Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföld. Mit választanátok? Benzinkút vagy takarítás? fórum

Külföld. Mit választanátok? Benzinkút vagy takarítás? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2020. máj. 12. 07:04
Itt is feltétel,hogy kell tudni németül írni, olvasni. 3 magyar van itt, de magyarul megszólalni tilos. Tegnap egy nő azért elkáromkodta magàt magyarul. 😀
69. Evawitch (válaszként erre: 68. - VendrinerPiroska)
2020. máj. 12. 06:40
Hiába csináltam ilyet már, nem szeretem, utalom a takarítást.
68. VendrinerPiroska (válaszként erre: 66. - Evawitch)
2020. máj. 12. 00:23
Ha nem jó, akkor megpróbálod a benzinkutat. Mondjuk én nem vagyok egy takarító típus, de, gondolom, te eddig is ilyesmit csináltál, ha nem kellett beszélned. A kasszázás nem számít, mert minden helyen egy kicsit más a kassza, tehát minden helyen újra kell tanulnod különben is. Én mondjuk inkább a benzinkutat választottam volna, mert jobban fejleszti a nyelvtudást, de persze a pénz is fontos.
67. matyera (válaszként erre: 66. - Evawitch)
2020. máj. 11. 22:37
Húú az szuper! Sztem ezek többet érnek,mintsem lehet ebből karriert csinálni vagy sem. Nem túl nagy élete lehet annak aki pl 2-3 műszakban tolja. És utána 10 év múlva arra ébred, elment az Élet. Itt meg lehet barátokat is találsz. De legalább a mostani kapcsolataidat nem teszi tönkre.
66. Evawitch (válaszként erre: 65. - Matyera)
2020. máj. 11. 22:27
Remélem azért jó lesz. Haza tudok lépni ebédelni, ez tetszik. Munkábajárás 2 perc összesen. 😀
65. matyera (válaszként erre: 64. - Evawitch)
2020. máj. 11. 22:12
Jól van, legalább elmentél. Lehet első nap voltak ennyire savanyúak. Pár hét és már nem leszel"idegen"😉
2020. máj. 11. 21:37
Voltam takarításos melóban. Nem lenne rossz, csak az emberek mintha citromot ennének, olyan komolyak, semmilyenek. Főnök is. Talán hozzá szokok vagy maximum mégjobban elmegy az életkedvem. 😀
63. Guruljka (válaszként erre: 58. - Evawitch)
2020. máj. 9. 14:45
Ügyesen csinálod. Én találkoztam olyannal, aki itthonról akart kint munkát találni, de csak a szavakat magolgatta, mert nem akart pénzt szánni egy tanfolyamra. Aztán próbaképpen kérdeztem tőle egy olyan mondatot, amit munka közben a főnökr bármikor kérdezhet. Nagyon nem értette szegény.
62. Guruljka (válaszként erre: 57. - Garabonciás)
2020. máj. 9. 14:42
Én dolgoztam csokigyárban, persze már elég régen. Nehéz munka abban a részlegben is, ahol a bonbonokat csomagolják. Csak az volt az előnye, hogy a kávét ingyen ihattuk.
61. Evawitch (válaszként erre: 56. - Guruljka)
2020. máj. 9. 06:32
Köszönöm.
60. Evawitch (válaszként erre: 57. - Garabonciás)
2020. máj. 9. 06:32
Van munka ,de ha éveset szeretnék, semmi egy vagy másfél hónapos leállásosat, akkor nehéz találni a környéken. Költözni kellene. Akartam is, de jött a vírus. Ha már maradtam, akkor itt kerestem rendes éves munkát, és véletlenül jöttek ezek. Ide elvárt, hogy tudjon a dolgozó németül valamennyit beszélni, írni. Március eleje óta munkanélkülin vagyok. Ez a meló meg pont vírustól független, mert takarítani mindig kell, gyár az menni fog,ha kevesebb létszámmal is ,de működik .
59. Evawitch (válaszként erre: 57. - Garabonciás)
2020. máj. 9. 06:24
Ausztria. Nem élelmiszergyár ez, de a tisztaság itt is fontos, mondta a főnök asszony, mert repülőgépekbe is gyártanak alkatrészt.
58. Evawitch (válaszként erre: 55. - Guruljka)
2020. máj. 9. 06:19
Suliban tanultam, de csak nagyon az alapokig jutottam. Engem érdekel sokminden, ezért tudok már többet. Nem szeretek segítséget kérni, inkább szótáraztam meg figyeltem, ki mit mond. Sokan úgy vannak kint, hogy lusták nyelvet tanulni, de elvárják a sok pénzt és a jó munkát.
2020. máj. 9. 04:24
Benzinkúton takarítast :D En egy csokigyárban dolgoznék a legszivesebben, de hol van itt nalunk ilyen? Max, sütigyar. Fornetti vagy mi van itt a kozelben. Mondjuk azert annyira nem vagyok oda. Akkor a takaritas lett a befutó? Ha nem tetszik még mindig valthatsz, ott gondolom van boven munka. Svajc vagy Ausztria, hol vagy te most?
56. Guruljka (válaszként erre: 53. - Evawitch)
2020. máj. 9. 01:55
Lényeg az, hogy drukkolok, hogy sikerüljön a munka,és hogy jól érezd magad benne.
55. Guruljka (válaszként erre: 53. - Evawitch)
2020. máj. 8. 19:33

Én elég régóta tudok németül, de az eredeti szókincsem inkább gyerekkori és irodalmi volt,jó pár terület hiányzott belőle, pl. a konyhai fogalmak is. Apránként tanultam hozzá.

Amióta tévén is tudok videókat nézni, sok krimit nézek, pl. a SOKO Wismar-ban érthetően beszélnek, és sok új szót tanultam meg így az utóbbi időben, és nem csak rendőri szöveget. (No meg, meg is tudom állítani, míg felírom az új szót vagy kifejezést.)

Nemrég pl. még nem tudtam volna, hogy a Flachmann az a laposüveg elterjedt neve, szó szerint lapos férfit jelent. Ha nem látom a krimiben, hogy miből ivott a halála előtt az áldozat, nem értettem volna, mit emlegetnek.

54. Guruljka (válaszként erre: 53. - Evawitch)
2020. máj. 8. 19:26
Én kb. megőrülök a nyelvtantól, inkább elhiszem, hogy ezt vagy azt így vagy úgy kell mondani, nem kell hozzá a szabály is. Pláne hogy a németeknél latinul van a nyelvtan, még ma sem tudom pontosan, mi a Dativ és mi az Adjektiv. Az egyetemen átrugdostak a záróvizsga nyelvtani részén. A lelkifurdalásom csak odáig terjed, hogy betanulhattam volna problémamentesen az előző évi tesztet, mert megcsináltatták velünk előre is.
2020. máj. 8. 19:09
Nekem itt a szótár a telefonon és net se kell. Általános dolgokat megértem, de extrém esetben elő kell vennem néha. Német sulit csinálok, messengeren egy tanárnővel. Évekkel ezelőtt már jártam hozzá, de elköltözött ésénse foglalkoztam vele. Jó azért, hogy a szavakat, amiket meg kell tanulnom a könyvből, nagyját már ismerem. Nyelvtan az,amit inkább tanulnom kell.
2020. máj. 8. 18:56
takarítást
2020. máj. 8. 18:48
Kipróbálnék egy ilyet azért egyszer... :D
50. matyera (válaszként erre: 47. - Guruljka)
2020. máj. 8. 18:40
Értem. De ezek a párbeszédek elég elenyészőek, meg ugye ma már mindenki zsebében ott az okoskütyü, azon meg ott a hangalapú fordító is. Tehát ha hetente párszor ez előfordul, na bumm. 2 hónap múlva meg is tanulja. ;)
49. matyera (válaszként erre: 43. - Evawitch)
2020. máj. 8. 18:37
:D :D :D :D
48. Guruljka (válaszként erre: 44. - Evawitch)
2020. máj. 8. 18:06
Ha nem tetszik a gyár mégsem, akkor még mindig fel tudod használni az erkölcsit.:D
47. Guruljka (válaszként erre: 40. - Matyera)
2020. máj. 8. 18:04

"Mikor lesz megint xxx adalék?" "Miért nincsen zöld ürümpütyü?"

- nem csevegésre gondoltam, de a vevő is kérdez. A számok sem egyszerűek idegen nyelven, elkeverheti az ember.

46. Evawitch (válaszként erre: 45. - Epresturmix)
2020. máj. 8. 16:57
Ide rendszám se kell, nincs pályamatrica azon a kúton. Régen utaztam, de azt hiszem ide ahhoz se kérik a rendszámot,csak matricát adnak.
45. Epresturmix (válaszként erre: 40. - Matyera)
2020. máj. 8. 16:28
Ja. Áfás számlát? Mi a rendszâm? 3-as kút? Nincs apród? Köszi. Szép napot, neked is.
2020. máj. 8. 16:15

Ketten mondták, hogy jó a gyár, ketten meg azt, hogy a főnök komor. Ma ismerős mondta ,hogy jó pénz és megéri menni. Másnak is tetszett. Gondolom ő ment vissza haza vagy nem tudom miért nem maradt. A másik ismerős finnyás, azért nem volt oda érte. Hétfőn kiderül, akkor kezdek. Kútra kedden lenne időpontom főnökkel beszélni,ahova nem érek be, ha dolgozok aznap is ,hogy meghallgassam, ő mit mond. Pont ma lett kész oda az erkölcsi. Akkor az is felesleges kör és pénz volt.

Tényleg jobb lenne az egy műszak, hosszú távra.

43. Evawitch (válaszként erre: 42. - Matyera)
2020. máj. 8. 16:08
Ha robbantom,előtte költözök, mert túl közel lakom 😀
42. matyera (válaszként erre: 41. - Matyera)
2020. máj. 8. 15:37

Robbantás dehogy!!!😂😂😂

Javitom: 1 év után dobbanthatsz😉😉

2020. máj. 8. 15:36
Én biztos a takarítást választanám. Többet fizet, kevesebb nyűg, közelebb van és időbeosztás is kedvezőbb. Ha gyűjtögetni vagy külföldön, akkor sokkal ésszerűbb. Lehúzol egy évet, aztán robbantást ha akarsz. Ráadásul ha irodaházat takarítasz, ott bármi előfordulhat, bármikor szóba elegyedhetsz olyannal, aki aztán más pozíciót is tud ott.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook