Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben fórum

Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
1957. 480b578442 (válaszként erre: 1956. - Timejja)
2010. dec. 11. 01:37

De jó! Gratulálok.

Na látod tud ez a gyerek nem kell annyira pánikolni:)

Mi is kaptunk ám tegnap egy csillagos 5-öst angol dogára:)

1956. Timejja
2010. dec. 10. 22:05
Képzejétek matek témazáró 4-es lett.olyan boldog voltam.Rengeteg(11) egyes lett,szörnyű.Fiam mondta,hogy a jók pl. két 5-össel,írták éppen most egyesre.Nagyon durva és kettes is sok lett...Nem tudom mi lesz így pár emberrel.
1955. Edit1965
2010. dec. 10. 20:32

A bp-i JAG-ba szeretne menni. József Attila Gimnázium.


Gondolom ti is, és a gyerekek is alig várják a szünetet, hogy pihenjenek. Az iskolában a szünet a legjobb. :D

1954. laszlozsu (válaszként erre: 1952. - Edit1965)
2010. dec. 10. 15:49

Sziasztok!

Szia Edit!


Melyik JAG? Merthogy, mi is JAG-ba járunk.

Lehet, hogy ugyanoda jelentkeztek Ti is vagy csupán a név egyezik egy másik gimivel?

1953. Edit1965
2010. dec. 10. 13:52

A tanárokon kívül ami még fontos: a gyerekek, és az osztály összetétele. Érdekes, hogy van aki bejut erősebb iskolába felvételivel, tehát esze van, de rossz a magatartása.


Ti is tapasztaltátok talán az általánosban is, hogy 1-2 gyerek tönkre tud tenni egy órát, rendszeresen, és a tanár munkáját, mindent.


Talán emiatt szeretné az ember, hogy jobb iskolába ( értem ez alatt, hogy ahova jó tanulmányi átlagú gyerekeket vesznek fel ) járjon a gyereke, hogy a gyerekanyag értelmesebb legyen.


Olvasom, hogy a gyerekeitek küzdenek az elsőben. Lehet, hogy csak mi izguljuk magunkat túl ? ( én a felvételivel, iskola milyenségével, gyerekem teherbírásával ) Ők nem érzik ezt ilyen súlyosnak ?

1952. Edit1965
2010. dec. 10. 13:48

Sziasztok !


Köszönöm az új információkat. Kicsit aggaszóak. A túlzott szigor, és az azonnali felnőttként való kezelés.


Az viszont jó, hogyha elsőben már lemorzsolódnak gyerekek, akiknek túl nehéz ( csak ne a mi gyerekünk legyen az ), mert kisebb osztálylétszámmal jobban lehet haladni, és akkor csak azok maradnak, akik odavalóak minden szempontból.


Lányom is 0. évfolyamos tagozatra jelentkezik, és én is ezt szeretném. Lehet, hogy a nyelv kemény lesz, de kevesebb tantárgy, jobban bele tud talán rázódni.


A JAG az álom, ott a nyelvi és a biosz tagozat, és a másik suli az a Budai. Végszükségre. De az is lehet, hogyha az nem olyan hajtós, akkor jobb.


Ugyanis ki tudja, mi a jobb ? Ha kemény a suli, keményen kell tanulni, és rossz az átlaga ( mondjuk az első 2 évben, hiszen meg kell tanulniuk az új feltételeknek, követelményeknek megfelelni ), de edzettebb lesz, vagy egy gyengébb iskola, ahol normálabb a tempó, és a gyerek kiegyensúlyozottabb, nem annyira leterhelt.


Későn érő gyereknél ezt nem lehet előre látni, hogy mi való neki.


Ami nagyon fontos még, sőt talán mindig a legfontosabb: milyenek a tanárok, milyen az osztályfőnök.


Ahogy itt írtátok többen, hogy az első szülőin közölte az ofő, hogy pocsék az osztályközösség, és lehordta mindennek az osztályt...nálunk is ez van az általánosban. Könyörgöm, ki az akinek közösséget kellene tudnia kovácsolni egy gyerekanyagból ? Hát nem épp az ofőnek ? Közös programokat, ahol a gyerekek másképp is látják egymást. Pláne új iskolában, új helyzetben, új osztályban.

1951. Timejja (válaszként erre: 1950. - 480b578442)
2010. dec. 10. 07:57
Nálunk hála égnek magatartás probléma nincs az osztállyal még,de itt is akad pár rosszabb tanuló.Még nem hallottam,hogy v.ki elmenne esetleg,de lehet,hogy nem maradnak ennyien.Bár a suli honlapján van lemorzsolódási és bukási index,az nem rossz,olyan évi 1-2 gyerek megy csak el,meg kb. ennyi az év ismétlők száma is.De attól még ez az évfolyam megdöntheti...
2010. dec. 9. 23:04

Sziasztok!


Timejja, Cilu gratulálok:)

Ne idegeskedj Timi a tudás nem tünhet el erre a tanárok is rá fognak jönni.

Aranka nálunk is hasonló a helyzet csak nem a tanárok hanem néhány nem tanuló gyerek miatt.

A franciások annyira rosszúl tanulnak és fegyelmezetlenek, hogy már nem csak a tanárok hanem a többi gyerek is fel van háborodva mert nem tud töllük tanulni.A gyerekek szerint szinte az egész osztály ki kellene tenni és ennek ma a tanárok felé hangot is adtak.Azt mondta a tanárnő aki nem odavaló ki is teszik év végén de azt nem lehet, hogy az osztály 3/4 ét kirugják mert akkor megszünik a kéttanos osztály.Nem tudom mi lesz várjuk az év végét.

Jövőhéten lesz egy előadás szülőknek már kíváncsian várom.

1949. Timejja (válaszként erre: 1947. - Laszlozsu)
2010. dec. 9. 22:05

Igen én is 2. félévben bízom,hogy ő is tanul a hibáiból és ráhajt jobban.


Amúgy az ofő beszedte az ellenőrzőket és beirta a hiányzó jegyeket.Még mindig az az egy 1-es van beírva föciből,annak ellenére,hogy telefonon megkérdeztem,hogy miért van kettő neki beírva,mikor is mondta,hogy a naplóban egy van,amúgy meg kettő.Jó mi!?Azóta nem bírta vezetni rendesen a naplót.Két hét telt el majdnem,hogy beszéltem vele.Pofám leszakad....

1948. Aranka2
2010. dec. 9. 08:54

Jó reggelt !


Talán még nem írtam. Akcióba kezdtek tanárcsere miatt. Az egyik tanárjukkal sehogy sem jönnek ki. Ezért mind a 36 tanuló azt kérte ,hogy az iskola legszigorúbb tanárja tanítsa inkább őket . Ezen az öreg diákok is meglepődtek ,mert 28 éve amióta az iskola elindult ennek a tanárnőnek a nevétől visszhangzott . De inkább bevállalják a szigorú de normálisan viselkedő pedagógust. Talán félévkor meglesz a csere.


Évi gratulálok az angolhoz. Nekünk is az megy legjobban. Már elkezdődött a felkészítő...

1947. laszlozsu (válaszként erre: 1945. - Timejja)
2010. dec. 9. 08:53

Timi, örülök, hogy elmúlt a viharfelhő.

Majd év végére kiszépíti a végeredményt.

1946. laszlozsu (válaszként erre: 1940. - Aranka2)
2010. dec. 9. 08:52

Sziasztok!

Szia Aranka!


Isten bizony nem akarok semmi rossz tanácsot adni, de gondoljátok át a földrajz érettségit.

Nem tudom milyen tervei vannak a lányodnak a továbbtanulás szempontjából, de annyi biztos, hogy a földrajz érettségi jelen pillanatban talán két szakra elfogadott a felsőoktatásban. Ez a kettő a környezettan és a földmérő. Csak ezekbe számítják be. Sokkal többet ér egy biológia vagy egy informatika érettségivel, mert ezeket szinte mindenhova beszámolják. Persze, csak ha tovább akar tanulni. Érdemes ezeket előre figyelembe venni már most, hiszen akkor tudatosan tudnak készülni a gyerekek az érettségire és a felvételire, majd ha eljön az ideje.

1945. Timejja (válaszként erre: 1944. - Aranka2)
2010. dec. 8. 22:19
Hát ezt én sem gondoltam,hogy valaha így fogok örülni egy 3-asnak:))))
1944. Aranka2 (válaszként erre: 1935. - Timejja)
2010. dec. 8. 22:03

Szia!


Nagyon jó. :)))

Azt hittem csak nálunk van ,hogy bizonyos tárgyból "elég" a 3. Mennyire tudunk neki örülni :)))

1943. Cilumiluci (válaszként erre: 1941. - D6d0a67fc0)
2010. dec. 8. 20:54
Köszönjük:)Most is tanul, örülök hogy komolyan veszi a gimit mert az általánost az utőbbi 2 évben nem vette.
1942. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 1940. - Aranka2)
2010. dec. 8. 18:52

- Hát nálunk ennyire nem szeretik az osztályfőnöküket.

Jókat irsz! - erről a terhes lányról ....

Örülj neki, hogy valamiből ilyen jó lányod!:)


Nálunk állitólag 2 ember is elmegy félévkor!

1941. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 1937. - Cilumiluci)
2010. dec. 8. 18:50
Tök jó, h igy megy neki az angol, gratulálok!
1940. Aranka2
2010. dec. 8. 14:23

Sziasztok !


Mindig mondtam ,hogy a lányomnak van a világon a legjobb ofője. Köszöntötték a névnapján ,és ő saját készítésű sütivel kínálta meg őket. Akárcsak télapókor:)

Jegyek : lehetne jobb,igaz ahhoz tanulni is kéne :(

Földrajzból viszont biztatja a tanárnő ,hogy érettségízen le.



Képzeljétek az iskolában van egy 7 hónapos terheslány. A fiú máshova jár. Mindketten 16 évesek :((((

1939. Timejja (válaszként erre: 1937. - Cilumiluci)
2010. dec. 8. 09:22
Ügyes!Gabinak is nagyon megy az angol,a tanár meg is kérdezte a múltkor,hogy nem unatkozik-e órán.Jó mi?!De azt mondta,hogy nem.
1938. Timejja (válaszként erre: 1936. - D6d0a67fc0)
2010. dec. 8. 09:21
Hát amúgy nem ez a mérce,de most nem érdekel,van amikor az ember feladja az elveit,ha vészhelyzet van.:)))
2010. dec. 8. 08:42
Sziasztok!A föci nálunk se megy annyira,de Dani írt egy 100%-os angol dogát!
1936. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 1935. - Timejja)
2010. dec. 8. 08:40

Timejja!

- Látod, minek tud örülni az ember!:) Gratulálok!!!

1935. Timejja
2010. dec. 8. 08:23

Jó reggelt!!!


Most üzent a fiam,első óra föci,3-as lett a dolgozat!!!Biztos hülyének fogtok nézni,de örömömben elsírtam magam.Remélem kijövünk ebből a gödörből most már.

1934. laszlozsu (válaszként erre: 1932. - Timejja)
2010. dec. 7. 23:16

Timi!

Nyugi, minden rendben lesz. Ki fogja javítani.

Ő is tudja, hogy mi az érdeke.

1933. laszlozsu (válaszként erre: 1926. - Edit1965)
2010. dec. 7. 23:15

Szia Edit!

Mára nagyon belejöttünk a vonatozásba. Nem mondom, hogy nyugodt vagyok, de nem nyugtalankodom feleslegesen már.

Hát a rossz jegyek... igen, az olyan vegyes. Az elején kissé döcögősen indult be, de mára helyre kerültek a dolgok. Mindkét fiam nagyjából a képességei szerint teljesít.

Hogy miért ilyen nagy a követelmény? Nem tudom, talán még a hatosztályos gimiben megértem, hogy zongorázható a különbség az általánossal szemben.

A nyelvi tagozaton pedig igazán a nyelvtanulás intenzitásában van óriási különbség. A többi az behozható szinten van.

Egy biztos, a középiskolában "felnőttként" kezelik őket (nálunk így van), s az ezzel járó felelősség- és kötelességtudatuknak ki kell alakulni. Nem egyszerű nekik sem, nekünk sem.

1932. Timejja (válaszként erre: 1930. - D6d0a67fc0)
2010. dec. 7. 19:08
Megpróbálok nyugodt maradni és pozitívan gondolkodni.Bízom a fiamban,mert tudom,hogy jó esze van,de ez most az a bizonyos rövid zárlat.Legalább is remélem....
2010. dec. 7. 18:15

Nálunk a fránya nyelvtanból kell javítani és ma mondta a gyerekem, hogy holnapután szorítsak mert önként fog felelésre jelentkezni amiért valszínű a többiek lúzernak fogják tartani:)

Remélem tud majd javítani különben lesz egy 3-as félévkor:( és valóban utána a többi év csak nehezebb lesz tehát muszály hozzáedződniük a sulihoz.Ez van.

1930. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 1927. - Timejja)
2010. dec. 7. 18:04

Timejja! - Ne izgulj annyira!! Tudom, h mit érzel, nálunk is javitani kell matekból, most ugy néz ki, már kapott egy 5-öst órai munkára, és még lesz javitási lehetőség, lesz még dolgozat is.

Azért szoritok, h jó jegyet kapjon a fiad!:)

1929. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 1926. - Edit1965)
2010. dec. 7. 18:02

Szia Edit!

Valóban az a tapasztalat, - legalábbis nálunk - az első két hónapban olyan szigoruak voltak, és semmi türelmük nem volt a tanároknak. - Ezt nem értettem, hagyni kellett volna nekik egy kis időt a beilleszkedésre, ugy barátkozásból osztották nekik az 1-eseket.

Szerintem mutatni akartak, h itt aztán tanulni kell, és szedjék össze magukat.


Azt se tudta szegény gyerek, hogy kapkodja magát össze. Mi 0. nyelvi osztályba járunk, ugyhogy jövőre talán még nehezebb lesz, hiszen sokkal több, többféle tantárgy lesz. Ebből kifolyólag, nyilván még több tanulnivaló. Most egyenlőre a nyelvből van sok, a többiből nem annyira.


Én is nagyon féltem az osztály összetételétől, de a lányom jól érzi magát az osztályban, de nálunk is lesz "selejtezés" első év után. Állitólag már félévkor is lesz, aki elmegy.

1928. 480b578442 (válaszként erre: 1925. - Edit1965)
2010. dec. 7. 12:51

Szia!

Hú jó türelmes ember vagy:)

Na igen ez a továbbtanulás egy rémálom de ami utána jön az sem piskóta.

Sikerült barátnőt találni a lányomnak sőt sok barátja van a társosztályokból is.

A legjobb barátnője az ált.iskolai osztálytársa aki szintén ide de másik osztályba jár. Egyébként az a tapasztalatom nagyon jó ha a régi osztálytársak közzül még jönnek az iskolába pedig a lányom ezt nem akarta de most díjjazza.

Viszont azt vettem észre (és biztos, hogy ez ennek az iskolának köszönhető) nagyon megy ám a divatolás talán ennyire még nem kéne.

Vannak gáz osztálytársak viszont ami időközben már kiderült egyik sem ált kétszer sorba mikor az észt osztogatták és bizti, hogy ki fognak év végén peregni, állítólag átkerülnek majd másik osztályba. A lányom már alig várja.

És volt már nektek központi? Már nem emlékszem nekünk mikor volt.

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook