Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakásvásárlás előtt állok! Segítséget szeretnék kérni, mi a menete, mire figyeljünk oda...:) fórum

Lakásvásárlás előtt állok! Segítséget szeretnék kérni, mi a menete, mire figyeljünk oda...:) (beszélgetős fórum)


1 2
8. Berillke (válaszként erre: 7. - Rencike24)
2010. jún. 26. 12:25
Eddig úgy hallottam, hogy alapból nem is "szabályos" önkormányzati lakást eladni. Vagy ez már változott? Ezt olyasvalaki mondta, akinek megsúgták, hogy ne menjen bele ilyen üzletbe.
2010. jún. 14. 10:58

Kedves Mindenki! :)


Hamarosan már esedékes lesz a lakásvásárlásunk!

Milyen kiadásokra, költségekre számíthatunk?

Ha minden sikerül önkormányzati lakást fogunk megvásárolni! Remélhetőleg...Bízom benne, nagyon!:)

Az illeték mértékét tudom, illetve, hogy lehet kedvezményt kérni, vagy 8.000.000-ig az illeték eltörlését! De ezt mikor kell kérni, meddig kell benyújtani? Mi alapján bírálják el! Vmint a párom lesz a tulajdonos, viszont szeretnénk kötni egy szerződést, hogy amennyiben külön válnának útjaink, de Isten ments, hogy ilyen megtörténjen, az a pénz, amit én adok bele, illetve a hitel fele, meg amiket ráköltöttünk engem illessen...Ilyen lehetséges?

6. cbe267d9cf (válaszként erre: 5. - Rencike24)
2010. ápr. 8. 14:17

szia,

nem ad többet. célszerű úgy kalkulálni, hogy az önrészből félreteszel a felújításra, és annyival több hitelt kérsz a lakásvásárlásra.

5. Rencike24 (válaszként erre: 4. - Cbe267d9cf)
2010. ápr. 8. 10:53

Köszönöm a segítséget!

A félretett részére én is gondoltam!:s

Kérdésem még, hogy a bank csak annyi hitelt ad, amennyi a lakás ára? Vagy felvehetünk többet is a felújításra...? Lehet hülye kérdés, mert mért ne adna, de azért megkérdem! :)

4. cbe267d9cf (válaszként erre: 2. - Rencike24)
2010. ápr. 7. 15:33

szia,

Szubjektív, 3 lakás vásárlása során összegyűjtött tapasztalatom az alábbi (nem egy időben, egyikből a másikba...:))

Legyen nagyon jó ügyvéded, aki nem hagyja, hogy a szerződés számodra kedvezőtlen kikötéseket tartalmazzon (ez különösen igaz, ha szabvány lakóparki lakás szerződését szeretnék rád sózni, a "mi majd biztosítunk ügyvédet" dumával). Ha hitelt veszel fel legyen jó hiteltanácsadód, aki segít eligazodni a bankok ajánlatai között (nyilván azt fogja ajánlani, ami neki is jó jutalékban, viszont hamar keresztülveri a bankon az egész ügyet, és nem kell a papírokkal bajlódnod). És hát a legrosszabb: legyen plusz ötszázezer - egymillió forint a számládon a nem várt kiadásokra... :( Ja, és ezen felül még külön tegyél félre az illetékre (ha a lakás értéke miatt illeték köteles), ez nem váratlan kiadás.:(

2010. ápr. 7. 13:48

szerintem a legfontosabb hogy ha megtetszik egy lakas,vagy haz akkor ne csak ti nezzetek meg,

ha esetleg van egy jo kommuves vagy epitomernok -statikus ismerosotok akkor vele is erdemes elmenni, es alaposan megnezni az ingatlan allapotat.

A legjobb ha utanna mindket fel ugyvedje ott van a szerzodeskotesnel, igy bisztos hogy semmilyen felreertes nem lesz kesobb.

Ha kineztetek egy kornyeket ami tetszik ,ott is erdemes szetnezni hogy milyen arakban mozognak az ingatlanok ,nehogy tul dragan vegyetek hazat.

2010. ápr. 7. 13:33
Senki nem ment még át, ezen a tortúrán? :s
2010. ápr. 7. 13:27

Kedves Mindenki!


Hamarosan, lakásvásárlás elé nézünk a Párommal! Szívesen fogadnék, minden segítséget (nem pénzt természetesen, mielőtt még vki félreértené :D), hasznos tanácsot!

Köszönöm: Reni

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook