Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közös költség emeléséről kell hivatalos értesítést kapnunk? fórum

Közös költség emeléséről kell hivatalos értesítést kapnunk? (tudásbázis kérdés)

16. cimoka
2010. aug. 23. 13:14

mi sajna nem voltunk a lakógyűlésen (mindig olyan időpontban van, amikor a "normális emberek" dolgoznak), de beszéltem egy nénivel, aki ott volt, s mondta, hogy nem volt szavazás róla...

Egyébként azt mondta a kk, hogy ki szokta függeszteni a hirdetőre, arról nem tehet, hogy valaki leszedi... de megint hazudik,ugyanis itt olyan a üveges, kulccsal zárható, így oda senki be nem tudja tenni a mancsát.... délutánig még gondolkozok rajta, hogy érdemes-e belemenni ebbe az egész történetbe, hisz' úgyse sok mindent tudunk csinálni... vagy mégis, de hosszú sztori lenne, s nem biztos, hogy van kedvem és energiám rá...

2010. aug. 23. 12:34

nálunk lakógyűlés keretében kell megszavazni az emelést. általában évente emeljük, a közös képviselő javasol egy összeget a kiadások fényében és azt átbeszéljük. de ezek szerint ez nem mindenhol van így, mármint hogy meg kell szavazni? nahát. igaz nekünk egy cég csinálja, akik ezzel foglalkoznak, de előtte egy fickó csinálta, aki szintén úgy csinálta, ahogy a cég is.

évente kapunk mi is elszámolást, elég részletest. mindenkinek bedobják a lakógyűlésen elhangzottakat plusz az üzenőfalra is ki van téve az aktuális lakógyűlésről cucc.

2010. aug. 23. 12:27
Mi kapunk évente elszámolást,viszont a közös költség és vízdíj emelésről csak az üzenőfalról értesülünk.
2010. aug. 23. 12:24
de mindenkit kérdezz végig tételesen. és ha kiderül, hogy senki nem kapott értesítőt, vagy hogy önkényesen emelte az összeget, akkor váltsátok le!
2010. aug. 23. 12:23

a lakógyűlésen készült jegyzőkönyv másolatát kérd el, amelyben az emelést megszavaztátok. valamint kérdezd végig a lakókat, hogy ők hogy értesültek az emelésről és mikor történt az emelés, melyik lakógyűlésen történt, nekik van-e lakógyűlésről készült papír, amit megkaptak.


ha senkinek nincs a lakóházban, akkor fel lehetne jelenteni a közös képviselőt, mert lehet nyúlja a pénzt....

11. cimoka
2010. aug. 23. 12:10

telefonon beszéltünk végül a kk-vel, hát mit ne mondjak, továbbra is fel vagyok háborodva... Tényleg úgy van, ahogy gondoltam, emeltek a díjon és nem értesítettek... Ja, persze a kk állítja, hogy mindig bedobja az értesítőt (tanu jelenlétében), de előtte 2 perccel mondta, nekünk azért tette az ajtófélfához, mert nincs postaládánk... Akkor most mi van???


Végül is kifizettem a különbözetet, de közöltem vele, hogy ez nincs ennyivel elintézve...

Szerintetek mit lehetne csinálni, ami legalább egy kicsit fájna neki? Beszéltem egy lakóval, aki mondta, hogy ő is csak onnan tud az emelésről, hogy csekken fizet, aki meg ugye átutalással, az így járt...

10. cimoka
2010. aug. 23. 10:14

kíváncsi vagyok mi lesz... Ez inkább hivatalos jellegű, különböző paragrafusokat említ ill. ha nem fizetünk 8 napon belül, akkor jelzálogot jegyeztetnek be ill. megy az ügy a bíróságra.. Az aljára kézzel (!!!) a következő 3 sor írva:


2009 júl. 1 - 5200.-Ft/hó

2010 júl. 1 - 6000.- Ft/hó

a közös költség.


Ebben az egészben az a felháborító, hogy tényleg soha semmi papírt nem kaptunk, és ez sem a postaládába volt bedobva, még egy borítékra se futotta a kedves közös képviselőnek... Kíváncsi vagyok mit fog mondani... Lassan 11 óra. Majs írok, mi volt.

2010. aug. 23. 09:50

meg eleve az emelést a lakógyűlésnek meg kell szavaznia, utána pedig mindenkit kiértesíteni levélben az emelés mértékéről stb.


lehet csak félreértésről van szó. nekünk is volt ilyen évvégi elszámoláskor. kijött, hogy x havit nem fizettük be, párom odatelefonált a fickónak és tételesen leellenőriztette a dolgot, kiderült, a fickó valamit félrenézett. nem győzött bocsánatot kérni. mondjuk végig normális hangnemben zajlott minden. a kiértesítés is nem fenyegető volt meg ilyenek, hanem egy elszámolásféle és hogy kéri, hogy rendezzük a ki nem fizetett hónapokat vagy hogy egyeztessünk stb.

8. Katinkaboszi (válaszként erre: 7. - Cimoka)
2010. aug. 23. 09:42

jártunk már mi is így, de vittük a befizetett csekkekről a másolatot, jól láthatóak rajta a dátumok és nagy elnézéseket kért az illető, mert aki csinálta elfelejtette beírni :)

hát azért :(

majd írd meg mi volt :D

2010. aug. 23. 08:57
ez a fizetési felszólítás is az ajtófélfához volt bedugva, pedig van postaláda az ajtón és ráadásul üres volt majdnem.
2010. aug. 23. 08:56
köszi a válaszokat. :) Én is úgy gondolom, hogy esetleges emelést hivatalos formában közölni kellene a lakókkal...
5. Kata75 (válaszként erre: 3. - Katinkaboszi)
2010. aug. 23. 08:53
Ez így van, az eredeti mindig maradjon nálatok!
4. Kata75 (válaszként erre: 2. - Cimoka)
2010. aug. 23. 08:52

Szia!


Szerintem mindenképp.....mi legalábbi minden év elején kapunk egy iszonyat részletes elszámolást a múlt évről (javítások, munkabérek stb), illetve rengeteg infót, hogy épp mire pályáz/mit nyert meg stb a társasház.

Meg nálunk úgy van, hogy nem az számít mikor fizetsz, hanem év végén legyen meg xy x 12 összeg. Tehát mindenki úgy és akkor fizet amikor tud:)

2010. aug. 23. 08:50

szia :)


kellett volna bizony :)

vidd magaddal az összes befizetett számla másolatát, az eredetit ki ne add a kezedből :)

2010. aug. 23. 08:48

Sziasztok! Előre is bocsi, ha kicsit hosszú leszek...

Arról van szó, hogy kb.1,5 éve lakunk egy társasházban, ahol havonta 4200Ft a közös költség (fizetési határidő 15.-e) Mi minden hónapban becsületesen utalgattuk, a számlakivonatok is megvannak szerencsére. Ennek ellenére tegnap (1 hetes nyaralásból hazaérve) az ajtó és az ajtóféfa közé bedugva találtunk egy fizetési felszólítást 15600 Ft-ról, indoklás: közös költség tartozásunk áll fenn. Az agyam eldobom...

11-re megyek a közös képviselőhöz, s az lenne a kérdésem, ha mondjuk időközben emeltek a közös költség díján, arról kellett volna-e hivatalosan értesíteni minket, mert mi semmilyen papirost nem kaptunk erről... Mit tanácsoltok, mit tegyek? Mert most kb úgy állok, hogy leszedem a nő fejét!!!!! Köszi előre is minden tanácsot!

2010. aug. 23. 08:48
Közös költség emeléséről kell hivatalos értesítést kapnunk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook