Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kozmetikus vagyok, segíthetek? fórum

Kozmetikus vagyok, segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2010. jan. 19. 20:12
És miylen gyakran használjam? naponta 1X elég, mondjuk este fürdés után, lefekvés előtt, vagy csak akkor használjam, ha van "lehámlasztani-való" az arcomon? esetleg segíti a pattanások kialakulásának megelőzését:
446. Edo13 (válaszként erre: 445. - 133362853e)
2010. jan. 19. 20:06

Szia!

Nem,a krém az krém,nem helyettesíti a tonikot,sem mást:)

Igen,elősegíti az elhalt hámsejtek leválását...

2010. jan. 19. 18:48

Üdv. Mire jó a hámlasztókrém?

Kozmetikusom adta, azt mondta, kenegessem nap közben..

De ez mire jó? Leszárítja a pattikat, vagy nem fog izzani a homlokom, vagy csak leszedi a felső amúgy is elhámló bőrréteget? Esetleg kinyomott pattanásra is jó tonik helyett?

444. Edo13 (válaszként erre: 443. - Realbrigitte)
2010. jan. 18. 08:24

:(

Talán így időben elébe mentek a dolgoknak...

443. realbrigitte (válaszként erre: 437. - Edo13)
2010. jan. 17. 19:41
7 évesen megyünk kozmetikába?! :D
442. 133362853e (válaszként erre: 439. - Renice13)
2010. jan. 17. 19:39

Nem is az hogy begyulladt...hanem megérett...tehát amikor hazajöttem aznap kozmetikustól, pattanás nem volt rajtam, csak vörös voltam mint egy rák...aztán mára már 4-5 megérett az arcomon, vagyis szépen ki lehet őket nyomni...


de akkor ez gondolom normális....


Amúgy lehetséges az, hogy mivel msot voltam életemben először kozmetikusnál, ezért javulni fog a bőröm állapota?

Persze tudom, hogy nekem is tennem kell érte az egészséges életmóddal, meg persze lehet belső-szervi bajom is....de mégiscsak most volt az első "nagy szervíz"..


lehetséges hogy hiányzott az arcomnak már egy rendes tisztítás, hisz eddig csak vízzel mostam,még nem is radíroztam

441. Edo13 (válaszként erre: 438. - 133362853e)
2010. jan. 17. 19:38

Az jó,szeretem az alapos kolleginákat:),bár az alapozást én is elhagytam volna...Gondolom,hogy volt munkája bőven,ha ez volt az első kezelésed:).Viszont ha most elkezdessz rendszeresen (havonta)járni,és még az otthoni ápolásra is odafigyelsz,akkor a következő kezelés már nem lesz ennyire szörnyű!

Az a csomó minden,amit rád kent az nagyon is kellett:),hozzá tartoznak a kezeléshez,és minden maszknak megvan a maga funkciója pl. összehúzza a pórusokat stb...

2010. jan. 17. 19:26
Sziasztok!Szeretnék elvégezni egy kozmetikus tanfolyamot ,tud valaki segiteni?
2010. jan. 17. 19:22
Hát kozmetikus létére az alapozót elhagyhatta volna a végéről... Egyébként semmi baj nincs azzal ha pár begyulladt, mert ha 2 órát dolgozott rajtad, nem lehetett kevés és gondolom ezért lett pár ami begyulladt...
438. 133362853e (válaszként erre: 436. - Edo13)
2010. jan. 17. 17:45

Te..tudod hogy megkínzott? Nagyon alapos volt, mondta is, de éreztem is..jó, nem fájt, annyira nem is volt kényelmetlen, de férfiként tűrtem....


És mondom, tűt is használt, és még azokat is ki tudta nyomni, amik gyulladtak és zártak...de ugye rákent egy csomó mindent a nyomkodás után...vmi kenőcsöt, megultrahangozta, vmi spanyol maszkot (mármint onnan származik) aztán még be kente alapozóval hogy ne látszodjon...

437. Edo13 (válaszként erre: 434. - Realbrigitte)
2010. jan. 17. 17:12

Szia!

Bocsánat,hogy beleszólok...

Sajnos az a tapasztalat,hogy minden egyre fiatalabb korban jelenik meg.:(

Szerintem inkább a szakember kezelje...

436. Edo13 (válaszként erre: 433. - 133362853e)
2010. jan. 17. 16:49
Inkább az lehet,hogy nem nyomta ki teljesen...
435. fakavava (válaszként erre: 1. - Cb4c323adf)
2010. jan. 17. 15:23

Szia Julika,

összetett bőrproblémám van, ebben szeretném a tanácsodat kérni. 52 éves vagyok, és markáns fogyókúra előtt állok. A családomban sajnos a nők többsége erősen tokás, nálam sincs másként. Már most dupla a tokám és nem tudom eltüntetni.

Seborreás az arcom és a fejbőröm, erre kb 10 éve kaptam szteroid tartalmú kenőcsöt, amitől a seborrea mérséklődött, de az addig könnyen barnuló bőröm olyan lett, mint valami rózsaszín lufi. A kenőcsöt egy pár hónapig használtam, de azóta sem barnul a bőröm, csak vörösödik. Magas faktorú fényvédőket használok.

Arcápoláshoz több évig az Ilcsi kozmetikumok közül a feketeszappant és a csipkebogyó habkrémet használtam, ami jó is volt. Az utóbbi időben , mint, ha nem hatnának már, ezért váltottam, Kb 1 hónapja levendulás ecetes arclemosót és ligetszépe krémet használok. A seborreás tünetek nem jelentkeznek.

Kaptam infrás masszírozót, aminek négy féle feje van és azt írja a használati utasítás, hogy az egyik az arcra való. Szeretném használni, de nem ismerem a módját.

Kérdéseim:

öregedő bőrt hogyan ápoljak a fogyás ideje alatt ( kb 20 kg-t kell fogynom )

az infás masszírozót hogyan használjam, melyik krémek hatását erősíti

eltüntethetem-e a tokámat tornával, vagy a masszírozó segítségével

Válaszodat előre is köszönöm és bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikeredett a hsz

434. realbrigitte (válaszként erre: 1. - Cb4c323adf)
2010. jan. 17. 13:59

Szia!

Lehet, hogy 7 éves kisfiamnak nagy fekete színű miteszerei legyenek a homlok középső részén? Orron is van. Sok van. Ehhez nem túl fiatal? Vigyem már kozmetikushoz. Ha nem szedem ki neki, képes beggyulladni. Ha szépen kitisztítom nincs gond vele.

2010. jan. 17. 13:54

pénteken voltam kozmetikusnál, eléggé meggyötörte az arcom 2 óra alatt..igaz most voltam először

persze rámkent egy csomó mindent, maszkot is...krémet is adott..


az arcomról már kezd lemenni a pirosság, de néhány patti, amit kinyomott...szal azóta megérett...


ez normális? vagy túl sokmindent kent az arcomra, és ezek tömítették el?


haszált a végén alapozó is asszem, hogy elfedje az arcom...

432. Edo13 (válaszként erre: 430. - 7c79ff1565)
2009. dec. 18. 11:36

Szia!

A szemhéjaddal menj el bőrgyógyászhoz(valószínűleg pikkelysömör),ő majd ír fel rá krémet.Az én páromnak az Elocom volt nagyon hatásos.

A szem alatti karikák pedig azért vannak,mert egyrészt nagyon vékony,áttetsző a bőr,másrészt pedig az erek vérellátása miatt.Viszont én úgy gondolom,hogy öröklött is.Nekem is ilyen:(Sokszor összefüggésbe hozzák a vesével(kevés folyadék fogyasztás).

Léteznek kifejezetten karikákra kifejlesztett szemránckrémek,de sajnos abban nincs tapasztalatom,hogy mennyire hatásosak:(Esetleg jó világos korrektorral tudsz rajta javítani optikailag.

431. judit1971 (válaszként erre: 429. - Renice13)
2009. dec. 17. 12:38
Szia köszi a választ pont így gondoltam én is..Egyébként ezeket üzletben vettem nagy utánajárás után.A Vivamed egészségtár a neten megtalálható onnan van az ultrahangos. Nagyon jó mind. szia
2009. dec. 15. 23:09

Szia! Lenne nekem is egy kérdésem, vagyis inkább több. Már lassan 4-5 hónapja folyamatosan kiszárad a jobb szemhéjam. Tudom furán hangzik, de néha viszket, hámlik, száraz.. hát nem túl esztétikus, mit ne mondjak. Szőlőzsírral szoktam bekenni, mert ami krémeket használtam, nem volt jó. Ez aránylag eltünteti, de pár nap után ismét előjön ha nem kenegetem.

Tudnál valamit javasolni, emg hogy mi lehet ez?


Másik kérdésem, nagyon foltos az arcom, nem mályfolt, de az állam, a szám körül állandóan kiszárad, és sötétebb folt jelenik meg, ami szintén csúnya. Nem tudsz rá valami hatásos módszert adni az alapozón kívül? Ugyanilyen tanácsot kérhetek tőled, ha tudsz adni, hogya tüntessem ela szemem alatti sötét karikákat? Kiskorom óta van, ezek csak sötétedtek, 24 évesen kinézek egy 40 évesnek, nem ráncok miatt, hanem nagy mokkák miatt. Mintha alkesz lennék, vagy állandőan bőgnék, tök megviseltnek nézek ki:-( Tudsz valamit javasolni? köszönöm szépen.

429. renice13 (válaszként erre: 428. - Judit1971)
2009. dec. 15. 23:03
Szia! Ezeket a gépeket hol vetted? mert általában ezek nem kimondottan kozmetikai gépek, hanem olyasmik amit mindenki megvehet, így ne feltétlenül ugyanaz a hatása mint egy kozmetikai gépnek, és ezért mi nem is biztos, hogy pontosan tudjuk mire használd. Talán az ionos uh-os masszírozót használd akkor mikor vmit be szeretnél juttatni a bőrödbe mélyebben, pl krémet. Az infralámpa meg az arcszauna hatása gondolom hogy hasonló mint a rendes infraszaunáé, a vákumos arcmasszírózóval meg óvatosan bánj a vákum miatt szerintem. A sorrendet nem igazán tudnám megmondani, de ha jó a gondolatom a gépek hatásairól akkor talán a szauna, infralámpa, vákumos, ionos. De ez nagyon talán :)
2009. dec. 15. 20:27
Szia látom rég nem nem írt senki de én megpróbálok kérdezni.Van pár arcápolóm és a lehető legjobban szeretném kihasználni őket.Tehát arcszauna,vákumos arcmasszírozó,ionos ultrahangos masszírozó ,infralámpa.Milyen sorrendben használjam őket hogy a leghatékonyabb legyen?
427. Edo13
2009. okt. 31. 20:01
Nincs mit!Remélem szerencsével jársz!
2009. okt. 30. 22:37
Járok kozmetikushoz, de a szokásos tisztítás. Több kozmetikusnál is voltam. Az egyik szétszedte az arcom, piros alma voltam, a másik szinte hozzá sem nyúl, a harmadik hámlasztást ajánlott. Igazad van, kell egy bőrgyógyász. Köszönöm!
425. Edo13 (válaszként erre: 424. - Randrea29)
2009. okt. 30. 22:33
Az az igazság,hogy a bőr állapotát nagyon sok tényező befolyásolja.Mindíg a kiváltó okot kell megszűntetni.Lehet,hogy elegendő lenne ha megmutatnád az arcodat egy kozmetikusnak és kikérnéd az ő véleményét,mert ő tudja mérlegelni a helyzetet,hogy kell e a bőrgyógyász segítsége,vagy elegendő lenne az is,ha pl. rendszeresen járnál tisztításra,ill. használnád az általa ajánlott kozmetikumokat.
2009. okt. 30. 22:08
Értelek. Régebben tiszta volt az arcom, de most. Négy nagyon pattanás köszönget vissza a tükörből. :(
423. Edo13 (válaszként erre: 421. - Randrea29)
2009. okt. 30. 22:07

Szia!

Szerintem kérd ki bőrgyógyász véleményét...így látatlanban nehéz bármit is mondani

422. Edo13 (válaszként erre: 419. - Fc988c0845)
2009. okt. 30. 22:04
Illetve,ha nem vagy kozmetikus,akkor nézd meg van e ott referencia kozmetikájuk,vagy egyszerűen körülnézel az ottani kozmetikákban,és ott megrendeled amire szükséged van.
2009. okt. 30. 22:02
Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni. Az elmúlt időszakban szörnyen pattanásos vagyok. Nem kicsik, hanem óriásiak. Mit tegyek?
420. Edo13 (válaszként erre: 419. - Fc988c0845)
2009. okt. 30. 22:00

Szia!

Ilcsire gondolsz?Mert akkor szerintem a honlapjukon találsz elérhetőséget,és ott utána tudsz járni.

2009. okt. 30. 21:42
Sziasztok. Valaki nemtudja hol lehet venni Szépítő Füvek kozmetikumokat Baja (Bács-Kiskun megye) környékén? Aki esetleg már használta ezeket a termékeket, tapasztalatok?
2009. okt. 30. 17:47

sziasztok!

A La Roche posay termékekkel kapcsolatban vannak valakinek tapasztalatai? Zsíros ,mitesszeres bőröm van néha 1-2 pattanásom is van.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook