Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben fórum

Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
1927. Timejja
2010. dec. 7. 10:41

Sziasztok!


Holnap eredmény lesz föci doga ügyben.Már olyan ideges vagyok,hogy 160/100 a vérnyomásom napok óta.Ez így nagyon nem jó és jó lenne már le tudni ezt az egészet.Utólag bevallotta a fiam,hogy nehéz volt mint az állat.Na mondom,ez franyesz.Kérdeztem,hogy milyennek érzi.Szerinte 2-es 3-as környéke.Csak adná az ég komolyan mondom.Nem hittem ,hogy valaha is tudnék örülni akár egy kettesnek.De most az is jó lenne,persze nem az a cél,de az 1-es az végzetes lenne.Ugye kettő már van+ egy 5-ös.A félév meg már a nyakunkon.Szorítsatok légyszi.

Majd beszámolok holnap ,hogy mi lett.

1926. Edit1965
2010. dec. 7. 10:24

Laszlozsu:


Nem csodálom, hogy annyira izgultál a vonatozás miatt. Én betojtam volna, az tuti.


Most már jobb, már nyugodtabban vagy emiatt ?


Olvasom a sok küzdelmet is, hogy ti is mennyire a lelketekre veszitek az igazságtalanul kapott rossz jegyeket, vagy ami mögött munka van, és mégis rossz jegyet kap a gyerek.


Ezt miért csinálják ? Miért támasztanak azonnal ilyen őrült nagy követelményt ? vagy mindenhol pocsék lett volna az általános iskola ? Nem hiszem.

1925. Edit1965
2010. dec. 7. 10:22

Sziasztok lányok !


Végigolvastam a 65 oldalt ! :o))


Tanulmányt lehetne belőle írni, hogy milyen ma Magyarországon a felvételi valóság...

Tanulságos volt.


Látom azt is, hogy a gyerekeitek hogy küzdenek a beilleszkedéssel, a tanárokkal.


Azért nem emlékszem arra, hogy a mi időnkben ( 45 vagyok ) ennyire gyilkos lett volna. Hogy csak úgy szórják a sok 1-est. Hogy a gyerekek minden nap estig tanulnak.


Mindenki gyerekének gratulálok a sikeres felvételihez ! Most meg a küzdelemhez.


Nagyon jókat kuncogtam a szeptember 1-i beírásokon, hogy mi ciki, és mi nem. :DDD Annyira édesek voltatok, mintha saját vívódásaim beszélgetnének. :DD


Ami a kiránduláson történt ( gyerekeket egyedül hagyták ) az felháborító !!!! Még egymást sem ismerik, gyerekek, ismeretlen helyen vannak, és egyáltalán !


Laszlozsu: kérdezted, hogy ha a felvételizőknek azonos a pontszáma, akkor mi alapján a 34,35,37,37...stb. helyen áll. Olvastam iskolák oldalán, hogy pontegyezőség esetén a központi felvételi pontszáma számít, aki abban többet ért el. Volt olyan iskola, akinél meg a szóbeli.


Nagyon izgulok, a gyomrom folyton görcsben van csak a gondolatra is. A lányom jó tanuló, de a felvételitől azért félek ÉN, mert egyszeri akkori állapot, alkalom, és nem lehet hibázni, nagy a tét.


Örültem, hogy olyan sokat írtatok a fellebbezésről....és amit végigizgultatok amiatt is, az elképesztő. Azért kicsit megnyugtatott, hogy van ilyen lehetőség, pl. ha csak 1-2 pont kell a bejutáshoz, vagy pontazonosság van.


Illetve...azon is gondolkodtam, hogy biztos, hogy be kell oda jutni, ahova fellebbezés kell ? Bírja-e majd a gyerek ?


Nem szeretnék egy roncsot belőle. És ha egy "gyengébb", nem olyan "jó hírű" iskolában 4-5-ös tanuló, az jobb a lelkének, önbecsülésének, mintha az elit suliban 2-3-as, és kudarc, kudarc hátán.


Viszont.....amit talán zsula11 írt, hogy a lányod hogy megijedt a gyerekanyagtól. Nos nálunk is ez van, a másik iskolában rémisztően néznek ki a gyerekek.


Zsula11 sikerült a lányodnak barátnőt találni az osztályban ? Még mindig olyan rémisztőek a kikent lányok ? Vagy csak a külsejük kuvás, ők mauk értelmesek ?

1924. laszlozsu (válaszként erre: 1923. - D6d0a67fc0)
2010. dec. 6. 15:41
Igen, én is így gondolom.
1923. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 1922. - Laszlozsu)
2010. dec. 6. 12:49

A 3,8 az tényleg nem rossz eredmény! Gimiben ennél jóval lejjebb is szaladnak.


Talán meg kell kérni az osztályfőnököt,(szűlőkkel összefogva esetleg) mondjuk egy e-mailben, h a továbbiakban nem szeretnétek, h hasonlóképpen értékelje a gyerekeket, inkább személyesen tegye!

1922. laszlozsu (válaszként erre: 1918. - D6d0a67fc0)
2010. dec. 6. 06:39

Én azért nem értek ezzel egyet, mert az utolsó helyeken is 3,8-as átlag van.

Ne mondja senki nekem azt, hogy ezzel az átlaggal nincs helye egy tanulónak a gimnáziumban.

Általános iskolában örültek volna, ha ez lenne a legrosszabb eredmény.

A publicitás pedig akkor sem fair. Főképpen azért nem, mert olyan kényszerszülte beleegyezés volt a szülők részéről.

Látszott, hogy igazán senki nem akarta, de az ofő annyira erőltette, hogy senki nem akart nemet mondani. Aztán aki a leghangosabban helyeselt az ofő mellett, a papír után néma csendben ült tovább. Nem tudom ki volt Ő, ki a gyereke, hányadik helyen van, de ez azért számomra jelzésértékű volt.

2010. dec. 5. 23:41

Igen nálunk is ez van.

Mi az ofő miatt a magyarral leszünk hadilábon de nem nagyon lesz alkalma javítani mert heti 1 nyelvtan van.


Tímejja!

Gratulálok, látod fog az menni:)

1920. 480b578442 (válaszként erre: 1913. - D6d0a67fc0)
2010. dec. 5. 23:38
Igen? Én nem így tudtam.
1919. 480b578442 (válaszként erre: 1917. - Laszlozsu)
2010. dec. 5. 23:36

Nahát ekkora marhaságot még nem hallottam!

Mekkora személyiségromboló hatása van!

Ezek mind ügyes, okos gyerekek és így elnyomni.


Nálunk pedig volt fogadóóra és hála istennek én nem mentem.

Azért nem bánom mert nálunk is hasonló történt.

A bárgyú osztfő még a legjobb tanulóról sem mondott jókat hát még egy 3-as ról!

Az egyik kislány anyukájának azt mondta a gyereke egy csődtömeg. Mellesleg nem a legrosszabb tanuló .Nos ilyet is, hogy engedhet meg magának egy tanár?

Én már sokszor beleestem abba a hibába, hogy pedagógusokkal hajbakaptam a gyerekeim miatt amit utána a gyerekkel éreztettek is ezért örültem, hogy nem mentem.

Mindig utáltam az e fajta bíráskodást szerintem itt már visszaélnek a hivatásukkal.

1918. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 1917. - Laszlozsu)
2010. dec. 4. 08:50

Lászlozsu! - Hát igen, ez kemény! Tök ciki annak, aki a sor végén van! Persze biztos pont ezért csinálják, h utána a szülők "inspirálják" a gyereket az eredmények, vagy a helyzet láttán.

Én is voltam egyszer igy egy edzőtáborban, h a gyerekeket minősitették, majd körbeadták a szülőknek utolsó napon. Nem tul jó érzés! A gyerekek amugyis tudják, hogy hol tartanak, a szülők is látják kb. Persze a suliba más, mert itt konkrétan én nem látom a másik gyereket, én is érdeklődöm a lányomtól, hogy kb. hová tartozik, mert azért azt jó tudni, hogy hol tartassz. Ugyhogy vegyes az érzésem ezzel kapcsolatban.

1917. laszlozsu
2010. dec. 4. 05:28

Sziasztok!

Nálunk 2-án volt szülői a kicsinél a hatosztályosban. Érdekes és tanulságos volt.

Képzeljétek, az ofő készített egy rangsort a gyerekekről az eddigi jegyeik alapján.

Az én gyerekem a 22. a rangsorban, jó középmezőny. 39-en vannak. Az átlaga 4,3 az eddigiek alapján. Ezt elfogadom, nincs ezzel semmi baj, az elején voltak nehézségek, de aztán helyre kerültek a dolgok.

Ami nem tetszett nekem az az, hogy ezt publikussá tették. Ezt az excell táblázatot 3 pld-ban kinyomtatta, s a három padsorban körbejáratta. Tehát mindenki mindenkiét tudja. Végül is a szülők megszavazták hellyel-közzel a nyilvánosságot, de azért ez bennem kétségeket keltett, hogy lehet-e így.

Elmondta azt is, hogy aki a 30. hely után van a rangsorban, annak el kell gondolkodni, hogy miért ott van, lehet-e még inspirálni a gyereket, ha nem, akkor 8. után lehet, hogy jobb lenne átsorolni a sima gimibe. Na, szép, ugye?

1916. Timejja (válaszként erre: 1915. - D6d0a67fc0)
2010. dec. 3. 09:46
Szerintem ez még annyira a kezdet,hogy messze menő következtetést még nem kell levonni,ők is tudják,hogy mi a tét,be fognak turbózni a 2. félévben majd.
1915. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 1909. - Timejja)
2010. dec. 3. 09:42
Egyébként nem foglalkozom komolyabban az iskola váltással, csak érdekelt, h vajon kell-e uj felvételit irni. Sokan csinálják azt, hogy elmennek 0.-ra valahová, majd folytatják egy másik gimiben 4 éves képzésben. A lányomnak az volt a vágya, amit előtte jelöltem meg, de oda helyhiány miatt nem vették fel. Kérdeztem tőle, h megpróbáljuk-e idén, de nem szeretné. Azt mondja, jól érzi itt magát.
1914. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 1912. - Timejja)
2010. dec. 3. 09:39
Gratulálok az 5-öshöz, biztos sikerül kijavitani. Én is alig várom, h azt a hülye matekot ki tudjuk javitani, csak mivel mi gyakorlatilag 0.-osok vagyunk, heti kétszer van matek, hétfő és pénteken. Ugyhogy nagyon nehéz javitani.
1913. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 1910. - 480b578442)
2010. dec. 3. 09:36
Zsula! Ez nem igy van, ha gyengének, vagy nem megfelelőnek érez valaki egy gimnáziumot elmehet erősebb gimnáziumba is. A környezetemben volt ilyen.
1912. Timejja
2010. dec. 3. 09:04
Tegnap boldog voltam nagyon,mert kémia doli 5-ös lett.Az ilyen eredmények elfelejtetik a hülye föcit.Szerdán lesz meg annak a felmérőnek az eredménye,egy héten 1x van csak.Addig nagyon parázok még.Ha jobb lesz 1-nél akkor végre a két 1-est és az 5-öst ki fogja egyensúlyozni.Addig izgulhatunk,de nagyon bízom...
1911. 480b578442 (válaszként erre: 1907. - D6d0a67fc0)
2010. dec. 2. 14:45

Na nálunk nem a nyelvtannal hanem ezzel a fránya tanárral van baj.

Még a suli el sem kezdődött amikor már felkészítettek akik ismerik, hogy ezt a tanár mindenki utálja, sigorú karót nyelt fapofa. Egy mosoly nem hagyja el az arcát.

Ezt az 1-est arra kapta, hogy itthonfelejtette a füzetét amiben a házi is volt csupán az az érdekes, hogy nincs semmi megjegyzés felelet, dolgozat, felszerelés csak simán az 1-es.

Aztán majd beszámítják minha a tudás lenne.Na ez dühít és mivel nálunk csak angol és matek van a tanár igazán nem is látja, hogy hoppá ez a gyerek tele van jó jegyekkel akkor mégsem lehet olyan hülye.


Nálunk is lesz szórás év végén.Csak a franciások közzül 4 gyereknek van beigérve, hogy meg lesznek buktatva és vagy 4-en az angolosok közzül is.

1910. 480b578442 (válaszként erre: 1906. - D6d0a67fc0)
2010. dec. 2. 14:36
Én ugy tudom csak alacsonyabb kategoriájú suliba mehet.Szerintem gimiből gimibe nem.
1909. Timejja
2010. dec. 2. 08:19
Ja és mind ezt úgy mondom,hogy én is be vagyok tojva,de pozitivan állok hozzá és mást se mondok,csak,hogy tanulni,tanulni,tanulni.Több ezren elvégezték már ezeket a sulikat,tehát nem egy lehetetlen küldetés!:))))
1908. Timejja (válaszként erre: 1906. - D6d0a67fc0)
2010. dec. 2. 08:12
Nem gondolom,hogy újra felvételit kéne írni,szerintem a régi az jó.De gondoljátok meg 100x mert a gyerek leht,hogy egy életre sérül ha mellényúltok a cserével.De nektek nincs akkora baj még ,hogy meg kéne ezt lépni.Szerintem a félévi eredményy még nem a teljes valóságot fogja tükrözni.A 2. félév már nyugisabb,átállnak végleg az általános iskoláról és beszoknak,a tanárok is kezdik majd megszokni őket és be tud állni egy normál rend.Most még azért 3 hónap telt csak el és rögtön be lettek dobva a mélyvízbe.Nekik is fel kell ezt dolgozni.
2010. dec. 2. 08:08
Az nekem is feltünt, h itt a középiskolába sokkal szigorubban számolják a nyelvtani hibákat. Nálunk is vannak, akik nagyon rosszul állnak nyelvtanból.
1906. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 1905. - Timejja)
2010. dec. 2. 08:06

Sajnos rossz tanár mindenhol van! Én is kérdeztem a lányomtól, nem akarja-e megpróbálni azt az iskolát, amit ez előtt irtunk be, (kicsit közelebb van). Végülis ide 4 évig járhatna, és 4-4 nyelvóra van. Azt mondta, h itt jól érzi magát. - Én is gondolkodtam, de nincs rá garancia, h ott nincs olyan tanár, akivel nincs baj. Nálunk is valószinü hogy le fog morzsolódni jó pár gyerek.


- Egyébként ha megpróbálnánk másik gimibe, akkor ujra felvételit kell irni, és ki kell kérni ujra az általánosból a felvételi papirt?


Már van egy kislány, aki állitólag elmegy félév után, azt nem értem, h hova megy, mert ez egy nyelvi előkészitő osztály. Tehát pont ilyen nyelvi elosztásban nehéz lesz osztályt keresni. Ugyanis nálunk két nyelvet tanulnak 0.-ban. Szerintem a 0. év végén érdemes elmenni csak, aki szeretne váltani.

1905. Timejja (válaszként erre: 1903. - 480b578442)
2010. dec. 1. 21:38
Akkor mindenhol van egy seggfej.Sajnálom.Ma a fiamék megírták a föcit.Kiváncsi leszek...azt mondta,hogy nem volt olyan nehéz.Tegnap a-z-ig kikérdeztem.Én már komolyan annak is örülök,ha bármi lesz csak ne 1-es.
1904. Cilumiluci (válaszként erre: 1906. - Zsula11)
2010. dec. 1. 19:48
nem értem miért.
2010. dec. 1. 19:48

Képzeljétek!

A lányomnak ma mégis beírták a nyelvtan házi 1-est:( Na nálunk ezzel lesz gond de nem a tantárgy hanem a tanár miatt.Egy rémség!Azzal indokolta, hogy ez 2 figyelmeztetést ért egyszer a könyvért egyszer a háziért.Most jelenleg éppenhogy 3-as nyelvtanból.

1902. Timejja
2010. nov. 30. 20:32
Irodalom doli 3-as,pedig azt mondta jól sikerült.Haza lehetett hozni.Minden ki van pipálva,csak több feladathoz még hiányjelek vannak rakva.Szóval jó lett minden ,de nem fejtette ki olyan bőven mint ahogy kellett volna.Ez a Biblia téma annyira nem feküdt neki,mert mi nem vagyunk vallásosak.Mondta,hogy aki hittanos volt azok írték meg 4-esre,5 -ös nem lett.Sose legyen ennél rosszabb,de örülnék ha jobb is lenne.
1901. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 1900. - 480b578442)
2010. nov. 29. 17:27
Zsula! Azért nem látom ilyen tragikusnak a helyzetet, h el kellene vinnem a gyereket az iskolából, mivel szerintem az első 5 legjobb között van egyébként. Az hogy most 3 hét alatt szerzett 3 db egyest röpdolgozatra, ezt még nem tartom olyan gáznak, persze nem örülök neki, de tudom a gyerekem képességeit, és tudom, hogy ki tudja javitani. A többi tantárgyból pedig 4-es és 5-ös jegyei vannak, tehát ugyan az, mint általánosban is voltak.
1900. 480b578442 (válaszként erre: 1898. - D6d0a67fc0)
2010. nov. 29. 13:59

Na igen csak nekem mindig furcsa ha egy gyerek aki addig jól tanult hírtelen nyaklófőre kezdi a rosszjegyeket beszedni.Mint írtam korábban a lányom volt osztálytársnője (aki addig az osztály legjobbja volt)is így járt el is ment egy másik iskolába.

Szóval szerintem ilyenkor nem a gyerekkel van baj és nem hiszem, hogy az a megoldás, hogy dobáljuk a pénzt különtanárra.Se a gyereknek se nekünk nem jó ez.Ha velünk történne én biztosan átvinném máshová ha tudom, hogy a lányom nem ilyen képességű de szerencsére nálunk most is pont azon a szinten áll ahol általánosban.Itt is 3-4 gyerek van aki tőlle jobb tanuló.

Szerintem figyelgesd ezt a sulit és ha nincs változás ne várd meg az 5-dik évet mert utána sehová nem fogják felvenni.Főleg a matek főtantárgy.

1899. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 1896. - 480b578442)
2010. nov. 29. 09:17
Én idáig nyilt napról nem tudok.
1898. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 1896. - 480b578442)
2010. nov. 29. 09:16

Zsula! Az a helyzet, h én is gondoltam rá, h elmegyek, de fix időpontban járunk az angoltanárhoz, mert nagyon be van táblázva, és pont akkor volt a fogadóóra. Átgondoltam, h most mit tudok mondani, de végülis ha nem jól csinálta meg a dolgozatot, hiába mondom, h járunk tanárhoz, a tények azok tények. Remélem haladnak az anyagban, és jobban fog menni neki. Egyébként ezentul kétszer megy majd matekozni. - Érdekes pont a matektól nem tartottam, mert idáig nem volt vele baj. Nem "matekagyu" a gyerek, de ha elmagyarázzák neki jól, mindig megérti. Ugy látszik ez valami más neki, a tanárnő aki tanitja meg nagyon unalmas. Azt mondja a gyerek, h elalszanak az óráin. Egy fiatal nő, gondolom kevés tapasztalattal altatja őket. Arra "ébrednek" hogy csikorgatja a körmét a táblán ...

Remélem jövőre nem ez a tanár lesz nekik! 5 évet igy kibirni nehéz lesz!

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook