Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


93298. virgilius (válaszként erre: 93297. - AgiABC)
2021. okt. 14. 12:58
A régészet nem is koszos. :))) A segédek ásnak, a menő régészek csak irányítják őket.
93297. AgiABC (válaszként erre: 93292. - Nadjamami)
2021. okt. 14. 12:56
Nálunk is, mióta az eszét tudja, állatorvos szeretne lenni. Abban egyáltalán nem vagyok biztos, hogy a régészet "koszosabb" lenne, mint az állatorvosi:-) Van ott minden, vér, ürülék, tehén feneke:-)) Egy állatműtétet a tévében simán végignéz, de élesben a szagokkal, mindennel együtt azért még vannak kétségeim nekem is. Na de majd felnő hozzá - vagy nem, és akkor lesz belőle más:-)
93296. Aquarius76 (válaszként erre: 93287. - Borian)
2021. okt. 14. 12:30

Mér' a vegyészmérnök nem mérnök? :)

Bocs, ezt nem tudtam kihagyni fiad tt-tagozata miatt. Tényleg, ő milyen irányban szeretne majd továbbmenni? Biztos írtad de most nem jut eszembe.

93295. Aquarius76 (válaszként erre: 93271. - Chelsey)
2021. okt. 14. 12:23
Ők órán csinálják ezeket ahol ugye ha azt mondja a tanár, hogy teljes feladatsor akkor annyi. Persze majd otthon (is) gyakoroltatom vele a jó időbeosztást és az odafigyelést.
93294. Aquarius76 (válaszként erre: 93269. - Chelsey)
2021. okt. 14. 11:52
Lányom mindig sorban oldotta meg a feladatokat mert ő jól tud fogalmazni. Élesben a többivel sok időt töltött, talán 6-7 perce maradt a fogalmazásra. 8 pontos lett, de szerintem a legrosszabb fogalmazása volt a gyakorlás kezdete óta. Egy kevésbé "profi" fogalmazó biztos, hogy kevesebb pontot ért volna el.
93293. khi72 (válaszként erre: 93285. - Borian)
2021. okt. 14. 11:47
Ilyen nálunk is gyakran előfordult. A nagy az éles felvételin a nehéz feladatokon simán túljutott, a háromszögesnél kiszámolta a 2 szöget jól, a 3.-hoz csak a 180-ból ki kellett vonni őket, és nem jött össze. Persze a fejét fogta utána. Én azt hallottam, hogy ezek az apró tévedések, elszámolások azért vannak, mert már tovább gondolkodik a következő lépésen, ez annyira basicnek tűnik, hogy kevésbé figyel. Idővel ahogy nagyobbak lettek, ezek egyre inkább megszűntek. Tudom sovány vigasz ez most a felvételi előtt:)
93292. nadjamami (válaszként erre: 93283. - AgiABC)
2021. okt. 14. 11:39
Neki a term.tudi néni miatt, a töri a fő kedvence, ja és jut eszembe az informatikát szereti nagyon. Na ahhoz az érzékét nem tőlem örökölte. Meg rajzolni szeret és olvasni és írogatni. Ja még ő is csak 12 éves, de ez az állatorvosi még oviban bekattant nála. Azt mondta, hogy a régészet se rossz, csak koszos.... Na de az állatorvos is turkál az állatokban :O
2021. okt. 14. 11:32

[link]

☹️

93290. Chelsey (válaszként erre: 93287. - Borian)
2021. okt. 14. 11:31
Nem kell minden mérnöknek térlátás :)
93289. Chelsey (válaszként erre: 93286. - Eleonóra123)
2021. okt. 14. 11:30
Majd lesz valahogy :D
93288. Chelsey (válaszként erre: 93285. - Borian)
2021. okt. 14. 11:27

Biztosan láttál már tőlem is többször átírt mondatot, ami a végén tutira nem helyes (de azért hellyel-közzel érthető) :D

Szerintem valamilyen szinten mindannyian figyelemzavarosak vagyunk, de az nem mindegy, hogy mennyire. Azért a felvételin jó lenne, ha kicsit alábbhagyna :)

93287. Borian (válaszként erre: 93284. - Chelsey)
2021. okt. 14. 11:25

persze, mindben benne van

megszenvedtünk vele, volt kockacukorból rakosgatás, sok gyakorlás, az végül élesben ment is

(de mérnök nem lesz belőle)

93286. eleonóra123 (válaszként erre: 93277. - Chelsey)
2021. okt. 14. 11:24

Ezt nem lehet tudni sajnos.

Enyém anno a negyedikes matek felvételin megoldotta hibátlanul a 8-as feladatot első nekifutásra. Aztán áthúzta. Újraszámolás, megint beírta ugyanazt. Megint áthúzta és úgy hagyta. Nem hitte el hogy ilyen egyszerű (neki) mert mindenki azt sulykolta hogy a 8-as már nagyon-nagyon nehéz. Ezen sokat dolgoztunk, hogy bízzon magában. És magyarból néha olyan a javítókulcs hogy két jó válasz együtt ér csak pontot. Ott simán kijön a nulla akkor is ha a felét jól tudja.

A fogalmazás fixen 10, a szövegértés is akörül. A többi megjósolhatatlan.

93285. Borian (válaszként erre: 93282. - Chelsey)
2021. okt. 14. 11:24

Á, mé ennél is bosszantóbb, nem értelmezi problémája van, hanem sima figyelmetlenség. Pl. le van írva, hogy a oldal 5 cm, b 3, és simán képes fordítva felírni a rajzon.

Csak a kicsinek van papírja figyelemzavarról, de szerintem génhiba (én is szoktam ilyen lenni...)

93284. Chelsey (válaszként erre: 93281. - Borian)
2021. okt. 14. 11:24

Pedig azokat a kockákból összerakott téridomokat imádják az ilyen feladatsoroknál. :(


Meg az "egyik napon ennyit olvasott/futott, a másikon a maradék felénél hárommal többet, a harmadikon az eddigieknél 70% kevesebbet..." típusúakat is.

93283. AgiABC (válaszként erre: 93270. - Nadjamami)
2021. okt. 14. 11:20

Így még szomorúbb az őrjöngő term.tud. tanár. Egy ilyen tanár egy életre el tudja venni a gyerek kedvét az adott területtől. Ahogy egy jó tanár meg szárnyakat ad a diákjainak.

Egyébként az én lányom is állatorvos szeretne lenni:-) (Aztán hogy majd változik-e ez a terve, azt még meglátjuk, még csak 12 éves), ő is szeret olvasni és a történelmet is:-) De nála az abszolút kedvenc a term.ism.

93282. Chelsey (válaszként erre: 93276. - Borian)
2021. okt. 14. 11:19
Bizony, a szöveges feladatoknál alap, hogy azt pontosan meg kell érteni, aztán lefordítani matematikára. Nem olyan nagy ördöngösség, ha valaki egyszer ráérek. De alap, hogy ne ugorjon át fontos részt a szövegben, meg persze ne bonyolítsa túl. Ezt is lehet gyakorlással egész magas szintre hozni. Csak ugye ki szeret gyakorolni, főleg sokat?
93281. Borian (válaszként erre: 93277. - Chelsey)
2021. okt. 14. 11:19
Ez is igaz, a fiam mumusa a kockás feladat volt mindig. (Nulla a térlátása).
93280. nadjamami
2021. okt. 14. 11:17

Eddig online matekozás volt heti 1x egy fiatal sráccal, de nem figyel rá szerintem és alig ír le valamit és elvicceli a dolgot.

Így most egy fiatal nyugdíjas face-to face, kemény matek nénihez megyeget majd az őszi szünet után, hátha...

93279. Borian (válaszként erre: 93273. - Eleonóra123)
2021. okt. 14. 11:16

Igen, a hírhedt 19-esben volt ilyen.

Mondjuk a fiam elég jól állt gyakorlással (szemben most a lányommal), ezért a végén már azt tudtuk gyakorolni, hogyan gazdálkodjon az idővel és belevertem a felébe, amit annó az én matektanárnőm a miénkbe a központi előtt: ha vmi nem ugrik be azonnal, hogy kell elindulni, AZONNAL továbbmenni, később visszatérni, mert az agy egyik része a háttérben dolgozik azon is.

És ez be is jött, a kígyós-békás először nem ment neki, de később visszatért és akkor 2 pec alatt levezette, megoldotta (az utolsó pillanatban.)

93278. eleonóra123 (válaszként erre: 93272. - Levia)
2021. okt. 14. 11:15

Pontosan. Pedig ez nem az irodalmárok meg az igazmondó juhászok viadala. Ha megtanulják elengedni ezt akkor sokkal könnyebb.

Szóbelin (nyelvi) ismerős gyerek kutyasétáltatással és kajakozással tölti a szabadidejét. Az jutott eszébe a nagy izgalomban. Nincs is kutyájuk, kajakba se ült még, de maximum pontot kapott rá. :)

93277. Chelsey (válaszként erre: 93273. - Eleonóra123)
2021. okt. 14. 11:13
Nem az a lényeg, hogy melyik a nehezebb, mert az gyerekenként is változó. Az enyém időnként lazán megcsinálja a utolsó feladatot, de elront cserébe egy tök könnyűt. Azt viszont fontosnak tartom, hogy lássa a gyerek, hogy hány pontos feladaton időzik éppen. De ez nem derül ki csak utólag a javítókulcsból. Vagy, ha valaki sok feladatlapot látott már kijavítva.
93276. Borian
2021. okt. 14. 11:10

Szerencsére a lányom valamiért jól tud fogalmazni, de a helyesírás nálunk is mínusz 2 pont. A fiamál is így volt. Pedig milliószor elmondtam nekik, hogy a fogalmazásnál a legkönnyebb a helyesírás, mert ha bármiben bizonytalan vagy, keress egy szinonimát, fogalmazd meg másképp. De sajnos a fiam pl. tud olyan lelkiállapotba lenni, hogy biztos abban, hogy az áll egy l-lel írandó. :-(


Én most úgy látom az eddig írtak alapján, hogy a magyaral lesz kevesebb gondunk, a matek neccesebb. Főleg, mert ha vmi kicsit más, kicsit elgondolkoztatóbb, akkor megáll a tudomány és képes feladni az egész feladatlapot a kisasszony. :-( A mateknál is fontos különben a szövegértés, anno a fiam a Karinthy szóbelin azon csúszott el, hogy félreértette a kérdést és egy nehezebb feladatot próbált megoldani.

Ezt múlt héten is eljátszotta a matek dolgozatnál.

93275. Chelsey (válaszként erre: 93272. - Levia)
2021. okt. 14. 11:10
A javításban benne is van, hogy pont jár azért, ha az álláspontja tisztán kiderül, de nem vonható le pont azért, hogy mi a véleménye a felvételizőnek.
93274. Chelsey (válaszként erre: 93272. - Levia)
2021. okt. 14. 11:09
Pontosan! Emiatt kellene ezt gyakorolni (szerintem).
93273. eleonóra123 (válaszként erre: 93269. - Chelsey)
2021. okt. 14. 11:07

Nálunk nagyon bevált ez a taktika, de hát minden gyerek más. Fogalmazás, szövegértés az első, utána a többi. De ők elég jól fogalmaztak.

A mateknál is lényeges hogy a feladatokat tetszőleges sorrendben kell megoldani mert nem biztos hogy fokozatosan nehezednek. Némelyik gyereknek (és szülőnek is) ez újdonságként hatott hogy ezzel is lehet variálni. Sőt volt aki simlizésnek, túlagyalásnak értelmezte a sorrend cserét.

93272. levia (válaszként erre: 93265. - Chelsey)
2021. okt. 14. 11:03
A gyerekek egy része azon is görcsöl, hogy igazat akar írni. Pedig tökmindegy, mi a véleménye a témáról egyebként.
93271. Chelsey (válaszként erre: 93268. - Aquarius76)
2021. okt. 14. 10:54
Na, ezért van az óra, hogy figyelje azt is. Tudom, hogy nehéz, de muszáj. És azért kell a feladatok begyakorlása után, magát a feladatsor megírását is gyakorolni egy kicsit. Mert ami megy külön-külön, nem ugyanaz egyben. De teljes feladatsorokat írni folyamatosan nem biztos, hogy mindenkinél célravezető. Nálunk tutira kell egy-két részt gyakorolni előtte, majd utána fogom a teljes feladatsort gyakoroltatni. Korábban csináltuk mindig a teljeset, viszont azzal a hiányosságok megmaradnak - előbb a "bibis" részeket kell megszerelni.
93270. nadjamami (válaszként erre: 93264. - AgiABC)
2021. okt. 14. 10:50

A humánt is szerette, de most jobban kidomborodott, illetve én is meg ő is nagyon szeretünk olvasni és a törit.

Viszont közben a nagy vágya az, hogy állatorvos legyen... :(

93269. Chelsey (válaszként erre: 93261. - Eleonóra123)
2021. okt. 14. 10:48

Nem fogja kihagyni, de a végére fogja hagyni, mert nagyon könnyű elpocsékolni rá az időt és nem lesz tíz pontos. Öt perc alatt tud írni annyit, ami 5-6 pontot ér. Persze, ha be tudja fejezni, az még jobb. Ezért kell gyakorolni, hogy ne ott akarja kitalálni majd, hogy hogyan kell egy ilyet elkezdeni, mert tutira nem fog sikerülni (az időkereten belül).

Egy ismerős azt a taktikát választotta, hogy először írta a fogalmazást, utána a többit. Csak éppen annyira belebonyolódott a fogalmazásba, hogy ráment az idő fele. A többit el tudod képzelni.


Egyébként nem tartom fair dolognak, hogy az utolsó két feladat 20 pontot ér, ráadásul nem is lehet látni, hogy melyik feladat hány pontot ér. Pedig az nem mindegy, hogy valaki a 2 pontos feladattal bohóckodja el az időt vagy megcsinál addig egy 4 pontosat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook