Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Láthatás 16 év felett? Létezik? fórum

Láthatás 16 év felett? Létezik? (beszélgetős fórum)


1 2 3
21. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 29. 17:52
Akkor remelem teged se fuvaroz sehova a pasid autoval, hanem ha el akarsz jutni vhova; huzod a borondod a bkv-n.
20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 29. 17:19

A szülői szeretet sosem okoz problémát egy ember, gyerek életében. A szeretet önbizalmat, boldogságot ad.

Neked az a bajod, hogy úgy érzed, nem kapsz annyi szeretetet, mint a gyerekei.

Szülj magadnak, és azt nevelgesd a saját módszereid szerint.

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Fisica)
2023. aug. 29. 17:13

Nem mondtam, hogy kedvelem őket.

Hogy tudnám, ha annyira ellenségesek!


A cél kettős. Ha segítek embert faragni belőlük, az nekem is jó lesz, de elsődlegesen rajtuk segítek, mert egész életükre hasznos dolgot tanulnak ezzel.

18. Fisica
2023. aug. 29. 17:08

Ez az egész csak duma. Te nem segíteni akarsz.

Féltékeny vagy, és mindenáron ki akarod sajátítani a pasit.


Olvastam a másik fórumot is.


Azért nem kedvelnek téged, mert tudják/érzik, hogy utálod őket.

Ahhoz meg nem tudom, hogyan veszed a bátorságot, hogy az apuka lakásából majd te fogod kidobni a gyereket. Milyen alapon? Örülj, hogy téged nem dobtak még ki onnan.

2023. aug. 29. 17:07
Az apa valószínűleg elfogult, és a válás miatt kompenzálni akarja a gyerekeit, amivel valójában pont az ellenkezőjét éri el, ha a hosszú távú hatásást nézzük.
2023. aug. 29. 16:57
Mi lenne,ha az apa nevelné őket és titeket boldogítana? Mutasd meg a párodnak a kérdéseidet és nézd meg mit reagál.16 és 18 éves korban (normáliséknál) nem szűnik meg a szülői szeretet,felügyelet.Fordított helyzetben te mit tennél?
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 29. 16:56
Nézd, 16-18 éves gyereket nem lehet kényszeríteni, ebben biztos lehetsz.
2023. aug. 29. 16:45
A másik fórumban leírom a történet folytatást.
2023. aug. 29. 16:45
Ebben az esetben nem számít a kor, mindegy, hogy majdnem nagykorú vagy már 30 éves. Egy édesapa meg a lányai együtt mennek nyaralni, mi ezzel a gond? Apa lány viszonylatban nincs kor.
2023. aug. 29. 16:45

Itt elvekről van szó.


Nem azzal segít rajtuk, nem azzal járul hozzá az normális emberré válásukhoz, hogy hordja a kényszeredett gyerekeket.


A saját kezükbe kell adni az életüket, élvezzék, hogy lehetnek saját, szabad döntéseik.


Tisztább, transzparensebb szülő-gyerek viszonyt is eredményez.

2023. aug. 29. 16:37
De most komolyan az a baj, hogy a saját apjuk a kedvükre tesz?? Nem hagyja őket buszozni ha ráér kocsival értük menni? Mit kellene csinálnia, szarja le őket? Komolyan erre vágysz? Nehogy már azt sajnáld két GYEREKTŐL hogy a saját apjuk elviszi őket nyaralni, meg időt tölt velük. Bocs de az eszem megáll, egy rakás pali le se tojja a gyerekeit, erre kifogsz egy normálisat, aki próbál velük törődni, és ezen vekengsz? 🤦‍♀️
2023. aug. 29. 16:08

Na, hát ezt gyorsan levettétek :-)


Igen, én kérdeztem a másik topikban is, ha erre gondoltok: "Nagykorú lányaival nyaralni járó elvált apa".


Direkt nem akartam ott folytatni, mert az életből vett objektív válaszokat szerettem volna. Ott már kissé elfogultak voltak velem szemben.


Bíró ismerősöm még nem is hallott olyanról, hogy ebben a korban vinni kelljen őket, mert hogy különösebben se az anyánál se az apánál nem különösebben "szeretnek" lenni. Kamaszok. Értitek!


Az apa próbálja két napban pótolni a kimaradt nevelést (főleg, mióta én is unszolom ez ügyben), szóval itt kissé izélgetve vannak. Szóval emiatt azért biztos nem sietnének ide maguktól.

9. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 29. 15:57
Gondolom te vagy az új nő, és nagyon nem akarod a gyerekek jelenlétét. Tudtad milyen bokorba nyúlsz...
2023. aug. 29. 15:43
Nem rosszindulatból vagy ellenedre teszik, megszokták. Az ismerősöm fia 16 éves, de ha anyuka nem tud érte menni kocsival az iskolához, akkor nagypapa átautózik a szomszéd városból, hogy hazafuvarozza a langaléta unokát. Gondolom a lányok is így szokták meg. Jár nekik a fuvar. Apuka meg örül, hogy a lányainak szüksége van rá.
7. libikóka (válaszként erre: 6. - Libikóka)
2023. aug. 29. 15:26
+Y:))
6. libikóka (válaszként erre: 5. - Simple)
2023. aug. 29. 15:26

Lehet sok nő aki ebben a lavórban lubickol.

Még olan is belecsúszhat a féltékenységbe aki alapvetően nem rosszindulatú.

Csak fel kell tenni a kérdést,ha sajátot fuvarozná akkor is igy szemlélné ?

5. simple (válaszként erre: 3. - Globus)
2023. aug. 29. 15:19
Szerintem ő egy és ugyanaz. Nem tudja elviselni, hogy a fickónak gyerekei vannak, és foglalkozik velük.
4. libikóka (válaszként erre: 3. - Globus)
2023. aug. 29. 15:18
Pontosan.
3. globus (válaszként erre: 2. - Libikóka)
2023. aug. 29. 15:16
Ugyanilyen volt. Új asszonka nem bírta elviselni, hogy apuka elvitte a nagy gyerekeit nyaralni.
2023. aug. 29. 15:13

Múltkor is volt egy ilyen fórum ,,akkor is azt írtam most is.

Ez az ő dolguk,,és nem,,nem fura.

2023. aug. 29. 15:10

Normális dolog az, ha az apa továbbra is láthatásra hordja a 16 és 18 éves (még gimnazista) gyerekeit?


Tömegközlekedéssel kb. 25 percre laknak az apától, de a mai napig kocsival hordja őket, arra hivatkozva, hogy sok cuccuk van (nem csak 1-1 hátizsák).

Az egyik héten hét közben van a láthatás (2 nap), a másikon hétvégén (szintén 2 nap).


Én úgy gondolom, hogy ebben a korban már csak akkor kellene jönniük, ha szeretnének, és akkor jöjjenek maguktól.

Én úgy sejtem, hogy inkább anyai unszolásra jönnek (mert különben végig őt boldogítanák) és mert az előző x évben is így volt.

Na jó, de meddig? Mikor, mitől lesznek majd önállók? 20 éves korukban így lesz?


Már nem 8 évesek, akik nem tudnak közlekedni, és nem is "kell" jönniük, mert már elmúltak 14, ők döntenek (azaz dönthetnének, hogy akarnak-e jönni. A hátizsák és a tornacucc mellett 1-1 kis bőröndbe csak elfér a váltó ruhájuk és következő napi könyveik, piperék, meg esetleg a notebook.


Mintha megragadtak volna ebben megszokott, pátyolgató, túlféltő funkciójukban.


Hogy szokott ez zajlani? Nekem természetellenesnek tűnik.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook