Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Küzdelem a PCOS és a hajhullás ellen fórum

Küzdelem a PCOS és a hajhullás ellen (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Küzdelem a PCOS és a hajhullás ellen

1 2 3
25. Katoca5 (válaszként erre: 14. - Ecus)
2012. nov. 23. 14:26

Ecus több PCOS meggyógyult a paleo életmód hatására. DE, az életmód azt jelenti, hogy életmódváltás és azt kell követni, ha nem akarsz megbetegedni újra.


Már vannak orvosok, akik ezzel gyógyítanak. :) Sikerrel! :)

24. hajgumi (válaszként erre: 20. - Zsóka85)
2012. nov. 23. 13:34
Jó, hogy sikerült nekik a baba ennyi küzdelem után, biztos NAGYON várták. De szerintem egy nőnek nem csak a baba miatt fontos, hogy "jól működjön". Persze ez hatott, hogy kapott akkor hormonokat amiket a szervezet nem tudott megtermelni a betegség miatt és végül sikerült a baba. De egy nőnek máskor is "jól" kellene működnie, nem csak akkor ha babát szeretene nekem ez a véleményem. Miért nem igyekeznek azon az orvosok, hogy erre legyen valami megoldás? Ne csak a hormonokat nyomassák amikor valaki babára vágyik, hanem valami egyensúly legyen egész életre szólóan. Mert ezeknek a hormonoknak több szerepük van annál minthogy legyen baba. Persze ez is nagyon fontos szempont, de e mellett több szerepük is van. És az a baj, hogy az "egészségügy" helyett inkább csak "kezelésügy" működik itt nálunk. Én is csak magánorvossal tudtam komoly pénzekért elvégzni a kivizsgálásomat. És ha nem lett volna pénzem, most is ezen aggódhatnék. :/
23. ecus (válaszként erre: 22. - Manikácska)
2012. nov. 23. 11:59

Jajj istenem ne mondj már ilyet tudok neked ajánlani egy nagyon jó szert az a neve,hogy ilzsu csepp hajhullásra van nem nagy összeg.Én bács kk megyében élek és azt a cseppet itt csinálják a közelben csak gyógynövényből áll.Ha többet szeretnél tudni róla akkor ellátogathatsz a www.ilzsu.hu oldalra egy próbát megér 2 fajtája van az egyik immunerősítő a másik hajhullásra van.

A környékemben sokan használták mert mindenféle gyulladástól meg betegségektől hullott a hajuk és ne tudd meg milyen megdöbbentően jók az eredmények

Sok szerencsét és kitartást neked

22. Manikácska (válaszként erre: 20. - Zsóka85)
2012. nov. 23. 09:03
Ha ennyire nem fog menni nálam a dolog, akkor nem kínzom magam, inkább örökbefogadok. Főleg, hogy ha nem áll el a hajhullásom, akkor úgyis úgy fogok kinézni, hogy senkinek sem kellek majd.
2012. nov. 23. 08:54
Nagyon nagy kitartásod van, minden tiszteletet megérdemelsz! Nekem is cisztáim vannak, "enyhe " IR-em, mégis azt mondják, hogy nem vagyok PCOS,csak valami "hasonló" , és fogyjak le... 2 évig szó szerint hülyének néztek az orvosok... már 7 hónapja a 10. napon is van vérzésem... "nem baj". Meforal-t szedek, de nehezen bírja a gyomrom... nem könnyű ebben a helyzetben lenni!! Mindenkinek kitartást kívánok!!!
2012. nov. 23. 08:42
Ez nagyon nem könnyű:( Barátnőmnek is pco-ja van...Ugyanúgy,mint neked,hajhullás,inzulin,pajzsmirigy,mellette vékony!!...Neki kezelésképpen hormonbogyót írt fel a doki,ami gyakorlatilag fogamzásgátló,de ez csak a másodlagos hatása volt,viszont emellett nagyjából tünetmentes volt.Ő már idősebb nálad pár évvel,és beleért abba a korszakba,hogy babát szeretne...Rettegve vágott neki,vajon mi lesz...Metformint kellett szednie neki is,aminek fogyasztó hatása van,és ő is csontsoványra fogyott.Aztán gyógyszert kellett szednie a pajzsmirigy rendezésére.Vérzése azonban nem volt...Nagy nehezen meghozták a vérzést,de peteérés nulla...Aztán megműtötték,leégettek egy több centis cisztakérget mindkét petefészkéről.Vérzés,peteérés még mindig semmi.Elkezdett hormoninjekciókat kapni,végül már 27-et kapott egy hónap alatt,mire egyetlen petesejt megérett...Megkapta a tüszőrepesztő injekciót,de az orvos nem fűzött sok reményt a dologhoz,azt mondta jövő hónapban lombik program.És láss csodát,terhes lett!!!A 12.hétig még szednie kellett a metformint,meg sárgatesthormont,de a 12.hét után elhagyhatta.Hízott végre pár kilót,a haja hullott ugyan továbbra is,de nem olyan vészesen.Azóta egy prblémamentes terhességből csodaszép kisfia született,úgyhogy sose add fel a reményt!!!De neki sok orvost végig kellett járnia,mire olyat talált,aki tényleg törődött is a problémájával.Kitartás,sose add fel!!!
19. tundike77 (válaszként erre: 15. - Ecus)
2012. nov. 23. 06:53
én most 2*850 mg-ot, terhesség előtt meg elég volt a 3*250mg,szóval tényleg sokkal rosszabb az állapotom...de mellé hozzá teszem,hogy én rengeteget fogytam szülés óta (30 kg) és így is ekkora a baj...diétázom,tornázom,sőt ami plusz ajándék az élettől,amióta lefogytam még a koleszterinem is rossz :( mindenféleképpen menj vissza a dokidhoz!
2012. nov. 23. 06:43
Sziasztok! Köszönöm a sok bíztatást! Remélem, hogy egyszer csak végetér a szerencsétlenség sorozat. Most éppen a kutyám veszett el. Na, szerintem én ilyen dolgok miatt lettem beteg. Történt néhány ilyen dolog, meg régebben epróbb dolgok miatt is stresszeltem, meg is lett az eredménye. A barátnőm is így járt, neki a gyomrával van problémája és valószínűleg a pajzsmirigyével is. Túl komolyan vettük az életet, talán.
2012. nov. 23. 01:00
Nagyon okos és felelősségteljes lánynak tűnsz. gratulálok az érettségidhez! Sajnálom, hogy az önbizalmad a padlón van és hogy minden igyekezeted ellenére nem nagyon számíthatsz szakemberek segítségére. =( Én 1x elmentem magán nőgyógyász hölgyhöz, mert nem volt valami rendszeres a ciklusom (az SZTK orvos ezt 1 fogamzásgátlóval akarta elintézni, amire én nem voltam vevő) Ő megállapította UH-n, hogy sok kis ciszta van a petefészkeimben, de hogy ez nem szokott gondot okozni. Javasolt nekem hormonvizsgálatot és 1 részét elvégeztettem az SZTK-ban az ottani orvos kiírt arra, amit a TB támogat. Ezek az eredmények jók lettek, megnyugodtam, a többi ami kimaradt nem foglalkoztam vele. Azt se értettem miért írta fel. Utána 1 évre rá neten olvasgattam és véletlenül akadtam a PCOS-ra. A tünetek alapján tutira vettem, hogy nekem is az van. :/ És megértettem a doktornő miért javasolta azokat a vizsgálatokat. Magamon kívül voltam emiatt, hogy miért nem vettem komolyabban. Elmentem újra teljes labor vizsgálatra és azt is megállapították, nincs IR-em. Az értékeim mind normál tartományban voltak. És közben rájöttem amikor kimaradt 1-1 ciklus az a túlzott stressz miatt történt, nem több hónapon át maradozott ki (szerencsére). Bár a hossza nagyon változó volt. Szóval vannak PCOS gyanús tüneteim, de a vizsgálatok szerint nem vagyok az. Az IR-t teljesen kizárhatjuk. De örülök, hogy utánajártam még ha sok pénzbe került is, mert így nyugodtabb vagyok azóta. Persze tudom hogy nincs minden 100%-ig rendben nálam sem, de amíg nincsen égbekiáltó probléma, addig nem foglalkoznak a nők egészségével, ami eléggé felháborító számomra. Amúgy a progeszteron krémet próbáltad már? Hátha az segítene elindítani a ciklust. Sok kitartást kívánok, és hogy ne add fel a reményt, sikerüljön az álmod!
16. magicmag25 (válaszként erre: 15. - Ecus)
2012. nov. 22. 22:25

Tulajdonkeppen ez egy pre-diabetesz, ezert kell cukorbetegeknek valo gyogyszert szedned.

Mostanaban kezdtek felfedezni,hogy a cukornak felhasznalasanak mekkora szerepe van a szervezetben.Ez csak mellekes,hogy elhizunk, a nagyobb baj az,hogy a hormonhaztartast is alaposan felboritja,es aki hajlamos ra sajnos elhizik es elobb utobb kialakul az inzulin rezisztens cukorbetegseg is.

Ugyanebben a cipoben jarok en is.

Pre diabeteszem van,de nincsenek cisztaim,viszont rendes mensim sincs.:(

Soha nem szabad feladni!

Kitartast kivanok nektek!

15. ecus (válaszként erre: 12. - Tundike77)
2012. nov. 22. 21:57

Atyaég ezt nem is gondoltam volna még jó hogy rákérdeztem....akkor nekem is vissza kell mennem....akkor most egy életen át cukorbetegeknek való gyógyszert kell szednünk...ez kiborító kicsit...aszta mindenit

Megkérdezhetem,hogy mennyit szedsz belőle??

14. ecus (válaszként erre: 11. - Katoca5)
2012. nov. 22. 21:55
Sajnos ebben nem értünk egyet ezt nem lehet megszüntetni.......sajna ez nem egy bankszámla amit ha akarunk akkor egy étrenddel megszüntetünk....ha így lenne de jó is lenne az nekünk :-)))
13. Peggy73 (válaszként erre: 1. - Manikácska)
2012. nov. 22. 20:42
Nagyon jó lett a cikk, gratulálok! És szurkolok neked, hogy mihamarabb meggyógyuljál! :)
12. tundike77 (válaszként erre: 8. - Ecus)
2012. nov. 22. 19:02
szia,én szülés után visszamentem az endokrinológusomhoz,és a laborom rosszabb volt,mint a terhességem előtt(pedig egy éves meforal kezelés után lettem babás).így most emelték az adagom,szedem azóta is,nem is biztatott vele a doki,hogy valaha el tudom hagyni. szerintem te is menj vissza az orvosodhoz :)
2012. nov. 22. 18:01
Paleo életmód megszünteti :)
2012. nov. 22. 17:58
sok szerencsét
2012. nov. 22. 17:23

mindenekelott gratulalok a kitartasodhoz!

nekem is pcom volt,csak a fogamzasgatlotol.

babat akartam,nem menstrualtam... terhes lettem closibegyttel,elveteltem. kaptam utrogestant most 18hetes terhes vok,jön a 2. kisfiam.

nagyon fontos olyan doki,akiben megbizol..

soha nem gondoltam,h nekem.ilyen problemam lehet a 60kilommal,1gyerekemmel. viszont megtanitott kuzdeni,azert amiert mindent megtenne egy nő!

8. ecus
2012. nov. 22. 17:06

Szia

Köszönjük a cikket nagyon sok okos dolgot írtálle.Én is pco-s vagyok csak én pont az ellentétje túlsúlyos vagyok és az orvosok lenéznek ezért és állandóan azt sorolják hogy le kéne fogyni......mondom neki most fogytam 23kg-ot azt mondja csaakkkk....még többet kell.....na ez az én keresztem.

Hálát adok az égnek hogy van 2 gyönyörű gyermekem,de ennek is megvolt a kálváriája....de megérte igaz 12 évbe tellett de megvannak......

Csak ezt nem tudom ilyenkor mi van most is kéne szednem a mercformint én is sokáig szedtem....de akkor is kell ha már nem akarsz gyereket???

Mondjuk könnyebb volt az életem amíg szedtem nem voltak éhségrohamaim mind most néha......


Gratulálok és sok sikert kívánok neked....mindenhez

2012. nov. 22. 16:09

Hihetetlenül intelligens vagy. Nem hiszem, hogy gondod legyen az életben ilyen hozzá állással, bármi is történjen Veled.


Minden tiszteletem a Tiéd!

2012. nov. 22. 15:44
Sok kitartást, gyógyulást kívánok!
2012. nov. 22. 15:25
Csak így tovább! Kitartást és sikert kívánok a gyógyulásodban!
2012. nov. 22. 14:44

Mi van akkor, ha magas a TSH, hullik a haj, de nincs ciszta a petefészekben, pontos a menstruáció, és odalent rendben vannak az ilyen jellegű dolgok?


Az én nőgyógyászom azt mondta, biztos csak stresszeltem, azért ilyen a TSH-m, és attól még lehet gyerekem. Persze az orvosok mind ezt mondják, ha túl kíváncsi vagyok, unnak, és legszívesebben elküldenének.

2012. nov. 22. 14:27

Sajnos igazad van,a legtöbb orvos,úgy néz az emberre,mintha haragudna,hogy egyáltalán zavarod...:((

Remélem,minden rendben lesz most már,jó egészséget kívánok!:)

2012. nov. 22. 13:53

jó a cikked,ügyesen leírtad.

nekem is meg van a pco,és az IR is.nekem 7 év kellett mire a babám megmaradt...szóval én is sok mindenen keresztül mentem...csak annyit mondanék még,hogy kitartás, a meforallal(metforminnal,stb.)tudsz majd teljes életet élni,tudsz gyermeket szülni:)

2012. nov. 22. 13:08
Már egy éve is meg szerettem volna írni ezt a cikket, de arra gondoltam, hogy megvárom, amíg pozitívan fejeződik be ez az egész történet, hisz annyi sikertelenségről szóló történet van, minek azok sorát bővíteni? Sajnos még mindig nem vagyok a végén, de sokat tapasztaltam. A cikkem célja az, hogy felhívjam a figyelmet arra, hogy mennyire fontos odafigyelni a testünk üzeneteire, minél többet megtudni ezzel kapcsolatban és szelektálni az információk között. Ez egy olyan harc, aminek soha nincs vége, egy egész életre szóló kihívás, ami nemcsak rombol, hanem erősít és fejleszt is, mind fizikailag, mind lelkileg.

Ugrás a teljes írásra: Küzdelem a PCOS és a hajhullás ellen
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook