Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben fórum

Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben (beszélgetős fórum)


37. Lili74
2010. febr. 23. 18:05
Kint van az Oktatási Hivatal honlapján a felvételi vizsgadolgozatok eredményei.
36. Cilumiluci (válaszként erre: 34. - Cilumiluci)
2010. febr. 13. 15:48
Szia!Hol írta a gyermeked?
35. Kék
2010. febr. 13. 15:47
Mi is abban reménykedünk,hogy az angol jól sikerül!
2010. febr. 13. 15:41

Nekünk is meg van az eredmény.A magyar 48 lett,a matek 12:(

Pedig a fiam nem is rossz matekos.Nehéz volt és stresszes lett a gyerek,amikor szembesült a feladatokkal.Remélem az angol szóbelije még javít majd az összpontszámán.:))

33. Lili74
2010. febr. 2. 22:04
Nálunk megvannak az eredmények: magyar 41, matek 29. Beszéltem az egyik tanárral, aki javította, aztmondja 90-ből több mint a 3/4-e 30 pont alatt van ( magyar) és volt jó pár 10 pont körüli, ill alatti is. Kíváncsi leszek a pótfelvételire, az is ilyen nehéz lesz? vagy könnyebb.
32. laszlozsu (válaszként erre: 31. - Kék)
2010. febr. 1. 07:21
Nagyon bízom benne, hogy ennek megfelelően húzzák meg a ponthatárokat. A hozott pontjaink remekek, de a huszon pontos matek rendesen lehúzza, és még a magyar sem javít annyit rajta, hiába szép.
31. Kék
2010. jan. 31. 20:54
Szolnokon 20-30pont között értek el az átlagos képességű gyerekek,a gimikben ezekkel lehet kalkulálni,de nem ritka a 10 pont alatti dolgozat sem!Az hogy mire elég majd kiderül!
30. timibo (válaszként erre: 28. - Kyra72)
2010. jan. 31. 16:55

Az én lányom is most írta a tehetséggond. felvételit, a magyar is nehezebb volt szerinte, de a matek... eddig azt hittük, hogy a központi matek igazán nehéz volt, de ez...., ez durva volt.

Várjuk az eredményt, de túl sok sikerélmény nem érte szegénykét. Több olyan feladat is volt, amihez hozzászólni sem tudott, pedig már 2 hónapja naponta felvételi előkészítőre járt(kitűnő tanuló), de a feladatok nem igazán az általános iskolai feladatmegoldásokra épültek....

2010. jan. 31. 16:24
A Kölcsey Gimnáziumban 19 (!) lett a matek írásbelik átlaga!
28. kyra72
2010. jan. 30. 22:07

Ha a múlt heti felvételitől kiakadtunk, akkor a most szombati tehetséggondozó végképp kiverte a biztosítékot nálam. a lányom matek tagozatos, a múlt heti 30 pontos lett neki, de ma pedig sírva jött haza a felvételi után, teljesen maga alatt van a matek miatt. Mindenképpen tehetséggondozóba szeretne menni, nem értem miért csinálják ezt 14 éves gyerekekkel? A matek tanárnőjük is ki van akadva. Kompetenci alapú felvételi ötletesség,kreativitás, újszerű ismeretlen alkalamzási módja az ismereteknek, állítólag ez az elvárás, de az iskolai oktatás még teljesen a hagyományos módszerű, ráadásul ezt nem lehet 45 perc alatt megoldani!!!! Legszívesebben én is sírnék, október óta készültünk, napi szinten.

Nem írom le mit kívánok a feladatsorok összeállítóinak,de ha teljesülne, őt perc múlva kínok közt múlnának ki. Bocs, hogy ilyen hosszú lett.

2010. jan. 29. 19:23

Sziasztok!

Én olyan vegyes érzelmekkel fogadtam a feladatsort. Önmagában nem lehet azt mondani, hogy túlságosan nehéz, DE, nagyon összetett és sokoldalú feladatok voltak. Nem tudom mennyire lehet ezt elkívánni 14 éves gyerekektől, hogy ilyen komplex módon gondolkodjanak stresszes, izgalmas helyzetben 45 perc alatt.

Nekem mindkét fiam írt. A nyolcadikos és a hatodikos egyaránt. A gimnázium ma tette közzé a honlapján az eredményeket. Siralmas. Matematika pontszámok nem érik el a 40-et sem. Egy-két 31-35 pontszám található. Több mint 400 gyerek írt 8-os felvételit és kb. 150 gyerek 6 osztályos felvételit ebben az intézményben. Tehát kb. 550 tanulóból talán 3-4 tudta 30 pont felett megírni a matekot. Zömében 10-25 pont között mozognak, akad néhány 10 alatt is. Ez azért mutat valamit a szakemberek számára remélem, és bízom benne, hogy nem azt, hogy elnézést: "tök hülye" gyerekek jelentkeztek ebbe a gimibe.

2010. jan. 28. 22:11
Eszméletlen amit csinálnak. 45 percet adni 10 olyan feladatra, amik közül pár gondolkodást igényel. A legszívesebben azokkal oldatnám meg, aki összeállította. Én annak idején tökre ki voltam a központi felvételitől. Tönkreteszik a gyerekeket és a kedvüket is elveszik a tanulástól. Legalább több időt adnának rá.
25. Kék (válaszként erre: 24. - Hatan)
2010. jan. 28. 22:08
Kompetencia alapú felmérés!!:))Valakik sok pénzért jól összeállították!!
24. Hatan (válaszként erre: 23. - Etikat)
2010. jan. 28. 22:03
:)) Még jó! M2-n az ismétlést is megnéztem, de az ATV-n is kiosztották! Szerencse. Egyébként ritkán dühít fel valami de ez...
23. etikat (válaszként erre: 22. - Hatan)
2010. jan. 28. 22:01
Kiosztotta a riporternő, rendesen :)
22. Hatan
2010. jan. 28. 21:50

Sziasztok!

Mi is hasonló cipőben járunk. Már vártam ezt a fórumot!!! Fiam 6 oszt. gimibe felvételizet. Szept óta naponta 2 órát nyüstöltük a korábbi évek feladatsorait, + más felvételi lapokat könyveket. Egyébként 5-ös matekos, a sulija is erős. Totál kiborult, olyan szintű feladatok voltak amelyeken számviteli főiskolán tanító barátunk "kiakadt" Azt mondta ezek a példák olyan komplex gondolkodást igényelnek, ami egyetemi szintű. És akkor még nem is tudtunk a 8. oszt. felvételi példasorokról.BOTRÁNYOS.Szegények. Miért kell ez az egész? A nyilatkozó nagyokosnak meg üzenem a tv-be, kiváncsi vagyok az ő gyereke mit teljesít!!! Ja egyébként 4 gyerekem van fiam a legnagyobb. Nem tudom a többit hogyan tudom majd rávenni a tanulásra ha a testvérük kudarcát látják.

21. Manilu (válaszként erre: 1. - Kék)
2010. jan. 28. 21:45

Az én hugom is most felvételizett,a magyar nagyon könnyű volt,és elég időt adtak rá.A matek nehezebb volt,de megoldható,VISZONT nagyon kevés volt rá a 45perc.Ugye az utolsó feladat több részből állt,gondolom az volt a legtöbb pontos,és nem maradt rá idő.Annyi szerencséje van a hugomnak is,hogy olyan iskolákat jelölt meg amihez kell még pluszfelvételit írni.Most szombaton írja a Karinthyban a tehetséggondozót,és a DNG-ben is külön kell neki szóbelizni.Talán így még lesz esélye normális helyre bekerülni.

Hozzáteszem,hogy a matektanárjuk is 28perc alatt csinálta meg a feladatsort,pedig Egyetemet végzett--ez azért jelent valamit.

Egy szó,mint száz csúnyán kiszúrtak a nyolcadikosokkal.

2010. jan. 28. 21:42

zűrzavar lánya vagyok:

én amikor megláttam a feladatsort azt hittem hogy nem tudok megcsinálni belőle semmit.

de átolvasgattam és pl. az első 3-mat kapásból meg tudtam csinálni. Utána már csak átolvasgattam a feladatokat és amelyiket könnyebbnek láttam ahhoz kezdtem hozzá. De ha valahol megakadtam akkor azt otthagytam és kezdtem egy új feladatot.

De ha több időm lett volna rá akkor szerintem meg tudtam volna csinálni.

Az osztályomba a legjobb matekos is nehézkesen oldotta meg a feladatokat.

2010. jan. 28. 21:38

A lányom sem fogott hozzá az utolsóhoz ,amúgy 5-ös matekból.Egyébként a neten fentvan a megoldás is, és mi a mateknál 25-30 pontot számoltunk.


[link]

18. Kék
2010. jan. 28. 21:33
Nálunk volt olyan feladat,amihez hozzá sem fogott a fiam!
17. etikat (válaszként erre: 14. - Kék)
2010. jan. 28. 21:33
Igen ! Az unokám is olyan idegesen jött haza, pedig jó matekos ! Elmondta hogy senki nem tudta megcsinálni !
16. Kék (válaszként erre: 15. - 8636e9d804)
2010. jan. 28. 21:32
Hány pontja lett?
2010. jan. 28. 21:31

A lányom is most felvételizett.

Azt mondta hogy, ha több idő lett volna megtudta volna oldani a feladatokat.

De így gyorsan végig nézte és azt próbálta megcsinálni , amelyiket könnyebbnek látta.

A matek tanár is azt mondta nekik, mert hogy ő is megcsinálta utána valamikor:), hogy annyi idő alatt neki sem sikerült megoldania a feladatokat amennyi időt a gyerekeknek adtak rá.

14. Kék
2010. jan. 28. 21:30
A legszomorúbb az,hogy lehet,hogy egy ilyen kudarc élmény teljesen visszaveti az önbizalmukat és ezzel a teljesítményüket is!
13. etikat (válaszként erre: 10. - Kék)
2010. jan. 28. 21:29
De duma az vót! "Azért volt ilyen nehéz , mert a kiváló tanulók ennyi idő alatt megoldották az egészet" ! Hány ezerből ? Hányan ? Hú de nem volt szimpi !!!!!
2010. jan. 28. 21:25
Tönkreteszik a gyerekeket idejekorán, és már eleve pánikrohamos, stresszes, kikészült felnőttként kezdenek neki az életnek mire megszerzik az érettségit, nyelvvizsgát, diplomájukat. A szülő meg tétlenül nézheti, ahogy kikészül a gyereke.
11. Kék
2010. jan. 28. 21:25
4 osztályosba
10. Kék (válaszként erre: 8. - Etikat)
2010. jan. 28. 21:24
Aki nyilatkozott,sosem tanított és mellesleg az egyik példát ő sem tudta megoldani!!
9. Zizisicc (válaszként erre: 1. - Kék)
2010. jan. 28. 21:24
Hány osztályosba?
2010. jan. 28. 21:22
Így van, de nem rég néztem a tv-be, a süket dumát amivel magyarázkodtak !!! Undorító volt a pasi !!!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook