Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


93088. Aquarius76 (válaszként erre: 93074. - Levia)
2021. okt. 12. 11:53
Én ezt soha nem "szoktam" érteni, még most sem hogy benne vagyunk ebben. Oké, hogy vonzó az adott iskola (kinek melyik) de hogy mindegy pl. matek, humán vagy nyelv csak ...-be járhassak, na ez a fura. Gondolom talán azért is van, mert a gyerek nagyon ragaszkodik az adott intézményhez vagy mert nem tudja eldönteni, hogy milyen irányba orientálódna. Meg persze van tesó oda jár/szülő oda járt faktor is.
93087. levia (válaszként erre: 93085. - Virgilius)
2021. okt. 12. 11:48
Teljesen érthető. :-)
93086. virgilius
2021. okt. 12. 11:43

Kijött a Városmajori felvételi tájékoztatója, nem volt még, ugye?

Idén fizika és magyar tagozat indul a szokásosak mellett.


[link]


Új infók folyamatosan itt:

[link]

93085. virgilius (válaszként erre: 93080. - Levia)
2021. okt. 12. 11:38
Köszi, azt mondja, a csúcson kell abbahagyni ;)
93084. Kris0111 (válaszként erre: 93075. - Olgi3)
2021. okt. 12. 11:31
Én azt a technikát használtam, hogy a megírt magyar és matek pontszámokkal Réka táblázatában megnéztem, hogy mire lett volna elég az adott évben... és persze figyelembe vettem a stresszfaktort a következtetések levonásakor :)
93083. eleonóra123 (válaszként erre: 93075. - Olgi3)
2021. okt. 12. 11:03

Szerintem nincs olyan konkrét év amit alapnak lehet venni. Mindenkinek más nehéz. Sokat kell megcsinálni (enyémek mindet megoldogatták) és ahogy múlik az idő látni fogod hogy egyre ügyesebb.

[link]

Itt találsz országos átlagokat, az talán orientál hogy nehéz vagy könnyű év volt.

93082. Olgi3 (válaszként erre: 93079. - Khi72)
2021. okt. 12. 10:56
Ó köszi. Valójában arra gondoltam, hogy ha túl könnyűt iratok vele, nem látom reálisan a helyzetet. Csak a vizsgarutin miatt írna központit, de túl nagy kudarcnak sem akarom kitenni.
93081. Chelsey (válaszként erre: 93080. - Levia)
2021. okt. 12. 10:44
Belenéztem és rögtön az elején találtam egy hétköznapi hasznos infot az alumíniumról :)
93080. levia
2021. okt. 12. 10:31

Megjelent a KÖKÉL új száma.

Indul a kémiai ismereteket mérő versenysorozat illetve a német meg angol nyelvű fordítóverseny.

A németet különösen ajánlom, összesen két forduló van, kevés az induló, így egy kis erőfeszítéssel szép (pénz)jutalom ütheti az ügyesek markát.


Virgilius? Hmm? Kommt noch eine Runde?


[link]

93079. khi72 (válaszként erre: 93075. - Olgi3)
2021. okt. 12. 10:30
2017. januárban írt matek híresen nehéz volt, csak azért tudom, mert mi is megpróbáltuk:( Gimis fiam matek tanára bevitte az érettségire készülő humános osztályba és nem mindenki tudta megcsinálni! Ekkor nagyot zuhantak a felvételi pontok. Magyart nem tudom mikor volt nehéz, esetleg országos átlagokat érdemes összehasonlítani. De biztos a legnehezebbet akarod? Azért el tudja ám venni a kedvét a gyereknek! A 6.-os felvételi szokott általában a korosztálynak a legnehezebb lenni.
93078. Chelsey (válaszként erre: 93074. - Levia)
2021. okt. 12. 10:27
Alapvetően tényleg az a mondás, hogy ha az adott iskolába bekerülés a fontos, akkor az összes "vállalható" tagozatot írják be a jelentkezők.
93077. Chelsey (válaszként erre: 93073. - Aquarius76)
2021. okt. 12. 10:25
Azért csak küzdjön érte, nem lehet úgyse tudni előre, hogy idén kik hová jelentkeznek! Még az is lehet, hogy bekerül :)
93076. Chelsey (válaszként erre: 93071. - Borian)
2021. okt. 12. 10:24
Akármilyen nyelv jó tud lenni, ha éppen azt keresik. De az angol-német páros sokkal többször igény itthon, mint az angol-más.
93075. Olgi3
2021. okt. 12. 10:16

6. osztályos felvételi kérdés:


Melyik év központi írásbeli feladatlapját érdemes viszonyítási alapnak venni? Otthoni felmérés lenne a cél, reálisan látni szeretnénk, hol tart jelenleg.Tudtok konkrét évet javasolni, pl amikor nehéz volt a matek vagy a magyar?

93074. levia (válaszként erre: 93073. - Aquarius76)
2021. okt. 12. 10:11
Az E5-be aspirálóknál se ritka, hogy beírják kb. az összes tagozatot, mindegy, csak jussanak be.
93073. Aquarius76 (válaszként erre: 93067. - Chelsey)
2021. okt. 12. 09:29

Szerintem fiamnál a kettő vagylagos. :) Ennyire nem tudja mit akar/"biztosra" akar menni, hogy lászlós legyen.

A matek magas(abb) szinten való tanulása info tagozaton vagy matek-angolon jönne létre, de utóbbi tagozatra a fiam esélye nullához közelít.

93072. Borian (válaszként erre: 93068. - Denali)
2021. okt. 12. 08:59
jó ötlet, lehet, hogy én is excelezni fogok, a fiammal elég volt egy papír, de a nagyasszony bonyolultabb lesz
93071. Borian (válaszként erre: 93067. - Chelsey)
2021. okt. 12. 08:58
Jó tud lenni az olasz. A férjem IT területen projektvezető, most váltott, az olasz nyelvtudása miatt keresték meg fejvadászok és most kinéz egy külön szerződés is az olasz miatt...
93070. Chelsey (válaszként erre: 93068. - Denali)
2021. okt. 12. 08:46
Ugyanilyen megközelítéssel készítem én is a listát, picit lazább időkerettel (75 percnél húztam meg az abszolút határt). Szerencsére egyre több információ jön a fiamtól is, ha muszáj, akkor angol mellett tanul németet is, de más nyelvről hallani sem akar. Szerencsére, a német általában benne van a választékban, de azért esnek ki elég jó sulik már emiatt is, mivel ő kezdő németes lesz, haladó angollal.
93069. Chelsey (válaszként erre: 93066. - Eleonóra123)
2021. okt. 12. 08:40
Nekem ez nem új, a helyi gimiben is maszkot kell hordani mindenhol, még tanítás után is, amikor jóval kevesebben vannak az épületben.
93068. Denali (válaszként erre: 93061. - Pangea76)
2021. okt. 12. 08:39
Én a második gyerekkel tavaly estem át a felvételin, és ő volt a nehezebb, mert nem volt határozott elképzelése, mint az elsőnek, csak azt tudta, hogy mit nem. Az lett a megoldás, hogy én előszelektáltam a sulikat, amik szóba jöhetnek (1 órán belül BKV-val, bizonyos szint feletti érettségi, de van esélye bekerülni) és aztán leültünk átnézni együtt és törölgettük a szakokat, ami tuti nem tetszik neki. Végül maradt egy kb 10-12-es iskolalista, és azokat rangsoroltuk (újra és újra és újra). Magunkból kiindulva javaslom, hogy az alap táblázatot tárold és legyen egy munkatáblázat, mert kitörölt suli/szak is visszakerül és törlődik újra többször is :)
93067. Chelsey (válaszként erre: 93065. - Aquarius76)
2021. okt. 12. 08:38

Érdekes ez az olasz az informatikában. Szerintem jóval kisebb az esélye, hogy munka során használja valaki, de azért nem kizárt. Éppen most keres egy ismerősöm gőzerővel olyan rendszertervezőt, aki minimum felsőfokon tud olaszul (nyilván az angol mellett). De ez azért ritka. Leginkább megelégszenek, ha tud angolul és ha valami másik nyelv kell, az rendszerint a német.

Szóval, ha komolyan gondolja az informatikát, akkor én abba és a angolba feccölnék bele plusz energiát, meg persze olyan tagozatot választanék, ahol minél több matekóra van egy héten. Sokkal könnyebb sok matekóra mellett készülni az érettségire, mint kevés óra mellett magántanárral.

93066. eleonóra123 (válaszként erre: 93064. - Chelsey)
2021. okt. 12. 08:34

Sőt, ilyen igazgatók is vannak.

[link]

93065. Aquarius76 (válaszként erre: 93061. - Pangea76)
2021. okt. 12. 08:06
Nálunk is hasonló a helyzet. 2 éve lányom felvételizett, neki volt határozott elképzelése, hogy mit szeretne. Nyelvre fókuszálni, angol mellett olaszt tanulni. Idén a fiammal csináljuk végig a felvételit. Vele nehezebb, bár azt ő is tudja, hogy a matek és a nyelv érdekli plusz ehhez jött most az informatikai érdeklődés. Mivel lányomtól jókat hall a gimiről, ő is oda akar menni szinte minden áron. Most azt mondja, hogy az olasz kéttant is bevállalná, mert oda könnyebb bekerülni, mint matek-angolra meg infóra. Én nem igazán tudom, hogy "engedjem-e" neki ezt, mert nem tudom, hogy egy fiúnak mennyire hasznos olaszt tanulni. Lehet, hogy majd kiderül, hogy lányom számára sincs haszna, de ő nagyon ezt akarta és egy lány talán előbb megy bölcsészkarra, mint egy fiú. Ráadásul fiam abszolút reálos beállítottságú. Tegnap online fogadóórán beszéltem a matektanárával. Mondta, hogy fiam tehetséges matekos (szerintem az egész csoportjuk az lehet), szoktak lenni jó ötletei, amikor máshogy old meg egy feladatot mint azt várná a tanárnő, de jó a megoldás. Látja fiamon az akarást, hogy jól akar teljesíteni. Fiam este ezt mondta, hogy rosszul élte meg amikor az egyik matek feladatsor rosszul sikerült neki (36 vagy 38 pont). Ezen kívül mindig 40 pont felett írt eddig. Most látom rajta először, hogy bármi iránt érdeklődést mutat.
93064. Chelsey (válaszként erre: 93063. - Aquarius76)
2021. okt. 12. 07:19
Benéztem, amikor a szellemi csatát vívták a károlyis igazgatóról, aki oltásra "kötelezi" a látogatókat meg biztosan a diákokat is :D
93063. Aquarius76 (válaszként erre: 93053. - Chelsey)
2021. okt. 12. 07:09

Á, te is ott vagy a facecsoportban? :)

Csak olvasgatsz vagy írni is szoktál?

93062. eleonóra123 (válaszként erre: 93055. - Pangea76)
2021. okt. 12. 06:12

Persze hogy Neked kell dönteni, Te vagy a szülő. Hacsak nem kap baglyot Roxfortból akkor a szülő fog előválasztani a sulik közül. De miért ne tudnál 6-8 sulit összegyűjteni? A földrajzilag elérhetőek közül biztosan van annyi.

Tagozatválasztásnál fontos lehet hogy melyik a kedvenc tárgy illetve hogy miből kell szóbelizni. Szóbeli tételek alapján ez eldönthető hogy

neki mi fekszik a legjobban. A nyelv tovább szűkíti a lehetőségeket. Hogy nyeket vállal-e azt csak tudja. Végül a rostán fennmaradtak közül kell találnotok kategóriánként (erős, közepes, mentő) 2-3 iskolát, tagozatot. Ebben a myílt napok sokat segítenek. Én inkább attól tartanék ha túl rövid a lista. Ne felejtsd el hogy a szóbelin szerzett élmények is segítenek majd választani.

Tesó kérdés: nálunk a kisebbek nem akartak a nagyobb tesó sulijába járni, túl sokszor hallották bemutatkozáskor hogy Te vagy X. testvére? Miközben ők saját maguk szerettek volna lenni.

93061. Pangea76 (válaszként erre: 93058. - Levia)
2021. okt. 11. 22:40
Én is ezt érzem:) A gyerek teljesen megbízik bennem(vagy csak rám bízza:) Mivel évek óta olvasok itt a fórumon plusz a tesó 2 éve végigment ugyanezen képben is vagyok. De ettől még nem tudom mi lenne a jó neki?! Nyilván a tesó felé terelgetem, közben teljesen más személyiségek. Ami jó az egyiknek vajon a masiknak is?! Mennyire lenne nehéz/könnyű ha egy helyre vagy ha külön járnának? Késöbb se lenne jó, ha azt mondaná, hogy ezt Te akartad.. Ilyeneken agyalok. Egyelőre még nem streszelek azon legalább, hogy vajon mennyit fog írni? :) ha mégsem annyit, mint gondolunk akkor merre tovább? Úgyhogy van min gondolkodni folyton:) Vonzó lenne vmi nyek is, de lehet az már sok lenne a nyelvből?! Nem látom egyelőre merre lesz az Ő útja. Nehéz így dönteni(akár helyette:) )
93060. Macskaringo (válaszként erre: 93059. - Levia)
2021. okt. 11. 21:27
Szuper, így könnyebb lesz itt is megosztani.
93059. levia (válaszként erre: 93057. - Macskaringo)
2021. okt. 11. 21:24

Ügyes voltál, kivalóan működik.


RÉKA, NAGYON VÁRUNK, CSATLAKOZZ ÚJRA!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook