Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kutyával a bevásárlóközpontba fórum

Kutyával a bevásárlóközpontba (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
104. vacsa (válaszként erre: 100. - Gribedli***)
2015. szept. 29. 12:24
Viszont Ribi macska, na ő égedelem rossz :)))
103. vacsa (válaszként erre: 100. - Gribedli***)
2015. szept. 29. 12:22
Az enyéim sem nyúlnak semmihez a lakásban :) A kertben van némi tereprendezés, üres tápos zsák széttépése... De láttam már érdekes beagle-alkotásokat ;)
102. anya4005 (válaszként erre: 75. - Gribedli***)
2015. szept. 29. 12:20

A vakvazető kutya az más kategória! Nem csak azért,mert a tömegközlekedés is ingyen van nekik,hanem azért is,mert sok helyre bevihetőek,hiszen nem csak házi kedvencek,de segítők is,ami miatt nem is lehetne őket kizárni. Viszont kiképzésüknek köszönhetően biztos,hogy nem agresszívek,nem támadnak,nem vizelnek rossz helyen,és az is tuti,hogy szükségszerű is a jelenléte.

Szerintem baromság kutyával bevásárolni,nem is értem,miért nem lehet egy kutyát otthon hagyni,de a vakvezető kutyák számomra kivételt képeznek!

101. túrógombócka (válaszként erre: 99. - 76c87e32e1)
2015. szept. 29. 12:16
nem mond ki olyat, amit nem szeretnél hallani, az igaz. :)
100. gribedli*** (válaszként erre: 90. - Vacsa)
2015. szept. 29. 12:16

Nem tudom, hányadik a beagle, akkora trauma ért, amikor megtudtam, hogy a bassett hound csak a negyedik. Meg voltam győződve arról, hogy nincs még egy fajta, aki megrágja a vezetékeket, szétszedi a fotelkáját, ledönti a polcot:)))) Ezért is tettük ki a szűrét anno, de este bejönnek játszani és bent is alszanak a lépcsőknél. Már csak azért is, mert ha ők őrzőkutyák is, ha úgy adódna, hogy betörnek hozzánk, belepusztulnék, hogy azért bántották őket, mert minket akartak megvédeni.


De szerintem a beagle is elöl jár a sorban mint a kotorékebek úgy általában, azok nagy kupit tudnak csinálni, tisztelet a kivételnek. Egy barátnőm beaglije sose csinált ilyet. Tök fegyelmezett, és amikor aludni megy a kis ágyába, addig forgolódik, míg betakarja magát a takaróval is, mint egy gyerek:D

99. 76c87e32e1 (válaszként erre: 96. - Túrógombócka)
2015. szept. 29. 12:14
Biztos hallottad már a mondást, hogy a kutya az ember legjobb barátja. :)
98. túrógombócka (válaszként erre: 97. - Andi6020)
2015. szept. 29. 12:06
én is téged.
97. andi6020 (válaszként erre: 96. - Túrógombócka)
2015. szept. 29. 12:06

Én nem haragszom rád. Egyszerűen csak sajnállak.

Na puszi.

96. túrógombócka (válaszként erre: 94. - Vacsa)
2015. szept. 29. 12:04

ó, istenem, sose legyen nagyobb gondotok, mint, hogy valaki egy kicsit egészségesebben gondolkodik az állatokról.

család, pár, gyerekek, szülők, barátok. ők tartoznak hozzánk.

a kutya az meg kutya. egyik sem a felsoroltakból.

95. vacsa
2015. szept. 29. 12:02
Na, megyek játszok egyet a "gyerekekkel" ;)
94. vacsa (válaszként erre: 91. - Andi6020)
2015. szept. 29. 12:02
egyetértek.
93. túrógombócka (válaszként erre: 91. - Andi6020)
2015. szept. 29. 12:01
sztem meg Te vagy az, ilyen stílussal.
92. vacsa (válaszként erre: 89. - Túrógombócka)
2015. szept. 29. 12:01

Miért kéne kertben tartani????? Ha a lakásba bejáratos akkor már gyerekként "tartom"?


Nem, ne válaszolj. Költői kérdés volt.

91. andi6020 (válaszként erre: 78. - Túrógombócka)
2015. szept. 29. 12:00
Idióta vagy.
90. vacsa (válaszként erre: 70. - Gribedli***)
2015. szept. 29. 12:00

Én sem vinném az enyémeket, mert Puppy mindenkitől fél (pedig semmilyen sokk nem érte őt soha, mégis ilyen prütymükk lett a lelkem), Dórika meg túlontúl barátságos. Emellett húzzák a pórázt és hát na, a beagle, az beagle. Mennek az orruk után:)



A beagle hányadik???

89. túrógombócka (válaszként erre: 88. - Vacsa)
2015. szept. 29. 11:59
tévedés, azokat tökéletesen megértem, akik kertben tartanak és nem úgy kezelik a kutyát, mint a gyereket.
88. vacsa (válaszként erre: 66. - Túrógombócka)
2015. szept. 29. 11:56
Sosem fogod megérteni a kutyásokat... Kár ragozni...
87. gribedli*** (válaszként erre: 76. - Csgybzs)
2015. szept. 29. 11:40
Ez is igaz, nem minden pittbull agresszív, a szüleitől is függ.
86. gribedli*** (válaszként erre: 77. - Túrógombócka)
2015. szept. 29. 11:38
Ja, és a másik, hogy én nem is akarom, hogy az enyémeket megsimogassák. Nem tudom, hogy hol volt előtte az illető keze, ne taperolja már a kutyámat, basszus! Ha nem harapna, akkor is mondanám, hogy harap. Egyébként látszik, hogy akinek szintén van, az nem is erőlteti, mert tudja, hogy őt is idegesítené.
85. túrógombócka (válaszként erre: 84. - Gribedli***)
2015. szept. 29. 11:30
igen, én az emberekkel is feltakaríttatnám és büntetném a szemetelést meg a köpködést :P
84. gribedli*** (válaszként erre: 77. - Túrógombócka)
2015. szept. 29. 11:29

Mert nekünk ők tetszenek, így, ahogy vannak. Nem benti kutyák egyébként, itthon kint tartjuk őket, de szeretnek sétálni is.


Ennyi erővel én is mondhatnám, hogy a ronda emberek ne menjenek sehova, nem? Pl aki hajnalban köpköd, ne menjen utcára, vagy takarítsa fel a köpetét! Én feltakarítom, ha a kutyám az utcán piszkít, az emberek meg eldobálják a csikket is. És köpködnek.

2015. szept. 29. 11:28

a "kedvencem" az, mikor megyek az utcán, jön szembe egy kutya, ami ránézésre olyan, h félek tőle, persze póráz sehol, gazdi valahol hátrébb. szólok, legyen szíves, fogja meg, mert félek. a válasz: nem bánt....

na persze, őt nem.

82. túrógombócka (válaszként erre: 80. - Gribedli***)
2015. szept. 29. 11:27

akkor a kérdés az, hogy érdemes-e kockáztatni.

saját tapasztalat, hogy rengetegen nem tudják fegyelmezni a kutyáikat. egy bev. központban nagyon sok ember fordul meg egyszerre, kicsik és nagyok. már a tömeg is megzavarhatja a kutyát.

81. túrógombócka (válaszként erre: 79. - Csgybzs)
2015. szept. 29. 11:25
nem trollkodtam, a topikkal kapcsoatban írtam le a véleményemet. nézz utána, mi az a troll.
80. gribedli*** (válaszként erre: 74. - Túrógombócka)
2015. szept. 29. 11:25

Az indító hsz úgy szólt, hogy felelős gazdik. Póráz, stb.


Apropó felelős gazdik, nemrég történt nálunk, hogy egy csaj sétáltatta pórázon a saját bassett houndját, és a parkban egy szabadon engedett pitbull rátámadt, szétcincálta. A csaj kezében maradt a póráz kábé. Namost ez egy park volt és nem üzlet, tehát úgymond biztonság sehol sincs, ha egy gazdi nem viselkedik felelősen. Nem azért lesz baja egy gyereknek sem, mert valaki elmegy mellette egy pórázon tartott kutyával, a szabadon engedett kutyák azok, amelyek galibát okozhatnak de mondon, nem mindegyik, és nyilván üzletközpontban meg senki nem engedi szabadon.


Azzal, hogy néhány hülye megszegi a szabályokat, sajnos penalizálja a többi kutyagazdit és kutyust. De nem maga ez a kezdeményezés a hibás ebben. Amúgy még a rakoncátlanabb kutyák is, amikor póráz van rajtuk, másképp viselkednek, automatikusan szófogadóbbak, de a normális kutyák meg pláne.

79. csgybzs (válaszként erre: 78. - Túrógombócka)
2015. szept. 29. 11:23

Köszi, nekem elég is volt a szándékos trollkodásodból.

További jó eszmecserét, és el ne felejtsd minden további hozzászólásodba is beírni a szörny szót!

78. túrógombócka (válaszként erre: 76. - Csgybzs)
2015. szept. 29. 11:21

aki ilyen miniszörnyet tart, arról megvan a véleményem :)

és valahogy még mindig beigazolódott.

77. túrógombócka (válaszként erre: 75. - Gribedli***)
2015. szept. 29. 11:20

de miért nem tartatok szép, okos és barátságos kutyákat?

folyik a nyála, meg nem lehet megsimogatni...jujj.

76. csgybzs (válaszként erre: 71. - Túrógombócka)
2015. szept. 29. 11:16

Attól, hogy te nem tudod mire jók, attól még nem szörnyek...

Ugyanolyan kutya, mint a többi csak kisebb. És ahogy emberből is ahány van, annyi természetű, így a kutyából is. Van vajszívű pitbull és harcos csivava is.

Másrészt a saját korlátoltságodat nem kellene másokra kivetítened, az emberek nagy többsége tudja, hogy egyik méretű kutya vagy macska sem kompenzálásra van, hanem mert őszinte, kedves, játékos állatkák, akik megszínesítik az ember életét. (legalábbis ha nem a kertben kell ücsörögniük egyedül egész nap...)

75. gribedli*** (válaszként erre: 72. - Túrógombócka)
2015. szept. 29. 11:15

Miben mi a jó? Nem mindenki jár csapatostul, még mindig jobb, ha beviheti magával a kutyust mintha a kocsiba kellene zárnia, vagy rosszabb, kikötöznie.


Egy csomó néni és bácsi vakvezető kutyával jár, olyanok is, akik nem vakok. Szerintem ezek az ebek tök kultúráltak is, miért kellene velük úgy bánni, hogy nem, te nem jöhetsz be? Én támogatom az ilyen kezdeményezést. A kutyáját meg mindenki maga ismeri. Van szájkosár is, ha nagyon kell.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook