Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kutyával a bevásárlóközpontba fórum

Kutyával a bevásárlóközpontba (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
134. túrógombócka (válaszként erre: 131. - 0c7adf8ee7)
2015. szept. 29. 14:05

vagy egyet se.

szegény megboldogult nagypapámnak baja lenne az állatvédőkkel.

133. csgybzs (válaszként erre: 131. - 0c7adf8ee7)
2015. szept. 29. 14:05

Szerencsére mára viszont új szokás az ivartalanítás. Nyáron anyukámék két lány cicája is ment, 2 hónapot (!) kellett várni a vidéki állatorvosnál, annyi ivartalanítási előjegyzése volt, kutya-macska vegyesen.

Talán szép lassan felnő az emberiség a felelős társállat tartáshoz.

132. túrógombócka (válaszként erre: 130. - 76c87e32e1)
2015. szept. 29. 14:05

de nem írtam, h attól, h nem bántom, szeretem. azt írtam, h ha kertes ház, akkor lenne.

csak nem értem, miért olyan nehéz felfogni, amiket írok. más is írta, h nem engedi be a házba, mégse győzködi senki.

131. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 129. - Csgybzs)
2015. szept. 29. 14:03
Még emlékszem azokra az idôkre, amikor a háziállatnak kölykei lettek... egyet hagytak csak meg... Talán kegyetlenségnek tûnik az eljárás, viszont sehol nem volt kóbor állat. Annak az egynek mindig akadt gazdája.
130. 76c87e32e1 (válaszként erre: 126. - Túrógombócka)
2015. szept. 29. 13:55

Attól, hogy nem bántasz egy kutyát még nem jelenti egyben azt, hogy szereted. :) De miért lenne baj, ha nem? Sokan a macskákat nem szeretik vagy a hüllőket, de nem is győzködnek mást, hogy ők se bánjanak velük úgy, ahogy bánnak.


Szerintem az a sok kidobott, bántott, gazdátlan kutya nem értene veled abban, hogy lakásba nem lennének valók. :) Egy kutyának a legfontosabb az ember közelsége, hozzá kötődik, nem egy helyhez. A kertben sem futkosnak egész nap, többnyire fekszenek, alszanak. A kutya szempontjából nem igaz, hogy a kertes ház jobb, a gazda szempontjából lehet, mert akkor nem hoz be a házba koszt, nem hullajtja a szőrét például. :)

129. csgybzs
2015. szept. 29. 13:47

Érdekes egyébként, hogy kinek mi a helyén kezelés, mennyire lehet/kell változtatni azokon a szokásokon, amikről kiderül utólag, hogy nem is olyan jó.


Szüleim is vidéken élnek, gyermekkoromban nálunk is láncon volt tartva a kutya, most már lassan 15 éve csak lakásban és kertben együtt tartják, mert rájöttek, hogy kínzás az ebnek mind lelkileg, mind fizikailag. (Közepes testű, rövid szőrű fajták voltak inkább, de volt hosszúszőrű is, aki ki se dugta az orrát télen...)


Ahogy régen volt rabszolgatartás is, a nők nem szavazhattak, stb stb... rengeteg dologról kiderült már, hogy csak egy rossz szokás, egy beidegződés, amitől hosszú távon jobb megszabadulni. Így aztán teljesen felesleges példálózásnak tartom, hogy vidéken 50 éve hogy tartották a kutyát. Kit érdekel? Most most van, ha valaki tudja biztosítani a lehetőséget arra, hogy a kedvence kényelmesebb és jobb körülmények között éljen, vele együtt, az miért ne tegye meg? Mi ebben a puhányság? Miért butaság? Ki mondja meg, hogy az a jó ahogy régen volt?

2015. szept. 29. 13:47
persze ez is olyan hiábavaló vita, mint a dohányzás-nemdohányzás...
127. andi6020 (válaszként erre: 124. - 76c87e32e1)
2015. szept. 29. 13:44

Engem totál nem zavar, ha valaki nem szereti a kutyákat, pl anyám sincs oda értük. Nem gond. De attól, mert én máshogy érzek, nem vagyok korcs, vannak tartalmas emberi kapcsolataim, stb.

És nehogymár bárki megszabja, hogy a kutyám hova való, hova engedhetem be, és hova nem.

126. túrógombócka (válaszként erre: 124. - 76c87e32e1)
2015. szept. 29. 13:43

sose mondtam, h nem szeretem. többször leírtam, h ha kertes házban laknék, lenne kutya. mert odavaló, ott tud egészséges körülmények között élni az állat.

emiatt persze én lettem maga Lucifer :DDDD

125. andi6020 (válaszként erre: 121. - Túrógombócka)
2015. szept. 29. 13:42

"egy kutyát se mérgeztem meg, nem rúgtam bele"


Visszaszívok mindent. Csodálatos ember vagy! Lehet beadom a gyepitelepre a szörnyeimet, hátha én is lehetek közel ilyen. Bár sok esélyem nincs, de talán...

124. 76c87e32e1 (válaszként erre: 121. - Túrógombócka)
2015. szept. 29. 13:42

Én megértem, ha valaki nem szereti a kutyákat, de azt nem értem, miért kell győzködni egymást arról, hogy de szeresd, de ne szeresd, és akkor rossz ember vagy, vagy jó.

Nem fogod tudni bebizonyítani, miért nem jó az, ha egy embernek szeretetteljes érzései vannak a kutyája iránt és úgy is bánik vele, téged sem fognak tudni meggyőzni arról, hogy egy kutya többet adhat, mint sok ember. Ez egy felesleges vita és szócsata.

2015. szept. 29. 13:31
Én pl imádom a kutyáimat,és bár nem falun lakunk,eszem ágában sincs beengedni őket a házba. Még kérdéses,télen,mi lesz,de ha nagyon fáznak,max. a garázst vehetik uralmuk alá,a lakásba biztos nem jöhetnek be!
2015. szept. 29. 13:29

Mikor kicsi voltam, az volt az álmom hogy legyen egy kutyám, és velem alhasson az ágyamban.

Szip-szip :(

121. túrógombócka (válaszként erre: 119. - Unom)
2015. szept. 29. 13:27

mifélék? mégis mit tudsz rólam? életemben nem bántottam senkit, a hülye kutyatartók miatt is inkább én szívtam...

egy kutyát se mérgeztem meg, nem rúgtam bele, sőt, a nagyim kutyáit kifejezetten szerettem. csupán a helyén kezelem az ebeket.

120. unom (válaszként erre: 117. - 76c87e32e1)
2015. szept. 29. 13:25
A kutyában épp az a jó, hogy nem ember.
119. unom (válaszként erre: 116. - Túrógombócka)
2015. szept. 29. 13:25
Inkább ezeket, mint például téged. Az emberség puhányság, gondolom, a gyerekek is felnőttek régen veréssel, nem volt abban sem ez a puhány szemlélet. Szerencse, hogy a tefélék lassan, de kihalnak.
118. csgybzs (válaszként erre: 116. - Túrógombócka)
2015. szept. 29. 13:19
Ki kényszeríti rá? Te ugyanúgy rákényszeríted ennyivel másra a tiédet!
117. 76c87e32e1 (válaszként erre: 114. - Túrógombócka)
2015. szept. 29. 13:14

Szerintem senki nem emberként szereti a kutyáját. :) De még a különböző embereket és különböző módon szeretjük vagy nem.


A kutyatartók között is sokféle ember van. Egyik egész életében láncra verve tartja egy kis zugban, másik még bevásárolni is vinné. :))))

116. túrógombócka (válaszként erre: 115. - Csgybzs)
2015. szept. 29. 13:12

márpedig ha falun körbenézel, ott bizony nem engedik a házba az állatokat. nincs ez a puhány szemlélet.

tőlem nyugodtan vackolj be a kutyáiddal, oda, ahova akarsz, de másra ne kényszerítsd rá.

de nyugodtan befogadhatod az ágyadba a kisegereket, a pókocskákat, a békákat, a patkányokat is.

115. csgybzs (válaszként erre: 112. - Túrógombócka)
2015. szept. 29. 13:08

Jaja, az ember is elvan kenyéren meg vizen, sőt, a hajléktalanok se fáznak télen, végülis van kartonpapír, meg miegymás. Biztos mind azt mondaná, hogy nem fázik. Nyilván nem hal meg, de hogy milyen élet, az már kérdéses.

Bár neked egy állat élete nyilvánvalóan nem jelent semmit, így aztán tökmindegy, hogy fázik-e vagy sem.


Én ezerszer inkább szeretek egy (bármilyen) állatot, mint az olyan embereket, akik felsőbbrendűségi komplexusban szenvednek és a saját fajtájukon kívül nagy ívben lesz.rnak minden más élőlényt.

114. túrógombócka (válaszként erre: 113. - Vacsa)
2015. szept. 29. 12:53
nem, ezt nem értem. de nem is akarom, mert nem egy állatot akarok emberként szeretni.
113. vacsa (válaszként erre: 107. - Túrógombócka)
2015. szept. 29. 12:48
Nálunk pl. ott vannak napközben ha nem vagyunk itthon. De amint valaki hazaér jönnek be, a lakásba. Mi vagyunk a falkájuk, velünk boldogok. De ezt úgysem érted...
112. túrógombócka (válaszként erre: 110. - Gribedli***)
2015. szept. 29. 12:45
érdekes, a nagymamámnál télen is megvolt a kutya odakinn, a kutyólban. és sokáig élt, beteg se volt.
111. gribedli*** (válaszként erre: 104. - Vacsa)
2015. szept. 29. 12:45
:DDD
110. gribedli*** (válaszként erre: 107. - Túrógombócka)
2015. szept. 29. 12:43

Te aludtál már kutyaólban?:)


Én nem, de biztos vagyok benne, hogy mínuszban nem tartja a meleget. Nappal még elmegy. A legtöbb modern kutyaólnak van egy átlátszó műanyag "ajtaja", de pl nekünk le kellett szednünk mert különben nem akart bemenni. Létezik kutyaólba fűtött alj, de mi ezt kilőttük, mert a folytonos ki-be járkálás, meleg-hideg miatt megbetegedhet.


Ez egy akkora tévhit, hogy a kutyák nem fáznak. Az is, hogy a kutyaól "meleg". Nem meleg az sem, ha nem fűtöd.

109. túrógombócka (válaszként erre: 108. - 9089b602ef)
2015. szept. 29. 12:35
köszi, éveken át szívtam 2 vadászkutyával, elég volt.
108. 9089b602ef (válaszként erre: 67. - Túrógombócka)
2015. szept. 29. 12:33
A szomszédodba költözöm, és veszek egy jó mérges csivavát vagy yorkie-t, darling...>:-)
107. túrógombócka (válaszként erre: 106. - Gribedli***)
2015. szept. 29. 12:31
és a kutyaól minek van?
106. gribedli*** (válaszként erre: 89. - Túrógombócka)
2015. szept. 29. 12:28
Ez olyan, hogy az emberek sem szeretnek mindig bent csücsülni. Az enyémek elvileg lakásban érzik jobban magukat, ellenben akitől hoztuk, annál egész életében kint is aludt télen nyáron a kankutyám anyja. A mieink bent alszanak és rendszerint eljön egy idő tavasszal, amikor este bent játszanak aztán kimennek és nem jönnek be, innen tudjuk, hogy kint akarnak aludni, mert "szezon" van. Ősszel pedig egyszer csak játszás után is bent maradnak, innen tudjuk, hogy mostantól már hideg nekik az éjjel kint. De ismétlem, kutyafüggő, rengeteg kutya szeret kint aludni télen is. Nem hiszem, hogy nagyon rá lehetne szoktatni, ugyanis eltérő a vérmérsékletük, ha bent akar aludni, annak oka van, pl fázós, vagy igényli a közelséget, stb. Rövid szőrű kutya is tűrheti jól a hideget, hosszú szőrű is lehet fázós.
105. 76c87e32e1 (válaszként erre: 101. - Túrógombócka)
2015. szept. 29. 12:24

Egy kutyában éppen az a fantasztikus, hogy nem is gondolna olyat, amit ne szeretnél hallani. :) Nekem egy kutya több, mint házőrző, nálunk családtag. Nevelem, ápolom, ha beteg, gondoskodom róla, szeretem, ő is szeret, a maga módján gondoskodik rólam, véd, figyel rám.


Dobjanak rám is köveket, de én sem választanék kistestű kutyát. A legtöbb buta és idegbajos természetű, biztos a gazdák nevelése is rájátszik erre, de alapból is. Persze vannak kivételek, én is ismerek okos, jó természetű ölebet, de nagyon kevés van, főleg ha arányaiban a közepes vagy nagytestű kutyákhoz viszonyítjuk. Egy kutya védjen meg, és ne úgy, hogy sikítozik valakinek a bokáján. :)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook