Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya a lakásban fórum

Kutya a lakásban (beszélgetős fórum)


1 2 3
38. ea9bff1b44 (válaszként erre: 34. - Mimike88)
2008. márc. 25. 08:49

Ez így igaz. Majdnem tíz évig osztottuk meg otthonunkat egy rottweiler fiúval, s tényleg úgy élt velünk, mint egy kisgyerek. Volt ajándék a fa alatt, sőt még vállalkozó szellemű keresztmamára is szert tettünk:-)

Óriási trauma volt, amikor elpusztult, mind a mai napig könnybe lábad a szemem, ha rágondolok.

2008. márc. 25. 08:00
Reggeli ébredés a kosarából. ismét átvizsgálni a lakást: minden rendben van-e. aztán lehet figyelni a szemeteseket, mert azok ma jönnek és ilyenkor nagy a mozgás odakinn a kapun túl.
2008. márc. 24. 16:18
Ilyen saras időben őkelméje csak lábmosás után jöhet be a lakásba.Aztán benn mindent átvizsgál, ellenőriz.Majd lefekszik és várja a vacsoráját.
35. 0c97fbb607 (válaszként erre: 32. - Anita123)
2008. jan. 14. 21:45
2-szer?Mióta:)
2008. jan. 14. 21:43
Aki a házában tartaja kutyáját,annak egy idő után,már a sajá gyerekévé válik.
33. Zsikee (válaszként erre: 8. - 33592d1fba)
2008. jan. 10. 22:22
Én is egy magyarvizsla fiú anyukája vagyok. Húsvét vasárnapján lesz 4 éves a nagyfiú. Még a mai napig nem tudunk vele betelni. Naponta elmondjuk ,neki ,hogy milyen szép, izmos, okos, ügyes....9 hónaposan igen sok baj volt még vele, de a két tizenéves gyerekem sokat segítettek a nevelésében. Ő a harmadik gyerek nálunk. Sok sikert a kis vizslához! Én is 67-es.
32. Anita123 (válaszként erre: 22. - 0c97fbb607)
2008. jan. 9. 22:39

Az allatokat 2-szer kell egy nap megetetni nem egyszer!hehe :DD



Egyebkent en is pont ugyanugy gondolom,mint te!Nekunk is bent van a kutya is es a macska is.Igaz az en kutyam meg csak 7 honapos es eleg sok kart csinalt de,mint ahogy te is mondtad "na es akkor mi van"?(Majd kinovi.)Viszont az o szemelyebe egy csodalatos es huseges tarsra talaltam. :)

2008. jan. 9. 20:23
Most újabb 3 spánielbébivel osztom meg szobámat.2 napoask,s el kellett vennem az anyjuktól,mert beteg az anya,s a teje is,már 5 kölyök emiatt elpusztult,ezek már remélhetőleg nem fognak.Tavaj áprilisban sikerült ez a manőver,akkor két 2 napos bébit neveltem fel,mert az anyja eldobta.
30. abe24d45e1 (válaszként erre: 23. - Badonyimariaeva)
2008. jan. 6. 15:17
EN IS IGY GONDOLOM.
2008. jan. 6. 15:08
Engem se zavart,ha kárt csinált a kutyám,de apámat igen,aki erre allergiás.Megfizettem minden kárát.
28. 0c97fbb607 (válaszként erre: 26. - NOA)
2008. jan. 5. 12:50

Nálunk is azok.

A gyerekek is ha a családról rajzolnak,vagy számolgatják hányan vagyunk,akaratlanul is hozzárajzolják,vagy számolják ,a Csikit,meg a Vukit.

27. 0c97fbb607 (válaszként erre: 25. - Badonyimariaeva)
2008. jan. 5. 12:48

Nincs akkora nappalim,sem kanapém ,hogy elférjen:)))

Pontosan ezért választottunk kiskutyát.

A menhelyről akartunk hozni ,de ott mind nagyok voltak ,sajnos,így kénytelenek voltunk venni egyet.

26. NOA
2008. jan. 5. 12:44

Nekem kettő rottweilerem van,de ők nem szeretenek házat őrizni inkább a családtagok közelében szeretnek lenni és miránk vigyáznak:)A nagyobbik az majdnem beszél:) annyira ért, szegényem már 11 éves.

A kanapé mögé fekszik,a másik a szélfogóba megy.

Egész nap nincsenek bent még csak az kellene nagy az udvar járőrőzzenek.Sőt kanapéra még a lábukat sem teheti föl mert leverem, nem ugrálnak csak alszanak mélyen, éjjel úgy is a kapunál figyelnek.

A követ csak fel kell mosni nincs szönyeg, hogy megtapadjon a kutyaször azért nem is bánom, hogy bent vannak kicsit.

Családtagok a fiúk nálunk:)))))))))

25. badonyimariaeva (válaszként erre: 24. - 0c97fbb607)
2008. jan. 5. 11:43

Miért?

Nem mindegy,hogy kiskutya,vagy nagykutya?

Aki szereti megosztani a lakását a kedvencével,annak teljesen mindegy,szerintem.

24. 0c97fbb607 (válaszként erre: 23. - Badonyimariaeva)
2008. jan. 5. 11:29
Na azért egy farkaskutyát nem dédelgetnék a kanapén ,én sem:))...vagy egy berni pásztort...
2008. jan. 5. 11:25

Én úgy gondolom,hogy a kutyusok maradjanak kint és vigyázzonak a házra.

Nekem ez a véleményem!

2008. jan. 5. 11:20

Én családi házban lakom,de a kutya is és a macsek is lakásban van tartva.

Egyszerűen nem tudtam elnézni ,hogy kinn van és kaparja az ajtót.

Az egész kanapé a kutyájé:)))

Hát igen ,rengeteg sarat hord be,mindkettő ,latyakos időben,na és akkor mi van?

Szétrágott 2 pár papucsomat amíg kicsi volt,na és akkor mi van?

Képtelen vagyok a hátrányait előtérbe helyezni avval,hogy együtt él velünk és nap mint nap láthatom ,hogy milyen lökött,ha odabújik mellém a fotelba és símogathatom :)))

Nem azért tartok állatokat ,hogy naponta egyszer kimenjek megetetni,hanem azért mert szeretem őket.

A lakás pedig nem múzeum,vagy könyvtár,ha kosz van ,majd kitakarítom.

2008. jan. 5. 11:09
Az enyém 3 hónaposan lett szobatiszta,de megszenvedtem vele a nap 20 órájában vele foglalkoztam,de ezt munkahely mellett nagyon nehéz lett volna.A kutya rombolása is nevelés kérdése.
2008. jan. 4. 12:02
Én kutyám is a lakásba van.KIcsit több mint 1 éves de semmi kárt nem csinált!!!Pedig a fajtájára(beagle) igen jellemzö a rombolás.törödés és foglalkozás kérdése sztem az egész.és 4,5 honapossan már szobatiszta is volt.
2008. jan. 4. 11:30
utcán :-)))))))))))))))) bocs
2008. jan. 4. 11:29
Hát bízony sok törödést igénylnek ,de dupláját kapod vissza . ha esik ha fúj le kell vinni ha menni kell valhova az komoly szevezés mert sokáig nem hagyom magára . Pedig de utálok reggel 5-kor kodorogni vele az utczán ,de ezt ö is érzi ,mert igyekszik a dolgát elvégezni :-))))9
2008. jan. 4. 11:23
Hát amíg gyerek addig csinál kárt pl.lemészárolja a papucsokat,nekem a kertemet nyírta ki,elsívatagosodott..,de akkor sem adnám semmiért őt! Az anyagi károkat összevetni aszeretetével eléggé sivár dolog nem?
16. Manon
2008. jan. 4. 11:20
Én is mindig azt mondtam, hogy nem kell kutya a lakásba, de mióta a barátunknak van 2 törpe csivavája (bocsi, ha nem jól írtam, illetve biztos nem jól írtam:) és én beleszerettem a kislányba úgyérzem nekem is kell!:) Remélem összeis jön majd!:)
2008. jan. 4. 11:14

Apám mindigis tiltakozott,hogy állat legyen a lakásba,de mikor szétmentem a párommal,annyira magam alatt voltam,hogy megmondtam neki,hogy akkor költözök haza,azaz hozzájuk,ha Molli velem aludhat,mivel már 2 éve nem laktam velük,ezért nem volt más választásuk,mint megengedni.De mára már családtag,apámis imádja,s úgy vigyáz rá,mint a szeme fényére,kocsival hozza-vizsi.

Sok kárt csinált eleivel,a szobatisztaság nezéz ügy volt,végül szőnyeget kellett cserélni,de mostmár szobatiszta.A telefontöltőket rágta szét,meg a virágok estek elsősorba áldozatul,megemlíteném anyám 16 éves fikuszát,amit miszligre szedett.A véleményem,ha sokat foglalokozol a kutyával főleg az első fél évben,akkor nem csinál kárt.

14. e12ac2bb5c (válaszként erre: 13. - 33592d1fba)
2008. jan. 4. 11:12
Tényleg jól hagzik :-))))) de ez igy is van ,mert az én kis lulikám is ugy viselkedik . Én azt gondolom igazán a kutyus és a gazdi csak ugy tud közelebb kerülni egymáshoz ha szinte mindig egy légtérbe vannak . Nagyon kedves dolgaik vannak és sokszor az ember példát vehetne róluk . Sok mindenre megtanitanak minket embereket, csak figyelni kell rájuk .
2008. jan. 4. 11:05
Én nem szégyenlem a dolgot Borikára 20 évet vártam,mert előtte mindig házőrző kutyánk volt ,akiket szintén nagyon szerettem,de ő más .Ő a 3. gyerekem a két fiam után a család kislánya ,és ezt ő is nagyon jól tudja.Nem tudom ez az emberi jelleg a vizslaságából adódik-e,de nem úgy viselkedik mint a többi volt kutyánk.Ő embergyerekként kezeli magát,de tényleg..na ez jól hangozhat másoknak...
12. e12ac2bb5c (válaszként erre: 8. - 33592d1fba)
2008. jan. 4. 10:59
Igazad van ,nekem pekingi palotám van ,de ha más fajta lenne is a lakásba lenne . csak azért fogalmaztam igy mert még nem tudtam mennyire éljem bele magam e témakörbe ,de látom bátrabb is lehetek . Egy kutya gazdi aki imádja a kutyusát :-)))))))))))))) szinte a gyerekem sokan azt mondját túlzásba is viszem
11. 33592d1fba (válaszként erre: 10. - Bogyoka20)
2008. jan. 4. 10:50
Szerintem ez nem is fajtafüggő,hanem tolerancia kérdése.Mennyit ad eza kapcsolatrendszer a kutyával,és mennyi áldozattal jár.Aki úgy gondolja hogy megéri neki az tart kutyát,aki nem az nem
2008. jan. 4. 10:44
Több ismerősömnek is volt már spániel lakásban
9. bogyoka20 (válaszként erre: 1. - Mimike88)
2008. jan. 4. 10:42
Milyen károkat csinál pontosan?Ez sem mindegy!Mert egy összerágott papucs nem olyan nagy bűn,mintha az elektromos berendezéseket rongálná.Nekem is volt lakásban tartott kutyám,12 évesen hagyott itt engem.Ő nagyon ügyes volt,nem bántott semmit.Csak a dolgát elvégezni járt ki,egyébként mindig bennt volt.Ha sokat foglalkozol vele,szerintem nevelhető
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook