Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kúszó-mászó baba és kutya együtt fórum

Kúszó-mászó baba és kutya együtt (beszélgetős fórum)


1 2 3
8. gribedli*** (válaszként erre: 6. - Irsat)
2017. jún. 9. 21:50
Szőnyegeink nekünk sincsenek, nekem jobban tetszik a csupasz padló, higiénikusabb, könnyebb a takarítás, stb. Jól tetted.
7. gribedli*** (válaszként erre: 5. - Irsat)
2017. jún. 9. 21:48

Nyugi, egyelőre ellesz egy járókában. De azért megfontolnám a költözést is. 3 kutya, rengeteg szőrt hullatnak együtt és ha fel-alá járnak, az mind kering a levegőben, egy pici babának ez marhàra nem jó. A ti szobátok mekkora? Mert marad az a lehetőség egy ilyen szituban, hogy amikor otthon vagytok, legyen ott, amùgy meg igyekezz sokat hordani friss levegőre.


De ha lehet, elköltöznék, ha anyós-após ennyire nem értik meg.


Amikor még nem volt kutyánk, anyósomnak volt kettő. Egy csomószor ott volt a gyerekem (meg a másik is) és kutyák olyankor kint. Mondjuk neki szólnom sem kellett emiatt, hanem tudta magától mert már a másik unokájánál is ezt csinálta.

6. irsat (válaszként erre: 4. - Gribedli***)
2017. jún. 9. 21:45
Ahol tudok letakarok mindent, bár a földre már szőnyeget sem teszek, mert az új szőnyeg is "fel lett szentelve" / nap után.
2017. jún. 9. 21:38
Kizárnàm nagyon szívesen én is, de nem tehetem meg, mivel az a kutya nem az enyém. A kutya már itt lakik több, mint 10 éve, én viszont kb egy éve költöztem ide. Már akkor aggasztott, hogy mi lesz, ha majd megszületik a baba. Szerintem apósom úgy gondolja, hogy túlzásba visszük párommal a takarítást. Abszolút nincs neki igénye ilyenre. Ha szólunk neki, hogy bepisilt a kutya, csak annyit mond, hogy az lehetetlen.... Na most ilyen felfogású embernek hogyan magyarázzak el akármit. Amúgy sem rajongtam az ötletért, hogy anyóssal vagy apóssal éljek együtt, erre még itt van ez a probléma is. Nappalit sem tudom bezárni (hogy legalább ott tudna a baba mászni) mert azon keresztül halad mindenki. Kikészülök, hogy a babás időszakomat így kell megélnem.
4. gribedli*** (válaszként erre: 3. - Gribedli***)
2017. jún. 9. 21:27
Bocs, nem fogalmaztam jól, nem jöhetnek be egyáltalán NAPKÖZBEN. Aludni télen igen, egyébként meg csak este egy kicsit játszani, tv-zni, amikor a gyerekek már alszanak, és ilyenkor is minden a nappaliban le van takarva. Nyitva hagyjuk a nappali teraszajtót, és ki is mehetnek. Azért takarok le mindent mert így reggel leszedem a díványról és a dívány tiszta és szőrmentes nappalra. Este pedig úgysem tudnám megakadályozni, hogy mikor bejönnek, ne ugorjanak fel, így mielőtt bejönnek, letakarom, aztán arra a huzatra már felmehetnek.
3. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Irsat)
2017. jún. 9. 21:12

Telesen igazad van és megértelek. Nekünk 2 van és nem jöhetnek be egyáltalán, amikor kúszott a kislányom (nemcsak egy gyerekem van,de akkor még nem volt kutya), akkor fokozottan odafigyeltem arra is, hogya kutyák "közlekedési területe" mindig tiszta legyen, reggel kimentek (éjjel bent alszanak télen), gyors taki, ahol jártak és így már kúszhat a gyerek. Amikor bent vannak, akkor sem mehetnek mindenhova, pl hálószobák abszolùt off limit.


Főleg ha be is pisil valamelyik, nagyon is ki kellene zárnod nappalra.


Kutyafüggő is ez, a sógornőmék weimaranerje semmi szőrt nem hullat és nem is "nyalogatja" a kisbabájukat, tök szófogadó, fegyelmezett, ki-be járkál, illatos a szőre, semmi gond. Így érthető, hogy ők beengedik és ilyet én is hagynék gyerek közelében.


Vannak olyanok, amelyeket meg nem engednék, pl az enyémeket nem engedném az ő kisbabájukhoz, ahogy a sajátomhoz sem engedtem. Ez nem azért van, mert utálnám, hanem ők ilyen fajták és kész. Bármi kétsèged van, ahogy itt leírtad a kutyusaidat, szerintem hozzá kellene őket szoktatni, hogy kint vannak, vagy többet legyenek kint, esetleg olyan zónába ne legyen bejárásuk ahol földre teszed a babát (szőr, miegymás, nem hiányzik)

2017. jún. 9. 21:08

A kutyusokat kitessekelnem atmenetileg a lakasbol.

A baba az elso.

2017. jún. 9. 20:51
Kertes házban élünk 3 kutyával, mindig is kutyás voltam, nagyon szeretem őket. Babám 3 hónapos és már előre aggódom, hogy mi lesz, ha el kezd mászni és a kutyák mindenhová bemehetnek a házba. Nekem van egy kutyám, másik kettő páromé és apósomé. Apósom kutyája ráadásul már elég öreg és sokszor pisil a nappaliba. Már elég feszült vagyok attól, hogy mindig takarítani kell utána. Arról nem is beszélve, hogy így hogyan fog babám normálisan kúszni mászni a padlón, mint más normális baba. Így hát olyan emberek tapasztalatát, javaslatát várom, akiknek szintén van kutyájuk és kúszó-mászó babájuk. Mennyire, mivel takarítjátok a házat? Hogyan oldjátok meg, hogy a baba normálisan tudjon mászni a földön?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook