Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kozmetikus vagyok, segíthetek? fórum

Kozmetikus vagyok, segíthetek? (beszélgetős fórum)


27. MelisUK (válaszként erre: 26. - A1baa7edcc)
2008. dec. 13. 22:18
Köszi, megtaláltam ezt a brit oldalt. :D
26. a1baa7edcc (válaszként erre: 25. - MelisUK)
2008. dec. 13. 22:13
Akamuti-nal peldaul.
25. MelisUK (válaszként erre: 1. - Cb4c323adf)
2008. dec. 13. 22:12
Ekcémás bőröm van, szeretném kipróbálni az afrikai fekete szappant, ami egy ősi recept alapján Nigériában készül fekete nők keze által. Shea vajat, kókuszolajat és egyéb dolgokat tartalmaz. Hol tudnám ezt beszerezni? A holt tengeri iszapos fekete szappan is jó ekcémás bőrre? Melyik a jobb? Vagy az Ilcsi féle fekete szappan (bár az nagyon kicsi kiszerelés és drága és nem csak az arcomra használnám, hanem az egész testemre...). Azt olvastam, hogy az acnés bőrrel is csodákra képes. Hallottál már erről/ezekről a szappanokról? Tudod, hogy hol lehet beszerezni? (Anyum volt minap egy szappan boltban, de azt se tudták, h miről van szó.) Gondolom az ekcéma nem a területed, viszont mivel jó aknés bőrre és nagyon jó hámlasztó, egyáltalán nem szárít, így remélem, hogy találkoztál már ezzel a szappannal.
2008. dec. 13. 21:56
Ja és én sem dohányzom, és sokszor tisztítókurázom, zöldtea meg ilyenek!:)
23. nmarcsy (válaszként erre: 16. - Cb4c323adf)
2008. dec. 13. 21:55

Szia! Azon belül, hogy aloés krém v gél tudnál esetleg vmi közelebbit esetleg márkát mondani( ha máshogy nem priviben)? egyszer volt egy aloés gélem, de az tömény aloé volt nem szerettem, mert rászáradt a bőrömre és olyan volt, mintha egy fényes maszk lett volna rajta.

Köszönöm!

2008. dec. 13. 21:34
Köszi! Aranyos vagy :)
21. cb4c323adf (válaszként erre: 20. - Morkika)
2008. dec. 13. 21:33
EZ SEMMI AKKOR,PRÓBÁLD MEG AZOKAT AMIKET PRIVIBEN KÜLDTEM :))REMÉLLEM SEGITENI FOGNAK ,DE IRJ ÁM HA VAN VÁLTOZÁS, HA NINCS AKKOR IS:)))
2008. dec. 13. 21:31
De mint mondom, most sem dohányzom rendszeresen. El-el vétve 1-1 szál...
2008. dec. 13. 21:30
Amikor nem dohányoztam, akkor is ilyen volt az arcom...
18. morkika (válaszként erre: 12. - Gota)
2008. dec. 13. 21:30
Nem dohányzom... Nagyon ritkán, havonta kb 5 szál...Ez is csak egy éve. Függő sosem voltam, sosem szívtam rendszeresen semennyi cigarettát.
17. cb4c323adf (válaszként erre: 9. - Bebe82)
2008. dec. 13. 21:10
MIVEL NEMRÉG SZÜLTÉL MÉG NEM KEZDENÉK SEMMI DRASZTIKUST, MERT A HORMON HÁZTARTÁSNAK EGY ÉV IS KELL HOGY HELYRE ÁLLJON SZÜLÉS UTÁN ÉS SZOPTATSZ MÉG??
16. cb4c323adf (válaszként erre: 13. - Nmarcsy)
2008. dec. 13. 21:05
A VICHY NEM A TE BŐRÖDNEK VALÓ,ÉN MINDENFÉLEKÉPPEN ALOES KRÉMMEL PRÓBÁLKOZNÉK ELSŐNEK ,MERT NAGYON JÓL HIDRATÁL ÉS EGYBEN GYULLADÁST IS CSÖKKENT,A LEGJOBB LENNE ZSELÉBEN ÉS IONTOFORÉZISSEL A BŐRBE JUTTATNI EZT KOZMETIKAI SZALONBAN CSINÁLJÁK.
15. cb4c323adf (válaszként erre: 12. - Gota)
2008. dec. 13. 21:00
TELJES MÉRTÉKBEN IGAZ!!!!!
14. borbelya (válaszként erre: 5. - Cb4c323adf)
2008. dec. 13. 20:58
Igen ott keverik. Saját készítmény.
2008. dec. 13. 20:58

Szia! De jó, hogy van egy ilyen szakértős forum.

Egy jó arckrémet szeretnék, ami nem olyan drága, ha van ilyen lehet gyógyszertárban kevertett is ha jó. Az arcom nagyon száraz, vízhiányos. Nem mondhatnám, hogy nagyon pattanásos inkább hormonálisan jönnek elő(menszesz)akkor is inkább a homlok és az áll környékén. A polusaim viszont nagyon tágak erre most a vichy tág polusra való krémet használom, de az is nagyon száraít.

Tudom látatlanba nehéz, de ha tudna segíteni örülnék. Ja 25 éves vagyok. Ránctalanító krémet mikor kell elkezdeni használni?

Köszönöm!

12. gota (válaszként erre: 3. - Morkika)
2008. dec. 13. 20:57

Morkika!


Dohányzol? Nekem addig volt ilyen problémám, amíg abba nem hagytam, azóta szép a bőröm. Előtte minden csak átmenetileg segített.

Szerintem Juli is egyetért azzal, hogy a cigi a bőr egyik legnagyobb ellensége...

11. cb4c323adf (válaszként erre: 9. - Bebe82)
2008. dec. 13. 20:55
én nem igazán ismerem ,vagyis ismerem de nekem nem vált be ,de ha úgy látod hogy használ az ilcsi kozmetikum használd ,ha esetleg mégsem akkor majd kitalálunk valamit:)))
10. cb4c323adf (válaszként erre: 4. - *bodza*)
2008. dec. 13. 20:52
a szoli a bőr radír a durva szemcsés és a púder tilos.Bőr radírból csak finomszemcsést vagy olyat ami nem szemcsés javasolnék .És én első körben 3 havi rutascorbin kúrát javasolnék(ezt a gyógyszertárban lehet venni)érfalerősítő és felszívódnak tőle a kisebb megpattant hajszálér bevérzések.de ha valaki vérhigító gyógyszert szed annak nem lehet szedni.
2008. dec. 13. 20:52

Szia Julika!


Mi a véleményed az Ilchie (azt hiszem így kell leírni) kozmetikumokról? Nekem sajnos eléggé problémás a bőröm és eddig semmi kozmetikum nem segített rajta, talán egy kicsit javított rajta ez az ilcsi.

8. morkika (válaszként erre: 6. - Cb4c323adf)
2008. dec. 13. 20:50
Hol találok ilyen ichtiolos zselésalapú arcpakolást?
2008. dec. 13. 20:48
Ja, nem tudom mennyire számít a kor... 24 leszek januárban...
6. cb4c323adf (válaszként erre: 3. - Morkika)
2008. dec. 13. 20:47
A bioptron lámpa nagyon jó de nem tudom próbáltad e esetleg a vio arckezelő gépet kozmetikusok csinálnak kúraszerű kezeléseket,a bőr mélyebb rétegeibe hatolva gyulladást csökkent,fertőtlenít.Esetleg én ichtiolos arcpakolást próbálnák ki,mindenféleképpen zseléalapút mert azok egyben hidratálnak is,és aloe krémet.
5. cb4c323adf (válaszként erre: 2. - Borbelya)
2008. dec. 13. 20:43
melyik krémre gondolsz konkrétan?kevert krém vagy más?
2008. dec. 13. 20:42

Rosaceás bőrre milyen krémet ajánlanál?

Szerinted a szolárium,bőrradír,alapozó káros az ilyen bőrnek?

Köszönöm:)

2008. dec. 13. 20:38

Kedves Juli!


17 éves korom óta van problémám az arcbőrömmel.

Annyira sok és gyulladt aknem volt hogy a bőrgyógyász a Roaccuttan nevű gyógyszert írta fel. Az első "kúra" másfél évig tartott. Teljesen kitisztult az arcom, az ismerőseim nem ismertek rám. Ez a tiszta állapot kb 2 évig tartott. Aztán minden kezdődött előről. Ismét jött egy Roaccuttan-os időszak. Ezúttal 14 hónap volt.

Lassan 3 éve lesz hogy vége annak is.


De sajnos még mindig problémás a bőröm. Az arcommal nincs baj, de a nyakam és az állam, illetve a fülem alatti terület rettenetes.

Hiába a kozmetikai tisztítókezelés semmit nem javult. Emellett a bőrőm rettenetesen száraz így a kozmetikusom adott egy krémet a Belnatur termékek közül.

6 napja végső elkeserédesemben elkezdtem bioptron lámpázni az érintett bőrfelületet és talán most érzem úgy hogy egy fokkal jobb. Nem annyira gyulladt, mély és piros.


Esetleg van valami ötlete hogy mit csinálhatnék másképpen?


Köszönöm!

2008. dec. 13. 20:34
Szia, mi a véleményed a gyógyszertárban kapható hidratáló krémről?
2008. dec. 13. 20:32
Bármilyen kozmetikai témában szivesen állok a segitségetekre,13 éve dolgozom a szakmában.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook