Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben fórum

Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben (beszélgetős fórum)


157. Cilumiluci (válaszként erre: 156. - 480b578442)
2010. márc. 21. 15:45
Igen,nálunk is így van,hogy fél osztályokat indítanak.Mi a spanyolra is jelentkeztünk második nyelvként,mert azt is tanulja harmadiktól.Hát majd meglátjuk.Lassan mi is megbarátkozunk a szakközéppel,bár az ofőnk és az igazgatónő megígérte,hogy ha nem veszik fel a favorit gimibe,bemennek és beszélnek a gimi igazgatójával.
2010. márc. 21. 15:38

Magyar-angolra és magyar-franciára jelentkeztünk.

Az angollal nem foglalkozunk mert 82 lett de a francián 47-dik ezt írtuk be elsőnek.Illetve máshol is vagy emelt angolra vagy kéttanra jelentkeztünk.Lehet,h ez is hiba volt mert ezekre mind csak fél osztályokat vesznek fel.Majd meglátjuk,akkor még mindig ott a szakközép:)Már ezzel is megbarátkoztunk:)

155. Cilumiluci (válaszként erre: 154. - 480b578442)
2010. márc. 21. 15:29
Hát igen,szerintem sehogyan sem lehet ezt így kiszűrni.És hogyan kéttannyelvű?Mi a másik nyelv?
2010. márc. 21. 15:27
Á értem.De csupán egy központi írásbeliből honnan tudják megállapítani mennyire alkalmas?Mi a Zrinyi Ilona gimnáziumba jelentkeztünk kéttannyelvűre miskolcon.Ezt szeretné a legjobban.Ebben a gimnáziumban van csak dráma tagozat.A drámásoknál nálunk is volt egy szórás.Az írásbeli után már csak 40 gyereket hívtak be szóbelizni.Ezt sem igazán értem hisz a színjátszásnál inkább a tehetségre kellene építine ezt pedig pusztán az írásbeliből hát nem tudom mennyire lehet kiszűrni.
2010. márc. 21. 15:20

Szerintem elképzelhető amit írtál,hogy felveszik a másik tagozatra,ill.felajánlják.Teljesen logikus lépés.

Onnan tudom hogy a Telekibe a háromból az egyik tagozatra nem jutott be,hogy van egy olyan lista is,hogy elutasítottak névsora.És ott van a magyar-média szakon az elutasítottak között.

A másik két tagozaton nincs elutasítva,de nem tudjuk hogy a helyezése mire lesz elég és hányan lépnek vissza.

Ma néztem csak meg a negyediknek beírt kereskedelmi szakközepet,ott 24.helyen van a Dani,tehát tuti felveszik,csak mi azt nem igazán akarjuk.

152. 480b578442 (válaszként erre: 151. - Cilumiluci)
2010. márc. 21. 15:16

Azt,h nem jutottatok be honnan tudod?Ezt közli az iskola?Nem csak a rangsor publikus még?

Én azt nem értem ha nem jelentkeztünk egy tagozatra mert( mi ebben a pályaválban még kezdők vagyunk)nem lehet,h pontjai alapján felajánlanak neki egy másik tagozatot?Elég faramuci lenne nekem ha minket csak azért nem vennének fel egy tagozatra mert az túl népszerű és sokan jelentkeztek.A másikra viszont lenne hely esetleg és aki oda jelentkezett felveszik csak mert beírta holott lehet,h másoknál rosszabb tanuló aki szintén elfogadná ha felajánlanák.

A közgáz szakközépbe szerintem a lányomat is felveszik mert 2 osztály indul de mi is csak mentőövnek írtuk be.

151. Cilumiluci (válaszként erre: 150. - 480b578442)
2010. márc. 20. 14:47

Szia!Mi sem tudunk semmit biztosra,ill.csak annyit hogy az egyik gimibe (3.helyre írtuk)nem jutottunk be.

Az első helyre írnál semmi sem biztos,csak az hogy a 3 tagozatból amit beírtunk ,egynél el van utasítva.

3 gimit írtunk be és egy szakközepet és összesen 9 tagozatot.

Ja,a szakközép az tuti,de mi azt szeretnénk a legkevésbé.

Drukkolok mindenkinek:-)))

2010. márc. 20. 12:48

Nos nehezen de ide értem,sziasztok?

Olvasgattam a hozzászólásokat.Mi bizony eddig nem bizonyúltunk ilyen szerencsésnek.4 iskolába jelentkeztünk összesen 7 tagozatra.3 gimi és 4-dik nekünk is a közgáz.

Ebből konkrétan sehol nem került be a felvehetők közzé.Persze ha pld a 143 pontunkkal beírjuk a Fáy Francia kéttant és nem az angolt ,akkor ott most 8-10 helyen lenne felvéve nem úgy mint a Szandika akit ugyanide felvettek franciára a 120 pontjával.Kíváncsi leszek hová jutunk be elég érthetetlen ez a sorrendes dolog számomra.Az osztályából konkrétan 2 kislányt vettek fel,utána jövünk mi sorrendben a legelőrébb:)))Érdekes:)

149. Cilumiluci (válaszként erre: 148. - Laszlozsu)
2010. márc. 19. 08:20
Nálunk is ez a helyzet.A Dani abszolút humán,abban szuper,a metek is megy neki de a többi nem érdekli.Csak a nyelvek és a magyar.
148. laszlozsu (válaszként erre: 147. - Cilumiluci)
2010. márc. 19. 07:54

Igen, ez a közgáz nálunk is olyan "minden kötél szakad" hely. Ez van az utolsó helyen.

Máté fiam sokkal inkább humán beállítottságú, mintsem reál. A humán tárgyakban szárnyal, a reálban pedig csak teljesít, de nem szívvel-lélekkel. Neki sokkal testhezállóbb lenne ez a nyelvi tagozatos gimi. Ez az ő területe.

2010. márc. 19. 07:27

Igen,válogatnak.A Telekiben is van elutasítva titulus,külön táblázatba vannak rakva tagozatonként.

Mi 3 tagozatra jelentkeztünk és az egyiknél a Dani is el van utasítva,a másik kettőnél nem.

Viszont kérdés hogy hány gyereket vesznek fel és mennyi akar oda menni ténylegesen.Az egyik tagozaton jobban áll (ezt szeretnénk inkább),a másiknál hátrébb van.

De megnyugtató számunkra az amit tegnap az ofő mondott,hogy mindenképpen megpróbálják felvetetni a gyerkőcöt mert ilyen a meglátásuk róla:)))

Nagyon drukkolok Nektek!

Azért jó egy biztos pont,mi sajnos azért nem mondhatjuk hogy nekünk is van,ill.a kereskedelmi szakközép az biztos,de nem igazán szeretnénk.Azt írtuk be negyediknek,ha minden kötél szakad alapon.

2010. márc. 19. 01:12

Szia!

No ez jó hír. A Teleki a favorit?

Nálunk annyi van, hogy ma kaptunk a II. Rákóczi

Közgáztól egy levelet, miszerint a gyermek felvételét javasolják az eredményei alapján. Csakhogy mi nem ide szeretnénk. Bár, ez egy biztos pont legalább. Egy évfolyamtársa, aki szintén ide jelentkezett elutasító levelet kapott. Úgy tűnik már válogat a suli.

2010. márc. 18. 20:53

Vannak híreim!

Dani a Telekiben úgy néz ki bent van 2 tagozaton.

Legalábbis nincs az elutasítottak közt.a 3.tagozaton elutasították,de az nem baj.

Haladó angolon most bent van,és ha ez biztos akkor májusban majd szintfelmérőt kell írnia angolból.

Drukkoljunk egymásnak:)))

2010. márc. 17. 15:31
Igen.Drukkolok nektek!
2010. márc. 17. 15:30
Na, akkor izgulás tovább.
142. Cilumiluci (válaszként erre: 141. - Laszlozsu)
2010. márc. 17. 15:13

Én is remélem.Nekünk egy biztos van, és 2 bizonytalan.Közte persze a favorit is.Egy pedig már kihúzva.4 sulit írtunk be és összesen 9 tagozatot.

Lehet hogy van a két diri közt valamiféle kontaktus.

2010. márc. 17. 15:10

Szia!

Hát ez tényleg rendes tőlük, ha van erre lehetőségük. Bár miért ne lenne? Egy intézményvezető a másikkal szóba áll.

Nekünk az 5 helyből egy csont nélküli van, tehát benne a keretben, a másik négyen nagyon jó esély van. 4-5-6-7 fő van előtte. Remélem ez a Gale-Shapley algoritmus jól fog működni, és oda sorolja, ahova a szíve vágyik.

2010. márc. 17. 15:03

Szia!


Most beszéltem az ofővel.Nem megyünk sorrendet módosítani ma,mert nincs rá szükség.Sajna ő sem tud többet az eredményekről mint mi,pedig ezért mentünk volna be.

Viszont felajánlotta hogy ha nem sikerül a favorit gimi,akkor bejön velünk és az igazgatónővel a gimibe és beszél az ottani dirivel.Hogy vegyék fel a fiamat mert szerintük "humánzseni" a gyerek és ott a helye.

Csak éretlen még és szétszórt azért rosszabbak a jegyei.

Hát nem tudom,azért ez szép dolog tőlük,úgy gondolom.Ők így látják a gyerekemet és meg akarják győzni a másik igazgatót:)))

Hát úgy legyen!!!

Mindenkinek sok szerencsét:)))

2010. márc. 17. 14:56
Köszi szépen!
2010. márc. 17. 14:56

Sziasztok!

Már egy másik ilyen témájú fórumon is bemásoltam, de gondoltam ide is beteszem. Hasznos információ az izguló szülők és diákok számára. Az OH fórum rovatában találtam.

„A középfokú intézmények felvételi eljárásánál használt kiértékelés a Gale-Shapley féle algoritmus alkalmazásán alapszik.

Ez ebben az esetben azt jelenti, hogy van a tanulói igény (tanulói rangsorrend - elsődleges szempont) és a középfokú intézményi igény (iskolai tanulósorrend - másodlagos szempont). Az algoritmus elsődleges szempontként tanulónként veszi figyelembe a tanulói rangsorrendet, azon megy végig. Tehát veszi az 1. tanulót (mindegy ki az első, későbbiekben kiderül, hogy ennek nincs jelentősége) az első jelentkezésével és megnézi, hogy a megjelölt A tagozatra felvenné-e az iskola és befér-e a felvehetők közé. Ha igen, akkor beteszi a felvehetők listájába. Mivel ez a tanuló már felvehető, nézi a következő, 2. tanulót. A 2. tanuló rangsorában első helyen megjelölt tagozat a B. Mivel oda befér - és nincs előtte rangsorolt jelentkező - beteszi a felvehetők közé. Ha jön egy 3. tanuló, aki az A tagozatra szeretne menni és jobb eredménye van, mint az 1. tanulónak, akkor a 3. tanuló felvételre kerül az A tagozatra és „kilöki” az 1. tanulót. Így az 1. tanulónak nincs felvehető státusza, ezért az algoritmus újra végigfut a jelentkezésein és megvizsgálja, hogy az A tagozatra befér-e a felvehetők közé. Mivel a 2. tanuló már rendelkezik felvehető státusszal, ezért vele itt nem számol az algoritmus, tehát az 1. tanuló bekerül a következő szabad helyre az A tagozaton.

Mivel az algoritmus a tanulói rangsorrendet veszi elsődleges szempontnak, így nem számít, hogy melyik intézmény szeretné „jobban” felvenni. Oda javasoljuk a tanuló felvételét, ahova szívesebben menne és a sorrend miatt befér. Tehát az A tagozat esetében nem számolunk a 2. tanulóval, mert ő a B tagozatra szeretne leginkább menni és oda felvehető.

A kérdésére válaszolva: erősen javasolt azt a sorrendet megtartani, ami a tanuló valódi szándéka, még akkor is, ha más intézményben jobb eredményt ért el. Ebben az esetben semmiféle hátránya nem származhat az iskolában elért sorrendjéből adódóan. ”


Tisztelettel


Pósfai Péter

közoktatás-szakmai elnökhelyettes

137. Cilumiluci (válaszként erre: 136. - Laszlozsu)
2010. márc. 13. 09:57
Köszi,Nektek is:))))
2010. márc. 13. 09:56

Persze, minden szempontot figyelembe kell venni, és reálisan latolgatni.

Sok sikert Nektek.

135. Cilumiluci (válaszként erre: 134. - Laszlozsu)
2010. márc. 13. 09:53

Igen,ez is nagyon fontos szempont:)))

Mi bemegyünk,hátha az ofő tud valami okos tanácsot adni.

2010. márc. 13. 09:52
Van lehetőségünk, de nem akarunk módosítani. Marad ez a sorrend. Tekintve, hogy a kicsit csont nélkül vették fel a 6 osztályosba, mostmár ezért is lényeges, hogy idekerüljön a nagy is.
133. Cilumiluci (válaszként erre: 132. - Laszlozsu)
2010. márc. 13. 09:41

Nagyon is megértelek:))))

Igen,annyiból tényleg könnyebb itt,hogy nagyon sok a suli.Bár,mivel én is igyekeztem közelit keresni,nagyon sok suli eleve kiesett.

Mi pesti peremkerületben élünk,így eleve kizárt volt Buda,Csepel,Pesterzsébet,Pestlőrinc,Kispest,ilyenek...

Drukkolok nektek nagyon!

Mindenképp írj!!!

Mi szerdán megyünk be az általánosba ,esetleges módosításra.

Nektek nem kell bemenni?

2010. márc. 13. 09:35

Köszi, természetesen én is Nektek.

Azért Pesten lényegesen több lehetőségetek van. Sokkal több a válastási lehetőség, és tudom, hogy ott is vannak távolságok, de a közlekedés lényegesen egyszerűbb. Mi is nagyon közel vagyunk Pesthez, de meggondolandó, hogy milyen távolságba küldöm a gyereket. Neki eleve fel kell utaznia Pestre, ami ideális esetben 35-40 perc, majd aztán a Nyugatitól továbbutazni bármerre. Nem akarom hajnalok-hajnalán kelteni 14 évesen, hogy megismerje az ingázás élményeit, amit mi is csinálunk a férjemmel. Ráér még erre. Óvom-védem, amíg tudom, na meg amíg hagyja magát.

131. Cilumiluci (válaszként erre: 129. - Laszlozsu)
2010. márc. 13. 09:27

Hát nekünk nehezebb helyzetünk van.

A Teleki gimi,a favoritunk nagyon kedvelt jó gimi,itt vagyunk a középmezőnyben 950 gyerek között.3 tagozatot jelöltünk meg.4 osztályt indítanak.

A második gimiben esélyes,de annyira nem szeretne odamenni,ez is közel van,ez egy kisebb suli.2 osztály indul.

A harmadik gimi kiesett mert sorsoltak és a fiam nincs köztük:((( Ez egy jó nevű gimi Kőbányán,a Zrínyi.

Negyediknek pedig egy ker.szakközepet írtunk,ha minden kötél szakad alapon.Ide biztosan felveszik.

Anno én is ide jártam,a Stadionoknál van.


Közlekedésileg nekünk mind a 4 nagyon jó lenne.


Azt hiszem a fővárosban kicsit nehezebb ez a dolog mint kisvárosban:(((

Drukkolok Nektek:)))

130. Cilumiluci (válaszként erre: 129. - Laszlozsu)
2010. márc. 13. 09:22
Igen,valamikor anyu ott végzett,a Rákócziban,akkor még közgáz technikum volt.
2010. márc. 13. 09:20

Nem, az a szomszédos, valamivel nagyobb város, Monor. Régen, gyerekkorunkban járásközpont volt, így a térségben kissé fejlettebb. Itt van okmányiroda, 3 középiskola, meg ilyen térségi feladatot ellátó közintézmények.

No, ennek a gimijébe jelentkeztünk első-második helyen két tagozatra is. Én nagyon a közelségre helyeztem a hangsúlyt, hogy ne kelljen fél napot utazni a gyereknek suliba. Ez a gimi indít 6 osztályos tagozatot is, tehát a kicsi is vele tud menni. Harmadik-negyedik helyen a megyeszékhely, Cegléd gimnáziumát jelöltük meg, de nem igazán kívánkozunk oda, mert lényegesen távolabb van.

Ötödik helyen pedig a II. Rákóczi gyakorló közgázt jelöltük Pesten a VII. ker-ben. Ez sem a fő csapásvonal, de elég jó neve van a sulinak. A Corvinus gyakorlósulija.

2010. márc. 13. 09:12
Ott is van a suli ahová jelentkeztetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook