Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya-Macska a lakásban! Igen vagy nem? Ki mennyire bír-, vagy nem bír együtt élni az állatokkal? fórum

Kutya-Macska a lakásban! Igen vagy nem? Ki mennyire bír-, vagy nem bír együtt élni az állatokkal? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2011. nov. 23. 13:08

Számomra a kutya,macska és minden más állat helye kint van az udvaron.Mindenki azt csinál amit akar,de nekem személy szerint ez a véleményem.Bármennyire is takarít az ember,azért egy kutya csak kutya,és nem lehet mindennap megfürdetni...

Persze volt rá példa hogy nekünk is bent volt a kutty (nagy viharban sokszor) de azok egyszeri alkalmak,és nem mindennaposak!

72. Nala63 (válaszként erre: 71. - Agis)
2011. nov. 23. 12:58
Nem sok,azért írtam,hogy éjjel is csinálom.
71. agis (válaszként erre: 52. - Nala63)
2011. nov. 23. 12:54

Uristen mennzi idod van:)


Nalam is bent van a kutya (egy golden retriever) de en csak hetente ketszer porszivozok es torolgetek. Szekreny teteje, meg jo ha havonta egyszer sorra kerul...:)


BAr kutyaszag nalunk sincs, a bloki minden masodik heten meg van furdetve, a tappancsok pedig minden seta utan le vannak mosva. Ha eso is van, akkor "alvazmosas" is a program resze:)

70. Nala63 (válaszként erre: 68. - Fiatal nő)
2011. nov. 23. 12:51
Igen sajnos.DE ez mondjuk tényleg egy kicsit beteges kategória,szerintem anyámtól örököltem,ő még rosszabb mint Én:))
69. Fiatal nő (válaszként erre: 55. - Bea0124)
2011. nov. 23. 12:44
Azért ez nem pont így van. Vannak nagyon jó orrú emberek, akik nem immunisak rá. :)
68. Fiatal nő (válaszként erre: 52. - Nala63)
2011. nov. 23. 12:43
Ez dicséretes, ám ha ilyen gyakran mosol és takarítasz, akkor a számláid sem túl alacsonyak - gondolom. Dupla, tripla pénz, nem?
67. Pahet a vadász (válaszként erre: 65. - Zoknis kacsa)
2011. nov. 23. 12:40
szegény én :D Olyan szagot húzunk magunk után, hogy az nem emberi:( plusz mindenki nézi, hogy jesszus, mi ez???? Nah, főleg a turisták :D Lassan pénzt fogok szedni érte :D
66. Sly7105 (válaszként erre: 55. - Bea0124)
2011. nov. 23. 12:34
Persze így van ez, de van aki allergiás a szőrre, meg allergiás az egész állatra, az akkor is fog szagot érezni, ha nincs. Amúgy meg az állatok saját maguk sem szeretnek koszban lenni. A macska főként nem. És nálunk a macska például nem is megy fel mindehová, van két helye, amit váltogat, illetve három, mert az éjszakát a lányom ágyában tölti, azon kívül meg a konyhában mindig az egyik székre ül, az az ő helye vagy a férjem számítógépes bőrülésében :):) De még sosem tettek kárt semmiben. A kinti Goldenem annál inkább! Ő folyton húz-von valamit és rágcsál. De még fiatal, csak másfél éves.
65. zoknis kacsa (válaszként erre: 62. - Pahet a vadász)
2011. nov. 23. 12:33
míg a városba laktunk a mi egyik kutyusunk is volt ,hogy emberkakiba hentergett:( szegénykével úgy kellett hazasétálni...
64. zoknis kacsa (válaszként erre: 49. - Fiatal nő)
2011. nov. 23. 12:30
a mi dokink a szomszéd faluban van...nagyon sokan járnak hozzá:)
63. andi6020 (válaszként erre: 55. - Bea0124)
2011. nov. 23. 12:27
Így van!!
2011. nov. 23. 12:26
szerencsére nem eszik bele, mert ez a másik amire panaszkodni szoktak... de éppen elég ha belefekszik... mit fekszik??? belemasszírozza magát...áéáááááá :D
61. Nala63 (válaszként erre: 60. - Pahet a vadász)
2011. nov. 23. 12:25
Hát ez nem kellemes,a miénk csak kutyapiszkot keres,jaj ezek a spanik,de annyira imádni valók:)))
60. Pahet a vadász (válaszként erre: 56. - Nala63)
2011. nov. 23. 12:22
na igen... én is próbálnám ezt megelőzni, de nem lehet sajnos :D Marci úgy lett tanítva, hogy póráz nélkül van séta közben. Természetesen itt a belvárosban hosszú idő volt, mire a járda szélén megállt átkelés előtt, de megtanulta :) a póráz csak induláskor van beiktatva mert akkor még nagyon aktív, és szeleburdi... de a lényeg hogy el van engedve ahogy leérünk a térre...és ugye nem a kutyaszarba fekszik, ezt mondanom se kell...sajnos...én is állandóan fürdetem, tisztán tartom, csak enyhén zavar, hogy a hajléktalanok sz@rát hazahordozzuk...:(
59. 04fcdde522 (válaszként erre: 46. - Sly7105)
2011. nov. 23. 12:21
Már ha beengednek kutyával! :)
58. 3fd432567f (válaszként erre: 55. - Bea0124)
2011. nov. 23. 12:18
Ez így van...nálunk is folyton cserélve van az alom, takarítva van, szőrtelenítve, és a macska is ivartalanítva van,ne "spricceljen", és a legnagyobb kritikus, anyu is azt mondta, hogy nem érez állatszagot...egyébként, cicánk hozzászokott ahhoz, hogy ha felkelünk, akkor kakil, és ha hazaérünk, akkor is kakil, így egyből ki tudjuk takarítani almát, nem áll ott az sem...
57. Nala63 (válaszként erre: 55. - Bea0124)
2011. nov. 23. 12:17
Ott a pont!!!!!!!Így van!!!!
56. Nala63 (válaszként erre: 54. - Pahet a vadász)
2011. nov. 23. 12:16
A Lányom spánilje ilyen,és nem tudjuk miért csinálja,állítólag spániel betegség:))Nagyon figyelünk mikor sétáltatjuk,hogy ne tudja megtenni,ha mégis,akkor fürdés,de hála isten elég jól megtudjuk előzni ezt a kis bolondériáját.
2011. nov. 23. 12:14

Még valami,szag...nagyon sokan jártak nálunk és mindig megkérdeztem tőlük és őszinte válaszra kértem őket hogy éreznek-e valami büdöset!!!

És nem!!

Csak annál bűzlik a lakás aki nem takarít!

2011. nov. 23. 12:13

Nálunk 1 spániel a lakásban :) családtag :) Viszont ami gondot okoz, és nem tudom, hogyan oldjam meg, hogy szeret belefeküdni a szarba... valaki adhatna tanácsot mit csináljak, hogy ezzel a "tevékenységével" hagyjon fel????

Amúgy nálunk sincs semmilyen büdös szag, kutyaszag, állandóan takarítok :) az ágyba nem jöhet fel, a konyhába és a fürdőszobába sem mehet, egyéb részek szabadon járhatóak :)

2011. nov. 23. 12:10

Nálunk két kutyus(pincsi,mopsz) volt bent,de mielőtt megszületett a kisfiam kiszoktattuk őket,de csak is úgy hogy a teraszt beépítettük és most ott vannak!,mégsem kint!!!

Amúgy van még egy Rottweilerünk,meg egy cicánk,madaraink,halaink,sajnos a teknősök megléptek:(

52. Nala63
2011. nov. 23. 12:10
Hú látom rendesen eltérnek a vélemények.Én oda tartozom,aki egy tisztaság mániás őrült.Ha most ezt sokan olvassák a hoxán akkor tudják igazolni,sokan voltak már nálam,szedtem itt össze sok ismerőst és barátot.Na szóval 4 kutyám van.2 labrador,2 spániel.Családi házban lakunk,mindennapos játék a kertben délelőtt és délután,attól függ ki mikor van otthon.Aztán minden este egy nagy séta,játék egy erdő mellett,szinte össze esnek mire hazaérnek.De...nem bírnám elviselni ha kint lennének,már nem is mennek ki.Este ha megjönnek a futkározásból,tappancs mosás,szárazra törlés,vacsi,bőrgarnítúra leteríteve,ott elnyúlva alszanak reggelig.De...ha bárki váratlanul jön,ott egy porszemet,egy szőrszálat nem talál.Tény,hogy még éjjel is képes vagyok takarítani,és minden nap munka után,de szerintem a tisztaság kérdése nem áll egyenes arányosságban azzal,hogy van-e állat a lakásban vagy nincs.Voltam Én nem is egy helyen,ahol egy szem állat sem volt,mégsem tudtam a kosztól hova ülni,mert minden ragadt.Nálam meg minden ragyog.Nem könnyű az tuti,plédek 2 naponta mosva,3 garnítúrát cserélgetek,azok is úgy néznek ki mármint a plédek,mintha csak azért lenne a bútoron,hogy védjem a garnítúrát,tehát nem rongyokat teszek alájuk.Tehát akárki jön,azt látja minden ragyog,csak éppen kutyusok mormolnak édesen a nappaliba.Semmi szag nincs,mert nálam a takarítás nem csak azt jelenti,hogy porszívozok,felmosok aztán jól van.Minden hétvége erre megy el,de akkor minden, szekrény teteje,ajtók,ablakok 2 hetente,függönyök 2 hetente leszedve,lemosva.Szóval tudom,hogy ez egy kicsit túlzás,és ezt nem csak a kutyusok miatt van,amíg nem voltak akkor is sokszor takarítottam a nagy semmit.Ez egy ilyen kényszer nálam,de most még többet kell ezt elismerem.Na egy szónak is száz a vége,Én csak úgy tudok aludni,ha ők is a kutyusaim bent alszanak a jó melegben,és akkor mennek ki az udvarra amikor akarnak,akkor futkoznak kint amikor akarnak,de ilyen időben jobban szeretnek bent nyújtozni,és én is így vagyok nyugodt.Úgy hogy Én imádom azokat a gazdikat akik bent tartják a kutyát,semmi megvetendő nincs abban.
2011. nov. 23. 12:02
Nem izomból, mint egy focis kell megrúgni, hanem fenékbebillenteni, "noszogatni"...istenem, nők...olyan érzékenyek vagytok sokszor :)
50. 3fd432567f (válaszként erre: 48. - 28031e7f97)
2011. nov. 23. 12:01
Nálam bevált...nagyon nem vicces, hogy hajnalban egy 8 kilós macska belémtapos, végigmászik, így párszor fenékbe billentettem, és abból tudta, hogy le kell másznia, és már nem mászik fel reggelente, csak ha megengedem :)
49. Fiatal nő (válaszként erre: 44. - Zoknis kacsa)
2011. nov. 23. 11:55

Mi gyalog szoktunk járni. Mondjuk nincs autó, de ha lenne sem hinném, hogy azzal mennénk - hacsak nem olyan a probléma. Az is mozgás, séta a kutyusnak.


A pici kutyákat meg simán az ember a "hóna alá" is tudná vágni és elmehetne úgy az orvoshoz gyalog, vagy a buszon... (nyilván más a helyzet, ha a gazdi nagyon messze lakik a rendelőtől, de általában mindenki a hozzá legközelebb esőt szokta látogatni)

48. 28031e7f97 (válaszként erre: 31. - 3fd432567f)
2011. nov. 23. 11:55
kösz, azt a módszert meghagyom neked :)
47. Sly7105 (válaszként erre: 45. - Fiatal nő)
2011. nov. 23. 11:54
Na az már biztos, hogy a kutyának kutyaszaga van. De én azt nagyon is szeretem! Nem vagyunk egyformák. Ezért van, aki tart állatot, és van, aki nem. De ők annyi mindenről lemaradnak....
46. Sly7105 (válaszként erre: 36. - 04fcdde522)
2011. nov. 23. 11:54
Divat is meg "praktikus" is. Sok helyre el tudod vinni magaddal.
45. Fiatal nő (válaszként erre: 42. - Sly7105)
2011. nov. 23. 11:53

Persze, hogy nem büdös. A kutyának általában kutyaszaga van. Az a természetes testillata. De rengetegen nem bírják elviselni a kutya szagát, mert szerintük büdös.


Kinek mi a büdös... Relatív. :)

44. zoknis kacsa (válaszként erre: 38. - Fiatal nő)
2011. nov. 23. 11:53
ha viszem a dokihoz valamelyik kutyust, ott ülnek az anyósülésen:D
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook