Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kreatívok klubja fórum

Kreatívok klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
5944. vaczila (válaszként erre: 5943. - Amália78)
2012. nov. 6. 16:23
Már tegnap elküldtem, nem érkezett meg?
5943. amália78
2012. nov. 6. 16:21

ma már csak vigyorgok rajta :)))))


Anikó, a hópihe mintáidat Amyka78@gmail.com címre el tudnád küldeni, ha van rá időd?

Köszi

5942. vaczila (válaszként erre: 5940. - Amália78)
2012. nov. 5. 14:44
Ez jó! Férfiak!! Én is kiakadtam volna:))
5941. Zelma68 (válaszként erre: 5940. - Amália78)
2012. nov. 5. 13:28
Ne is törődj vele :) Csak az y kromoszóma a hibás... :))
5940. amália78
2012. nov. 5. 12:57

Sziasztok!

Kicsit kiakadtam ma a férjemre....

Megycsináltam 6 angyalkát a meglévő 5 mellé a nagynénjének+ beletettem még 6 hópihét a csomagba. Erre mikor visszajött a postáról közli hogy 400 ft volt és néz rám...... (várta hogy odaadom az árát)

Mondtam neki, hogy a te nagynénédnek készítettem, a fonalat is én álltam, sok időt elvett míg megcsináltam, nehogy már a postát is én álljam!

5939. Zelma68 (válaszként erre: 5938. - Lunafénye)
2012. nov. 4. 21:36

Én még csak a kukacolást gyakorlom. Most láttam egy technikát a neten. Selyempapírra átrajzolja simán ceruzával vagy tollal. Ha többször ismétlődik a motívum, akkor egymásra rak több papírt. Kiveszi a cérnát a gépből, majd a minta mentén végigvarrja. Így csupa luk lesz a papír a minta szerint. Ekkor befűzi a gépet és a papírt az anyag színére teszi. A lukak mentén végig varrja, amikor kész, akkor letépdesi róla a papírt. Fantasztikus!

Eleinte elég, ha egyszerű, szabad kézi dolgokat gyakorolsz. Illanó filccel szerintem úgy kell, hogy pausz papíron körbeszurkálod a mintát vastag tűvel vagy kicsi szöggel és a filccel végighúzva a lukaknál átkerül a festék az anyagra.Keveset rajzolj föl, csak annyit, amit meg tudsz csinálni egy alkalommal, mert ugye másnapra eltűnik...:)

5938. lunafénye (válaszként erre: 5936. - Zelma68)
2012. nov. 4. 15:45

Jó ez az oldal nagyon, köszi szépen!


Még egy kérdés. Azt tudom, hogy illan tollat vagy vízben oldódó tintát használnak a minta felrajzolásához. Na de hogyan másoljam rá a mintát az anyagra? Kézzel azért kicsit nehéz lenne.... Esetleg rávetíted?

5937. lunafénye (válaszként erre: 5927. - T.Ili)
2012. nov. 4. 15:44
Jaj, bocsi t.Ili, Neked is köszi a jó tanácsokat. Még nem hímeztem géppel, de egyszer majd ezt is kipróbálom. Minden esetre legalább már erről is van fogalmam. :)
5936. Zelma68 (válaszként erre: 5933. - Lunafénye)
2012. nov. 4. 14:13

Nézd csak, mit találtam neked: Itt értelmesebben leírja, mint ahogy én :)


[link]

5935. Zelma68 (válaszként erre: 5933. - Lunafénye)
2012. nov. 4. 14:09
Igazán nincs mit. Segítek, amiben tudok.
5934. vaczila (válaszként erre: 5932. - Zelma68)
2012. nov. 4. 13:50
Nekem az a bajom a ruhadarabokkal, hogy nem elég a mintát tudni meghorgolni, ott már méret is kell, meg jó szabásminta és ha azt elcseszi az ember akkor a ruhadarab sem lesz jó. Na nem is merek nekiállni ilyesminek, mer nincs kitől tanácsot kérni a környezetemben.
5933. lunafénye (válaszként erre: 5930. - Zelma68)
2012. nov. 4. 13:32

Kedves Zelma68! Köszi a segítséget, Te vagy az én emberem. Nézegettem a naplód is, nagyon ügyes vagy!!!!! Lehet, majd többször zargatlak, sajnos egy kicsit kétbalkezes bírok lenni, de nagyon lelkes. :)

Nem kaptam stoppoláshoz talpat, de majd beszerzek valahonnan. Viszont jogos, az öltéshossz beállítása teljesen felesleges. Már alig várom, hogy holnap vegyek új tűt a gépembe, és kipróbáljam. Meglátjuk. Próbálkozásnak most jó lesz a régi talp is, aztán igyekszem. :) Köszi még egyszer!!!! További szép napot mindenkinek!!! :)

5932. Zelma68 (válaszként erre: 5931. - Vaczila)
2012. nov. 4. 12:57
:) Képzeld! Kész lett a horgolt sapkám. Az a baja, hogy túl kicsi tűvel csináltam, de a rózsát már megfelelő tűvel. Csinálok majd másikat, mert hülyén nézek ki benne... :D
5931. vaczila
2012. nov. 4. 12:55
Na ez az amihez én nem tudok hozzászólni. De látom van itt elég szakértő úgyhogy van segítség.
5930. Zelma68 (válaszként erre: 5919. - Lunafénye)
2012. nov. 4. 12:40
Szia! Én most tanulom, sok sok gyakorlás kell. Úgy kell beállítani a gépet, mint stoppoláshoz. Én az öltéshosszt nullára állítom. Ki kell iktatni a kelme továbbítót, és kell egy rugós talp. Az is jó, amit stoppoláshoz adtak. Az öltéshosszt te csinálod majd, ahogy mozgatod a gép alatt az anyagot. Próbáld először lassan nyomni a gépet. Nek kell keret hozzá, az a hímzőgéphez kell. Kell a fő anyag, alá flíz, és alulra egy akármilyen, ami nem akad a gépbe, hogy csósszon. Sajnos a youtuben a legtöbb videó spéci gépekkel készült, elveszi a kedved. Sima géppel nem tudod úgy csinálni, kicsit másképp kell :) Azt mondják a szakértők, a kezed vállból kell mozgatni, és jó egy olyan kesztyű, amiben nem csószik a kezed. Olyan, aminek gumis a vége. Remélem segítettem. Ha kell tudok fotót belinkelni a talpról, 1000 ft alatt vettem én is újonnan.
5929. t.Ili (válaszként erre: 5928. - Lunafénye)
2012. nov. 4. 09:47

A keret eléggé leszorítja. Hímeztél már keretbe?

Itt az anyag színét fordítva kell beleerősíteni. Értelemszerűen, a vászon feküdjön rá a gép felületére!

Itt jól látszik:

[link]

Vagy itt :)

[link]

5928. lunafénye (válaszként erre: 5927. - T.Ili)
2012. nov. 4. 09:11
kipróbálom talp nélkül, bár akkor meg nincs ami leszorítaná az anyagot. Sajnos eltört az összes tűm, szóval csak holnap... :)
5927. t.Ili (válaszként erre: 5919. - Lunafénye)
2012. nov. 4. 09:06

Szerintem azt nem úgy kell. Olyan lehet ez, mint a riseliőzés.

Legalábbis anyósom úgy csinálta, hogy a talpat leszerelte, a textilt keretbe feszítette, és a keretet mozgatva tudott a mintán szépen léptetni.

Talp nélkül oda lépsz, ahová akarsz. Nyilván kell egy kis gyakorlás :)

5926. vaczila (válaszként erre: 5925. - Amália78)
2012. nov. 4. 08:44
Nekem se megy hamarabb, úgy látszik ez ennyi idő. Azért is nem szeretek nagyobb dolgokat készíteni mert türelmetlen vagyok és hamar látni szeretném az eredményt. Ha nekiállnék egy pulcsinak, hát szerintem az életemet is elunnám közben:)))
5925. amália78 (válaszként erre: 5916. - Vaczila)
2012. nov. 4. 08:31

én ís szoktam így járni, pl első angyalkám szoknyája azért lett olyan fodros...

Még csak apróságokat mertem horgolni és sok idömbe tellik. 1 angyalka 1 nap, hópihék már van ami 2 óra alatt kész :)

5924. vaczila (válaszként erre: 5923. - Lunafénye)
2012. nov. 4. 07:45
Délután felteszem. Addig talán még készül pár darab.
5923. lunafénye (válaszként erre: 5922. - Vaczila)
2012. nov. 3. 18:18
Igen, én is láttam a sálaid, és szerintem nagyon jók lettek!!!!! :) Nagyon jól horgolsz! Majd a hópihéket is felrakod?
5922. vaczila
2012. nov. 3. 16:38
Néztem a naplódban nagyon jó lett. Néhány sálat én is kötöttem mostanában, nálunk most ez a fodros fonal a sláger. De előtte már legalább 20 éve nem kötöttem. Azért szerencsére bele lehet jönni sok kihagyással is. Én most elkezdtem a karácsonyi kis mütyürkéket horgolni. Kezdetnek hópihéket csinálok, aztán majd szeretnék angyalokat, harangokat, gömböket is. De majd más technikákkal is fogok még karácsonyi díszeket készíteni, pl articsókával. Húsvétra már csináltam úgy tojásokat, most majd gömböket szeretnék.
5921. lunafénye (válaszként erre: 5920. - Vaczila)
2012. nov. 3. 15:07

Szia Vaczila! (rögtön egy régi ismi. :) ) Még nem tudom, csak szeretném megtanulni, mert egyszerűen csodaszép!!!!! :)


Mostanában esténként egy csillagokból álló sálat horgolok a Tesókámnak, meg csináltam a legjobb barátnőmnek egy rénszarvasos edényfogó kesztyűt. Még neszesszert szeretnék varrni ugyancsak a legjobb barátnőmnek Karácsonyra, de az még odébb van. Lehet, abban majd felhasználnám ezt a tudást is. :) Ja, meg csináltam egy Tildás sütiangyalt. :)

5920. vaczila (válaszként erre: 5919. - Lunafénye)
2012. nov. 3. 14:54
Őszintén szólva én azt se tudtam hogy mi az, de most megnéztem a neten. Hát nem tűnik egyszerű dolognak, legalábbis gyakorlás nélkül nem, De szép dolgokat lehet ezzel a technikával is csinálni. Mit szeretnél készíteni?
2012. nov. 3. 14:49

Sziasztok kreás Lányok! Már jó rég voltam itt, de most megint rámjött a kreatívkodás, és kicsit több időm is van rá.


Csinál valaki szabad gépi tűzést? Már 3 napja csak ezt nézegetem a neten. Ma végre odáig eljutottam, hogy az anyagtovábbító talpat leengedtem, a talpnyomást minimálisra állítottam, és próbálkoztam kicsit. Sajnos nem valami jó eredménnyel. Nem tudom egyenletesen húzni az anyagot, nem tudom egyenletesen nyomni a talpat, így az egész elég katasztrofális. Az öltések hol túl sűrűk, hol kimarad egy-egy, néha alul is gubancolódik a szál, most meg eltört az utolsó tűm is, és holnap már nem tudok venni vasárnap lévén. Grrr... Ha valaki foglalkozik, vagy foglalkozott már ilyennel, akkor segítsen legyen kedves egy-két "atyai" jó tanáccsal. Köszi, és szép hétvégét mindenkinek!!!!!!

5918. vaczila (válaszként erre: 5917. - Zelma68)
2012. nov. 3. 05:42
Az az igazság hogy van hozzá jól leszámolható rajz, de látod még így is eltévedek rajta. Nagyobb dolognak nem is mertem volna neki állni, csak azért fogtam bele mert ezek ilyen kis apróságok. (Hópihék) Jobban szeretem ha magyar nyelvű szöveges leírás van, az alapján nekem könnyebb. Na azért megyeget ez is, már 5-t megcsináltam, ezen a hétvégén ilyeneket gyártok. Azon gondolkozom, hogy 2 ilyen hópihéből össze tudnék e rakni 1 gömböt a karifára ha gömb formán keményíteném és utána összedolgoznám? Majd kipróbálom. Bár lehet hogy ahhoz kicsik ezek a pihék.
5917. Zelma68 (válaszként erre: 5916. - Vaczila)
2012. nov. 2. 23:11
Nagyon ügyes vagy. Én nem tudok minta nélkül. Nem is mernék hozzákezdeni....
5916. vaczila
2012. nov. 2. 06:39
A tegnap esti 1,5 órai horgolásomnak bontás lett a vége. Hiába nem nagyon tudok kép alapján horgolni, leírás meg nem volt. Elszámoltam a mintát, dupla annyi szemre csináltam és nem akart vége lenni a soroknak. Ráadásul a végére kiderült hogy a minta se jött össze. Ma kezdem újra, remélem most már összejön, mindenesetre rájöttem hogy hol rontottam el.
5915. Zelma68 (válaszként erre: 5913. - Erage72)
2012. nov. 1. 15:15
Teszel fel róla majd képet?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook