Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Közgazdászként híd alá fórum

Közgazdászként híd alá (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
74. kobold_ (válaszként erre: 69. - 7a3a05277b)
2014. jan. 16. 13:19
NEM gondolt! illetve nem komoly szándékként gondolt, csak leírta, hogy felmerült benne is, mint kósza gondolat, meg aztán tudja, hogy a sztorijára a többség azzal reagál, "hogy miért nem mész külföldre?", de ő elsősorban itthon szeretne boldogulni
73. M0ncsa (válaszként erre: 69. - 7a3a05277b)
2014. jan. 16. 13:19

Lehet, hogy az angolon kivul beszel valamilyen mas nyelvet jol.

Egyebkent meg meg mindig ott az "en verziom" - minimalis alapokkal tanultam meg menet kozben. Bar folyekonyan beszelek angolul, de a kornyezetem nem beszelt, ugyhogy kenhettem a hajamra.

2014. jan. 16. 13:18

Én közgazdász informatikusként voltam 2 évig munkanélküli. Beteg is lettem.


Nagyon sok helyre elküldtem az önéletrajzomat, nagyon sok fejvadász cégnél regisztráltam és alig hívtak be néhány helyre. Ha behívtak akkor az tuti ügynökösködés volt jutalékos rendszerben, ami nekem nem volt jó, mert sem a közlekedésemet, sem a telefonomat, sem mást nem tudtam már finanszírozni.


Sokszor valótlan dolgokat írtam az önéletrajzomba, kb. 3 féle volt. Volt, ahol benne volt a diplomám, volt, ahol még érettségim sem volt. Így sem lettem kapósabb. Egy lidl-be sem vettek fel eladónak sem, és egyik nagyobb áruházba sem. Sosem mondták meg, hogy mi az oka. Sosem mondták, hogy túlképzett vagy alulképzett vagyok e, csak azt vettem észre, hogy nem jeleznek vissza vagy megírják, hogy nem engem választottak.


Végül egy volt kollégám szólt, hogy az egyik volt főnökünk munkatársat keres. Egy pont olyan cégvezető, akivel nem volt felhőtlen a kapcsolatom. Felvett:) Azóta ott dolgozom. 5 éve.


A 2 év alatt voltam pincér, voltam konyhalány és hitel, befektetés, biztosítás közvetítő is.


Nagyon el voltam keseredve, és nagy árat fizetek jelenleg is azért a 2 évért.


Nem rég azt gondoltam, hogy lépek a munkahelyemről, csak úgy jelentkeztem 4 állásra, és mind a 4 helyre behívtak interjúra:) Pedig azóta még idősebb lettem. Ez jól esett. Persze ebből a négyből háromnál kevesebb lett volna a fizetésem, így nem léptem, a negyedik egy álom meló lett volna a Nemzetbiztonságnál, de azt meg nagyon félvállról vettem és nem sikerültek túl fényesre az informatika tesztjeim. Igaz, itt még további problémák is lehettek volna, hiszen mindenféle szűrőn is át kellett volna mennem.



Amit javasolni tudok: szóljon minden ismerősének az ismerősöd, hogy munkát keres, még annak is akivel nem volt túl jó a viszonya. Nekem sokszor olyanok is próbáltak segíteni, akikkel alig ismertük egymást, illetve az önéletrajzát a hirdetés alapján írja meg.

Pl. amit kérnek:

- Ügyféltámogatás

- Szolgáltatási Szerződések alapján informatikai segítségnyújtás

- Beérkező hibajelzések regisztrálása, feldolgozása

- Bejövő problémák kezelése telefonos támogatásnyújtással

- Hibabejelentések továbbítása a megfelelő szakterület részére

- Távoli eléréssel történő hibajavítás

- Segítségnyújtás központilag telepített és támogatott alkalmazások használatában

- Kapcsolattartás a felhasználókkal

- Projektek támogatásában való részvétel

És ő pontról pontra kicsit átírva felsorolod ezeket.

Persze, ha van olyan ami nem megy, azt ki lehet hagyni és mást írni a helyére, ami hasonló ahhoz.



Sok sikert az ismerősnek.

71. kobold_ (válaszként erre: 68. - Hte23)
2014. jan. 16. 13:17

igen, ismerősek sajnos a munkaadók kifogásai :(

ez az a helyzet, amikor lehet, hogy munkaadónak is igazat ad az ember, az ő szemszögéből, meg a munkavállalaónak is

70. tavasz007 (válaszként erre: 67. - 7a3a05277b)
2014. jan. 16. 13:13

Iza, te fogod itt megmondani, hogy kinek milyen a nyelvtudasa???? :DD


te mindent egyes szot ertesz egy filmbol?

ha egy szot nem ertesz, akkor az minek veheto?

ha 5-t nem ertesz?

2014. jan. 16. 13:13
Egyébként hogy és milyen külföldi állásra gondolt így?
68. hte23
2014. jan. 16. 13:11

Minden korosztálynak nehéz munkát találni. Meg sem tudnám mondani mennyi önéletrajzot küldtem el annak idején. Igen voltam interjún is. DE!

1. idős vagyok..50 év

2. nem vagyok elég idős.

3. kiskorú gyerekem van ( akkor 10 éves )

4. nem beszélek nyelvet ( hozzáteszem, nem volt a feltételek között )

5. túlképzett vagyok

6. alulképzett vagyok

7. nem tudok napi 16 órát dolgozni 8 órás bérért, természetesen közel minimál bérért.

8. nem fizetik a bejárásom

9. túl sok fizetést kérek

és még sorolhatnám.. ezek a kifogások egy része, hogy miért is nem engem vettek fel.

De ami a legjobb volt. Tesztet kellett írnom a tudásomról. Kiértékelték. Messzemenőkig a legnagyobb tudással rendelkeztem mint a többiek, ezt az mondta el aki kiértékelte, de sajnos és jött a kifogás a felsoroltak közül pár...

Aztán véletlenül kaptam egy ajánlatot, ami nem a legjobb, de legalább dolgozom..igaz, napi 9-10 órát.. de legalább el tudom tartani a lányomat és magamat..

Nagyon nehéz mindenkinek sajnos. Ja! és én is 200 km-re költöztem..albérletbe.

67. 7a3a05277b (válaszként erre: 65. - Kobold_)
2014. jan. 16. 13:11

Hát, aki nem éri a tv-t az adott nyelven, annak nincs nyelvtudása.


Emberileg érthető, hogy nem boldog, de vagy maga oldja meg vagy nem oldja meg senki. És nem 50 éves, hanem 30, tudja, miről szól a világ, milyen elvárások vannak stb. De hogy semmilyen nyelvet nem beszél, az baj.

66. tavasz007 (válaszként erre: 65. - Kobold_)
2014. jan. 16. 13:08

ismerek néhany nyelvtanart, akik nem ertik az angol filmeket....

meg aki interjuvol valoszinu soha nem mnezett angolul filmeket, szoval ezen ne csuggedjen, ez nem mervado!!

65. kobold_ (válaszként erre: 63. - Tavasz007)
2014. jan. 16. 13:06
szerintem jócskán vann benne kishitűség is, mert angol tv-t nem igazán érti, de a haladó kurzust mégis jó eredménnyel végezte el, bár erre azt mondja, hogy azokkal meg tudja magát értetni, akik magyarok, írni is tud, de az anyanyelvűek angoljával igazán gondban van
64. kobold_ (válaszként erre: 61. - 7a3a05277b)
2014. jan. 16. 13:04

járt egy angol kurzusra, úgyhogy megpróbálta valahogy felhozni, nem csak ült a babérjain, de tény, hogy mindig van hova fejlődni


mondjuk én azért azt a részét is megértem, hogy mostanra már annyira belefáradt, elkeseredett lett, hogy semmihez nincs kedve, ezen kéne valahogy túljutni, hiszen lehangolt ember rtikán tudja magát rávenni az önfejlesztésre, még ha tisztában is van vele, hogy kéne


(Nem akarok én bántani senkit, de ez is olyasmi lehet talán, mint a nőknél a fogyás, mindannyian tudjátok, mi a siker titka, mégis mennyien panaszkodtok a súlyotok miatt)

63. tavasz007 (válaszként erre: 60. - Kobold_)
2014. jan. 16. 13:02

azt mondom irja be, kozben meg nezzen angolul filmet stb....


nyilvan ha nem tud egy kukot sem, akkor ne, de feltetlezek egy kozepfoku nyelvutdast, abbol konnyen lesz felso...

62. M0ncsa (válaszként erre: 60. - Kobold_)
2014. jan. 16. 13:00
Szerintem sem eri meg hazudni. Inkabb az, amit Iza ir - most fejlessze, amig raer.
61. 7a3a05277b (válaszként erre: 59. - Kobold_)
2014. jan. 16. 12:57
Filmek eredeti nyelven, tévék, rádiók, könyvek és szakszövegek napi olvasása... azért erre már 7 hónapja ideje van.
60. kobold_ (válaszként erre: 58. - Tavasz007)
2014. jan. 16. 12:56

ez akkor lehetne jó, ha csak szűrőnek írják bele a nyelvet, és valójában nincs is rá szükség, de mi van, ha már rögtön átváltanak az interjún?

nem biztos, hogy megéri kamuzni, bár tudom, hogy sokan csinálják

59. kobold_ (válaszként erre: 56. - 7a3a05277b)
2014. jan. 16. 12:55

Teljesen igazad van. azt mondják, az is fejleszt, ha háttérként hallgat az ember fia angolt, ezt megteheti


nyitó hozzászólásba még be akartam tenni, hogy volt egy érdekes sztorija az álláskeresése révén a nagy adóhatósággal, kíváncsi lennék egy ott dolgozó véleményére, ha esetleg olvas ilyen, akkor írhatna privit, köszi!

2014. jan. 16. 12:51

szepitse fel az oneletrajzot.

irja, hogy angol felso.


masok is kicsit feljavitjak..

2014. jan. 16. 12:51

ma mar nagyon sok ember beszel nyelvet, szerintem mar az sem kuriozum.....

max ha beszelsz 3 nyelvet. arra felkapjak a fejuket.

ha az oneletrajzaban benne van, h angol kozep, akkor az mar jo. de beirhatja, hogy angol felso, es nezze meg ugy, hogy arra hogy reagalnak....

56. 7a3a05277b (válaszként erre: 55. - Kobold_)
2014. jan. 16. 12:44

Nem veszem annak, dehogy, tényleg nehéz. De nem lehetetlen: erre írtam, hogy befektetés nélkül sokszor nincs siker. Ha van egy diplomája, egy kisvárosban dolgozgatott 9-17-ig, nem beszél egy nyelvet sem, abban nincs sok olyan momentum, amiért kapva kapnának a munkáltatók.


Főleg, ha ülve ebben az állásban, semmilyen konferencián, továbbképzésen stb-n nem vet részt hét év alatt, nem fejlődött semmit és a többi...


Valami plusz kompetenciát kell felmutatnia.


A passzív nyelvtudását, mivel nem dolgozik, aktívvá lehet tenni újra ingyen, az az idejébe belefér. Egy ritka nyelv tanulásának a megkezdése is egyébként, a netről. Szükség törvényt bont.

55. kobold_ (válaszként erre: 51. - 7a3a05277b)
2014. jan. 16. 12:40

sajnos pont, ahogy mondod, nem aktív nyelvhasználó diplomás


kisvárosi bankban dolgozott, ahol a munkások nagy része érettségizett, továbbképzéseik sem igazán voltak, egyik munkájánál sem tudta használni a nyelvet, így megkopott, és nem tud felmutatni semmi speciálisat :(


ritka nyelv szuper jó ötlet, csak ahhoz is sajnos rengeteg pénz kell


ne vedd kekeckedésnek, én abszolút egyetértek Veled, csak sajnos "elméleti" tanácsokat sokszor nehézkes/már-már lehetetlen átültetni a valóságba

54. kobold_ (válaszként erre: 49. - 8c40921157)
2014. jan. 16. 12:35
nagyon köszi, és bocs, hogy feltartottalak! :)
53. kobold_ (válaszként erre: 47. - 8c40921157)
2014. jan. 16. 12:34
töj jó lehet saját cégben azt csinálni, amit igazán szeretsz
52. kobold_ (válaszként erre: 42. - Cessi)
2014. jan. 16. 12:32

akkor neki sem szóltak, de jó ötlet, köszönjük :)


így, ahogy mondod, egy helyre bevitted, és meg is kaptad, szakmunkásként tán most is könnyebb, szokta is mondani, hogy miért is nem lett inkább asztalos vagy vízvezeték szerelő :)

51. 7a3a05277b (válaszként erre: 46. - Kobold_)
2014. jan. 16. 12:30

Nem 30 évesen, munka nélkül kell a kapcsolatokat építeni, hanem addigra kell kiépíteni őket, az egyetemen, ahol potenciális szakmabeliek között forog, majd utána, abban a hét évben, amíg szakmabeliek között forog, a továbbképzéseken stb. Hogy egy ilyen helyzetre már kéznél legyenek.


Van valami speciális tudása, ami megkülönbözteti másoktól? Avagy egy középfokú nyelvvizsgás, nem aktív nyelvhasználó (angol vagy német tudású) emberről van szó, aki lediplomázott hét éve?


Mindenképpen érdemes lenne egy ritka nyelvet nagyon gyorsan megtanulnia. Csodákat lehet egy közgáz diplomával és ilyen tudással például keresni.

50. M0ncsa (válaszként erre: 38. - 7a3a05277b)
2014. jan. 16. 12:29
Koszonom :))
49. 8c40921157 (válaszként erre: 46. - Kobold_)
2014. jan. 16. 12:28
Majd írok neked privit, de most már tényleg rohannom kell:)
48. M0ncsa (válaszként erre: 37. - 8c40921157)
2014. jan. 16. 12:28

XDDDD


Ertem a poen lenyeget, jogos :)


Koszonom. Szerintem maskepp nem is lehet...

47. 8c40921157 (válaszként erre: 45. - Kobold_)
2014. jan. 16. 12:28

Nem.

Közgazdász.

De nem ez a lényeg itt, hanem hogy irodavezető voltam évekig, az én kezemen mentek keresztül a jelentkezések, és én szolgáltattam az "alapanyagot" a főnöknek.

Most már évek óta cégtulajdonos vagyok.


Lehet büszke a végzettségére, azt senki nem veszi el tőle, csak egy kicsit pihentesse, és próbálja meg így. Bármikor bevallhatja, nem fogják leharapni a fejét:)

46. kobold_ (válaszként erre: 44. - 7a3a05277b)
2014. jan. 16. 12:26

hogyan teszel szert 30 évesen, munka nélkül kapcsolatokra?


szakmai váltásra is hajlandó lenne szerintem, földrajzilag is, ennek bizonyítéka, hogy ideköltözött a saját lakásából béreltbe, mindenkitől több mint 200 km-re, tehát azért rugalmatlannak nem nevezném...

45. kobold_ (válaszként erre: 41. - 8c40921157)
2014. jan. 16. 12:23

ezt látod, nem tudom, hogy miért nem hagyja ki. szerintem meg sem fordult a fejében, legalábbis azt szokta mondani, hogy mi a fenének tanult annyit, gondolom, ezért írja bele, mert valahol büszke rá vagy nem tudom, tényleg


hr-es vagy?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook