtuk az eredményeket, én a Szinergiába járok, és a suliban erre az LCCI-ra készítenek minket, azért is jöttem ide...hát és a szóbeli 38 pontos, a hallott szöveg meg 16 pontos lett így a kettő 54 pont (%), és hát így csak a nemzetközi van meg..ami nekem nem elég az OKJ-s vizsgára, mert 60%nak kell lennie min. Szóval szeptemberben megint mehetek újra, de akkor a komplexet csinálom..és az osztályomból is többen jöttek ide, de senki sem ment át egyiken sem..szal megy mindenki újra...Ha van kérdés, lehet írni. Mercédesz
557. Svatos
2015. júl. 28. 10:19

Sziasztok,


Röviden leírom a tapasztalataimat. Jún. 26-27-én voltam a középfokún, elsőre sikerült mindkét rész.


Szóbeli:

valóban nem érdemes tételeket betanulni, bár a témák adottak, mindig változtatnak a kérdéseken, ezért inkább beszélni kell tudni egy adott témában, ezt gyakorolod a tanároddall. Én az oktatást húztam, és olyan kérdések voltak, hogy min változtatnék a magyar oktatási rendszeren (szakképzés, felsőoktatás), miért ilyen, amilyen, stb. A lényeg, hogy tudj beszélni, viszonylag folyamatosan és legyen saját véleményed, nem baj, ha vannak nyelvtani hibáid, ha bedobsz néhány szakszót, az is sokat számít. Ha egyáltalán nincs rálátásod arra amit húztál, akkor is beszélj, akár másról, segítő kérdéseket is feltesznek, és a kihúzott tételeken is van felsorolva pár lehetséges válasz szintén segítségnek. Én az LCCI központjában voltam (IBS - III. ker. Záhony utca), két 30-40 körüli hölgy vizsgáztatott, eléggé izgultam, ők nagyon segítőkészek voltak,


Hallgatás:

A közös gmail-es címet található hanganyagokat hallgattam meg, szerintem nem nehéz, majdnem hibátlan lett a gyakorlás, bár a vizsgán csak 30/19 lett az eredményem, de az se rossz. Filmeket, sorozatokat érdemes angolul nézni, kezdetben akár felirattal, nagyon jó hallgatni a BBC World Service adását online, sokat lehet fejlődni, eléggé érthetően beszélnek.

Szerintem érdemes Oxford-os hanganyagokból is gyakorolni, és még ezt ajánlom: [link] a B2 szinttől ezeket is hallgattam, azért jó, mert LCCI ez is, van hozzá megoldó kulcs, szerintem nagyon jó.


Írásbeli:

A jól ismert How to Pass könyvből érdemes gyakorolni. Tipp: aki megcsúszott az időben, ahogy tettem ezt én is vizsga előtt, az a következőket gyakorolja mindenképp, mert ez a három típus mindig benne van: letter (kötelezőként), leaflet és list (opcionálisként).

Soknak tűnik a két és fél óra, de ha mind a három feladatot alaposan kidolgozod, már nem is olyan sok, én épp, hogy betudtam fejezni. Jó tanács: legalább kétszer olvasd át alaposan a feladatot és a hozzátartozó szöveget.


Én úgy tudom, még mindig működik a közös email cím, amin vannak fenn szóbeli tételek, korábbi írásbeli vizsgák anyagai, nagyon jó oldal és sok mindent letöltöttem innen, Használjátok!


e-mail: lcci.oral@gmail.com

jelszó: Hopetopass


Mindenkinek kéz- és lábtörést! :)


Üdv,

Józsi

556. Evike90
2015. júl. 11. 12:16

Sziasztok!


En szeptemberben megyek es nagyon izgulok. Sokat keszulok a vizsgara a "How to pass English for business" konyvbol, de szuksegem lenne a szobeli tetelekre is. Esetleg ha valakinek meglenne es atkuldene, nagyon nagyon halas lennek :)

email: sz.evike90@gmail.com

Koszonom!

555. davygsm
2015. júl. 8. 15:25

Sziasztok!


Latom sokan vannak aki szeretnenek sikeres vizsgat tenni. Arra lennek kivancsi (Mivel en is vizsgara keszulok), hogy volna e kedve vkinek skype-on gyakorolni vagy legalabb informaciot vagy anyagot cserelni? Nekem sikerult beszereznem az Lcci efb level 3 konyvet es megvan a level 2 pdf-ben. Szivesen cserelnek anyagot vagy gyakorlonek valakivel skype-on. Nekem szobeli kidolgozott tetelek kellenenek. Ha esetleg valakit erdekelne az kerem jelezze.

554. Csiga24
2015. jún. 30. 15:46

Sziasztok!

LCCI English for Business Level 2 Testbuilder könyvet (CD-vel)vennék, vagy ha esetleg megvan valakinek pdf formában azt nagyon megköszönném.


kathka@freemail.hu

553. Dodoooo (válaszként erre: 523. - Huba)
2015. jún. 30. 13:24
Szia! Meg van még esetleg a tankönyved?
552. kittah
2015. jún. 24. 19:10

Sziaszok!

Ha esetleg valakinek meg lenne a Vasúthálózatok című tétel nagyon megköszönném ha el tudná küldeni, nagyon nagy segítség lenne! :)


kittah1994@gmail.com

2015. máj. 31. 19:59

Sziasztok!

Akik már voltak szóbeli Lcci vizsgán, tudnátok pár szót írni róla? Mennyire volt átfedés a kiadott témakörök és a kapott tétel között?

Köszi előre is :)

2015. máj. 29. 18:54

Sziasztok!

Én is szintén júniusi nyelvvizsgás vagyok, és nagyon-nagyon sokat segítene rajtam, ha én is kaphatnék kidolgozott szóbeli tételeket!

e-mailem: eve.cappuccino@gmail.com

Akinek megvannak ezek, vagy megkapta valakitől, nagyon hálás lennék, ha továbbítaná a fenti címemre mielőbb! Köszönöm!!

2015. máj. 26. 11:24

én is szeretném elkérni a segédanyagot a lcci nyelvvizsgára, nagyon örülnék neki énis júniusban megyek.

e-mail címem: marianna0525@freemail.hu

köszönöm

548. mercy22
2015. máj. 25. 12:28

Sziasztok, én is júniusban megyek nyelvvizsgára, én is örülnék ha valaki tudna küldeni szóbeli tételeket, köszönöm :)

szemetimercedes@gmail.com

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook