Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közösségi közlekedés és a vágyálom... fórum

Közösségi közlekedés és a vágyálom... (beszélgetős fórum)

1 2 3
2017. nov. 17. 14:42
Mármint vezetés közben elbizonytalanodom, és utálok valamit nem jól csinálni...
10. Derby22 (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2017. nov. 17. 14:40
Háát nem vagyok egy Fittipaldi/vagy mondhatnám régi kedvencemet Hamiltont. Vidéken még csak csak de a fővárosban elbizonytalanodom..:-) Vannak korlátaim.. Lehet azért is érzem így, mert elszoktam a tömegtől... De alig vártam, hogy haza érjek..
9. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Derby22)
2017. nov. 17. 14:30
hallgass zenét vagy olvass
2017. nov. 17. 14:29

Az emberek nem fognak változni.

Vagy Te változtatsz (autós leszel) vagy beletörődsz.

7. Derby22 (válaszként erre: 4. - 124637ff9b)
2017. nov. 17. 14:28
Hidd el nem nyafogni vágyom, egyszerűen nekem konkrét teher. Amikor csak tudok biciklivel közlekedek,bár az sem életbiztosítás.. Ma is 18 megállót utaztam, mellém ült egy fiatal hölgy, a busz tele, és emelt hangon végig fecsegte az utat jelentéktelen és számomra értékelhetetlen módon
6. Derby22 (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2017. nov. 17. 14:25
Megtenném ha tehetném.
5. Derby22 (válaszként erre: 2. - Kokuszoscsoki)
2017. nov. 17. 14:23
Na igen.. Sajnos, ha megérzem, rögtön elfog a hányinger és öklendezni volna kedvem, alig tudom visszafogni. Le szállok bármilyen sürgős mert mégsem hányhatom el magam... Anyám keresztlánya szociális munkás, mikor még csak tanult próbáltam rábeszélni váltson szakot, nem sikerült... befogadó szálláson és az utcán is ellátja őket. Máig nem értem hogy bírja. Amikor meg azt mondja szereti csinálni... olyan mintha kínaiul beszélne.. Ne botránkozzon meg senki rajtam, egyszerűen nem tudom megérteni. Én időseket gondozok, tehát szagból miegymásból kijut nekem, de ez mégsem ugyanaz... azt a mosdatlanan és kibírhatatlan szagot nem lehet egylapon emlegetni..
2017. nov. 17. 14:22

Így, ahogy mondod, ezeket a dolgokat el kell tűrni, ha az embernek más emberekkel kell együtt utaznia.

Vannak udvariatlanok, tapintatlanok, neveletlenek, büdösek.

Meg van sok normális illemtudó, jó illatú utas is.

Nem mondom, hogy engem nem zavar.

De próbáld meg a gondolataidat ilyenkor elterelni, és ne tűrésnek éld meg az utazást, hanem egy szükséges rossznak.

Gondolj például arra, hogy hányan szeretnének a helyedben lenni, munkába járni a fránya közösségi közlekedéssel nap mint nap.

Meg hogy mi minden szép dolog vár még rád azon a napon.

Bocsánat, hogy ezt mondom, de ez az írásod csak egy nyafi.

2017. nov. 17. 14:19
ülj autóba
2. kokuszoscsoki (válaszként erre: 1. - Derby22)
2017. nov. 17. 14:18
Van ezeknél durvább is. Például amikor a kakiszagú csöves felszáll a nagy tescós szatyorral a kezében, ami tele van kikukázott sörös dobozokkal.
2017. nov. 17. 14:04

Nem tudom ki hogy van vele, de nekem megterhelő a közösségi közlekedés. Nem szószerint maga a közlekedés közösségben, hanem azok az impulzusok amik érnek. A vágyálmaim netovábbja lenne a kulturált közlekedés. Minden értelemben. Tekintettel lenni egymásra.

Zavar az állandó mobilozás, az ezzel járó hangzavar a lökdösődés, nyáron a mosdatlan emberek. A fiatal kismama , az idős rozoga nem kap annyi udvarias gesztust, hogy biztonságban leülve tegye meg az utat, a gyerekek egymással úgy beszélnek, hogy kedvem volna szappannal kimosni a szájukat.. 20 évvel ezelőtt már volt mobilom, de valahogy nem voltunk szimbiózisban vele, azt a sok hangos fecsegést, aminek tartalmilag nincs jelentősége és muszáj végig hallgatni mert mégsem mondhatom hogy figyi, az a szitu, hogy a hangod sérti a fülemet a szöveged mag annyira sekélyes, hogy az már fáj... ráadásul szerinted mennyire tartozik mindez rám?... Vagy az agyzsugorító zene ordít a fülébe de sajnos az enyémbe is.. Neki sem mondhatom, hogy én nem terhellek a saját zenei ízlésemmel, kérlek ne tedd te sem... Szóval, imádkozhatok, hogy ne legyen dugó és mihamarabb elérjem a kitűzött célállomást.. Nyáron jobb mert kerületen belül biciklizem de át a városon, nem ok..

Nincs más alternatíva számomra, vagyis tűrni kell...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook