Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közösségi közlekedés és a vágyálom... fórum

Közösségi közlekedés és a vágyálom... (beszélgetős fórum)

1 2 3
41. a03dd05915 (válaszként erre: 38. - Bözsi néni)
2017. nov. 18. 15:01

A beszálláskor, ha az ajtóban áll valaki, akkor várok, mintha utat engednék neki a kiszállásra.

Észreveszi, szól, hogy nem száll le.

Bocs, azt hittem azért áll az ajtóban, nem csak a fel- és leszállást akadályozza.


A másik kedvencem, mikor az ajtónállók neki támaszkodnak az üléssornak. Főleg nyáron lehet ez kellemes a szélen ülőknek. Szagolhatják a támaszkodó alsó/hátsó izzadságait.


Bocs, de finomabban nem lehet ezt a gusztustalanságot leírni.

40. zsanci79 (válaszként erre: 38. - Bözsi néni)
2017. nov. 18. 14:40
Ez jo 😃
39. Bözsi néni (válaszként erre: 34. - Kristo_f)
2017. nov. 18. 14:24
Szerintem nem visz előbbre a "törődj bele, van ennél szarabb is" mentalitás.
38. Bözsi néni (válaszként erre: 36. - Zsanci79)
2017. nov. 18. 14:15

Ez így van, meg szoktam kérdezni, hol száll ki?

Ha sok megálló múlva, akkor : És az ajtóba szól a jegyed?:-)

37. Bözsi néni (válaszként erre: 33. - Syria)
2017. nov. 18. 14:13
:D
2017. nov. 18. 13:09

Azt is megtanulhatna a jonep, hogy ne az ajtoba tolongjanak! Ott az a kiba.szott heringparti, nem lehet egyszeruen felszallni.

Pedig mindenki le fog tudni szallni, akkor is ha beljebb van. Ez mindig igy van a 4-6oson, es eloszeretettel megy ez a metropotlon is!

En ha tudok, befurakodok, ott nincs is annyira buz, marmint mihez kepest.

Nok elobb adjak at a helyuket, ezt is megfigyeltem, a fiatalokrol meg ne is beszeljunk!

35. globus (válaszként erre: 30. - A03dd05915)
2017. nov. 18. 11:55
Aki fakockával veszélyezteti embertársai utazását, biztonságát, kb. pont annyi esze van, mint egy fakockának. Remélem, a felújított metróban lesznek beépített biztonsági elemek, hogy az ilyen senkiháziakat elcsíphessék.
2017. nov. 18. 11:41

Ha nem tecc a magyar metro lehet menni Pekingbe, ki is rángatnak a "rendezők" a kocsikbol

[link]

Nem úgy Japánban, ott kesztyűs kézzel bánnak az utasokkal és nincs olyan hogy mégegy utas ne férjen be

[link]

:))

33. syria (válaszként erre: 28. - Bözsi néni)
2017. nov. 18. 11:12

A fűtést nem csak a járműveken nem képesek kordában tartani, hanem sok más helyen se, pl. lakótelepeken, hogy az irodaházakat, egészségügyi intézményeket ne is említsük.

De ne jajongjuk! Örüljünk, hogy van lakásunk, ahol azt csinálunk, amit akarunk. (Meg amit tudunk.)

2017. nov. 18. 08:54

Szerettem a nyitott villamost nyaron.

Csorgott, zorgott, engem a huzat sem zavart.

31. Regin_a (válaszként erre: 30. - A03dd05915)
2017. nov. 17. 22:49

fakockák veszélyeztetik a biztonságos utazásunkat"


Ne politizálj :)

Én nagyon sokat utaztam úgy , akár télen is, a lépcsőn lógva. Nosztalgia.

30. a03dd05915 (válaszként erre: 29. - Regin_a)
2017. nov. 17. 22:00

De vissza sem sírjuk, ugye?:)

Bármennyien is csüngtek akkor egy villamoson, még elfogadott volt, ha egy felnőtt rászólt a tinire, hogy adja át a helyét egy idősebbnek. Ma ki merné ezt megkockáztatni?

Sőt! Rá sem kellett szólni.


No és azóta már másik évszázadban élünk, elvileg gyakoribbak a tömegközlekedési járművek, és már csak fakockák veszélyeztetik a biztonságos utazásunkat. 😄

2017. nov. 17. 21:44

Kultúrált utazás a 70-es években

Nem sírtunk ha igy kellett utazni

[link]

2017. nov. 17. 20:42

Az is nagyon rossz, hogy túlfűtik a járműveket. Az ember felöltözik a kinti hidegre, aztán a buszon-villamoson meg szétizzadja magát ilyenkor meg télen.


Pedig ez ellen lehetne tenni, nem kellene ennyire fűteni.

27. syria (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2017. nov. 17. 19:47

Aha. És az úticélnál Pesten fizessük az óránkénti 400-500 Ft-os parkolási díjat.

Csupán napi 18 km-t kell leküzdenem oda-vissza. Ebből 13 km autózás, 5 km tömegközlekedés egy átszállással.

Nekem nincs az utazóközösséggel bajom; semmi dolgom velük, letojom a fennhangon történő mobilozást, az orromat becsukom (már amikor van érkezésem), a tömeget elviselem, mert nincs más választásom.

De a járművek! Katasztrofálisak. Dülöngélnek, rázkódnak, kényelmetlenek, az ajtó pedig tegnap leszálláskor félig rám csukódott a 7-es buszon, pedig fürge voltam, mint egy ürge.

(Gondolom túlhajszolt lehetett a vezető.)

26. Derby22 (válaszként erre: 23. - A03dd05915)
2017. nov. 17. 19:39
Sajnos..:-) Szoktam mondani, hogy egyszer majd megírom, igaz nem pont ebben az összefüggésben, de lehet ideje lenne..
25. Derby22 (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2017. nov. 17. 19:37
Vén vagyok már bohócna:-) Egy időben sokat taxiztam, azt is kinőttem.. spórolás van :-)
24. andi6020 (válaszként erre: 6. - Derby22)
2017. nov. 17. 18:33
Roller, görkorcsolya, taxi?
23. a03dd05915 (válaszként erre: 20. - Derby22)
2017. nov. 17. 18:27

Nem is rád vonatkozóan írtam a bejegyzésem, csak a tapasztalataimat.


De az, hogy a gyerekek illő módon, az utastársaikat is tiszteletben tartva közlekedjenek csak a szülők tudják megtanítani, példát mutatni.

Mert az egy dolog, hogy míg pici és helyet adnak neki és az anyukájának. De ha már önállóan közlekedik nem járnak ezek a "kiváltságok".


Sajnos, a többség felnőtt korú ember, aki nem tud viselkedni a tömegközlekedésben.

2017. nov. 17. 18:05
Persze ha megnyerem az autót amit az egyik bolhapiacos honlap promós játékában hirdettek, akkor nyomban autós leszek, ahogy Zebracsikó felvetette :-)
21. Derby22 (válaszként erre: 17. - Fincsi5)
2017. nov. 17. 18:01

Én is ezt mondom külföldön senki nem telefonálgat tele tüdővel vég nélkül,.... mert közben én átszálltam a fiatal Hölgy még nyomta a szöveget nagyon privát problémáiról... Használnak ott is persze hogy, de mégsem így..

És halk a busz, nem olyan mint egy kivénhedt traktor... tiszta, nem ennyire lelakott, bár ott nem láttam tinédzsereket busz ajtókat szétrúgni mint az 5-ös buszon..

20. Derby22 (válaszként erre: 19. - A03dd05915)
2017. nov. 17. 17:55
Azt hiszem ma nagyon alacsony volt a tolerancia küszöböm, mert konkrétan kimerültem a majd 3 órás utazástól, oda vissza átszállásokkal stb. Ez nem ritka, sokszor kell napi másfelet oda vissza utazgatni.. Az ember elfárad munka közben mentálisan, fizikailag majd jön a második rodeó a közlekedés. Ma nem volt 10 órás szolgálat, mégis lefáradtam.... ez van.. Ettől eltekintve is úgy vélem, ránk férne egy kis közlekedési etikett... Nem szokásom telefonálgatni utazás közben. Mindig elnézést kérek és jelzem, hogy rövidesen vissza tudom hívni a hívót. Ha lényegre törő lenne még meg is érteném, de úgy fecsegnek privátba mintha egyedül lennének. Értem én, hogy szokjam meg vagy szökjem meg de szerintem nem ez a megoldás..
2017. nov. 17. 17:33

Kétségtelen, hogy vannak olyan egyedek, akiknél a kulturált közlekedés nem volt sem tantárgy, sem nevelési téma. De ez "ezeknek" a hiányosságai.

pl. nem bírnak ki 20 perc utazást telefonálás nélkül, mert ők olyan kib+ul fontos emberek, hogy a zajos metrón ordítva kell telefonálni.

Vagy annyira fontos az, amit éppen olvas, hogy azt gyaloglás/átszállás/menet közben is olvasnia kell - majd a többiek kikerülik.


Ez neveltetés kérdése - szerintem.

Vagy eredendő bunkósság.

18. 124637ff9b (válaszként erre: 17. - Fincsi5)
2017. nov. 17. 17:25

Tényleg az.

Én nem azt mondom, hogy minden sz@rba bele kell törődni és birka módjára élni, de ha valamin nem tudunk változtatni, azzal kár rombolni saját lelkivilágunkat szerintem.


Egyébként azt megfigyeltem, hogy a turisták a leghangosabbak a tömegközlekedési eszközökön.

Nem tudom, talán a felfokozott hangulatuk, vagy a mentalitásuk teszi eleve, de telefonba hosszan és hangosan beszélni, élénken gesztikulálva ők szoktak inkább.

Nekem akkor már inkább jobb a magyar útitársam, mert (ha már ki vagyok téve akaratlanul az élete eseményeinek), próbálom elképzelni, amiket beszél, mintegy színpadon lenne, és jókat mulatok magamban :D Az idő is gyorsabban telik így :)

17. fincsi5 (válaszként erre: 14. - 124637ff9b)
2017. nov. 17. 16:57

Szomorú.:(

Fiam Németországban, Olaszországban járt, és azt mondja, álom a tömegközlekedés.

Nem ülnek fel melegedni a hajléktalanok, akár itt, Debrecenben.

A mobilokat sem úgy használják mint itt, ráadásul pontosak a buszok, villamosok, és külföldinek is átláthatóak.

2017. nov. 17. 16:53

Ahogy a fórum címe is mondja, vágyálom a kulturált tömegközlekedés.

Lenne mit fejlődnünk, de nemhogy nem fejlődik a közlekedési morál, inkább megy le a béka segge alá.


Nem vagy egyedül a véleményeddel, engem is sok minden zavar. Főleg a mocskos, büdös emberek. Néha a szaguk az egész buszt átjárja. Nincs mit tenni. Vagy leszáll az ember, és megvárja a következő buszt, vagy gyalogol. De ez nem mindig kivitelezhető. Marad a bosszúság. Változtatni úgysem tudunk rajta.

Szerencsére vannak kivételes napok. Amikor nem szorulunk tömegközlekedésre.

Amikor pedig csak az marad, akkor le kell nyelnünk a békát.

15. gribedli*** (válaszként erre: 11. - Derby22)
2017. nov. 17. 15:34
Gyakorold!
14. 124637ff9b (válaszként erre: 13. - Derby22)
2017. nov. 17. 15:04

Egyáltalán nem baj, és egyáltalán nem elítélendő igény, de csak vágyálom marad.

Magaddal szúrsz csak ki, ha hergeled magad 18 megállón át.

13. Derby22 (válaszként erre: 12. - 124637ff9b)
2017. nov. 17. 14:58
Azért ugye nem baj ha arra vágyom, hogy az emberek próbáljanak viselkedni, és ne viselkedjen úgy mintha otthon a privát szférájában lenne, a zajos BKV buszt túlhangoskodva 39 percen keresztül a semmiről, vagy éppenhogy a nagyon privát életéről ami nem tartozna senkire.. Vagy, amikor a fiatal lányhoz dörzsölődött egy férfi utazás közben szegény gyerek próbált elhúzódni a tömegben. Sajnálom, de azt nem nézhettem tétlenül.. nem hiszem, hogy olyan elítélendő az az igény, hogy egymásra lehetnénk tekintettel. Külföldön járva nem tapasztaltam ugyanezt, pedig megfordultam pár fővárosban...
12. 124637ff9b (válaszként erre: 7. - Derby22)
2017. nov. 17. 14:44

Pedig a világot el kell tudni fogadni úgy, hogy vannak körülöttünk emberek, és nem mindig kifogástalanul viselkednek.

Tényleg azt tudom csak javasolni hogy tudatosan "kényszerítsd" magad arra, hogy téged ez ne zavarjon ily módon.

Zene vagy olvasás.

Ja, mikor valaki nagyon büdös, akkor az orrom elé szoktam tenni a sálam vagy kendőm, persze nyáron nincs mit, olyankor elmegyek két ajtóval odébb.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook