Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lassan már elgurul a kutyusom! fórum

Lassan már elgurul a kutyusom! (beszélgetős fórum)


1 2
12. Mayalina (válaszként erre: 10. - Bucóka20)
2010. jan. 23. 20:55
megkérdezhetem, hogy konkrétan milyen tápot kap?
2010. jan. 23. 20:54

ACANA összetevők:

Csirkehúsliszt, párolt zab, friss csirkehús, borsó, barna rizs, csirkezsír

(tartósítva kevert tokoferolokkal és rozmaringgal), friss csontozott lazachús, csirkemáj,

friss egész tojás, napon szárított lucerna, lazacolaj, spárgatök, csirkeporc (kondroitin és glükózamin forrása),

alma, sárgarépa, répalevél, tőzegáfonya, fanyarkabogyó, tengeri bionövények

(ujjmoszat, hólyagmoszat, vörös pálmaalga), bojtorjángyökér, marshmallowgyökér, borókabogyó, görögszéna,

ánizskapor, angyalgyökér, homoktövis, cikóriagyökér, csalán, vörös málna levele, máriatövis, borsmentalevél,

körömvirágszirom, kamillavirág, Lactobacillus acidophilus, Enterococcus feacium.

Vitaminok:

A-vitamin, D3-vitamin, E-vitamin, niacin, riboflavin, lizin, tiamin-mononitrát, B12-vitamin,

piridoxin, folsav, biotin.

Ásványok:

vas-proteinát, cink-proteinát, mangán-proteinát, kobalt-proteinát, réz-proteinát.

10. Bucóka20 (válaszként erre: 7. - Mayalina)
2010. jan. 23. 20:54

Jó minőségű tápot kap+ konzervet és kutya szalámit,váltakoztatva itthoni kajákkal.Hús,tészta..!Mindent megeszik amúgy.Még a répát is.:)

Amíg kicsi volt 3x kapott.2x főtt kaja és 1x táp.Az utóbbi időbe pedig 2x kaja és egész nap kint volt egy kevéske táp.Most pedig már nincs kint a táp se.

2010. jan. 23. 20:53

Nekem beagle kutyusom van. Szintén zabagép. Érdemes egy fórumra regisztrálni, ahol rengeteg okos tanácsot kapsz.

Az én kis zabagépem csak este kap enni, viszont minőségi tápot, és igaz, hogy bármikor kapható némi finom falatra, de bőven elég neki a táp, időnként némi konyhaival megszínesítve.

Jah, és az is adott, hogy x kg-os kutyának mennyit kell adni az adott tápból.

Az enyém Acanát kap.

2010. jan. 23. 20:50
Huh..köszönöm mindenkinek.:)
7. Mayalina (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2010. jan. 23. 20:48

Szia!

Mivel eteted a kutyádat?

Ugyanis nem mindegy, hogy csak tele van a pocakja egy időre ,vagy tápértéke is van annak, amit eszik.

Azon kívül ha ízfokozó, színezék van a tápjában, az csak éhessé teszi.

2010. jan. 23. 20:47

Ugyanúgy káros mint az embereknél. Nem szabad!!!

Szigorú fogyó!! Ne sajnáld, az ő érdekében!!

Nekem is volt cukorbeteg, szívbeteg, vakkutyám 1 éves volt és el kellett altatni!!

5. c6560fb39d (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2010. jan. 23. 20:45
Nagyon vigyázni kell, illetve szigorúnak kell lenned az etetést illetően a napi kettő reggel este bőven elég,és napközben ne csurranjon cseppenjen semmi,abba kell belegondolni,hogy reggel amit kap még meg sem emészti estig,tehát napközben nem éhes csak úgy csinál,mert imádnak enni és a Spánielekre ez jellemző sajna láttam már nem egy Spanit széle-hossza egy volt :( hízásra hajlamosak ha nem rohanhatja le,mert örökmozgók is ha van megfelelő tér.Szóval csak szigorúan a megfelelő mennyiséget és nasi ne legyen.
2010. jan. 23. 20:44

Uhhh... Nem akarlak elkeseríteni. :(

Nekem is szuka spanim van, igaz már 9 éves. Volt mikor 30!!!! kg-ot nyomott a kutya pontosan emiatt amit leírtál. A doki nem vállalt egy kis műtétet se emiatt. Csak a drasztikus fogyókura segített. Semmi nasi, napi 1 kevés kaja. :( Sok sikert!

2010. jan. 23. 20:44

Szia!

Vegyél neki olyan tápot, ami pont erre a célra van.Ne adj neki nasikat.Amit meg az utcán talál az nem sok.Ez csak rajtad múlik!Mert ha a kutya nem kap annyi kaját, akkor nem is tud enni.Ki kell bírnod hogy ne adj neki annyit.

Ja és minnél többet mozogjon!!Ez a legfontosabb!Ha te nem tudod levinni, akkor kérj meg valakit, mert az elhízás sajnos sok gondot okozhat egy kutyánál...

2010. jan. 23. 20:44

Szia!

Egy megoldás van, nem adsz neki annyit enni. Nem biztos, hogy azzal teszel jót a kutyádnak, hogy finomságokat adsz neki folyton. Megvan, hogy kilós kutyának mennyi az ajánlott adag. Ez rajtad múlik,és nem a kutyán. Az egészsége miatt vigyázz rá.

2010. jan. 23. 20:39

Sziasztok!

Az utóbbi időbe,sokszor jelez a kutyusom,hogy éhes,kaparja a tálat.Naponta 2x kap enni plusz ami még ami napközbe csurran - cseppen.

Állandó jelleggel éhes.Van olyan,hogy már a konyhát porszívózza és még a porszemeket is megenné,ha lehetne.Arról már nem is beszélve,hogy kukázik (itthon).Lent pedig minden "szart" megenne v meg is eszik,ha éppen nem figyelek oda.Ehhez még az is hozzá jön,h az utóbbi időbe nem tudtam olyan sokszor elengedni,de a napi 1 alkalom mindig megvolt.Min 3x leviszem 1 nap.Spániel szuka és 1,5 éves lesz.

Mit csináljak vele?

Nem akarom,h egy húsgombóc legyen.:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook