Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldi betanított munka magas bérért vagy magyarországi, szakmabeli munka alacsony bérért? fórum

Külföldi betanított munka magas bérért vagy magyarországi, szakmabeli munka alacsony bérért? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
40. syria (válaszként erre: 2. - Adry1992)
2014. dec. 6. 20:00
Egyértelmű: külföldi betanított munka magas bérért. Aztán évek múlva, ha megvan a biztos egzisztencia, lehet hódolni a szakmának. (Vagy akár a betanított munka mellett foglalkozni vele.)
39. unom (válaszként erre: 38. - Adry1992)
2014. dec. 6. 15:43

Lehet, gyakorlattal többre menne. Én a helyében elkezdenék keresni munkát, bedolgozást, amire később hivatkozhat, és gyakorlatot is szerez.

Ennek a melónak az egyik nagy előnye, hogy nem helyhez kötött, ezt érdemes kihasználni.

2014. dec. 6. 15:17
Egyelőre autodidakta módon tanul netes tutorialokból, könyvekből, de már kerestünk tanfolyamot vagy egyetemi képzést is, csak munka mellett, úgy hogy a legközelebbi ilyen egyetem is egy órányira van kocsival, elég nehéz. De ez majd még kiderül.
37. unom (válaszként erre: 36. - Adry1992)
2014. dec. 6. 14:38

Mindenképp érdemes specializálódnia szerintem.

Hol tanulja? Tanfolyam, egyetem, vagy önképzés?

2014. dec. 6. 13:46
1,5 éve kitartóan tanul, úgyhogy szerintem komolyan gondolja, hogy később ezen a területen dolgozzon akár cégnél, akár freelancerként. És amúgy azt látom, hogy szívesebben foglalkozna ezzel, mint a fuvarszervezéssel, nem hiába dolgozhatna abban már 2 éve, mégsem teszi. Most is beszéltem vele erről az állásajánlatról és elmondtam, hogy szerintem nem jó ötlet elvállalnia, mert nem valószínű, hogy én is sokáig ott leszek, erre egyből le is tett a dologról, nem erőltette. Ha annyira akarná csinálni, nem tett volna le róla ilyen könnyen.
35. unom (válaszként erre: 34. - Adry1992)
2014. dec. 6. 12:56

Ha lesznek olyan munkái amelyekre hivatkozhat akkor más lesz a helyzet. kezdőként, diploma és gyakorlat nélkül sajnos nem sok esélye van.

Ő mit szeretne? Mennyire komolyan szeretne webfejlesztéssel foglalkozni? Hol tanulja?

34. adry1992 (válaszként erre: 33. - Unom)
2014. dec. 6. 12:54
Azért úgy vettem észre, külföldön nagyon is kérik a diplomát. Mivel a páromnak ez nincs meg, talán pont ezért nem akarják felvenni még olyan helyekre sem, ahol megfelelne az elvárásoknak.
33. unom (válaszként erre: 32. - Adry1992)
2014. dec. 5. 17:41
Az informatika kimondottan az a terület, ahol a tudás számít. Ha jó, akkor nem érdekes a diploma. Diploma akkor kell, ha nem túl jó a szakmában, és valami közalkalmazotti állásra hajt.
2014. dec. 5. 17:40
Csak másfél éve van ott, szerintem még bőven válthat, főleg mivel tökéletesen megtanulta kinn a nyelvet. Nem hiszem, hogy a bennragadás gond lenne, az sokkal inkább gond, hogy nincs informatikai diplomája és ennyi munka, tanulás mellett nincs rá ideje sem (a munkahelye miatt nem mehet még levelezőre sem, nappalira végképp).
31. unom (válaszként erre: 30. - Adry1992)
2014. dec. 5. 17:35

Hosszabb távon viszont benneragad, és nem nagyon van lehetőség az előrelépésre, legalábbis szerintem.

Ő mit szeretne?

2014. dec. 5. 17:33
A mellette érv a magyar munkahely esetében csak két dolog, az egyik az, hogy irodai, szakmabeli munkát végezhet, illetve az, hogy együtt járhatnánk dolgozni (míg a kinti helyével teljesen máshogy dolgoznánk, mivel nem műszakos rendben dolgozik, hanem össze-vissza). Ellene érv pedig az anyagiak és a bizonytalanság, hogy lehet még én sem maradok ott, de úgy érzem, ez fontosabb, mint a különböző beosztás.
29. Zsú1965 (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2014. dec. 5. 16:11
A 15. hsz nekem nagyon szimpatikus elgondolás, de a legjobb, ha fogsz két papírt, és írod a mellette/ellene érveket. Ha leírva, összeszedve látod, sokkal könnyebb dönteni, illetve ha pontosan meg tudod fogalmazni a rövidebb és hosszabb távú céljaidat.
2014. dec. 5. 15:47

Igen, tudom, és köszönöm a tippeket. :)

Visszatérve a fenti kérdéshez, még várom a véleményeket.

27. unom (válaszként erre: 26. - Adry1992)
2014. dec. 5. 15:28
Érdemes lenne keresni pár embert, és összedolgozni. Egy grafikus elengedhetetlen egy profi oldalhoz, például.
2014. dec. 5. 15:26
Egyelőre a frontend részét tanulja, és itthon készítget cégbemutató oldalakat gyakorlásképp.
25. unom (válaszként erre: 24. - Adry1992)
2014. dec. 5. 15:08

Ha ebbe az irányba indul, akkor szerintem érdemes egy részterületre specializálódni, és abban profinak lenni. A webfejlesztés nagyon sokrétű, olyan nincs, hogy valaki minden részében jó.

Gyakoroljon, keressen lehetőségeket a munkára, akár bedolgozóként is. Milyen munkákat csinál most?

2014. dec. 5. 14:59
Nekem is jobban tetszik a webfejlesztés, és a párom tényleg tehetségesnek tűnik benne, bár egyelőre csak tanulja és itthon gyakorolgat, munkát még nem talált. De egyelőre tetszik benne, hogy könnyebben függetlenedik az ember, kevésbé pótolható egy-egy fejlesztő, és mivel nem olyan magas fokon kell ismerni a nyelve(ke)t, szerintem emiatt könnyebb vele külföldön is. Na meg a fizetés sem utolsó, hisz itthon, vidéken borzasztóan alacsonyak a bérek fuvarszervezőként, holott elég stresszes szakma, éjjel-nappal telefonálgatni, sofőröket irányítani, szervezni...
23. unom (válaszként erre: 22. - Adry1992)
2014. dec. 5. 14:47

Szerintem a webfejlesztésben több a lehetőség, ha tényleg ért hozzá. Sokféle részterületre lehet szakosodni, lehetőség van önállósodásra, viszonylag olcsón.

Fuvarszervezőként nem tudom, mik a lehetőségek, akiket én ismerek, és nincs önálló cégük, azok meglehetősen kiszolgáltatottak.

2014. dec. 5. 14:45
Szívesen fogadom még a véleményeket. Ki melyik irányba indulna el?
2014. dec. 5. 14:14
Informatikai terület, egyelőre webfejlesztés.
20. unom (válaszként erre: 19. - Adry1992)
2014. dec. 5. 14:04
Mi az új szakmája?
2014. dec. 5. 14:02
Logisztikai területen még nem próbálkozott, csak az új szakmájában, de abban nem sikerült (igaz, valljuk be, eléggé a tanulás elején tart még, de gyakornoknak sem vették fel). Talán ezutóbbi miatt meg hát a helyi emberek szavai miatt ("kintre úgyis csak rabszolgának kelletek" stb.) gondoljuk úgy, hogy könnyebb itthon gyakorlatot szerezni diplomásként.
2014. dec. 5. 13:38
Keresett már külföldön munkát a szakmájában vagy csak gondolja hogy így nincsenek jó esélyei? Általában az a tapasztalatom hogy Mo-ról nehezebb külföldi munkát találni mint kintről akár betanított munkáról váltani jobbra. Én nem jönnék emiatt vissza inkább megpróbálnék jobb és jobb munkahelyekre váltani kint és kiköltözni.
2014. dec. 5. 13:06
Fuvarszervező lenne (bár a szakmájába más is beleférne).
16. trapiti (válaszként erre: 15. - Adry1992)
2014. dec. 5. 13:04
Ez attól is függ mi a szakmája. De az biztos hogy 130-ból nem fogtok normálisan megélni, nyelvet tanulni stb.
2014. dec. 5. 12:48
Elnézést, de a nézeteltérések közepette nem igazán sikerült kiszűrnöm, ki mire is "szavazna". Mi nem mártírkodunk, a páromnak egyszerűen az az érve, hogy itthon előbb felvesznek magasabb pozícióba és előbb figyelembe veszik az ember diplomáját. Itthon nem egy kelet-európai bevándorlónak néznek, hanem diplomás embernek és emiatt előbb felvesznek a szakmán belül, így itthon egyszerűbb is szakmai tapasztalatot szerezni. Azt mondja, 1-2 éven belül úgyis otthagyná ezt a céget és felhasználva az ott szerzett tapasztalatait, külföldön már jobb esélyei lennének a szakmájában, mint így.
14. L.Ann (válaszként erre: 3. - Trapiti)
2014. dec. 5. 12:18
Egyetértek! :)
13. trapiti (válaszként erre: 12. - Dominós)
2014. dec. 5. 12:02
Szerintem meg nem kell mártírnak lenni. Az más kérdés hogy valakinek kényelmesebb, jobb, egyszerűbb stb. maradni de ezt a haza csak egy van szöveget nagyon utálom. Élet is csak egy van és amíg a haza tojik rá hogy az milyen addig nincs miért ott lenni. Nem tudom, de nem is érdekel kinek a célja hogy elmenjünk, de én nem vagyok sem forradalmár sem hős, engem a saját életem és a családom élete érdekel, ami Mo-on ellehetetlenült, máshol meg szépen alakulnak a dolgaink. Ennyi :) A kérdés az volt, mit csinálnék, hát én mennék egyértelműen ha újra csinálnám, akkor is. Sőt még sokkal hamarabb...
2014. dec. 5. 11:38
Akkor se mennék. Voltam, visszajöttem. Ez a cél, hogy menjünk el.
11. trapiti (válaszként erre: 9. - Dominós)
2014. dec. 5. 11:29
Jaj persze... dolgozzon kétszer annyit fele pénzért... ugyan már. A hazát nem érdekli hogy miből és hogyan élsz.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook