Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kúszó-mászó baba és kutya együtt fórum

Kúszó-mászó baba és kutya együtt (beszélgetős fórum)


1 2 3
38. irsat
2017. jún. 10. 09:43

Felújítás előtt is bepisilt néha. Párom azt mondja, lehet azért mert én a kutyámmal odaköltöztem. De ennek lassan már egy éve és még most is pisil. Bár így visszagondolva talán már akkor is csinálta, mikor én és a kutyám nem laktunk itt állandóan.

Egyébként kint is pisil, tehát nem az van, hogy minden pisilését bent intézi el. Lehet, nem ér ki valamikor időben, vagy nincs kedve, vagy a fene tudja csak egyszerűen ilyen neveletlen.

Az viszont biztos, hogy apósomra nem falkavezérként tekint, tehát simán megcsinálhatja ezeket a szeszélyeket. Sosem szidja le semmiért. Én viszont párszor már megfegyelmeztem, kicsit tart is tőlem, de a pisi még mindig nincs megoldva. Én mondta azt is, hogy régen a kiskutyák orrát belenyomták a pisijükbe, hogy tudják nem szabad. Lehet, hogy ez nem a legjobb megoldás... Csak az a baj ilyenkor nem jön oda, hogy meg tudjam neki mutatni.

37. vecus (válaszként erre: 30. - Irsat)
2017. jún. 10. 08:52

Egyszerűbb lenne a kutya bepisilésének az okát megszüntetni.

Gondolom nem volt ez mindig így.

Így lényeges hogy mióta csinálja.

Kan vagy szuka kutyáról van szó.

És ezt érdemes egy állatorvossal megbeszélni.


Lehet hogy egyszerű a megoldás.


Ha ezt kiküszöbölitek már könnyebb lesz a takarítás is.


És kevesebb lesz a konfliktus is.

36. gribedli*** (válaszként erre: 30. - Irsat)
2017. jún. 10. 08:46

Felújítás előtt is bepisilt az a kutya? Mert ha nem, akkor lehet, hogy csak zavarja az orrát valami szag, festékszag, bútor, stb. ami még nem múlt el. Persze, ez nem indok arra, hogy ne kint tegye a dolgát, csak mondom.


Jól teszed, ha szólsz a védőnőnek,talân rá hallgat apósod, ha rátok nem

35. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 34. - Irsat)
2017. jún. 10. 08:37

Megette a fene, ha mar ilyesmihez is az asszony kell... Ez mar inkabb a belatokepesseg hianya.

Marad a kovetkezetesseg. Azert a kutyavizelet nem szukseges jelenlet egy felujitott lakasban - a regiben sem.

34. irsat (válaszként erre: 33. - 1c2bf7d42c)
2017. jún. 10. 08:21
Vagy amiatt van, hogy nincs már jó ideje mellette feleség (meghalt), aki kicsit igazgatni tudná. Fia sokszor veszekszik vele ezek miatt, de úgy tűnik nem érti meg vagy csak rettentő lassan.
33. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 30. - Irsat)
2017. jún. 10. 08:13

Itt nem a diploma a lenyeg; akar a korral is jar az igenytelenseg, legyen az tisztasag vagy eppen a szemermetlenseg, szegyentelen beszed, stb.; ez mar lehet a szellemi leepules jele, a belatokeesseg hianya is.

Itt a fianak kell a sarkara allnia!

32. irsat (válaszként erre: 27. - Jajjj)
2017. jún. 10. 08:13

Nekem is egy labradorom van. És tényleg abszolút megbízok benne és ismerem minden mozdulatát. Akinek van labradorja, gondolom tudja miről is beszélek. Ez a fajta a leggyerekpártibb kutya. Szerencse, hogy van nekem, mert különben már megőrültem volna.

Ami a rácsokat illeti, sajnos a nappali ajtajàra nem tudom tenni, mert a nappalin keresztül lehet az emeletre menni, ahol a hálószobák vannak. Pedig a nappaliban nagy tere lenne a babànak...

Játszószőnyeg neki is van, azt is a kanapé tetején tárolom a biztonság kedvéért.

Konyhába is beengedi a kutyát, mert mindenhova követi. Persze oda nem pisil, általában a nappali a terepe. Szóval amitől meg jobban tartok, hogy a konyhába tényleg nem tudom majd letenni a babát míg én valamit csinálok ott. Pedig tök jó lenne, olyan sok anyától hallottam, hogy csináltak egy rámolós alsó polcot a babának, hogy ameddig az anya csinálja a dolgát, addig a baba is szórakozik.

Talán erre van egy kis esély, mert a konyha ajtaja csukható. De ez megint mind hiába, mert már most fogadni mernék, hogy ha én nem leszek otthon, akkor ő úgyis beengedi a konyhába.

Egyenlőre azt a megoldást látom, amit írtál te is, hogy a nappaliban elkülönítek egy nagyobb részt rácsokkal, ahol majd tud mászni. Bár így is bemegy oda a kutyaszőr, de mégsem járkálják végig azt a részt.

31. irsat (válaszként erre: 28. - 1c2bf7d42c)
2017. jún. 10. 07:53
Védőnőnek ezt meg fogom említeni mindenképp. Persze járt már ő nálunk. Akkor is ott stresszeltem, nehogy épp akcióban legyen a kutya...
30. irsat (válaszként erre: 29. - 35d45e2ed1)
2017. jún. 10. 07:51

Úgy vettem észre, hogy ő tényleg nem túl igényes. Pedig egy diplomás, nyelvet beszélő ember. Itt látszik, hogy diploma nem jár együtt az igényességgel. Lehet, hogy a kora miatt sem túl igényes már. Párom is nemrég döbbent rá, hogy mennyire nincs igénye dolgokra. Sajnálom páromat, mert látom, hogy kellemetlen ez neki. Ő próbál tüzet oltani, de persze ez hosszú távon nem megoldás.

Egyébként a lakás nem büdös vagy piszkos, mert 4 hónapja fejeztük be a felújítást. Pontosan azért, hogy mire jön a baba, minden új legyen. Ablakok cseréjétől, bútorok cseréjén át, falak festésen minden ki lett cserélve és meg lett csinálva. Fürdőszobák komplett cseréje, csempe, kád, stb. Szóval nem büdös semmi, főleg mert én egy nap többször takarítók és felmosok, holott nekem is van kutyám, de a szőröket én sem viselem el. Ha én nem tudom a baba miatt megcsinálni, akkor párom felmos, söpör. Bár úgy tűnik ez apósnak fura, mert múltkor megjegyezte, hogy mi miért takarítani annyit minden nap....... na bumm, szerinte miért??? Mondtuk neki, hogy gondolkozzon el, miért is kell ennyit takarítani.

Szóval az jó, hogy lett egy felújított ház, de ez mind hiába, ha nem becsüli meg.

Persze a másik két kutyával nincs baj, ők sokat vannak a kertben, nem pisilnek be, stb.

29. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 19. - Irsat)
2017. jún. 10. 06:53
hát nehéz lehet. lényegében az ok mindegy hogy miért pisili össze a lakást a kutya sajnos a végeredmény ugyanaz. Azt nem értem, hogy az apósodat ez nem zavarja hogy lehet ennyire igénytelen egy ember hogy így éljen mert gondolom azért így a lakás borzasztó büdös piszkos lehet.
2017. jún. 10. 06:38

Senki, de senki, meg az atyauristen sem kenyszerithet arra, hogy egy inkontinens ebbel elj egy lakasban - akar van baba, akar nincs!

Amennyiben az oregur nagyon koti az ebet a karohoz, a vedonoi szolgalathoz fordulnek minimum.

Nehogy'mar a nyul vigye a puskat!

27. jajjj
2017. jún. 10. 06:13

Nekünk is van kutyánk, mi is kertes házban lakunk. A kutya alapból nem jön be a házba, csak különleges körülmények esetén. Pl. vihar, szilveszter, -5 fok alatti kinti hőmérséklet, vagy pl. most hogy munkások dolgoznak a kertben, és folyton nyitva hagyják a kaput. Engem sosem zavart, hogy a kutya és a gyerek egy helyen mászkálnak, ha a kutya bent volt összeengedtem őket. Ehhez hozzátartozik, hogy a miénk fajtája szerint többnyire labrador, és maximálisan bízom benne. Amikor a gyerek kúszni kezd, akkor nem csak az lesz a gond, hogy hová megy a kutya, hanem az is, hogy hová megy a gyerek. Mi legalábbis tettünk egy ilyen biztonsági rácsot a nappali és az előszoba közé, mert az előszobából nyílnak a lépcsők, és féltünk h. leesik.

Egyrészt én azt gondolom, hogy valamennyi kosz nem árt a gyereknek, sőt... ennek ellenére, ha a kutya bent volt, akkor miután kiment felporszívózunk, és legkésőbb este floraszeptes vízzel felmosunk. A kertben is rendszeresen vannak együtt, és a kertben is rendszeresen leteszem a földre a gyereket, és soha nem volt ettől semmi baja.

DE!

Ezek a mi tapasztalataink, egy nagyon barátságos kutyával, aki egészséges és nem pisil maga alá, és nem egész nap van bent a házban.

Ami még hozzátartozik, hogy a gyerek most lesz 1 éves. Emlékszem h. 3 hónapos korában még borzasztó idegen volt letenni a földre csak úgy. Játszószőnyege volt, mosógépben mosható (de van olyan amit meg szerintem le tudsz mosni akár minden nap fertőtlenítős ronggyal), meg nagy járókája. Fél éves korában amikor kúszni kezdett, akkor épp a konyhánk közepén tettem le egy polifoamra, én meg sütöttem a konyhában. De emlékszem, hogy akkor ez még egy szokatlan helyzet volt, az ember szerintem nehezen szokja meg, hogy a széltől is óvott kisbabáját letegye a földre. Most már tök normális...

De visszatérve a kutyapisi témára... mer attól én is kibuknék. Ha a költözés nem opció, és apósé a lakás, akkor esetleg kompromisszum lehet a baba számára lekerített tiszta rész, ahova nem mehet be az öreg kutya, a baba viszont már kedvére gyakorlatozhat. Vannak biztonsági kapuk, vagy ilyen rácsok, amivel akár egy sarkot le tudsz keríteni egy szobából. Nyílván extrém példa a kutyapisi nem feltakarítása, de ha ettől eltekintünk apósodnak a saját házában még akár ahhoz is joga van, hogy ne takarítsa fel, ha nem akarja. Szóval vagy takarítsátok ti fel, vagy költözzetek. Ha az utóbbi nem opció, akkor marad az előbbi.

Bocsánat a csapongásért, még nem ért le a kávé.

2017. jún. 10. 05:52

Ugy tunik, van rossz apos is...

Nem lehetne babaracsot felszerelni az ajtokhoz, hogy ne tudjon bemenni a kutyus?

Szeretem az allatokat, de van elethelyzet, amikor nem a kutya az elso.

Csak azert, mert az ove a haz, a kutya meg akarhany eve ott el, meg nem ok arra, hogy kutyavizeletet takaritsak na mint nap. Eljen o a sajat szobajaban a kutyusaval.

25. Lonna4 (válaszként erre: 1. - Irsat)
2017. jún. 10. 05:12
A baba az első. De ha aposode a ház ő úgy tűnik nem akar megalkudni.Vagy ott kúszik a baba ahol az öreg kutya nem jár be, vagy koltoztok.
24. irsat (válaszként erre: 23. - Zebracsikó)
2017. jún. 9. 23:12
Sokszor meg lett kérve, hogy takarítsa fel a kutya után a pisit. Van amikor megteszi, van amikor meg sem mozdul. Múltkor direkt odahívtuk, hogy nézze meg tényleg ott a pisi, erre azt mondta ő nem látja. Párom ideges lett és ő takaritotta fel.
23. zebracsikó (válaszként erre: 22. - Irsat)
2017. jún. 9. 23:02

Kitartóan bombázd a határozott véleményeddel és döntéseddel! Ellentmondáést nem tűrően jelentsd ki, hogy bepisilős kutyának nincs helye a lakásban. Esetleg kérd meg néhányszor a kutyája utáni feltakarításra. És kérdezz rá, mennyire tartja normálisnak, ha egy mászó gyerek beletapicskol a kutyapisibe.


Legyél már egy kicsit karakánabb! Gyerek mellett nekem ugyan senki nem mondhatná, hogy nekem kötelességem egy öreg, inkontinens kutyával együttélnem!

22. irsat (válaszként erre: 21. - Zebracsikó)
2017. jún. 9. 22:53
Nyilván ő az első, de mit csináljak azzal, aki ezt nem érti meg?
2017. jún. 9. 22:45

Fopgalmam sincs, mit kell ezen egyáltalán gondolkodni.


A gyerek az első. Slussz.

20. irsat
2017. jún. 9. 22:38
Még tudnék hajmeresztő dolgokat mondani apósom viselkedésével kapcsolatosan. Sokszor még anyumnak vagy tesómnak sem mondom el (nekik szoktam leginkább panaszkodni), mert annyira ciki.
19. irsat (válaszként erre: 15. - 35d45e2ed1)
2017. jún. 9. 22:31
Bútort egyszer pisilte csak le, bár tudom itt nem a mennyiségről van szó. Sajnos majdnem minden nap találok pisi foltot, főleg a nappaliba. Apósom nem érti meg, hogy hiába engedi ki a kutyát az udvarra, akkor is bepisil. Vagy azért mert már öreg és nem tud várni, míg kinyitja neki az ajtót. Vagy azért mert egyszerűen ilyen idióta a kutya. Én mondtam, hogy majd én megnevelem, de azt mondják ő már öreg, esélytelen.
18. Isabelle002 (válaszként erre: 17. - Irsat)
2017. jún. 9. 22:29
Teeljes mertekben megertelek!!!!!!!!!!!! Azt mondjuk nem lehet hogy a kutyat elzarni valahova ?
17. irsat (válaszként erre: 13. - Isabelle002)
2017. jún. 9. 22:26
Ha csak pár hónapról lesz szó, akkor talán hamar el fog menni. Na meg akkor már ti majd látjátok az alagút végét. Én mondtam páromnak, hogy sok évig ezt nem fogom csinálni, nem akarom úgy mond más életét élni. Anno az apjáéknak is megvolt a saját életük, gyereket neveltek, stb. Ez pedig most a mi életünk, és bár lehet csúnyán hangzik, de nem akarok osztozni ezen és főleg nem akarok máshoz igazodni.
16. 4213133598 (válaszként erre: 1. - Irsat)
2017. jún. 9. 22:26

Hú, hát nem irigyellek. Ez nehéz kérdés, nem egyszerű erre a válasz. Mert vannak a kutyaőrültek, és vannak a kutyaszeretők, akik azért fenntartással kezelik a dolgokat.

Bizonyos kor után minden állat jó hatással van a gyerekekre. De egy újszülött vagy pár hónapos baba esetén azért nagyon elgondolkodtató, hogy a kutya és a baba együttélése mennyire jó vagy éppen rossz gondolat.

Én a kutyákat kifejezetten szeretem. De ezer%, hogy nem engedném kúszó-mászó babával egy helyiségbe. 3 kutya, egy közülük már öreg és bepisilős. Nagy a fertőzésveszély. Lehetetlen úgy takarítani, hogy teljesen kizárható legyen a fertőzésveszély. Főleg, hogy apósod kutyája már megbízhatatlan a koránál fogva.

A babád nemsokára kúszni fog. Az pedig nagyon jó hatással van a fejlődésére, tehát amikor csak teheted, biztosítsd számára a szabad mozgást.

Azért remélem, van olyan helyiség, amiből teljességgel kizárhatók a kutyusok, és csak a baba birodalma. Ott nem engedném kúszni-mászni, amelyik helyiségben szabadon mászkálhatnak a kutyák.

15. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 14. - Irsat)
2017. jún. 9. 22:23
hát azért az még baba nélkül is durva hogy a kutya lepisili a bútorokat stb.
14. irsat (válaszként erre: 4. - Gribedli***)
2017. jún. 9. 22:19
Egyébként próbálkoztam a 3 hónapja vett kanapé letakarásával, de oda is felugrott a pisigép jelölni. Úgyhogy most különböző akadályok vannak kirakva a kanapéra, hogy ne tudjon felugrani. Amikor itt volt anyukám, hogy segítsen a baba körül, nem mertem a nappali kanapéján elszállásolni, mert hátha ott jelölget megint a kutya. Én szégyellem magam sokszor a kutya miatt...
13. Isabelle002 (válaszként erre: 12. - Irsat)
2017. jún. 9. 22:15
Fhu tudom nagyon rossz ez az "osztozkodas" vagy hogy is mondjam milyen szo illik ra :D anno mi ezert szakitottunk nagy reszt az exemmel mert ott volt az anyja es egyszeruen nem volt nyugtom mindenbe beleszolt meg hogy az exem nem is akart elkoltozni mert hogy SZEGENY anyjat ne hagyjuk mar egyedul. De mindegy ez a mult mar de tudom milyen rossz:/ mi tervezunk majd ilyen 4-5 ev mulva vissza koltozni Mo-ra ugy hogy sajat hazat epitunk viszont ahoz addig egy jo par honapig ott kell majd laknunk valamelyikunk szuleinel hat elore varom hogy mi lesz.....
12. irsat (válaszként erre: 11. - Isabelle002)
2017. jún. 9. 22:10
Sajnos a költözés szerintem még egy-két évig várat magára. Pedig mindig úgy gondoltam, ha egyszer eljön az a nap, mikor hazajövök a kórházból a babámmal, akkor ott csak mi leszünk hárman a párommal és a babával. Na meg persze MI kutyainkkal 😀
11. Isabelle002 (válaszként erre: 10. - Irsat)
2017. jún. 9. 22:04
Azt a reszet hogy milyen massal elni mikozben kapcsolatod van nagyon is at tudom erezni :( surgesd meg kicsit a parodat hatha ...remelem minel hamarabb megoldodik a dolog :))
10. irsat
2017. jún. 9. 22:02

Költözni én minél előbb akarok, párom ráérősebb, persze sok múlik az anyagiakon is. Csak após van, de lehet egy anyós jobban megértette volna a problémámat. Főleg azért is nehéz nekem, mert én mindig is külön éltem a korábbi párjaimmal, sosem volt ott harmadik személy.

Napközben mindig a mi szobánkba vagy a babaszobába vagyok a babával, de azért nem olyan nagyok a szobák. Igyekszem sokat elmenni babámmal és az én kutyámmal sétálni, ez legalább kicsit megnyugtat.

2017. jún. 9. 21:57
Nekem meg nem szuletett meg a babam, de van egy mini tacsink aki benti kutya mivel amikor vettuk meg egy kert nelkuli apartmanban laktunk.:) most hogy van kert, nem akarom szegenyt kiszoktatni, meg csak 7 honapos es nem hiszem hogy barki dijazna az ejszakai nyivakolast ugyhogy marad benti. Nagyon szereti a kisbabakat es a kisgyerekeket, ugyhogy en ugy tervezem hogy nem lesz elzarva a picurtol ha megszuletik:) bar ez teljesen mas helyzet, o nem pisil be, es a szore se nagyon hullik. En a helyedben megprobalnam a kutyakat kizarni ha lehet, tudom egy koltozest nem egyszeru megoldani ..illetve ha nem nagyon tudod kizarni oket akkor tisztan tartani a bundajukat szajukat amennyire lehet, illetve ahogy az egYik elottem szolo mondta az elejen el lesz egy jarokaban:) abbol is lehet nagyobbat kapni, aztan amint mar maszna nagyon, kicsit jobban oda figyeltek hova megy es nem lesz gond :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook