Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Közgazdászként híd alá fórum

Közgazdászként híd alá (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
14. M0ncsa
2014. jan. 16. 11:58

Lehet, hogy az oneletrajz a "hibas", lehet, hogy nem.

Exfonokom manager, vele irtam meg a legutobbi oneletrajzomat, profi munka. Honapokig kuldozgettem, es EGYSZER SEM hivtak be interjura. Majd nalunk jart egy baratnom, aki egy nagy banknak HR-es. Atnezettem vele is, szerinte is profi, o mindenkepp megnezne. Vele egyutt irtuk meg a motivacios levelet egy olyan helyre, ami nagyon eselyesnek tunt. Baratnom velemenye az volt, hogy erre kizart, hogy ne hivjonak be ilyen motivacios levellel es CV-vel.

Lassatok csodat, nem hivtak be.


Amit tudok javasolni, nagyon kellemetlen, de neha hatasos - a "hazalas". Menjen el a no szamara szimpatikus cegekhez szemelyesen, akkor is, ha nem keresnek senkit. Neha a szemelyes kontaktus meggyozobb a legprofibb oneletrajznal. Jo otlet a kozvetito cegekhez valo bejelentkezes is, bar ok gyakran leveszik a sajat sapjukat, de valamit valamiert. Kulfoldi munka - ahogy Iza is irta -, nem fog "varni" senkit, azt is ugyanugy fel kell hajtani. Tovabba az a tanacsom, hogy ne adja fel 2-3 eve krizis van, tuljelentkezes, nehez munkat talalni, tovabb tart.


Sok szerencset!

13. 8c40921157 (válaszként erre: 11. - Kobold_)
2014. jan. 16. 11:58
Igen.
12. 8c40921157 (válaszként erre: 9. - Kobold_)
2014. jan. 16. 11:57
Ráadásul esetleg feketemosogató lehet kezdetben, ami nem egy felemelő érzés diplomás lánynak.
11. kobold_ (válaszként erre: 5. - 8c40921157)
2014. jan. 16. 11:56
köszönjük, ez rendes tőled, biztos vagyok benne, hogy érdekli. dobsz priviben (vagy itt) vmit erről, vagy címet, amin írhat Neked?
10. 8c40921157 (válaszként erre: 8. - Kobold_)
2014. jan. 16. 11:55

Most nem nézek utána, mert mennem kell, de vannak itt is olyan fórumok, egyre kimondottan emlékszem, hogy olyan társakat keresett egy lány, aki szlovákul tanult, akik írnának vele, és esetleg beszélgetnének is.

Ezt nagyon jó ötletnek találom, több kezdőt lehet mozgósítani erre.

9. kobold_ (válaszként erre: 4. - 7a3a05277b)
2014. jan. 16. 11:54
gondolom, ezért tette idézőjelbe. nyilván úgy érti, hogy bizonytalanra nincs milliója kiköltözni, itthonról könnyű okoskodni, hogy menj ki, biztos találsz majd. és miből mész ki, hol laksz, miből élsz, amíg nem találsz, stb. nem olyan egyszerű azért ez annyira, mint kívülről egyeseknek
8. kobold_ (válaszként erre: 3. - Bibity)
2014. jan. 16. 11:53
Van, bár kishitű a használhatóságot illetően, fejlesztésre meg nincs pénze, és tény, hogy bár sok mindent lehet az interneten is tanulni, egyedül beszédet fejleszteni nemigazán tud
7. kobold_ (válaszként erre: 2. - 7a3a05277b)
2014. jan. 16. 11:52

6%, de az is marha kevés. Pedig tréningen is volt, nézett 2 tanácsadóval is az önéletrajzát, akik szerint rendben van, gerillás amúgy. Szerintem lehet, hogy túlságosan erőszakos, agresszív, nyomulós.


sajnos a nagyátlag nem tűnik ki semmiben

6. 7a3a05277b (válaszként erre: 5. - 8c40921157)
2014. jan. 16. 11:51
Pont ezt akartam írni én is!
5. 8c40921157 (válaszként erre: 1. - Kobold_)
2014. jan. 16. 11:49

Másképp kell megírni az önéletrajzot. Ebben is lehet hiba, ahogy ezt Iza is írta. Én is így látom.


Javasolnám, hogy video-mailként "írja" azt meg, ez még ma szokatlan, de nagyon megnyerő. Ebben segíteni is tudok, ha érdekel.

2014. jan. 16. 11:46

Ja, más országbeli munka: nem fog a munkahely "várni" senkit, ilyen nincsen. Sem ott, sem itt-a szóhasználat beszédes ebben a helyzetben.


Pályázni kell külföldi munkákra is, vannak munkaközvetítő irodák, oda be kell csekkolni, aztán ott vannak a fejvadász-cégek is.

2014. jan. 16. 11:45
Van nyelvtudása?
2014. jan. 16. 11:44

Ma átlagosan több, mint egy évig tart munkát találni, így ez még nem olyan hosszú idő.


Ha összesen 3% volt a behívási arány, akkor szakember segítségét kell kérni az életrajz átformázásához, ez rengeteget segíthet! Ez az arány nagyon alacsony, itt valami gond lehet.


Érdemes elmenni tréningre, ahol szakemberekkel lehet gyakorolni az interjúhelyzeteket, motivációs levél írását stb.


Valamiben ki kell tűnni: olyan specializáció vagy nyelv, amit keresnek, de kevesen értenek hozzá/beszélik.


Itt a racionális dolgokon kell változtatni, nem a spirituális okokkal foglalkozni vagy egyéb hasonlókkal.

2014. jan. 16. 11:37

Nem saját sztori, nagyon kedves hölgy ismerősömé, ő írta ezt:


"Közgazdászként diplomáztam, (tudom, hogy Dunát lehet velünk rekeszteni) és már 6 hónapja nem találok állást. 7 éves tapasztalatom van, fiatal vagyok, szeretnék is dolgozni, nem tudom, mi a gond velem.


Életem jelentős részét tanulással töltöttem, aztán 2 éve (szintén munka miatt) otthonomat elhagyva, többszáz km-re, Bp-re költöztem.


Az eredmények: 160 db beadott önéletrajzból 6% az interjúk aránya. 3 hónapig kapott munkanélküli, majd aktív korúak ellátása, ami 22 800 Ft.


Kérdéseim:


- akinek hasonló a cipő, azt mi vígasztalja, mi tartja életben, és egyáltalán?


- aki hisz a spiritualitásban, és abban, h. minden okkal történik, az segíthetne megfejteni, ez mi okból lehet, és mit tanulhatnék belőle


- merre induljak, mit csináljak??


- akinek semmi protekciója sehol, az a hirdetéseken túl mit tud tenni?


Nagyon sok a kamu, ami abban is megnyilvánul, h. álláskeresésem óta megsokszorozódott a kapott spam-ek száma, tehát vélhetően adat/e-mail cím gyűjtése történik ilyen módon


Könnyű tanácsolni, h. legyen pozitív az ember, van, amikor megy, máskor totális mélypont, aki már volt így, az tudja. Sokan jönnek a külföld-ötletével, de külföldre is akkor mennék, ha tudnám, hogy "vár" egy munka, csak úgy, bele az ismeretlenbe nem merném megkockáztatni.


Bárkinek bármilyen ötletét szívesen veszem!"


Én sajnos nem tudom mivel biztatni, hátha Ti tudtok mondani vmi okosat erre!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook