Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Laposodó kapcsolat a férjemmel. Mit tegyek?! fórum

Laposodó kapcsolat a férjemmel. Mit tegyek?! (beszélgetős fórum)


1 2
44. bajk
2022. okt. 24. 01:18

A "beszélgetős fórum" elnevezés nagyon is idepasszol. Vajon elmerik-e mondani a felek, hogy belülről mire vágynak igazán, hogy a kapcsolat ne laposodjon el vagy hogy mi a probléma? Úgy gondolom, hogy a kommunikáció és az őszinteség kulcs lehet. Meg kellene tudni, hogy min kellene változtatni, mindkét félnek. Tehát őszinteség, kommunikáció, a másik meghallgatása türelemmel; én ezt az utat ajánlanám.


Bármi is a végeredmény, ez jelentheti a kivezető utat, a reményt adó jövőt, hogy az más legyen, legalábbis nekem. De persze azt is tudom, hogy mások vagyunk és más megközelítések is lehetnek jók.

43. Channa* (válaszként erre: 40. - Cidanoi)
2022. okt. 1. 10:34
Amennyiben az a hévnek nevezett valami nincs meg x idő után, akkor ott nagy gondok vannak, és sosem volt nem unalmas a kapcsolat.
42. semleges (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
2022. szept. 29. 19:37
Idősebb vagyok mint te, de a biztonság és "unalom" nálam nem szinonimája a punnyadásnak.
41. michelle.r (válaszként erre: 23. - 55Judit)
2022. szept. 29. 11:04
💙😇
40. Cidanoi (válaszként erre: 39. - Dominós)
2022. szept. 29. 09:10
Nem laposodik csak átalakul :D Hogy lehet elvárni valakitől, ugyanazzal a hévvel ugrálja körbe a párját, mint megismerkedés elején? Főleg, hogy család is lett, és vele egy rakás új dolog. Aki nem bír a hormonjaival, és tombolni akar keressen szeretőt. Nyomjon egy reset gombot ;) Azt pár évig megint táncolhat a rózsaszín ködben, ha talál hozzá társat.
2022. szept. 29. 09:04
Meg kell szokni. Evvan. Mindenkié laposodik, ha nem, az csoda. Nekem ez az érzés csak kb. 15 év után jelentkezett.
38. Sirga (válaszként erre: 1. - Nimoka)
2022. szept. 28. 19:22

Ismerős a probléma, átmentem ezen én is. 2 dolgot kell megértened (szerintem):

1., a férjed fáradt.

2., Te is az vagy, egész nap dolgozol a pici mellett, még ha ez nem is kap igazi megbecsülést. Viszont nehezítésként sokkal kevesebb szociális kapcsolatban van részed, ami kiéhezetté tehet a kommunikációra, az ingerekre.

Meg kell találnotok azt a pontot - akár egy kirándulás, egy kis kimozdulás -, ami Neked már élményt nyújt, tőle viszont nem igényel túl sok energiát. Hidd el, ő is örülni fog, ha látja, hogy mosolyogsz! :)

(A középiskolás szerelmed mellett ugyanezt éreznéd. Ne is gondolj rá! Csak az idő szépíti meg.)

2022. szept. 28. 16:33

8 hónapos bébivel már simán el lehet menni kirándulni, sétálni, akár egy egész hétvégére. Most kapjátok el, amíg csak laposodó, és nem teljesen kihűlt.


Kettesben a gyerekkel is csinálhatsz pár órás házon kívüli programokat, érjenek egyéb ingerek is, folytass néha felnőtt beszélgetéseket is, tudj a férjeddel másról is beszélgetni, mint hogy milyen színű kakilt és hányszor mosolygott rád a kisded.

2022. szept. 28. 16:01
8 hónapos baba még pici. De ha ennyire unatkozol és ráérsz menj vissza dolgozni.
2022. szept. 28. 15:43

Mit csináltatok a házasság előtt?

Akkor nem untad a banánt?


Miért punnyadsz otthon?


Sosem fogom megérteni, hogy miért kell hozzámenni egy olyanhoz, akivel unatkozik valaki. Miért nem a középsulishoz mentél?

2022. szept. 28. 14:14

Azt írod: "Ő dolgozik en itthol vagyok a gyerkőccel."


Hát te is dolgozol, ne feledd! Vedd sorra, mi mindent megcsinálsz naponta, a bevásárlást, takarítást, mosol, főzöl. És még mellette a kicsit is eteted, mosdatod, stb.


Vacsora közben, után, kérdezd meg a férjedet, milyen napja volt. Nehéz, átlagos, mi történt, meséljen róla. És utána te is kezdd el sorolni neki, hogy a te napod milyen volt. Érzékeltesd vele, hogy te sem ülsz a fenekeden egész nap. De ennek ellenére, vagy éppen ezért kell, hogy esténként egy kicsit egymással is törődjetek, és együtt eresszétek ki a napi gőzt magatokból.

33. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Nimoka)
2022. szept. 28. 14:09
9,5 éve?? 43 év házasság, előtte 5 évig laza kapcsolat, és tavaly óta érzem, hogy néha jó lenne 1-2 nap egyedül lenni.
32. vigyefene (válaszként erre: 31. - Vigyefene)
2022. szept. 28. 14:01
*ami
2022. szept. 28. 13:56

A boldog házasságban élőknek is szüksége van néha egyedűllétre.

Semmi probléma azzal, h nem mindig/mindenben értenek egyet.

Nagyon fontos h egymást megértsék, és alkalmozkodjanak egymáshoz.

Gyakran tudasd a pároddal, h fontos része az életednek.

Ne várd el h a párod helyettesítse azt mi hiányzik belőled.

Értékeld a kis dolgokat is.

30. Bichi (válaszként erre: 27. - Epresturmix)
2022. szept. 28. 12:02
Hát mindenkinél van mit megszokni, nálam is, gondolom nálad is. Ez pont úgy igaz párkapcsolatra, mint családtagra. Persze az ingerküszöm, és az érzékenység egyénileg más. Amit én fel sem veszek, vélhetően másnál pont az verné ki a biztosítékot, és fordítva...
29. Miss Sárika (válaszként erre: 1. - Nimoka)
2022. szept. 28. 11:37

A jó házasság olyan, mint a jó termőföld: csak azt adja vissza, amit beléje vetnek! ..sem többet, sem kevesebbet.

Úgy ildomos választani, hogy férjed legyen a társad, a szerelmed, és egyben a legjobb barátod is. Így, egyik nap barátod, másnap szerelmed, harmadnap sorstársadként tekinthetsz rá...🙂



Néha annyit foglalkozunk a múltbéli kapcsolatokkal, hogy megfeledkezünk azokról, akik valóban mellettünk vannak.

28. Kacsahercegno (válaszként erre: 24. - Nimoka)
2022. szept. 28. 11:32
Hát pedig ezt muszáj felhozni, másképpen ő ellesz így a végtelenségig, te meg egyre rosszabbul fogod magad érezni. Ez azért nem egy eszelősen hatalmas igény, bár nem tudom mit dolgozik a férjed, de hacsak nem egy bányában nyom le 12-16 órát egy nap, nem kellene, hogy elhanyagoljon.
27. Epresturmix (válaszként erre: 21. - Bichi)
2022. szept. 28. 11:32
Szerintem a megszokás sem vezet mindig jóra. 😶
26. Cidanoi (válaszként erre: 1. - Nimoka)
2022. szept. 28. 11:32
"nem mondtam neki,hogy mit érzek" ezen kellene változtatni ;)
25. 8d00a82c06 (válaszként erre: 24. - Nimoka)
2022. szept. 28. 11:29
Kommunikáció!
24. Nimoka
2022. szept. 28. 11:27

Nincs gond a szexxel, sőt jobb mint valaha, ami engem jobban bánt inkább hogy egymásra nincs időnk.

Napi szinten van meleg étel, tiszta ruha es mindig kesveskedek neki valamivel, csupán egy kis visszafelé gesztus is jól esne.

Erre értettem hogy nem akarom hogy hálátlannak tünjek ha felhozom ezt a témát neki.

23. 55Judit (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
2022. szept. 28. 11:24
Ó, drága! A te korodban még a kifejezést se szabad ismerni!😀
22. Epresturmix (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
2022. szept. 28. 11:24
Nem így értette. :)
21. Bichi (válaszként erre: 12. - Epresturmix)
2022. szept. 28. 11:24

Semmit nem bizonygattam. Csak leírtam,hogy egy kapcsolat hosszútávon is lehet jó, változatos és nem húgymeleg. Szerintem ha te így gondolod, az erősen azt feltételezi, hogy csak a másik oldallal találkoztál. Ha valaki mindent (nem csak a szexualitásra gondolok) megkap egy embertől amire szüksége van, nem tudom elképzelni, hogy ágról ágra röppenjen. Persze rohadt sok lapos kapcsolatban, amit a megszokás tart össze.

De épp nem olyan régen mondtam anyámnak, hogy nekem már az is fura lenne, hogy más fekszik a kanapén, és nem is tudnám megszokni már új férfi új hülyeségeit, mert ugye mindenkinek van, de az övét már annyira megszoktam, hogy fel sem tűnik :)

20. michelle.r (válaszként erre: 7. - Semleges)
2022. szept. 28. 11:20
Mikor jön el az az idő? Mert én mindjárt 45 leszek, de még mindig nem érzem opciónak 😝 Mondjuk nekem állati nagy a "mázlim", hogy a család egyetlen tagja se lájkolja a punnyadást.
19. 55Judit (válaszként erre: 18. - Epresturmix)
2022. szept. 28. 11:14
😂
18. Epresturmix (válaszként erre: 16. - 55Judit)
2022. szept. 28. 11:11

Még soha nem volt olyan fáradt, hogy ne lett volna kapható egy menetre. 16 órás munka után is simán! Gond egy szál se! Ezek a férfiak. 😄😄

Kis fügék ha tele vannak…🤣🤣

17. 55Judit (válaszként erre: 16. - 55Judit)
2022. szept. 28. 11:08
Az utsó mondat a fórumindítónak szól.
16. 55Judit (válaszként erre: 13. - Apeeng)
2022. szept. 28. 11:08

🤣"üres zacskó, tele has" Ezt a kifejezést még nem hallottam. Tetszik! Való igaz, nő tud a fáradtságra hivatkozni ami igaz lehet, de férfi nem. A tesztoszteron dolgozik, gyűlik az anyag, azt bizony üríteni kell. Elnézést hogy ezt így kiírtam, de ez a valóság. Annyira fáradt nem lehet hogy erre ne lenne energiája.


Nem lehet hogy megunt mert egyhangú lettél? Vagy felkelted újra az érdeklődését, vagy lelép.

15. dad1f54482 (válaszként erre: 1. - Nimoka)
2022. szept. 28. 10:59

Nem könnyű időszakban vagytok. A gyerek még nagyon pici. Ilyenkor teljesen felesleges középiskolás szerelmeken és pezsgésen agyalni.


Az "életszakaszodnak" megfelelő dolgokba tegyél energiát! Ez az időszak egy kapcsolatban sem a pezsgésről szól. Ennyit kell megértened és könnyebb lesz elhagynod ezeket a felesleges illúziókat a folyton pezsgő kapcsolatokról. Nem ilyenek a valódi kapcsolatok és ez tök normális.


Ha az élet lényege a folyamatos pezsgés keresése lenne, akkor valóban Epresturmix felhasználó szemlélete a helyes. Ez a szemlélet azonban hosszútávon zsákutca.


Kitartást kívánok nektek! Lesz majd jobb.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook