Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


110875. Aquarius76 (válaszként erre: 110872. - Levia)
2022. jún. 21. 21:49
Lányom belelkesült egészen addig amíg meg nem látta, hogy meg kell adni az iskola nevét ahova jár. Azt mondja, inkább nem égeti le a gimijét. :( Én sajnálom, mert már általános iskolában is kérdezte az angoltanár, hogy ő magyarul is ilyen jól ír-e, mint angolul. Ami persze tudom, hogy nem jelenti azt, hogy nyelvtanilag is helyes amit ír.
110874. Egyébként
2022. jún. 21. 20:26
Szolgálati közlemény: fiam kapott Nemes Nagy Ágnes könyvecskét a Libriben. Bemutatta a diákját és adtak neki. (8 osztályosba jár...)
110873. Chelsey (válaszként erre: 110872. - Levia)
2022. jún. 21. 19:53
Ez tök jó, mármint azoknak, akik szeretnek írni. :)
110872. levia
2022. jún. 21. 19:07

[link]

Országos Short Story-írás verseny B2 és C1 szinten.


A verseny teljesen ingyenes.

Szeretettel várunk, ha szeretsz írni vagy ha egyszerűen csak gyakorolni szeretnéd az írást, és visszajelzést is szeretnél kapni az írásodra a Vizsgaközpont értékelőitől.

110871. itzsed (válaszként erre: 110868. - Levia)
2022. jún. 21. 18:52
Ezt én is csak megerősíteni tudom ezen a területen (kémia). Aki megáll a BSc-nél az jó lehet rutinfeladatokban, általában nem is vágyik többre. S egyre jellemzőbb, hogy a BSc után mennek vegyésztechnikusira, az egyetemen nagyon kevés a labor és elhelyezkedni is jobban lehet vele.
110870. Borian (válaszként erre: 110868. - Levia)
2022. jún. 21. 15:17

Én eleve nem tartom jónak ezt a fordítva ülünk a lovon-bolognai rendszert. Azért a régi főiskolai/egyetemi képzés jól ki volt találva, az újat lehet, hogy van, ahol jól csinálják és van értelme, de itthon még nem tökéletes.


Mi minden cikk/könyv/tanulmány megírásakor azt a logikát követjük, hogy a globálistól haladunk a mikro szint felé, ez az, ami most nem kicsit megfordul: nincs elég jó alapozás, amire a szaktárgyakat rá lehetne építeni.

110869. virgilius (válaszként erre: 110867. - Borian)
2022. jún. 21. 15:09
Sztem ez fokepp az infós kepzesekre vonatkozik es ott igaz is.
110868. levia (válaszként erre: 110867. - Borian)
2022. jún. 21. 14:22
Temészettudományi területen (kémia) megfigyelhető, hogy a frissen végzett jelenlegi BSc-sek leginkább a 25-30 évvel ezelőtti technikusi (akkori Petrik) gyakorlati, önállósági szintet hozzák. Sajnos. Sok egyeb mellett 3 évbe egyszerűen nem fér bele elegendő laborozás.
110867. Borian (válaszként erre: 110863. - Megkérdezném)
2022. jún. 21. 13:30

NAz informatikában én is hallottam, hogy ez a helyzet, de ez egy közgazdasági képzés. És én azért a saját területemen nagy különbséget látok gondolkodásmódban, az összefüggések komplex értelmezésében egy BSC-ről kiesett és egy MSC-t végzett fiatal között. Lehet, hogy "jól el lehet vele helyezkedni", de a későbbi karrierépítés során azért nem mindegy, mi van a CV-ben. A férjemnek is sokat lendített a karrierjén, hogy elvégezte az MBA-t. (Ő eredetileg agrármérnök, később tanult informatikát, pénzügyet és ezt fejelte meg master-rel.)


Hozzátenném, hogy annyira nem ismerem most belülről a gazdasági képzéseket, szeptembertől a BGE-n tanítok másodállásban (BSC-t, MSC-t is), akkor majd okosabb leszek. Mindenestre a volt tanárom, aki kollégám lesz, azt mondta, n úgy képzeljem el, mint amikor még mi tanultunk a közgázon, most sokkal kevesebbet tanulnak. Hát meglátjuk. Az mindenképp árulkodó, hogy engem is hagynak majd tanítani. :D :D


(Zárójelben: abban a családban semmiféle anyagi akadály nem merült fel, a szülők könyörögtek, hogy folytassa a tanulást...)

110866. virgilius (válaszként erre: 110865. - Kavicsgym)
2022. jún. 21. 13:25
Az egyháziakban nem igazán szeretik a húr-feszitgetest. Azt hiszem ezt így ki lehet mondani. :) még a deg ben sem.
110865. Kavicsgym (válaszként erre: 110859. - Virgilius)
2022. jún. 21. 13:03

Mivel viszonylag demokratikusan neveltük őket, ezért nem mások nagyon. A nagyobbnál az enyhe figy. koncentrációs zavar tett rá egy lapáttal az alaptermészetére, hiszen az ilyen gyerekek ugye nem mindig tudnak figyelni, elveszthetik a fonalat, magyarul problémásabbak, mint aki nem küzd ilyennel.


A kicsivel nincs ilyesmi, viszont 2. gyerekként - vagy talán ilyen a természete - jobban feszítgeti a húrt.


Csak valahogy én vagyok olyan kevéssé informált, pedig eleget olvastam itt, hogy nem mérlegeltem ezt a szempontot :-(

110864. Kavicsgym (válaszként erre: 110860. - Khi72)
2022. jún. 21. 12:57

Először is köszönöm a létszámos válaszokat mindenkinek. Nálunk cca 20-20 körüli látszámmal van 3 osztály ált.isk-ben.


A 17fő/osztály és a 3 osztályból 2-őt kell szerverni 50 fő alatt lényegében ugyanaz a szám, hiszen 3x17 = 51.


Vagyis valahol 17-18 fő körül lehet a határ, rezeghet a léc, ha elmegy 6. után több gyerek. Amíg az nincs, addig egy szuper kiscsoportos oktatásról van szó - feltéve, hogy van elegendő tanár is.


Annyira sok változós ez az egész....

110863. Megkérdezném (válaszként erre: 110851. - Borian)
2022. jún. 21. 12:53

Sziasztok,

BSc-MSc témában. Az iparban / informatikában dolgozva HR vonalon egyetemi együttműködések tapasztalata alapján ma már nem igen van hozzáadott értéke vagy jelentősége az MSc-nek itthon. (Itt most nem az orvosi karokra gondolok, hanem mérnöki vonalon leginkább.) Az egyetemek gyakran nem tudnak versenyképes alternatívát kínálni MSc-re: mi az az érdek, ami miatt ott maradna a gyerek? Látja, hogy egy alap diplomával, vagy, manapság már a nélkül jól keresnek a társaik.

Az alapokat egy jóeszű gyerek megtanulja BSc alatt simán. Nagyon gyorsan változik a technológia, ami fontos, az a skill-set, a mindset. No meg pálcát törni élethelyzetek felett nem ajánlott: lehet, hogy úgy hozza az let, hogy muszáj elmennie dolgozni, vagy, csak szimplán törekszik az anyagi függetlenedésre a szülőktől, ami a mai mamahoteles világban inkább dícséretes. A magam részéről a külföldön megszerzett master-nek látom értelmét: könnyebben fog külföldiekkel kapcsolatba lépni / kommunikálni, önállóbb lesz a munkavégzésben, és a nyelvi - interkulturális akadályok is részben vagy teljesen eltűnnek.

110862. virgilius (válaszként erre: 110861. - Khi72)
2022. jún. 21. 10:14
Ismerek épp egy családot, ahol az egyik gyerek a deg be járt, a másik a poliba, de az már régebben volt és nem is jellemző az ilyesmi.;)
110861. khi72 (válaszként erre: 110859. - Virgilius)
2022. jún. 21. 09:56
Bizony, nagyon igaz. Egyházi gimi és Berzsenyi össze se hasonlítható szerintem.
110860. khi72 (válaszként erre: 110855. - Kavicsgym)
2022. jún. 21. 09:54
Én 17-ről tudok, régebben ennyi alatt nem indulhatott általánosban külön első osztály, de nem 100%. Nyilván helyi sajátosságok is befolyásolhatják, lehet valahol már 19-nél is összevonnak.
110859. virgilius (válaszként erre: 110856. - Chelsey)
2022. jún. 21. 09:52

Igen, van több is. De nem tudom, hogy állnak a sportolókhoz, mert az ismerőseink nem azok.

Sztem ha a Berzsenyi a ti sulitok, akkor nagyon nem érdemes a deg ben gondolkodni. Vagy ennyire más a két gyereked?

110858. akinomuj (válaszként erre: 110855. - Kavicsgym)
2022. jún. 21. 09:50

Azt tudom, hogy 3 osztályból 2-őt kötelesek csinálni 50 fő alatt. Így vonták össze a 3 osztályt kettővé hatodik előtt szeptember elsején, mikor kiderült, hányan léptek le.

Úgy tudom, 32-33 fővel még engedélyeznek osztályt általánosban (max.létszám +20% eltérés).

110857. Chelsey (válaszként erre: 110855. - Kavicsgym)
2022. jún. 21. 09:40
Szerintem azt intézménye válogatja, hogy mekkora létszámnál vonnak össze osztályokat. Még az is lehet, hogy átjelentkezik egy-két gyerek a suliba és beteszik őket a 20 mellé. Itt Keszin volt olyan suli, ahol felsőben 19-20 fő körüli osztályok voltak és nem vonták össze őket. Függ azért attól is, hogy a többi osztály milyen, mennyi tanár van és egyáltalán, mi a szokás. Szerintem azért 20 fővel még meg lehet úszni az összevonást általában.
110856. Chelsey (válaszként erre: 110854. - Kavicsgym)
2022. jún. 21. 09:37

Mintha Virgiliusnak lennének ott ismerősei. Ha erre jár, biztosan megosztja, hogy mit hallott a DEG-ről.

Az eredményei nagyon jók annak a giminek is, ennyire emlékszem, de ezt te is tudod :D

110855. Kavicsgym (válaszként erre: 110851. - Borian)
2022. jún. 21. 09:34

Én állandóan ezen rugózok, mert az egyik énem tolná a gyereket a jó gimibe, a másik meg hagyná az általánosban, ahol ugyan kicsit vegyes minden, de jól érzi magát, szeretik és van pár nagyon motiváló tanár, meg vannak problémák is mind a fegyelem, mind a tanítás terén. Innen is jutnak be páran Top-ba 6.-ban, és azért jó néhány gyerek jó sulikba 8. után.


Van bárkinek arról infója, hogy hány gyereknél vonnak össze osztályokat? Fiamáknál 20 körül vannak most 5. végén....

110854. Kavicsgym (válaszként erre: 110845. - Chelsey)
2022. jún. 21. 09:27

Hú, kemény menet volt, a vegyes alapokkal (írásbeli, hozott jegyek) brutál szóbeliket kellett nyomni. A végén sokat hezitáltunk még a sorrendekkel, mert a László infó is nagyon tetszett, és a SZIG is, de az ő karakterének talán ez a legjobb.

Nagyon hálás voltam az itteni támogatásért.


Most jó lenne kicsit többet tudnom a DEG-ről, tényleg nagyon kemény?

110853. Chelsey
2022. jún. 21. 08:53
Off. "Ha top gimibe..." Ez a nyomorult korrektor, mindig kijavít és sokszor csak későn veszem észre.
110852. Chelsey (válaszként erre: 110851. - Borian)
2022. jún. 21. 08:52
Persze, hogy sokféle út van. A fiam egyik volt osztálytársának az anyukájával beszéltem. Van egy nagyobb lánya, most végett a Metropolitanon tervezőgrafikusként. Előtte Fótra járt, ha jól emlékszem a Népművészeti Gimibe. Ne keressétek, hogy hanyadik a listán, annyira hátul kullog. Viszont, ami sokkal fontosabb, a lány végig olyasmivel foglalkozott a gimi alatt is és az egyetemen is, amit imád. Nem söpörték félre a rajzait, hogy jó kis hobbi, de nem fontos, nézzük az összes többi tantárgyat, azoknál is a kisbetűs részeket. Időben kapott diplomát, már tanulás mellett is vállalt kisebb-nagyobb projekteket. Annyi pénzt tett félre a keresetéből, hogy tudott belőle venni egy kis lakótelepi lakást magának, mire diplomát szerzett. Nem rózsadombi, de a sajátja, saját pénzből és ami a legfontosabb olyan munkáért kapta, amit szívesen csinál mindennap. Ha top gimiben járt volna, se lett volna jobb neki.
110851. Borian
2022. jún. 21. 08:36

Sziasztok!

7végén osztálytalálkozón voltam (tök jó volt, amúgy), de mivel a legtöbben nálam korábban kedték a gyerekvállalást, sok tanulság volt számomra, amit gondoltam, itt is megosztok:


Rengeteg erőfeszítés, izgulás, hogy hol, melyik gimibe kerül be a gyerek, mert azt hisszük, ezzel sok minden eldől... Hát nem. Elhallgatva a kivel mi van történeteket, az derült ki, hogy sok elitgimis diák később lehetetlen szakokat választ, vagy a szülői könyörgés ellenére megáll BSC után, nem csinál master-t, míg közepes gimiből is nagyon tudatos fiatalok ígéretes karriert csinálnak, külföldön végzik a master-t, az igazán tudatosak nem is a sülők pénzéből, hanem előre megkeresik a rávalót, félreteszik.


Szóval, még nem dőlhetünk hátra, marad bőven terelgetési-támogatási feladat...

110850. Aquarius76 (válaszként erre: 110820. - Khi72)
2022. jún. 21. 07:18

Nálunk a Lászlóban olaszon arra jó a célnyelvi ism., hogy sokan azt választják az egyik olaszul tanult tárgynak, mert úgy tudom a földrajz vagy a töri nem annyira népszerű olaszul. :)

A civilizációs órákon tanultak egy részét szerintem elfelejtik az érettségire való készülésig, szerintem sok dolgot akkor újra kell tanulniuk.

(Aztán lehet, hogy lányom nem egészen ezt mondaná.)

110849. Aquarius76 (válaszként erre: 110848. - Aquarius76)
2022. jún. 21. 07:13
Közben megvilágosodtam :)
110848. Aquarius76 (válaszként erre: 110814. - Dora68)
2022. jún. 21. 07:10
Priviben megírod, hogy melyik iskola? Kíváncsivá tettél.
110847. Aquarius76 (válaszként erre: 110802. - Dora68)
2022. jún. 21. 07:07

Ez nagyon durva. Hogy lehet ilyen különbség a nyelvvizsga, emelt érettségi és az osztályozó szintje között.

Azt még megérteném, ha osztályozón alacsonyabb %-kal lenne ötös, de négyes ! Hááát.

110846. Aquarius76 (válaszként erre: 110801. - Akinomuj)
2022. jún. 21. 07:04

OFF

Most volt időm itt is visszaolvasni.

Nálunk amikor a fiamék lejöttek az udvarra és ott vonultak, a Profi c. film klasszikussá vált zenéje szólt. Ami a film végén szól amikor szitává lövik Belmondo karakterét. Hogy ezt ki, miért így találta ki, nem tudom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook