Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya féltékenység! Hozzáértők segítsetek! fórum

Kutya féltékenység! Hozzáértők segítsetek! (beszélgetős fórum)


26. lubeba
2011. márc. 2. 19:30

Szívesen! Bár nem sokat segítettem! Kívánom, hogy megoldódjon a problémátok!

Várom a fejleményeket!

2011. márc. 2. 18:35

Köszönöm a választ ezeket nem is tudtam:(

De igazad van meg fogok kérdezni. Mert tényleg nem gondoltam volna hogy a szukák ennyire ilyenek tudnak lenni egymással.

Utána fogok nézni és ha megtudok valamit akkor írni is fogok.köszönöm a választ:)

24. lubeba (válaszként erre: 23. - Lubeba)
2011. márc. 2. 17:10
Jav.:interneten
23. lubeba
2011. márc. 2. 17:10

Szia!

Nagyon bele tudom magam képzelni a helyzetedbe, mindig ilyentől rettegek.

Sajnos nem tudok hasznos tanácsot adni, csak javasolni.

Tenyésztőkkel kellene felvenned a kapcsolatot, (az internetek sok kutyás kennel honlapja található, ahol elérhetőségként megadják a telefonszámukat is), akiknek sok tapasztalata van e téren. Aki már évek óta tenyészt, nem ritka, hogy 5-6 szukát tart egyszerre.

Nehéz ügy a Tiéd, mert a szukák veszekedése merőben eltér a kanokétól. A kanok legtöbbször egy "meccset" vívnak, akkor eldől ki az erősebb, a gyengébb megadja magát.

A szukák, ha összeverekednek, úgy hallottam, már sosem lehet őket együtt tartani, mert újra és újra harcba szállnak.

Tényleg kérdezz meg egy sok tapasztalattal rendelkező tenyésztőt, vagy kiképzőt, aki hasznos tanácsot adhat.

Talán még az ivartalanítás segíthet, de ez is csak tipp.

Majd írd le a fejleményeket!

2011. márc. 1. 12:09
Huh remélem tudtok nekem segíteni mert nagy bajban vagyok de nem igazán tudom mi a baj. van három kutyánk egy farkas kutya amelyik négy éves,egy keverék fekete kutya amelyik három éves,sajnos nem igazán tudom milyen fajta de valami puli keverék lehet,és van egy két éves Goldenretviver keverék(bocs ha nem jól írtam volna le ). A lényeg egyik sem tüzel,mind a három szuka kutya és mind a hárommal ugyan annyit van foglalkozva és kényeztetve. De mégis az egyik nap öt nappal ezelőtt a farkas kutya nagyon csúnyán megtámadta a fekete keverékünket nem tudtam kiszedni a szája közül úgy rángatta a fogai között mint valami rongy darabot. Az előzmény az volt hogy dobáltam a kutyáimnak a labdát és a fekete kutya elkezdett szaladni a labdával mire a Farkas kutya teljesen bevadult és nem engedte ki a fogai közül a kutyát. Tudom ha akarta volna megölhette volna de több helyen is megharapta és csak azért engedte el mert a pince felé mentek ahogy védekezett a kis kutya és lecsúsztak így elengedte. De hiába ütöttem egy kis kézi lapáttal a farkas kutya fenekét,mert hogy az akadt a kezembe nem hagyta abba. Nálunk a falka vezér a férjem akire jobban halhatnak a kutyák de rám is hallgatnak annyira hogy ha azt mondom maradsz,vagy ülsz ,megteszik. Szóval én is sokat foglalkozom velük. A lényeg hogy egy napra rá kimentem ,de még meg sem fogtam a labdát sőt a közelemben sem volt, a farkas kutya már a teraszon elkapta a feketét és megint ugyan az játszódott le és mivel nem tudtam hatni rá kénytelen voltam a farkas kutyára rátolni picit a baba kocsit amikor is meglepődött és a kis fekete kutya kiszökött a fogai közül. Nagyon rémisztő volt látni és az hogy hiába utasítottam erőteljesen nem hallott meg. Aztán a férjemmel is megcsináltuk hogy hétvégén én kimentem az udvarra ő meg bentről nézte hogy mit fog tenni a a farkas kutyánk de persze nem hülye a kutya pontosan tudta hogy a falkavezér otthon van! Nem tudom mi lehet a baj ha valaki tud valami jó tanácsot szívesen venném. Nincs szó élvemhességről mert már erről is hallottam. Azóta megint minden olyan mint régen nem bántja a kis kutyát. De nem értem mi lehetett ez. A féltékenység oké de sosem tettem közöttük különbséget.ha bejöttek mind a hárman bejöhettek. Ha kint maradtak mind a hárman. Nem értettem mi baj kérem ha valaki tud segítsen nemek. Előre is köszönöm!
21. lubeba (válaszként erre: 1. - E642ac5487)
2011. jan. 8. 12:38

Szia!

Nekünk is 3 kutyánk van, 2 berni pásztor szuka és egy kuvasz ivartalanított kan. Az utóbbi a rangsorukban a legfelső. Ennek megfelelően bánunk velük. Mindig a kuvasz kap enni először, mindig ő az első, akit megsimogatunk stb. Utána a másik 2 is részesül minden jóban. Fontos a sorrend!

A kaján nem vesznek össze, mert mindnek külön tányérja van, nem ehet egyik sem a másikéból. Kellő távolságban esznek egymástól és ha valamelyik próbálkozna a másikéból enni, akkor rászólunk. Ez ritkán fordul elő, mert megszokták a menetrendet.

Kiképzők is használnak kavicsos kannát, nem olyan brutális ahogy hangzik. A veszekedők szétrobbantásához nagyon hasznos. Amikor összekapnak melléjük kell dobni, az sem baj, ha hozzájuk ér, mert nem okoz fájdalmat. Ha tudod úgy csinálni, hogy ne lássák, hogy te dobod, jobb. Persze, ha meglátják a kezedben akkor is hatásos.

Szerintem féltékenység oka az is, hogy az udvari kutyus ki van rekesztve a falkából és szegény nem is érti mi a bűne. Ezt ő büntetésként éli meg. Nem olyan nagy kutya a skót juhász, hogy ne férhetne még el ő is a lakásban. Mi is be szoktuk engedni őket az előszobába, ha hideg van. Mindet, pedig ők tényleg nagyok, a házunkról ez nem mondható el.

Valószínű nem te vagy a falkavezér, ez is gond lehet.

3 kan kutya újabb gond. Az ivartalanításuk is segíthetne a problémán.

2011. jan. 7. 21:31
19. mamcili (válaszként erre: 16. - E642ac5487)
2011. jan. 7. 21:30
18. viliflora (válaszként erre: 16. - E642ac5487)
2011. jan. 7. 16:54

A csodálatos kutyadoki:-9


Itt a link:

[link]

17. bnedora (válaszként erre: 13. - E642ac5487)
2011. jan. 7. 14:26

Akkor a szuka dolog tárgytalan.

Már én is rájöttem, hogy max. 2 kutya elég egy háznál, mert a 3 v. több már falka, és a rivalizálás jobban előtör náluk.

Kívánom, hogy mielőbb oldódjon meg a probléma, nehogy baj legyen belőle.

16. e642ac5487 (válaszként erre: 12. - Mamcili)
2011. jan. 7. 11:15
Tudod esetleg a könyvének a címét? :)
15. e642ac5487 (válaszként erre: 4. - MetalBridget)
2011. jan. 7. 11:13

Ugyanúgy vislekedtünk velük, mindegyikkel ugyan annyit foglalkoztunk velük mint azelőtt.


Köszönöm az infót, rákeresek a neten :)

14. e642ac5487 (válaszként erre: 7. - Wendy78)
2011. jan. 7. 11:12
Igen, mert ő nagy és az ő területe az udvar. Bent nem is érezné jól magát, mert nagy a mozgástere.
13. e642ac5487 (válaszként erre: 9. - Bnedora)
2011. jan. 7. 11:10
Mind 3 kan :)
2011. jan. 7. 00:17

Nézd meg a csodálatos kutyadokit!

Sokszor csöppen bele hasonló helyzetekbe.

Magyarországon megjelent a könyve is...

11. MetalBridget (válaszként erre: 8. - E642ac5487)
2011. jan. 6. 22:15
Bár az előbb nem válaszoltál, ha gondolod, ajánlok Neked egy kutyaterapeutát és kiképzőt, a neve: Siman Stefan :) Keress rá a neten! :)
10. viliflora (válaszként erre: 8. - E642ac5487)
2011. jan. 6. 22:06
Majd írd meg hogy haladtok:-)
2011. jan. 6. 22:06
Én azt szeretném megkérdezni, hogy milyen neműek a kutyusok. Nálunk volt 2 kan, 1 szuka. Addig nem volt probléma, amíg nem tűzelt a szuka, de akkor a kicsi nekiugrott a nagynak, csúnyán összevesztek, a kicsi szeme bánta. A kutyák a kajájukra is nagyon féltékenyek.
2011. jan. 6. 22:05

A kutyasuli jó ötlet! Felkeresek valami kiképzőt, biztosan tudja mi a teendő!

A sétálással nincsen gond.


A kakaskodásokat mi is elfojtjuk még mikor elkezdődnek, mert hálistennek ottvagyunk mindig a közelben. Csak hát jó lenne ha gond nélkül együtt hagyhatnánk őket...mert ez így nem állapot :(

7. Wendy78 (válaszként erre: 1. - E642ac5487)
2011. jan. 6. 22:04

A kutya falkában él,pont ugy mint az ember.

Na én is morcos lennék ha kivágnának a hóba a többiek, míg ők bent heverésznek.

Több komunikációt engedj nekik.Szerintem az anyaállattal kellene foglalkozni.A nagyobb kutyák nem szokták a kölyköket bántani.Főleg nem egy Skót juhász. És az a szegény egyébként miért van az udvaron? csak mert nagy?

2011. jan. 6. 21:51
Még amit érdemes: kutyasuli nincs a közeletekben? Ott azért kérdezhetnél és biztos segítenének Neked.
5. viliflora (válaszként erre: 3. - E642ac5487)
2011. jan. 6. 21:50

Nekünk két közel 40 kilós van én 55 kg vagyok (már nem most:-))). De simán kezelem őket. Én vagyok a főnök és kész. Mindezt úgy, hogy halálosan el vannak kényeztetve:-)))

De következetesség és az ilyen kakaskodások azonnali elfojtása vezet csak eredményre. Tényleg nem a mérettől függ.

Gyakorolj mindennap és sétálni is menjetek legílább napi 1 órát. Meglátod idővel sikeres leszel.

4. MetalBridget (válaszként erre: 1. - E642ac5487)
2011. jan. 6. 21:46

Szia! Nem vagyok egy nagy kutyaszakértő, de sokat olvasok róluk és foglalkozom a témával, mert érdekel és később szeretném komolyabban is beleásni magam :)


Volna kérdésem, mielőtt bármit is mondanék:

-Hogyan viselkedtetek azután a kutyákkal, hogy megszületett a havanese kölyke?

3. e642ac5487 (válaszként erre: 2. - Viliflora)
2011. jan. 6. 21:46

Igen, szoktam nézni :) Hát igen, gyakran ő a főbűnös, ugyanis szerintem rászojtatta már a nagyot a féltékenykedésre, mert hajlamosak egymástól eltanulni a rosszaságokat :) Jó lenne ha lenne itt is egy ilyen okos kutyadoki aki megnevelné az ebeimet :)


Muszáj lesz magabiztosabbnak meg határozottabbnak lennem velük, nem akarom h rossz vége legyen.

2. viliflora (válaszként erre: 1. - E642ac5487)
2011. jan. 6. 21:44

Szia Béé!


Azt hiszem, hogy azt kéne megértetned, hogy Te vagy a főnök és az van, amit Te akarsz.

Nehéz ezt pár szóban elmagyarázni. És nem kell féltened a kicsit annyira, valószínűleg ő a főkolompos:-)))

Nézd a kutyadokit péntekenként a tv-ben és le fog esni:-)))


Sok sikert Nektek:-)

2011. jan. 6. 21:41

Először is elmesélném hogy mi a helyzet. Tehát. Van 3 kutyánk. 2 bent a házban, 1 kint az udvaron. A kinti kutyusunkat is be szoktuk engedni néha a házba, és a bentiek is kimehetnek az udvarra. Most viszont már nem merjük őket egymással hagyjni mert félünk hogy baj lesz. Kezdeném az elejéről.


Van egy havanese kiskutyánk idebent(4éves),meg van még egy aki az ő kölyke(1,5) és van egy skót juhászunk(3). Mikor még a kölyök nem volt bent csak 2en voltak, nem volt semmi gond. Barátok voltak.


Mióta a kölyök itt van (1,5éve) azóta a havanese féltékeny a skót juhászra mikor a kicsivel játszik és állandóan morog rá, emiatt egymásnak ugranak.


Egy ideje a skót juhász is a kajára vagy csak a kaja szagára is neki ugrik a kicsiknek.

Ma pedig bent voltak mind3an, simogattuk őket egyszerre amikor váratlenul megtámadta a skót a kölyköt. Féltékeny volt hogy őt is simogatjuk, legalábbis ezt gondoljuk. Félünk hogy majd megharapja a kicsiket vagy valami baj lesz.


Hogy lehetne a kuytusokkal megértetni hogy mindenkit egyformán szeretünnk és nem kell féltékenykdni? Valaki aki ért hozzájuk segítsen légyszives!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook